Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

1 hour ago, Ћириличар рече

His first concrete action as president-elect was to strike a deal to keep a Carrier furnace plant in Indiana from moving to Mexico, granting $7 million (£5.5 million) in tax breaks to do so.


Доообро.  :)
 

1 hour ago, Ћириличар рече

Trump said during the campaign that he'd impose tariffs of 35 percent on Mexican imports and 45 percent on Chinese imports to protect American jobs from unfair foreign competition. Companies that import those goods would pay the tax at the border.


Да сачекамо и да видимо.

Since Trump's election, his team has de-emphasized the use of tariffs, describing them as a potential tool to be used to pry concessions from America's trading partners.

"Everybody talks about tariffs as the first thing," Wilbur Ross, an investment banker who is Trump's choice for Commerce secretary, told CNBC Wednesday. "Tariffs are part of the negotiation."

 

Државе и њихове централне банке већ воде ратове (економске) између себе у сваком случају, шта год Трумпоња/Трале™ урадио... 

12370-ron-paul.jpg


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

Фотографија корисника Elephant Journal

:))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, uros рече

Hristos nikada nije propovedao socijalizovano zdravstvo ni socijalnu pravdu. Naprotiv, to je odbio kada mu je ko to ponudio? Pocinje sa "s"

Ali jeste Petar.Seti se Ananije.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, uros рече

Hristos nikada nije propovedao socijalizovano zdravstvo ni socijalnu pravdu. Naprotiv, to je odbio kada mu je ko to ponudio? Pocinje sa "s"

Naložio je učenicima da obavezno plate porez :D

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Paradoksologija рече

Naložio je učenicima da obavezno plate porez :D

Ježusek je najviše bio anarho-komunista. Nek ga država ostavi na miru, i on će nju. A ko hoće sa njim neka ostavi sve svoje (nema privatne svojine).  No jedno je sigurno,  on nije bio za tarife.. unlike some we could name :coolio:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Ћириличар рече

Ježusek je najviše bio anarho-komunista. Nek ga država ostavi na miru, i on će nju. A ko hoće sa njim neka ostavi sve svoje (nema privatne svojine).  No jedno je sigurno,  on nije bio za tarife.. unlike some we could name :coolio:

Ma to, niko od nas poitički ni lično ne živi Njegov ideal i glupo je da ga svojatamo na bilo kojoj strani.

Ali mi je ipak previše kada se kaže da je jedini hrišćanski put zgrtati i pustiti siromahe da crknu od gladi i lečivih bolesti.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Paradoksologija рече

Ali mi je ipak previše kada se kaže da je jedini hrišćanski put zgrtati i pustiti siromahe da crknu od gladi i lečivih bolesti.

Ко то сугерише? :)
 

“Socialism, like the ancient ideas from which it springs, confuses the distinction between government and society. As a result of this, every time we object to a thing being done by government, the socialists conclude that we object to its being done at all. We disapprove of state education. Then the socialists say that we are opposed to any education. We object to a state religion. Then the socialists say that we want no religion at all. We object to a state-enforced equality. Then they say that we are against equality. And so on, and so on. It is as if the socialists were to accuse us of not wanting persons to eat because we do not want the state to raise grain.”


 Frédéric Bastiat, The Law

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Paradoksologija рече

Jer će bogati benevolentno sve to ipak sigurno podati svojim robovima?

Људи који верују у Бога мисле да је људски род essentially good зато што је створен по Божијем лику...  :)

Јел би нпр. ти дозволила да неко у комшилуку умре од нечега што може да се излечи зато што нема новца? Сигуран сам да не би. Само се ради о томе да се избаци држава из једначине, пошто су државе генерално зле... Погледај шта су само у прошлом веку направиле.
 

quote-government-is-actually-the-worst-f

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

Људи који верују у Бога мисле да је људски род essentially good зато што је створен по Божијем лику...  :)

Јел би нпр. ти дозволила да неко у комшилуку умре од нечега што може да се излечи зато што нема новца? Сигуран сам да не би. Само се ради о томе да се избаци држава из једначине, пошто су државе генерално зле... Погледај шта су само у прошлом веку направиле.

Ali zato svet u zlu leži, a taj svet je svet moći i novca. S druge strane, reći da su države koje mi činimo, čije predstavnike biramo i zakone mi 'dobri' ljudi indirektno donosimo, 'zle', nema logike i već više liči na katarsku i bogumilsku jeres no na hrišćanstvo.

Ljudi itekako umiru od gladi i lečivih bolesti tamo gde se država ne stara o tome, iako će im mnoge isto tako siromašne komšije pomoći koliko mogu.  

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Paradoksologija рече

Ali zato svet u zlu leži, a taj svet je svet moći i novca.

Да.

пре 2 часа, Paradoksologija рече

S druge strane, reći da su države koje mi činimo, čije predstavnike biramo i zakone mi 'dobri' ljudi indirektno donosimo, 'zle', nema logike i već više liči na katarsku i bogumilsku jeres no na hrišćanstvo.

Па погледај их и сама. Погледај ову нашу само.

Највећи злотвори у историји су управљали државама, не знам о чему се ту ради... Интересантна тема за размишљање. :)


А пропо тога, приложио бих квоут:

quote-in-individuals-insanity-is-rare-bu

 

пре 2 часа, Paradoksologija рече

Ljudi itekako umiru od gladi i lečivih bolesti tamo gde se država ne stara o tome

Углавном је other way around, људи више пате где држава има већу моћ и улогу у друштву.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...