Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 10 минута, Јелена011 рече

Kratose, Boki i ostala ekipo, iskoci mi malo pre na fejsbuku neka budalasta objava, ja kliknuh...i kao da vas citam. Ako je meni jasno sta pise u ovom tekstu secite me, tako isto mi nije jasno sta vi ovde ispisaste jer vas covek ne moze uhvatiti ni za glavu ni za rep. U jednom trenutku bi mi zao, jer kad se @Zoran Đurović ava nekog dohvati ni dugmici ne ostanu, a vi uporno i uporno pokusavate s njim na ravnoj nozi. Covek doktorirao ove stvari, decenijama proucava oce u originalu, a vi cete se s njim cerati. Pa ne mere.

Nego evo teksta, kao da ste vi pisali :))

Мислим да и он зна да га не волиш више од нас.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, елТорнеро рече

Мислим да и он зна да га не волиш више од нас.

joooj jel smo presli u prvi razred gimnazije makar da ne moramo da se takmicimo jos i u tome?

Ja mislila mi odrasli...

 

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Bokisd рече

Pa, moze da bidne' i smesno, ali, je nazalost zalosno, :cmizdrenje: jer, vucemo posledice njegove odluke i mi ljudi. Hvala Bogu pa imamo Krstenje kojim se ukida nasa zajednicka rana.

 

Ma kaki,sve je bilo smrtno oduvek,šta god taj Adam ili  ti Adami ili majmunioliki ljudi il šta god da su bili,bili su osuđeni na smrt jer Bog je ljubav ali gle čuda majmun ustvari nije ni svestan da je već bio spašen na eshatološkoj nadvremenskoj ravni i pre nego što je stvoren ali eto vozljubeni Bog koji je suva ljubav ga pušta da se malko muči u ovoj vremenskoj realnosti a on je siroma već obožen na večnom nivou,ustvari on trči trku koju je već istrčao,venac mu je već na glavi al on pojma nema o tome,živi u matriksu......:))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Јелена011 рече

joooj jel smo presli u prvi razred gimnazije makar da ne moramo da se takmicimo jos i u tome?

Ja mislila mi odrasli...

 

Опрости, ја мислио да се шлихташ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Nemoj sada ti kao boksid i kratos da ne znaš šta si pisao:))

Znam da si rekao iz zemne perspektive, iz perspektive vremena itd.....

Ja kad govorim o Bogu i Njegovim delima na mogu kroz stvoreno ništa da vidim, samo kroz Sina Božjeg ovaploćenog koji je tu ljudsku prirodu podigao u Ličnost Boga Živoga.

Ne postoji pogled sa vremenske perspektive, oni te samo spuste na svoje igralište i daju ti u ruke njihove teletabis igračkice da se ti igraš sa njima i ne čuju te dok im govoriš da te igračke nemaju nikakvu svrhu i da ne možeš ni igračkama nazvati ih.

Ђе ме нађе! Чоче дај ми да данем душом (само једном душом, а и ја сам сам немам друге људе крај себе :)).

Хоћу још Иларија да наводим па да бегам, а ово ми троши енергију рада. 

Можда ми је попустила концентрација пажње (или пажња концентрације?), ал мислим да није потпуно. 

Али ево укратко да ти одговорим. Ја мислим да ми као микрокосмоси и као небо-земни, есхато-времени, тамско-вамски можемо скакати горе-доле, тамо-вамо. Имамо ту способност моћи. Па онда за разлику од григоријевих кучића можемо лајати и о оном и о овом.  

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Кратос рече

јављање Бога Аврааму код Мавриског грма у облику тројице путника: „Авраам сусреће тројицу, вели блажени Августин, а клања се једноме. Угледавши тројицу, он је дознао тајну Тројице, а поклонивши се као Једноме, он је исповедно једнога Бога у три Лица“.[15] I za avu zloslavnog malo Avgustina koji gle čuda kaže ono što i bezbožni Kratos.Kaki Mojsije i Ilija....

Ја нисам ни очекивао интелигенцију од тебе, немој да се преузносиш. Ко негира јављање Тројице? Зашто се противиш Јовану? 14, 8-10: Рече му Филип: Господе, покажи нам Оца, и биће нам доста. Исус му рече: Толико сам времена с вама и ниси ме познао, Филипе? Ко је видео мене, видео је Оца; па како ти говориш: Покажи нам Оца? Зар не верујеш да сам ја у Оцу и Отац у мени?

Твој проблем, поред недостатка интелигенције, је у томе што не можеш да објасниш клањање Једном, што је заједничко јудејско и доникејско наслеђе, као што не можеш да углавиш једење. Измислили сте да анђели једу, а кад смо вам тражили доказ, испустили сте само Тихомира...

Откуда то да одједном је Августин за тебе ауторитет, а исповедао је филиокве?

Да ли можеш да објасниш мистерију зашто овог тумачења нема у доникејаца? Наравно да не можеш. Зато уживај у Тихомиру, а у међувремену, ако ти Тихомир не опије мозак и тело, узми да прочиташ нешто о томе шта каже Августин о гемина каритас и вишеслојности Писма (има и у мојој др дисертацији, али је то на теби недоступном језику). Много си симпатичнији у форми Звонимира. Овако га загушиш да морам да отворим и прозор и врата:))  

 

  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Zoran Đurović рече

То ја, да бих неукима дочарао велим: Време ви је као камен, као било који други предмет. 

Ако на тај начин помажеш неукима, онда немој. Време није као предмет, оно је апстрактни ентитет односно јеедна од димензија. А да је твар, јесте, али то нико овде и не оспорава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, елТорнеро рече

Опрости, ја мислио да се шлихташ.

Ukapirala sam ja sta ti mislis, no ti nisi ukapirao sta ja mislim :D

Nema potrebe :) ja samo mudro cutim kad se ne slazem :D to sam naucila odavno, kad popu nesto pitas onda budi spreman na odgovor koji ti se mozda nece svideti. Tako da ja cutim dok muka ne pritera da nemam kud no moram da pitam :D

Ako nesto ne razumem to i kazem, nemam potrebe da se zapetljavam i pokusavam da odrzim svoj stav. A i ne pretendujem da je moje misljenje pravoslavno. Sta vise, verovatno i nije :D

Kad bi svako od nas prosao kroz avine ruke, ili nekog tako strucnog da ga zaista propita kako to on misli i veruje, pa tu kamen na kamenu ne bi ostao. Svi imamo neke svoje filozofije i sisteme misli koje kad bi se razlozile bile bi pune jeresi a vrlo cesto i ne mislimo dublje o necemu nego verujemo eto tako.

Ali onda ne ulazis u kolo kad ne znas igrati. :naklon:

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Јелена011 рече

Ukapirala sam ja sta ti mislis, no ti nisi ukapirao sta ja mislim :D

Ма шијеш ме двоструко, не капирам ни шта ја мислим, а камо ли ти.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Јелена011 рече

Ukapirala sam ja sta ti mislis, no ti nisi ukapirao sta ja mislim :D

Nema potrebe :) ja samo mudro cutim kad se ne slazem :D to sam naucila odavno, kad popu nesto pitas onda budi spreman na odgovor koji ti se mozda nece svideti. Tako da ja cutim dok muka ne pritera da nemam kud no moram da pitam :D

Ako nesto ne razumem to i kazem, nemam potrebe da se zapetljavam i pokusavam da odrzim svoj stav. A i ne pretendujem da je moje misljenje pravoslavno. Sta vise, verovatno i nije :D

Kad bi svako od nas prosao kroz avine ruke, ili nekog tako strucnog da ga zaista propita kako to on misli i veruje, pa tu kamen na kamenu ne bi ostao. Svi imamo neke svoje filozofije i sisteme misli koje kad bi se razlozile bile bi pune jeresi a vrlo cesto i ne mislimo dublje o necemu nego verujemo eto tako.

Ali onda ne ulazis u kolo kad ne znas igrati. :naklon:

Tak je sestro , Ava mi je čak i Čistilište uzeo .:mazenje:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Измислили сте да анђели једу, а кад смо вам тражили доказ, испустили сте само Тихомира...

 

A uveče dođoše dva anđela u Sodom; a Lot seđaše na vratima sodomskim; i kad ih ugleda, ustade te ih srete, i pokloni se licem do zemlje, 2 I reče: Hodite, gospodo, u kuću sluge svog, i prenoćite i operite noge svoje; pa sutra rano kad ustanete pođite svojim putem. A oni rekoše: Ne, nego ćemo prenoćiti na ulici. 3 Ali on navali na njih, te se uvratiše k njemu i uđoše u kuću njegovu, i on ih ugosti, i ispeče hlebova presnih, i jedoše.

:mahmah:

Pozdravi mi puno i tihomira i zvonimira....

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, елТорнеро рече

Прочитај шта си написао, раздвојено како сам цитирао. Ако је прво исправно не би имало потребе за Христом, Искупитељем.

Није тачно. Просто, не видим како нема потребе за Христом искупитељем, ако је Адамов грех захтевао искупљење. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Bokisd рече

Opet pocinju napadi na licnoj osnovi. :0201wink:

Не може да бидне! Предуслов је да неко буде личност па да може да буде нападнут по тој основи. Тако је по контексту... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Bokisd рече

Pa, moze da bidne' i smesno, ali, je nazalost zalosno, :cmizdrenje: jer, vucemo posledice njegove odluke i mi ljudi. Hvala Bogu pa imamo Krstenje kojim se ukida nasa zajednicka rana.

 

Kad ćeš više da shvatiš da je naša zajednička rana ako pričamo o besmrtnom životu ta, da smo mi stvoreni smrtni a ne poslušni ili neposlušni bre više!!!

Hristos je došao da fizički pobedi smrt, to se svakako moralo desiti jer čovek je skrojen od smrtne prirode i ona je preprekao večnome životu.

Upravo sabor osuđuje to, da blagodat Boga koji uspeva da fizički pobedi smrt, jeste ta koja čoveka može održati u večnome životu a ne poslušnost ili neposlušnost, jer ako je Adam prvi onda mi nemamo poslušnog čoveka ić. A nemamo ga.

Bog kaže čoveku ako pojedeš od drveta poznanja dobra i zla umrećeš.

Bog je čoveku otkrio kakvu prirodu čovek ima ali mu je dao do znanja da ta priroda može biti prevaziđena blagodaću Boga živoga, te se stoga na saboru veli, da ako čovek ne bi odbio blagodat on ne bi ni umirao.

U raju su imali blagodatno drvo Života ali to drvo je potrebovalo fizičku pobedu nad smrću koja je bila prirodno fizički u čoveku, te stoga samo drvo Života nije bilo dovoljno blagodatno jer je čovek fizički započeo smrt bez Hrista pojevši fizički otrov od drveta poznanja dobra i zla.

Hristos je to znao, znao je da je priroda čoveka smrtna takvu ju je on stvorio, zato Bog objavljuje čoveku znanje o čovekovoj prirodi a to je, da postoji u prirodi čoveka smrtnost i da ona mora da se prevaziđe blagodaću Božjom, zato i veli Bog u koji čas okusiš plod poznaja dobra i zla tada ćeš i umreti.

Plod poznanja dobra i zla onako baš zagrižen i unešen ne mora biti odgrižena jabuka, već pomisao na to da je čovek besmrtan po prirodi, jer blagodat koja mu bi pružena preko drveta Života ( ako hoćete da uvedete vreme ukucajte Carstvo Božje) je ostala zanemarena i napuštena jer je to čovek počeo da konzumira kao deo svoje prirode. Ali to nema veze sa smrtnošću ili besmrtnošću tela!!!! Zato čovek ne umire odmah kad pojede jabuku, nego kad dodje da se nahrani tako zlo ugojen pred drvo Života i pokuša dalje da se hrani blagodaću večnoga života.....

Sama telesna smrt čoveka ne može biti krivac za to da li jeste ili nije čovek odbio blagodat večnoga života.

Sve što se tiče života ima se desiti u toku života a telesna smrt jednostavno ne može to da spreči i nije nikakav faktor u odlučivanju čoveka da li prihvata ili ne prihvata večnu blagodat večnu zajednicu sa Bogom.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...