Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 16 часа, Juanito рече

Педерчино, а ваљају вам Порториканци кад иду да гину за ваше небулозне ратове по свету или кад тестирате пројектиле са осиромашеним уранијумом на њиховом острву. Гад одвратни!

Tako nešto pišeš a čovek se razbio od brige i aktivnosti u odnosu na Portoriko... jel vidiš koliko je tvitova napisao o Portoriku? Šta bi ti više od toga?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

Las Vegas: Identifikovan napadač, 64-godišnji penzioner

Las Vegas -- Napadač koji je u Las Vegasu ubio 50 ljudi, a ranio preko 200, identifikovan je kao muškarac star oko 60 godina, saopštila je policija.

Mediji su preneli da se radi o 64-godišnjem Stivenu Pedoku, što je policija potom potvrdila. 

Iz policije je prethodno javljeno da je reč o belcu starom oko 60 godina koji je živeo u "zajednici penzionera".

Najmanje 50 ljudi je ubijeno, a više od 200 je ranjeno kada je naoružani napadač otvorio vatru na okupljene na festivalu kantri muzike u Las Vegasu. 

Iz policije ističu da je napadač ubijen, kao i da veruju da je reč o lokalcu. 

Oni dodaju i da je u toku potraga ženom po imenu Marilu Denli koja je bila sa njim u sobi, a veruje se da je u trenutku napada bila u kazinu. 

Njena lična karta je pronađena pored Pedokovog tela. 

CNN navodi da je napadač sa 32. sprata hotela pucao u masu preko puta ulice u kojoj je bilo i do 30.000 ljudi. 

Policija još nije objavila koju vrstu oružja je koristio napadač koji je ubio najmanje 50 ljudi u Las Vegasu, ali se na snimcima čuje više od stotinu metaka. 

Opširnije o napadu - OVDE.

 

Izvor

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Juanito рече

Las Vegas: Identifikovan napadač, 64-godišnji penzioner

Који је ово ужас. 

Јел неко радио можда неку студију око ових масовних убистава по САД? Зашто се то толико често дешава код њих?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, RYLAH рече

Који је ово ужас. 

Јел неко радио можда неку студију око ових масовних убистава по САД? Зашто се то толико често дешава код њих?

Zato što svaki bolesnik može opušteno da ima ozbiljan arsenal oružja.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, RYLAH рече

Који је ово ужас. 

Јел неко радио можда неку студију око ових масовних убистава по САД? Зашто се то толико често дешава код њих?

Због тога што ментални болесници могу да набаве оружје у супермаркету. Без обзора шта неко од нас мислио о другом амандману, ово је јако тешко порећи.

Аргумент кога сам често чуо од Гризлија је да се то дешава из обрнутог разлога - зато што је оружје заправо забрањено на оваквим манифестацијама. Да није, неко би се нашао да упуца лудака пре него што он побије оволике људе. Али ево, овде је лудак пуцао са 32. спрата хотела. Шта ту да му радиш?

Углавном, ужас и туга. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Zato što svaki bolesnik može opušteno da ima ozbiljan arsenal oružja.

 

пре 1 минут, Juanito рече

Због тога што ментални болесници могу да набаве оружје у супермаркету. Без обзора шта неко од нас мислио о другом амандману, ово је јако тешко порећи.

Не знам дал је само то разлог. ако се сећаш Муровог документарца (Bowling for Columbine), и у Канади су пуни оружја, а мислим и у некој од оних северних европских мирних земаља (Швецка, Данска ил Норвешка) да имају озбиљне арсенале па се те ствари не дешавају. Мислим, ни Мур није дао никакав одговор сем да се насиље вазда пропагира Американцима, ал то сматрам да је плитко.

Свакако да је део проблема то што је лудацима доступно врло озбиљно оружје, али да ли је само то узрок? И како то да се спречи убудуће, сем можда неким психо проверама људи пре него што купе оружје, које могу да се заобиђу врло лако? (Немам никакав одговор, постављам питање, јер су ми ове сцене непојмљиво зло)

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, RYLAH рече

Не знам дал је само то разлог. ако се сећаш Муровог документарца (Bowling for Columbine), и у Канади су пуни оружја, а мислим и у некој од оних северних европских мирних земаља (Швецка, Данска ил Норвешка) да имају озбиљне арсенале па се те ствари не дешавају.

Nemaju kvalitativno ozbiljne arsenale... Ti narodi koje pominješ imaju veliku ljubav prema lovu i ogroman broj ljudi u njima ima mnogo lovačkih puški... ali je automatsko oružje zabranjeno... takođe, moraš za svako oružje da prođeš sigurnosni trening i da se uradi criminal and mental background check...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Аурор рече

50 je bilo u onoj diskoteci u Floridi.

Tačno 49. A ovde je, nažalost, izgleda već više od 50, i preko 200 ranjenih.

Ovo je sad spisak najmasovnijih ubistava u SAD u skorijoj istoriji.

 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Paradoksologija рече

Tačno 49. A ovde je, nažalost, izgleda već više od 50, i preko 200 ranjenih.

Ovo je sad spisak najmasovnijih ubistava u SAD u skorijoj istoriji.

 

I naravno 9/11, najveći njihov gubitak života na teritoriji SAD od 7.12.1941.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аурор рече

I naravno 9/11, najveći njihov gubitak života na teritoriji SAD od 7.12.1941.

Naravno, ali onaj spisak se konkretno odnosi na 'mass shootings'.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево дигох се и видех вести... Боже сачувај. :(

Ту сам прошао пре пар седмица.

Што се оружја тиче, мало ми је и мрско после сваке трагедије да коментаришем о томе. Они имају неки проблем са третманом менталних болесника, могуће да је у питању неки лек који користе и који има негативне последице. Ево у 100 марке да је овај био на неким лековима против депресије или слично.

Кад имаш човека који је спреман да убија, тешко ћеш га спречити тако што му "забраниш" оружје. Ко ће да му забрани да направи бомбу од експрес лонца или разних свуда доступних хемикалија? Или да људе отрује нечим? Или да се залети камионом у масу? Није проблем средство, проблем је мозак.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Аурор рече

Tim McVeigh nije na listi, look it up...

Da, bombaški napad, nije mass shooting.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...