Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

1 hour ago, Аурор рече

/pol/ :)

Између осталог. Ако је овај видео истина, бићу пресрећан ако доведе до пада Ребела. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Икар Губелкијан рече

Maligno tkivo u mom životu (naglašeno) su vaše semifašističke baljezgarije. Ako čovek smireno iznosi gnusne stavove poput vaših, ne znači da je civilizovan. Uostalom, ti voliš prezidentea koji nije baš smiren, tako da check your aršini bro.

Гризли да износи фашистоидне ставове? Српски каубој? Очигледно ган иси пратио довољно по форуму, јер да јеси покупио би да није превелики Трампов фан.

И онда буде "Ћирило, претјерујеш када кажеш да људе заслијепљује мржња према Трампу". Ој веј, гојим :0212_rolleyes:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Grizzly Adams рече

Пре би рекао да су медији све и свакога ко им се не свиђа проглашавали за "алт-рајт". Па сад и нацисте зову алт-рајт и одушевљени својим генијалним маневром вичу "ето, сви сте нацисти!".

Што је наравно тотална небулоза... Ако им је Бен Шапиро "алт-рајт", човек је ортодоксни Јеврејин са оном њиховом капицом. Како факинг он може да буде нациста!?

Џордан Питерсон им је "алт-рајт" и "есктремни десничар". И он је "нациста"?

Педер јеврејин Мајло Јанопулос им је "алт-рајт" који би први био на путу за Аушвиц по бар две оптужнице...

И тако даље.

 

Умори се човек од одговарања на све те замене теза и подметања...

Види ово тек:

http://www.politika.rs/scc/clanak/387130/Tramp-protiv-uklanjanja-spomenika-posvecenih-Jugu#.WZWn8P6x_f4.facebook

Први пасус, кажу "Трамп је овиме подржао екстремну десницу", а онда мало касније га цитирају гдје каже:

"Тужно је видети да се историја и култура наше велике земље уништава уклањањем наших лепих статуа и споменика. Не можете променити историју, али можете учити из ње”

Па мајку му, је ли могуће да Трамп "јур фајрд греб ем бај д пуси" кловн испадне рационалнији од оволико људи? Сви су бранили споменике аргументима типа "то је наше јужњачко наслијеђе бла бла трућ трућ", а он само каже:"Хеј, учимо из лошег из наше историје.". 

Свијет је отишао дођавола @_@

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Ћириличар рече

Види ово тек:

http://www.politika.rs/scc/clanak/387130/Tramp-protiv-uklanjanja-spomenika-posvecenih-Jugu#.WZWn8P6x_f4.facebook

Први пасус, кажу "Трамп је овиме подржао екстремну десницу", а онда мало касније га цитирају гдје каже:

"Тужно је видети да се историја и култура наше велике земље уништава уклањањем наших лепих статуа и споменика. Не можете променити историју, али можете учити из ње”

Па мајку му, је ли могуће да Трамп "јур фајрд греб ем бај д пуси" кловн испадне рационалнији од оволико људи? Сви су бранили споменике аргументима типа "то је наше јужњачко наслијеђе бла бла трућ трућ", а он само каже:"Хеј, учимо из лошег из наше историје.". 

Свијет је отишао дођавола @_@

To je naravno bullshit jer se podizanjem i uklanjanjem spomenika ne menja istorija nego naš (njihov) odnos prema određenim istorijskim događajima i ličnostima...

Što se tiče njegovog drugog argumenta, ovde nepomenutog, koji se odnosi na to dokle će se ići i pominjanje da je i Vašington imao robove: Vašingtonu nisu podignuti spomenici zbog njegove moralnosti, već zbog onoga što je učinio za Ameriku... Generalu Liju su takođe podignuti spomenici zbog onoga što je učinio za Jug - zato što se borio za robovlasništvo... :)

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Ћириличар рече

Да бре...

"Амерички председник Доналд Трамп изразио је данас жаљење због уклањања споменика посвећених снагама Конфедерације (Југа), чиме је посредно подржао екстремну десницу."

Капирам да не може и нема потребе сад свако да проучава америчку историју, ал новинари би требало бар мало да се потруде да не буду на нивоу Мики-Маус трачева...

Генерал Ли нема никакве везе ни са расизмом ни са "ектремном десницом". Човек је био частан и изузетан војник који се борио за САД пре грађанског рата (чиме је већ заслужио поштовање свих), а касније и против инвазије на своју државу Вирџинију (иначе је био против поделе САД, али је остао уз своје суграђане без обзира на лична уверења и понуду да се придружи војсци Уније). Југ није напао Север, они су само хтели да се одвоје и гледају своја посла јер их је Линколн са својом бандом смарао порезима. Линколн је тај који је повео агресивни рат према њима и извшио агресију на своје сународнике. И то није урадио због робовласништва. После је сам испао одличан изговор да се оправда за злочин. Тако да поштовање које дан данас многи на Југу имају према својим војницима и генералима нема никакве везе са расизмом и "ектремном десницом".

Исто као што су многи наши генерали, официри и војници часно бранили своју земљу и нису никакви "националисти" или друго још горе што неки покушавају да им налепе.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Grizzly Adams рече

Линколн је тај који је повео агресивни рат према њима и извшио агресију на своје сународнике.

I have no purpose to introduce political and social equality between the white and black races. There is physical difference between the two which, in my judgment, will probably forever forbid their living together upon the footing of perfect equality, and inasmuch as it becomes a necessity that there must be a difference, I, as well as Judge Douglas, am in favor of the race to which I belong having the superior position.

 

There is a natural disgust in the minds of nearly all white people to the idea of indiscriminate amalgamation of the white and black races ... A separation of the races is the only perfect preventive of amalgamation, but as an immediate separation is impossible, the next best thing is to keep them apart where they are not already together. If white and black people never get together in Kansas, they will never mix blood in Kansas ...

Veli Linkoln :)

A ovo je od pre secesije:

I have no purpose directly or indirectly to interfere with the institution of slavery in the states where it exists. I believe I have no lawful right to do so, and I have no inclination to do so.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Аурор рече

I have no purpose directly or indirectly to interfere with the institution of slavery in the states where it exists. I believe I have no lawful right to do so, and I have no inclination to do so.

Не само то, него је Северу нудио да ропство убаци као амандман у Устав, само да се не одвајају...

Тежак лицемер.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Grizzly Adams рече

Генерал Ли нема никакве везе ни са расизмом

То сам и ја мислио до скоро. Али...

 

Цитат

 

Lee was a slaveowner—his own views on slavery were explicated in an 1856 letter that it often misquoted to give the impression that Lee was some kind of an abolitionist. In the letter, he describes slavery as “a moral & political evil,” but goes on to explain that:

I think it however a greater evil to the white man than to the black race, & while my feelings are strongly enlisted in behalf of the latter, my sympathies are more strong for the former. The blacks are immeasurably better off here than in Africa, morally, socially & physically. The painful discipline they are undergoing, is necessary for their instruction as a race, & I hope will prepare & lead them to better things. How long their subjugation may be necessary is known & ordered by a wise Merciful Providence. Their emancipation will sooner result from the mild & melting influence of Christianity, than the storms & tempests of fiery Controversy.

Линк

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Avocado рече

To je naravno bullshit jer se podizanjem i uklanjanjem spomenika ne menja istorija nego naš (njihov) odnos prema određenim istorijskim događajima i ličnostima...

Što se tiče njegovog drugog argumenta, ovde nepomenutog, koji se odnosi na to dokle će se ići i pominjanje da je i Vašington imao robove: Vašingtonu nisu podignuti spomenici zbog njegove moralnosti, već zbog onoga što je učinio za Ameriku... Generalu Liju su takođe podignuti spomenici zbog onoga što je učinio za Jug - zato što se borio za robovlasništvo... :)

 

 

По тој логици нико не би требао да дозволи одржавање гробова и споменика војницима држава са којима су ратовали, нпр. споменик за Сигетску битку у Мађарској која има Сулејмана Величанственог уклесаног. Зашто би Мађари, чији је однос анти-отомански према тој бици, одржавали такав споменик?

Или зашто би Јапан требао да држи споменик Сајгу Такаморију који је дигао буну против модернизације Јапана? ( а подигли су му споменик након што је поражен као "трагичном хероју" који се борио за оно у шта је вјеровао )

Зашто бисмо ми уопште требали држати Ћеле-кулу? Или Мекензенов споменик нашим војницима на Кошутњаку? Николај онда није био у праву што је одржавао њемачко војно гробље из Првог свјетског рата.

Превише је једноставно такво гледиште "ох, робовласништво је лоше и Југ се борио за робовласништво дакле све што има езе са Југом да се брише" које и доводи до тога да се без икакве пажње уклањају споменици свим генералима Конфедерације. Роберт Ли није био за робовласништво нити га је хвалио, већ је био управо израз "борбе за своју земљу", што је у његово доба била Вирџинија за њега. Али кога брига за нијансе и детаље?

Једно је уклонити споменике онима који су били отворено и потпуно за робовласништво и који немају никакву историјску вриједност као личности, а друго је склањати споменик Роберту мадафакин Лију. Као што је Вашингтон битан због неких других ствари, мимо робовласништва, тако је и Ли битан за неке друге ствари, мимо робовласништва - управо због увјерења која је држао за највиша, вјерност својој држави. Чак је изгледа и лично био против побуне и сецесије, али авај - дужност је дужност.

И баш око његовог споменика се нашли нацоши и комуњаре да се шепуре.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта кажу остали упућени, је л' та прича о злом Линколну и добром Југу реална или још једна од либертаријанских фикција? Озбиљно питам, једино што знам о томе је из оне серије са Патриком Свејзијем. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, GeniusAtWork рече

То сам и ја мислио до скоро. Али...

То је била опште прихваћена "теорија" тад. Ено навео је Аурор пар цитата да је и Линколн одваљивао исто.

Не можемо због тога да га прогласимо "расистом". Осим тога, робовласништво и расизам су две одвојене ствари. Први робови у Америци били су белци, јер је тада закон био да ако не можеш да вратиш дугове или сл. онда идеш у ропство. То су донели из Европе.

Касније су преовладали црни робови не због тога што је неко био расиста и сматрао их за "нижу расу", него из веома практичних разлога. У Европи није било "тржишта" робова, ниси имао где да "купиш". Афричка племена су се међусобно тукла и поражени би онда били продавани у робље. Тамо је постојало веома "живо тржиште робова" па су неки ишли бродовима и тамо "куповали". Црне робове које су заробљавали и продавали други црнци.

Расизам је друга ствар и била је много израженија у Европи где су се развијале "теорије" о томе па "нижа бића" излагала у зоолошким вртовима као "занимљивости".

Много је лако прихватити поједностављена објашњења, али реалност је ретко тако једноставна...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...