Jump to content

Крај једне лепе идеје или о свачему и ничему... "Поуке" престају да постоје!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Mogu samo da nam...da nas mrze, oni što nas ne voleee

Ajmo!!!

Razbijaj kasice prasice!

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 199
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Сакупити новац за опстанак Сајта,то није велика сума ,а онда кренути у акцију реализације креативних идеја.Ево лепог примера

14563482_1142229609204746_8414293666317294611_n.jpg?oh=c1713b3335c84373f46e318c7d4e7838&oe=58B63822

 

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

9 minutes ago, Драшко рече

Mogu samo da nam...da nas mrze, oni što nas ne voleee

Ajmo!!!

Razbijaj kasice prasice!

А може ли и ћупове.:smeh1:

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, продам неко кило меда и ето за хостинг.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Ненад Р. рече

А може ли и ћупове.:smeh1:

Slamarice

Stara štednja...nova stednja

Bonovi, kuponi

Tiketi

"Moja zena ovaj mesec ne ide kod frizera jer...sama kaže "pouke moraju opstati, friziracu.se.kod.komsinice Goce!"

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Еврићи, надам се да неће да се љуте.:D

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

16 minutes ago, Драшко рече

"Moja zena ovaj mesec ne ide kod frizera jer...sama kaže "pouke moraju opstati, friziracu.se.kod.komsinice Goce!

:navijanje::dobro::smeh1:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брига ме за Цркву (ух, како ово ружно зазвуча) и да ли је њена стамота, или није. Мени је стало до људи са Поука. Они су ти због којих сам ту.

Е сад, пошто сам ја са ове стране Дрине и немам Пејпал (или како се то већ зове), једина опција је да стрпам новац у коверту и пошаљем на нечију адресу (неког од администратора). Ето, нека ми се неко од администрације јави на ПП са адресом и још уколико у суботу, послаћу колико могнем. 

Нема одустајања. Не сада. Прекасно је за одустати од Поука. Не може. Сматрам да можемо одржати овај форум. 

 

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Juanito рече

Мислим да треба да покушамо да одржимо сајт. Нису то уопште велика средства, греота је да пропадне. И наравно да нема ничег срамотног у ”мољењу” од стране администрације, и далеко већи пројекти на интернету се одржавају донацијама. Једино што би требало технички да направимо систем који ће да нас подсећа да платимо с времена на време (месечно, двомесечно, колико ко може) уместо да админи лично подсећају на оној теми.

А мислим да је боље то што званична црква не (жели да) финансира сајт јер би у супротном, сигуран сам у то, много тога цензурисали. Далеко је боље да форум буде независан од хијерархије, а да пригодност садржаја контролишу ”обични” црквени људи, као и до сада. Није ни то савршено, али је далеко боље од диктирања правила одозго.

Још једна дугорочна могућност је да форумаши могу да продају неки свој производ или услугу и да онда део или сав новац од тога оде на одржавање сајта. На пример, мени се свиђа нека Клаудова фотка и хтео бих да је ставим на свој сајт. Ја донирам за форум, а он ми да лиценцу да користим фотку. Неко други може да одржи ”онлајн” час, рецимо, математике, а да онда ученик или родитељ донирају за сајт. Или групни онлајн час, а онда ко жели донира. Има доста могућности велики број талентованих људи овде пишу. Ако се деси да се на тај начин скупи доста више од неопходног, фондација Поуке то може да поклони потребитима. 

 

1 hour ago, Juanito рече

@RYLAH @Avocado

Какве су законске могућности да се на сајту хостује продавница робе и услуга? Они који би хтели да продају, давали би проценат компанији која је власник форума (или физичком лицу, ако може, небитно). Слично као што функционишу продавнице апликација, где девелопери дају проценат великој компанији. То би могао да буде трајни извор прихода, а да истовремено да омогући многим људима да обављају свој мали (углавном додатни) бизнис без да се хебетају око инфраструктуре. Шта би правно морао да одради сајт, а шта они који би продавали робу или услуге? Мислим на лично створену робу и услуге, ручни рад типа одећа, накит, иконе, фотографије, своје књиге, туторијале, часове... Не на препродају робе коју неко други производи.

 

1 hour ago, Juanito рече

@Milan Rakic

Твоји ауторски текстови су врхунског квалитета, па ме то подсети да те питам. Шта мислиш да ли би могао да прође онлајн ЖРУ часопис са претплатом?

...

Evo, ovde je sve receno sta bi trebalo da se uradi. Samo da se napravi jedan fin plan, i da se polako sprovede u delo, deo po deo.

Ja licno, inace, ne bi` imao nista protiv i da npr. sam placam svaki mesec - kad bih imao, naravno. To cak ni za ove nase neuslove nije neka velika para (box 3 paket, sa jos nekim mobilnim dopunama koje koristimo u porodici kao najekonomicnije, placamo ukupno nekih 4.000 mesecno), ali kod mene ovde smo prosto sad toliko tesni da ni za neke prece stvari ponekad nemamo dovoljno...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е све смо ми ово већ сажвакали и у уредништву и на форуму и то већ годинама уназад и ништа...

Кад западнемо у шкрипац, ондаК људима биде жао, окуписе мало људи закука, неко нешто донира, често и после кукњаве о гашњеу се једва скупе паре.

Онда неко време траје ентузијазам, заправи више страх да ће форум бити угашен а после и то спласне.

Онда иде мученије врха, врхова у пабирчењу за кинтом, блам већ и молити јавно. Некад се деси улети неки тајфун па дадне паре па онда сви ћутимо неко време.

Разматрали смо и комерцијализацију али опет оно шта ће рећи бабо из Патријаршије, како ће над држава третирати итд

Све у свему зачин це

ово су последњи трзаји ектузијазма и страха од гашења а неки једва чекају и да виде угашен сајт и форум, тако да не берите бриге, добро бити неће, пропасти нећемо

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Juanito рече

@Milan Rakic

Твоји ауторски текстови су врхунског квалитета, па ме то подсети да те питам. Шта мислиш да ли би могао да прође онлајн ЖРУ часопис са претплатом?

Па причали смо већ и о томе. Али се није макло даље од приче. Ја сам иначе скептичан по питању часописа, јер ево већ три године не можемо да покренемо "Аеро Магазин" нпр. Јер, кад има пара, нема воље и ентузијазма. А када има потоњег, као код нас, онда нема пара...

Но мислим да је извесније ово што си предложио за продају роба и услуга које форумаши имају да понуде, па ко жели мож и да донира од те/тих трансакција. Мсм чак и да имамо тај додатак за Форум, морам видети са програмером, а адвокати нека виде како и шта...

п.с. Хвала за утисак о текстовима :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Милан Ракић рече

Но мислим да је извесније ово што си предложио за продају роба и услуга које форумаши имају да понуде, па ко жели мож и да донира од те/тих трансакција. Мсм чак и да имамо тај додатак за Форум, морам видети са програмером, а адвокати нека виде како и шта...

 

I ja mislim da je to odlična ideja - hajde malo da se pokrene mala privreda na opštu korist!

Ja mogu da nudim prevode na engleski i kompletni copy-editing naučnih radova na engleskom jeziku, po konkurentnim cenama, i rado dajem porez ŽRU!

(Samo da ne krene sad i ovde neka debata vezana za libertarijance :D )

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

26 minutes ago, Paradoksologija рече

(Samo da ne krene sad i ovde neka debata vezana za libertarijance :D )

Либертаријанци могу да нуде савете о покретању бизниса. :ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iskreno, stavovi koji se izlažu na ovom forumu cesto su suprotni od onih koji se mogu cuti u Patrijaršiji....

tako da očekivati materijalnu podršku Patrijaršije a pisati sve i svašta (uključujući i ono što zadire u samu suštinu pravoslavnog učenja), nije baš logično...

moje skromno mišljenje...nikog ne vređam...

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...