Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 45 минута, Tumaralo. рече

Takođe duhovne kaste (staleži) postoje. Staleži u smislu političko-pravnog uređenja su samo materijalni izraz te istine. Razlike među ljudima su prvenstveno duhovne, kastinske prirode.

Нисам сконтала из написаног - ко ово тачно тврди?? 

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 1 минут, Juanito рече

Ове две ствари су природна последица интеракције слободних људи на (релативно) слободном глобалном тржишту. Не постоје апстрактне ”културе које заслужују да одрже своје крвне линије”. Постоје појединци носиоци тих култура који слободно интерагују са другим људима у шта спадају економске ствари као што је трговина, али и ствари као што су мешовити бракови који ”нарушавају чистоту крвних линија”. На тај начин се културе мешају, еволуирају итд. Како мислите да те процесе спречите без примене силе?

И да, из тог што си окачио се јасно види да је алтрајт потпуно колективистичка идеологија. Нема појединца ни у траговима.

Moj lični utisak je da to uopšte nije ideologija... već da ih samo povezuje zajednička mržnja prema svemu različitom od njih... koja pokušava da se predstavi kao bar donekle pristojna i radi toga štrpka neke kvazi-racionalizacije za tu mržnju iz drugih ideologija... zato ih nije lako prepoznati i definisati... jer će u određenim temama zvučati kao libertarijanci... u nekim kao normalni ljudi zabrinuti zbog ekstremizma modernih SJW... u određenim temama će zvučati kao vernici... u nekim kao klasični beli rasisti...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Juanito рече

Ове две ствари су природна последица интеракције слободних људи на (релативно) слободном глобалном тржишту. Не постоје апстрактне ”културе које заслужују да одрже своје крвне линије”. Постоје појединци носиоци тих култура који слободно интерагују са другим људима у шта спадају економске ствари као што је трговина, али и ствари као што су мешовити бракови који ”нарушавају чистоту крвних линија”. На тај начин се културе мешају, еволуирају итд. Како мислите да те процесе спречите без примене силе?

Ja bih rekao da se te stvari upravo silom (i subverzijom) menjaju danas... 

A na ove procese koje si naveo ne bih nikako uticao, niti je moj posao. To je sve poželjno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

Ja bih rekao da se te stvari upravo silom (i subverzijom) menjaju danas... 

А ја бих рекао да се вама не свиђа резултат слободних одлука слободних људи...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Juanito рече

А ја бих рекао да се вама не свиђа резултат слободних одлука слободних људи...

Nije tačno.

Tu treću stavku i ne razumem baš, te se i ne slažem potpuno... Poenta je da pokažem da je drugačije od onoga za šta se predstavlja i što može da se čuje o tome.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Аурор рече

Tu treću stavku i ne razumem baš, te se i ne slažem potpuno... Poenta je da pokažem da je drugačije od onoga za šta se predstavlja i što može da se čuje o tome.

Ја бих рекао да је баш онако како се представља и што може да се чује о томе:

1 hour ago, Аурор рече

No to Open Societies/One Worldism 
- the world is made of many unique peoples. Each deserve to maintain their bloodline, their identity, their culture, and their nation.

Јасно, да јасније не може бити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Џуманџи рече

Нисам сконтала из написаног - ко ово тачно тврди?? 

To je opšte mesto kod svih tradicionalističkih mislilaca pa i onih gore pomenutih.

Možemo dodati Platona, Plotina, sve indijske filozofe, i verujem sve oce Crkve budući da je staleška monarhija ono što je aproved by God xD

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Аурор рече

Nigde ne kaže da bi se ikom branile ikakve slobodne odluke.

Наравно, то је онај део кад немате кохонес да кажете шта бисте тачно радили и како бисте решили ”проблем”. Шта са људима који не желе да чувају чистоту крви и који воле уместност и начин живота кога ви сматрате дегенерисаним? А кад они екстремнији и луди нешто ураде поводом тога, ви ”умерени” онда звиждућете: ”Не знамо ми ништа, ми смо само у пролазу.” Чињеница је да се глобализација дешава као последица одлука слободних људи и без левичара. Узрок глобализације су авиони, интернет и слично. То се не може спречити другачије него силом. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Tumaralo. рече

To je opšte mesto kod svih tradicionalističkih mislilaca pa i onih gore pomenutih.

Možemo dodati Platona, Plotina, sve indijske filozofe, i verujem sve oce Crkve budući da je staleška monarhija ono što je aproved by God xD

Хвала, мислила сам да је у питању Генон, па реко' да проверим. :)

Подвучено: Мислим да је "approved" светлосним годинама далеко од "Takođe duhovne kaste (staleži) postoje. Staleži u smislu političko-pravnog uređenja su samo materijalni izraz te istine. Razlike među ljudima su prvenstveno duhovne.."

На страну што ја на ове идеје до сада нисам наилазила, контам да је Павле био слободан (у Христу) сужањ. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Juanito рече

Шта са људима који не желе да чувају чистоту крви

Ovo nisam rekao, don't put words in my mouth...

пре 29 минута, Juanito рече

Наравно, то је онај део кад немате кохонес да кажете шта бисте тачно радили и како бисте решили ”проблем”.

Kohones nisu problem.

пре 29 минута, Juanito рече

Шта са људима који не желе да чувају чистоту крви и који воле уместност и начин живота кога ви сматрате дегенерисаним?

Ništa, slobodni ste...

I zašto uporno misliš da npr. ako kažem da je neka umetnost degenerisana, da želim da dođe država i da je zabrani? Borba idejama je efikasnija od motke, onda si okačio dobar članak (Mizesov).

A ti nihilisti i postmodernisti u umetnosti su upravo establišment, oni su ti koji su uz motku, što se uči po univerzitetima (uz ostale 'dekonstrukcionizme') itd.

FB_IMG_1503158068960.thumb.jpg.8adb178e0c09c5bf32b6a4eaf82a0001.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...