Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 5 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pa nije nedovršeno u vremenu.

Vreme je stvorenje, ovca,koza,pas,mačka,planina,more.......

Kako možeš kroz ovcu gledati a da govoriš da li je majmun dovršen ili nije?

Dakle sve je već svršeno,oduvek je i bilo čak i pre nogo je stvorenje postalo.

Виђи! Није овца и мајмун, него банана у мајмуновим цревима. За њу могу рећи да још није сварена је није отишла у крв и остатак у гованце. Док год мајмун не каки и све не оде из црева, за банану је ствар незавршена, а и за мајмуна. То што мајмун не мора више да једе јер је као григоријеви кучићи ушао у есхатон, за банану мало значи док не изађе из црева.  

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 5 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

hahahhahhahah

Pa, moze da bidne' i smesno, ali, je nazalost zalosno, :cmizdrenje: jer, vucemo posledice njegove odluke i mi ljudi. Hvala Bogu pa imamo Krstenje kojim se ukida nasa zajednicka rana.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Vreme je stvorenje, ovca,koza,pas,mačka,planina,more.......

То ја, да бих неукима дочарао велим: Време ви је као камен, као било који други предмет. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kratose, Boki i ostala ekipo, iskoci mi malo pre na fejsbuku neka budalasta objava, ja kliknuh...i kao da vas citam. Ako je meni jasno sta pise u ovom tekstu secite me, tako isto mi nije jasno sta vi ovde ispisaste jer vas covek ne moze uhvatiti ni za glavu ni za rep. U jednom trenutku bi mi zao, jer kad se @Zoran Đurović ava nekog dohvati ni dugmici ne ostanu, a vi uporno i uporno pokusavate s njim na ravnoj nozi. Covek doktorirao ove stvari, decenijama proucava oce u originalu, a vi cete se s njim cerati. Pa ne mere.

Nego evo teksta, kao da ste vi pisali :))

Ovaj Puni Mjesec, 11. travnja 2017., pada u Citra nakshatru – trinaestu vedsku konstelaciju kojom vlada Mjesec u znaku Djevice. Saznajmo više o tome!

Puni Mjesec je poseban dan u mjesecu kada doživljavamo kulminaciju energije, te naše unutarnje procese. Energija postaje snažnija na taj dan, i čak na fizičkom nivou, voda u našem tijelu postaje nemirnija. Neki ljudi ovu promjenu podnose dobro, a neki ne toliko dobro. Zbog toga neki mogu osjećati puno više energije i entuzijazma na dan Punog Mjeseca, neki mogu osjećati više duhovnih vibracija, neki mogu biti vrlo nadraženi i nervozni, a neki mogu imati problema sa spavanjem u noći Punog Mjeseca.

Sve postaje snažnije na Puni Mjesec. Zbog toga, ovisno o tome da li smo prirodno više Satvik (čiste), Rađas (strastvene) ili Tamas (trome) kvalitete, te kvalitete postaju snažnije u nama. Ako smo u harmoniji sami sa sobom, Puni Mjesec će nam donijeti mnogo pozitivnih vibracija – svemir uvijek reflektira ono što nosimo unutar nas samih. No, ako smo nemirni, osjetiti ćemo više nemira i kaosa na taj dan. Znanstveno je dokazano da se na dan Punog Mjeseca događa više iznenadnih i impulzivnih zločina – to nije slučajnost.

Zbog toga pazite o čemu razmišljate tokom tog dana – moglo bi se ostvariti. No, može nam donijeti i vrlo pozitivne rezultate ako koristimo afirmacije, molitve, meditaciju, pa čak i za proces iscjeljenja. Svaku energiju u svemiru možemo iskoristiti ili na konstruktivan, ili na destruktivan način – ovisi samo o nama.

Svaki Puni Mjesec ima posebne kvalitete i “darove” koje nam daje, ovisno o tome na kojem mjestu u zodijaku se Mjesec nalazi. Ovaj Puni Mjesec, 11. travnja 2017., pada u Citra nakshatru – trinaestu vedsku konstelaciju kojom vlada Mjesec u znaku Djevice.

Puni Mjesec unutarnjeg bogatstva

Ovaj Puni Mjesec će biti vrlo moćan. Mjesec će biti u konjukciji sa retrogradnim Jupiterom u Citra nakshatri, dijeleći zajednički aspekt sa retrogradnom Venerom u znaku Riba (u Purva Bhadrapada nakshatri), te dijeleći aspekt nakshatri sa retrogradnim Saturnom u Mula nakshatri. Da stvar bude još zanimljivija, vladar znaka Djevice, Merkur, je također retrogradan na nebu. Zbog toga će ovaj Puni Mjesec biti pod snažnim utjecajem sva četiri retrogradna planeta.

Sva ova četiri retrogradna planeta šalju nam vrlo jasnu poruku: vrijeme je za preokret karme i ispravljanja pogrešaka. Ova poruka je posebno jasna od strane retrogradnog Saturna u Mula nakshatri. Vrijeme je da iz sebe iskorijenimo (doslovno) korijene karme, i slomimo sve destruktivne navike koje nas sprečavaju na putu transformacije. Vrijeme je da promislimo o svojim postupcima iz proteklih par mjeseci, da donesemo prave odluke i ispravimo sve pogreške.

Puni Mjesec u Citra nakshatri će nam zbog konjukcije s Jupiterom donijeti dodatnu dozu optimizma koji će nam pomoći u ovom procesu i duhovnom rastu. Osnažit će našu povezanost sa unutarnjim Guruom, koji ovaj Puni Mjesec čini zaista posebnim danom u godini. Ovo je savršen dan za meditaciju, iscjeljenje, opraštanje, otpuštanje svega staroga – te prihvaćanja novoga.

Ovaj Puni Mjesec je vrijeme da se uzdignemo iznad svojih ograničenja i oslobodimo svoja srca od svih tereta iz prošlosti. Uzvišena Venera (i retrogradna) će nas ohrabriti da otvorimo svoja srca i svijest prema toku božanske energije.

Citra nakshatra je nakshatra unutarnje alkemije i pronalaska ravnoteže između materijalnog i duhovnog svijeta – ona se nalazi na granici ‘kozmičke srčane čakre’ i ‘kozmičkog solarnog pleksusa’ (klikni ovdje) da pročitaš više o ovom konceptu vedske astrologije). Radi se o pronalasku skrivenog blaga unutar nas: atme, naše duše.

Citra nakshatra uči nas da prigrlimo sva životna iskustva, bilo materijalna ili duhovna, te da učimo iz svakog od njih. Biser, koji je simbol ove nakshatre, u prirodi je stvoren na najfascinantniji način. Prvo, zrno pijeska ulazi u školjku i iritira ju. No školjka ne izbacuje zrno pijeska. Umjesto toga prihvaća to zrno, i omotava ga ‘slinom’ koja olakšava podnošenje zrna pijeska. Kao rezultat toga, najdragocijeniji kamen je stvoren: biser. Na sličan način, Citra nakshatra nas uči da ne odbacujemo neugodna životna iskustva, već da ih prihvatimo i učimo iz njih – pretvorimo ih u nešto predivno poput bisera: mudrost. Ovaj Puni Mjesec upravo će zbog konjukcije s Jupiterom u Citra nakshatri biti posebno snažan, i otvorit će nas prema mnogim novim mogućnostima za duhovni napredak.

OVAJ UTORAK, KADA ĆE PUNI MJESEC BITI ISPUNJEN KVALITETAMA CITRA NAKSHATRE, SVJESNO KORISTI OVU ENERGIJU I ISKORISTI JU NA NAJBOLJI MOGUĆI NAČIN. OVAJ DAN BITI ĆE IZUZETNO POVOLJAN ZA SVE VRSTE DUHOVNE PRAKSE.

.....

 

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Vedran рече

Виђи! Није овца и мајмун, него банана у мајмуновим цревима. За њу могу рећи да још није сварена је није отишла у крв и остатак у гованце. Док год мајмун не каки и све не оде из црева, за банану је ствар незавршена, а и за мајмуна. То што мајмун не мора више да једе јер је као григоријеви кучићи ушао у есхатон, за банану мало значи док не изађе из црева.  

Dakle umirem 12:smeha:

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Zoran Đurović рече

Проблем је што Бог вели Адаму: Кад будеш ручкао овај плод, има да цркнеш тај дан. - А није цркао. Једино логичко решење је да је духовно умро и зато изгнан из Раја где Бог стави оно чудовиште од Керуба да витла мачем огњеним, али да би Адам једнако умро јер је имао смртно тело, или би се, што је једнако смрт коју ће имати они који ће бити живи на дан Другог доласка, преобразио кроз сједињење са Логосом Божијим, Сином и распао као чаура у којој су скривене споре свих оних који ће бити становници Небеског Јерусалима илити сутрелесници Христови. Дакле, нема шансе да не би умро.  

Друго логично решење је ово. Духовна смрт је за собом повукла и физичку, мада не одмах. Да није било духовне, не би било ни ове друге. Адам би се у рају сјединио са Христом. Иначе ово остало што си изнео о Адамовом распаду је кабализам или барем личи. Колективни Адам. Адам Кадмон. На крају, Картагински сабор је јасан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Vedran рече

Погледај моју поруку опет, ако хоћеш, ја мислим да није о томе реч. Нисам уопште уводио ограничавајућу категорију времена у спасење. О томе ни говора није било. Описивао сам из земне перспективе како наша смртно-бесмртност игра улогу у тајни спасења. 

Nemoj sada ti kao boksid i kratos da ne znaš šta si pisao:))

Znam da si rekao iz zemne perspektive, iz perspektive vremena itd.....

Ja kad govorim o Bogu i Njegovim delima na mogu kroz stvoreno ništa da vidim, samo kroz Sina Božjeg ovaploćenog koji je tu ljudsku prirodu podigao u Ličnost Boga Živoga.

Ne postoji pogled sa vremenske perspektive, oni te samo spuste na svoje igralište i daju ti u ruke njihove teletabis igračkice da se ti igraš sa njima i ne čuju te dok im govoriš da te igračke nemaju nikakvu svrhu i da ne možeš ni igračkama nazvati ih.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Јелена011 рече

Kratose, Boki i ostala ekipo, iskoci mi malo pre na fejsbuku neka budalasta objava, ja kliknuh...i kao da vas citam. Ako je meni jasno sta pise u ovom tekstu secite me, tako isto mi nije jasno sta vi ovde ispisaste jer vas covek ne moze uhvatiti ni za glavu ni za rep. U jednom trenutku bi mi zao, jer kad se @Zoran Đurović ava nekog dohvati ni dugmici ne ostanu, a vi uporno i uporno pokusavate s njim na ravnoj nozi. Covek doktorirao ove stvari, decenijama proucava oce u originalu, a vi cete se s njim cerati. Pa ne mere.

Nego evo teksta, kao da ste vi pisali :))

Ovaj Puni Mjesec, 11. travnja 2017., pada u Citra nakshatru – trinaestu vedsku konstelaciju kojom vlada Mjesec u znaku Djevice. Saznajmo više o tome!

Puni Mjesec je poseban dan u mjesecu kada doživljavamo kulminaciju energije, te naše unutarnje procese. Energija postaje snažnija na taj dan, i čak na fizičkom nivou, voda u našem tijelu postaje nemirnija. Neki ljudi ovu promjenu podnose dobro, a neki ne toliko dobro. Zbog toga neki mogu osjećati puno više energije i entuzijazma na dan Punog Mjeseca, neki mogu osjećati više duhovnih vibracija, neki mogu biti vrlo nadraženi i nervozni, a neki mogu imati problema sa spavanjem u noći Punog Mjeseca.

Sve postaje snažnije na Puni Mjesec. Zbog toga, ovisno o tome da li smo prirodno više Satvik (čiste), Rađas (strastvene) ili Tamas (trome) kvalitete, te kvalitete postaju snažnije u nama. Ako smo u harmoniji sami sa sobom, Puni Mjesec će nam donijeti mnogo pozitivnih vibracija – svemir uvijek reflektira ono što nosimo unutar nas samih. No, ako smo nemirni, osjetiti ćemo više nemira i kaosa na taj dan. Znanstveno je dokazano da se na dan Punog Mjeseca događa više iznenadnih i impulzivnih zločina – to nije slučajnost.

Zbog toga pazite o čemu razmišljate tokom tog dana – moglo bi se ostvariti. No, može nam donijeti i vrlo pozitivne rezultate ako koristimo afirmacije, molitve, meditaciju, pa čak i za proces iscjeljenja. Svaku energiju u svemiru možemo iskoristiti ili na konstruktivan, ili na destruktivan način – ovisi samo o nama.

Svaki Puni Mjesec ima posebne kvalitete i “darove” koje nam daje, ovisno o tome na kojem mjestu u zodijaku se Mjesec nalazi. Ovaj Puni Mjesec, 11. travnja 2017., pada u Citra nakshatru – trinaestu vedsku konstelaciju kojom vlada Mjesec u znaku Djevice.

Puni Mjesec unutarnjeg bogatstva

Ovaj Puni Mjesec će biti vrlo moćan. Mjesec će biti u konjukciji sa retrogradnim Jupiterom u Citra nakshatri, dijeleći zajednički aspekt sa retrogradnom Venerom u znaku Riba (u Purva Bhadrapada nakshatri), te dijeleći aspekt nakshatri sa retrogradnim Saturnom u Mula nakshatri. Da stvar bude još zanimljivija, vladar znaka Djevice, Merkur, je također retrogradan na nebu. Zbog toga će ovaj Puni Mjesec biti pod snažnim utjecajem sva četiri retrogradna planeta.

Sva ova četiri retrogradna planeta šalju nam vrlo jasnu poruku: vrijeme je za preokret karme i ispravljanja pogrešaka. Ova poruka je posebno jasna od strane retrogradnog Saturna u Mula nakshatri. Vrijeme je da iz sebe iskorijenimo (doslovno) korijene karme, i slomimo sve destruktivne navike koje nas sprečavaju na putu transformacije. Vrijeme je da promislimo o svojim postupcima iz proteklih par mjeseci, da donesemo prave odluke i ispravimo sve pogreške.

Puni Mjesec u Citra nakshatri će nam zbog konjukcije s Jupiterom donijeti dodatnu dozu optimizma koji će nam pomoći u ovom procesu i duhovnom rastu. Osnažit će našu povezanost sa unutarnjim Guruom, koji ovaj Puni Mjesec čini zaista posebnim danom u godini. Ovo je savršen dan za meditaciju, iscjeljenje, opraštanje, otpuštanje svega staroga – te prihvaćanja novoga.

Ovaj Puni Mjesec je vrijeme da se uzdignemo iznad svojih ograničenja i oslobodimo svoja srca od svih tereta iz prošlosti. Uzvišena Venera (i retrogradna) će nas ohrabriti da otvorimo svoja srca i svijest prema toku božanske energije.

Citra nakshatra je nakshatra unutarnje alkemije i pronalaska ravnoteže između materijalnog i duhovnog svijeta – ona se nalazi na granici ‘kozmičke srčane čakre’ i ‘kozmičkog solarnog pleksusa’ (klikni ovdje) da pročitaš više o ovom konceptu vedske astrologije). Radi se o pronalasku skrivenog blaga unutar nas: atme, naše duše.

Citra nakshatra uči nas da prigrlimo sva životna iskustva, bilo materijalna ili duhovna, te da učimo iz svakog od njih. Biser, koji je simbol ove nakshatre, u prirodi je stvoren na najfascinantniji način. Prvo, zrno pijeska ulazi u školjku i iritira ju. No školjka ne izbacuje zrno pijeska. Umjesto toga prihvaća to zrno, i omotava ga ‘slinom’ koja olakšava podnošenje zrna pijeska. Kao rezultat toga, najdragocijeniji kamen je stvoren: biser. Na sličan način, Citra nakshatra nas uči da ne odbacujemo neugodna životna iskustva, već da ih prihvatimo i učimo iz njih – pretvorimo ih u nešto predivno poput bisera: mudrost. Ovaj Puni Mjesec upravo će zbog konjukcije s Jupiterom u Citra nakshatri biti posebno snažan, i otvorit će nas prema mnogim novim mogućnostima za duhovni napredak.

OVAJ UTORAK, KADA ĆE PUNI MJESEC BITI ISPUNJEN KVALITETAMA CITRA NAKSHATRE, SVJESNO KORISTI OVU ENERGIJU I ISKORISTI JU NA NAJBOLJI MOGUĆI NAČIN. OVAJ DAN BITI ĆE IZUZETNO POVOLJAN ZA SVE VRSTE DUHOVNE PRAKSE.

.....

 

Проблем је што ја тебе ама баш ништа не разумем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

То ја, да бих неукима дочарао велим: Време ви је као камен, као било који други предмет. 

Boksid kratos i markovitj vreme otelotvore u samog Boga Oca.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Bokisd рече

Eno, sv. Ilarije se ne slaze sa tobom, kaze da je sve to kao u misteriji, u tajni buduceg Ovaplocenja. 

Немој да фалсификујеш преводе. Не каже да је "као у мистерији". Не измишљај. Мало лепше си превео у својој првој поруци, иако ти је тумачење било потпуни промашај, а сад кројиш по свом калупу како ти се свића само да оправдаш своје тезе. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ivan Marković рече

Проблем је што ја тебе ама баш ништа не разумем.

To ti pricam :D

Kad citam zadnjih dvadesetak stranica, od andjela koji jedu preko Adama Avrama i ostalih, to se ne zna ko sta kaze i sta misli.

Isto razumem kao sto (ne)razumem ovo cakrabudibogsnamahoroskophindu palamudjenje.

 

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ivan Marković рече

Друго логично решење је ово. Духовна смрт је за собом повукла и физичку, мада не одмах. Да није било духовне, не би било ни ове друге.

Адам би се у рају сјединио са Христом. Иначе ово остало што си изнео о Адамовом распаду је кабализам или барем личи. Колективни Адам. Адам Кадмон. На крају, Картагински сабор је јасан.

Прочитај шта си написао, раздвојено како сам цитирао. Ако је прво исправно не би имало потребе за Христом, Искупитељем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Dakle sve je već svršeno,oduvek je i bilo čak i pre nogo je stvorenje postalo.

Tako je panteisto ljubi te ava....svet je Bog....:)) 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Zoran Đurović рече

Морам опет да те грдим, иако у иманентном контексту, све да бих нервирао Ивана, лупам лајкове на твоје коментаре!

Како се усуђујеш да се не слажеш у длаку са Авом?:))12:smeha::))

У ствари, да не будемо лицемери, да кажемо сада људима да смо се договорили да се кобајаги не слажемо. Узели смо да се појавимо у форми неслагања, мада Једно мислимо! 12:smeha:

Сви проблеми овде настају око историзације Адама. Ја не верујем у тог првог човека. Мени је цела та прича само покушај објашњавања ситуације у којој се налазимо. Зашто смо смртници. Кривицу, уколико нисмо психопате, осећамо у себи, као што осећамо и страх од смрти. Ти имаш права само ако се претпостави тај неки првобитни рајски човек. Ја сам све то избацио из свог богословља. Мада сам још онда говорио о почетку и крају као једној ствари.

Остаје нејасно од ког је дрвета човк јео јер се вели да је Дрво живота било у центру раја, као и Дрво познања добра и зла. Како 2 могу да буду на истом месту? И какви су ти плодови да могу да открију разлику између добра и зла? Јабука? Смоква?

Имамо митолошку причу која нам говори да нам без сједињења са Богом нема спаса, односно живота. То је све.    

Па добро. То је твоја вера. Али то што сад нама причаш треба  да објасниш Цркви која не верује тако. Ако мени не верујеш ево ти Картаге:ani_biggrin:. Иначе, Постање није математички рад, па да у центар може да стане само једна ствар, већ поетски, па у центру могу да буду и два дрвета. Нпр. У центру Београда налазе се Народно позориште и књижара Стубови културе. Како? Па лепо. Није у питању математички центар. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...