Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 6 минута, Млађони рече

Opet spin, probrao si sve iz nase diskusije sem onog kljucnog detalja. 

To sto je cloudking rekao "bele evropske kulture"

Pa u ovoj poruci nije to rekao?!?!? Niti je poenta njegove poruke da li je kultura bela ili nebela, već da se folirate pričajući o šatro zaštiti od terorizma, a zapravo nema veze sa terorizmom nego sa time da vam neko ne "zaprlja superiornu kulturu"...

 

пре 6 минута, Млађони рече

I sto je najgore, ja mislim da sve to namerno radis, da namerno sve to ignorises, da sve odlicno povezujes ali te ne zanima istina o protivnikovim stavovima. Ako mozes da izignorises da je protivnik napadnu za "belu evropsku luturu" i izostavis to belu da bi izgradio neki slucaj rado ces to uraditi.

Pa nisi napadnut za "belu" kulturu u toj poruci, niti je uopšte poenta u tome bila... nisam ništa izostavio, citirao sam poruke... nego ti lepo ponovo pročitaj šta je klaud napisao, mrsko mi je da opet raspravljam sa tobom o tome šta si ti učitao u stavove sagovornika...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 16 минута, Аурор рече

I jedno i drugo, tu je terorizam deo kulture :D

Ali insistirao si (ste) da nisu SVI muslimani zli... kako sad ispade da je citava kultura zla?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Млађони рече

Al ti imas pravo da pricas da su 50 % amerckih glasaca rasisti? 

Ajde pali...

Ok, znači slažeš se sa porukom, samo mi zameraš to što ja navodno pričam da su 50% američkih glasača rasisti?  :D

(siguran sam da ćeš naći i citat da tu tvrdnju potvrdiš)  :D

Nisam očekivao da ćeš tako lako da se složiš da ne postoji realan problem.

:ok:

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Аурор рече

Većina ljudi koji se izjašnjavaju kao muslimani su normalni i dobri ljudi.

Problem nastane kada odluče da zaista slede Muhameda i ono što islam zaista jeste.

Pa to... vi ste migrante proglasili krivim za nesto sto bi "mozda mogli da urade"...

  • Волим 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

logo3.jpg
SAD: Crkvene organizacije nadmašile državu u pružanju pomoći nakon uragana



SAD: Crkvene organizacije nadmašile državu u pružanju pomoći nakon uragana

14.09.2017.

PIŠE: Mario Nakić

 

Kršćanske neprofitne organizacije su se maksimalno mobilizirale u prikupljanju humanitarne pomoći nakon nedavnih uragana Harvey i Irma koji su pogodili stanovnike Teksasa i Floride u SAD-u, pružajući veću pomoć žrtvama nego FEMA, savezna agencija koja bi trebala reagirati na prirodne katastrofe, procijeniti situaciju i ubrzati oporavak i obnovu, objavio je Washington Times.

To samo pokazuje: gdje postoji ljubav, vlada nije potrebna.

Daily Caller je objavio članak: "Religiozne skupine su odgovorne za pružanje gotovo 80 posto pomoći do sada dostavljene zajednicama s domovima devastiranim u nedavnim uraganima."

Kako ističe USA Today, adventisti sedmog dana preuzeli su odgovornost za dostavu vode, pelena, odjeće i drugih potrepština.

Ujedinjeni metodistički odbor za pomoć poslao je svoje ekipe nakon katastrofe kako bi pomogli u čišćenju - što uključuje sve što je potrebno od povlačenja blata iz domova do pomaganja žrtvama podnijeti svoje zahtjeve državnim i entitetskim osiguravajućim društvima. "Konvoj nade" pomogao je hraniti mase, dolazeći na jug s kamionima hrane, čak i prije nego što je Irma pogodila Floridu. "Samaritanska torbica", organizacija svećenika Franklina Grahama, donijela je sve od hrane do pila. Nakon oluje, iste skupine pomažu žrtvama da obnove svoje domove.

Ispada da crkvene organizacije vode prikupljanje pomoći, a državna agencija je samo pripomoć.

"FEMA, oni su nam bili veliki blagoslov, oni su nam pomoć", rekao je Luther Harrison, potpredsjednik sjevernoameričkih odbora "Samaritanske torbice" za USA Today. "Za uragan Irma, većina naše opreme i FEMA bili su od ključne važnosti u pomaganju."

I možda najvažnije za čišćenje je radna snaga. Na primjer, Ujedinjeni metodisti imaju oko 20.000 obučenih volontera širom zemlje, na raspolaganju da služe kao prvi odgovor na svaku katastrofu. Sve što im je potrebno jest poziv - i oni su tamo.

Tu je kritična točka koju valja zapamtiti, a to se događa ovako: nije vlada ta koja spašava građane. Jer prije vlade, tu je građanstvo. Ne propustimo još veću pouku koja se ovdje može naučiti. Ako želite voditi Vladu i obuzdati birokraciju, morate učiniti Vladine usluge irelevantnim. A način kako to učiniti jest pružiti ih privatno.

http://liberal.hr/clanak.php?id=1035

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Ronald рече

logo3.jpg

SAD: Crkvene organizacije nadmašile državu u pružanju pomoći nakon uragana



SAD: Crkvene organizacije nadmašile državu u pružanju pomoći nakon uragana

14.09.2017.

PIŠE: Mario Nakić

 

Kršćanske neprofitne organizacije su se maksimalno mobilizirale u prikupljanju humanitarne pomoći nakon nedavnih uragana Harvey i Irma koji su pogodili stanovnike Teksasa i Floride u SAD-u, pružajući veću pomoć žrtvama nego FEMA, savezna agencija koja bi trebala reagirati na prirodne katastrofe, procijeniti situaciju i ubrzati oporavak i obnovu, objavio je Washington Times.

To samo pokazuje: gdje postoji ljubav, vlada nije potrebna.

Daily Caller je objavio članak: "Religiozne skupine su odgovorne za pružanje gotovo 80 posto pomoći do sada dostavljene zajednicama s domovima devastiranim u nedavnim uraganima."

Kako ističe USA Today, adventisti sedmog dana preuzeli su odgovornost za dostavu vode, pelena, odjeće i drugih potrepština.

Ujedinjeni metodistički odbor za pomoć poslao je svoje ekipe nakon katastrofe kako bi pomogli u čišćenju - što uključuje sve što je potrebno od povlačenja blata iz domova do pomaganja žrtvama podnijeti svoje zahtjeve državnim i entitetskim osiguravajućim društvima. "Konvoj nade" pomogao je hraniti mase, dolazeći na jug s kamionima hrane, čak i prije nego što je Irma pogodila Floridu. "Samaritanska torbica", organizacija svećenika Franklina Grahama, donijela je sve od hrane do pila. Nakon oluje, iste skupine pomažu žrtvama da obnove svoje domove.

Ispada da crkvene organizacije vode prikupljanje pomoći, a državna agencija je samo pripomoć.

"FEMA, oni su nam bili veliki blagoslov, oni su nam pomoć", rekao je Luther Harrison, potpredsjednik sjevernoameričkih odbora "Samaritanske torbice" za USA Today. "Za uragan Irma, većina naše opreme i FEMA bili su od ključne važnosti u pomaganju."

I možda najvažnije za čišćenje je radna snaga. Na primjer, Ujedinjeni metodisti imaju oko 20.000 obučenih volontera širom zemlje, na raspolaganju da služe kao prvi odgovor na svaku katastrofu. Sve što im je potrebno jest poziv - i oni su tamo.

Tu je kritična točka koju valja zapamtiti, a to se događa ovako: nije vlada ta koja spašava građane. Jer prije vlade, tu je građanstvo. Ne propustimo još veću pouku koja se ovdje može naučiti. Ako želite voditi Vladu i obuzdati birokraciju, morate učiniti Vladine usluge irelevantnim. A način kako to učiniti jest pružiti ih privatno.

http://liberal.hr/clanak.php?id=1035

A ateisti ništa?:unbelieveble: 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Фотографија корисника Riblja Čorba

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Кратос рече

A ateisti ništa?:unbelieveble: 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Кратос рече

A ateisti ništa?:unbelieveble: 

I ateisti naravno, Branka je postavila. Tekst je vise kritika drzavnih institucija i njihova nesposobnost da brzo reaguju.:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://edition.cnn.com/2017/08/31/politics/hurricane-harvey-recovery-money/index.html

http://edition.cnn.com/2017/09/06/politics/house-votes-harvey-aid/index.html

Чланак је глупост тешка. Изгласали су помоћ од осам милијарди долара (други чланак). Колико су давали пре тога је у првом чланку. А пре тога, иако нема у овом чланку, влада је дала помоћ из фонда за хитна реаговања, како год то код њих да се зове. Да не помињем да је тамо одмах отишла ФЕМА.

Чуди ме да методисти и адвентисти седмог дана лажу :)) 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Ronald рече

Tekst je vise kritika drzavnih institucija i njihova nesposobnost da brzo reaguju

Naravno. Tako sam ga i ja razumela.

I ne mislim da pojedinci, grupe ljudi, organizacije... sada treba da se takmiče ko će više pomoći da bi, kasnije, drugima "trljali nos". Deo teksta i link do celog teksta sam dala zato što sam mislila, a i dalje tako mislim, da Kratosovo pitanje nije maliciozno, već da doista nema informaciju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Фотографија корисника Fox News

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...