Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 10 часа, Аурор рече

Raspravio bih sa tobom oko toga, kada ne bi bilo gubljenje vremena. :)

Pa nešto ne vidim mnogo prostora za raspravu... ili zaista postoje neki moroni koji tvrde da bi ograničenje slobode nošenja oružja dovelo do toga da kriminalci i teroristi poštuju zakon, pa onda nije teško samo demonstrirati da postoje (daš link ka takvim izjavama), u kom slučaju ti ja onda priznam da ono nije straw-men i da se sa takvim moronima treba sprdati... ili takvi moroni uopšte ne postoje i onaj meme je samo retardirani straw-men, u kom slučaju ti smisliš neki kao razlog zašto nećeš dalje da "raspravljaš"...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 7 часа, Avocado рече

ili zaista postoje neki moroni koji tvrde da bi ograničenje slobode nošenja oružja dovelo do toga da kriminalci i teroristi poštuju zakon

Vidiš koliko ima ljudi koji misle da bi zabrana nošenja oružja rešila nešto...

A establišment samo trlja ruke. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Аурор рече

Vidiš koliko ima ljudi koji misle da bi zabrana nošenja oružja rešila nešto...

Vidim... i da se onaj meme odnosio na to "nešto" što ljudi misli da bi kontrola nošenja oružja rešila, a ne na potpunu izmišljotinu za koju niko ne misli da će kontrola oružja rešiti ("all the terrorists and criminals obeyed the law"), onda bi to bila kritika, a ne glupavi straw-men... međutim...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

САД, су генерално гледано једна од најнеслободнијих земаља на свету. Чула сам да у Калифорнији, забрањују државним службеницима или већ како се тамо зову те функције, неко ко ради при државним органима, да рецимо не сме да иде у Тексас(да им је строго забрањено)  или земље САД које су  против геј параде и тих глупости.  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Аурор рече

Pa očigledno da misle, čim kontaju da je dobra ideja.

Čim kontaju da je kontrola oružja dobra ideja, očigledno misle da će svi teroristi i kriminalci poštovati zakone? 

Perfektna logika... :ok:

Ne moram čak ni da napišem onu zabranjenu reč na koja počinje na R...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Рапсоди рече

САД, су генерално гледано једна од најнеслободнијих земаља на свету. Чула сам да у Калифорнији, забрањују државним службеницима или већ како се тамо зову те функције, неко ко ради при државним органима, да рецимо не сме да иде у Тексас(да им је строго забрањено)  или земље САД које су  против геј параде и тих глупости.  

Tesko da je to za kalifornijske sluzbenike istina, ali to je manje bitno. Ne moze zemlja biti "neslobodna" zato sto nesto "zabranjuje drzavnim sluzbenicima". Koga briga sta "drzavni sluzbenici" smeju a sta ne? Dokle god covek ima izbor da ne bude drzavni sluzbenik to bi trebalo da izabere ako voli slobodu. Amerika je jedna od retkih zemalja na svetu gde svest o toksicnosti drzavne sluzbe i dalje postoji. Gde postoji ideal koji se zove "small government". Vidite, u Evropi svest o "minimalnoj vladi" skoro da vise i ne postoji, u svakom slucaju uopste nije predmet jave debate. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Рапсоди рече

САД, су генерално гледано једна од најнеслободнијих земаља на свету. Чула сам да у Калифорнији, забрањују државним службеницима или већ како се тамо зову те функције, неко ко ради при државним органима, да рецимо не сме да иде у Тексас(да им је строго забрањено)  или земље САД које су  против геј параде и тих глупости.  

Да, либералне земље забрањују својим службеницима да иду у републиканске без посебне дозволе док су на дужности. Обичне грађане само легитимишу, јер немају федерално личну него их издаје свака земља засебно. И сад би демократе да краду изборе тако што се залажу за федералну личну карту, па онда се сјате при изборима у ове републиканске земље и преузму их. Зато се добри Републиканци, попут Теда Круза, боре против њих стално. Чак је и један филибастер пао због овога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Никоме није забрањено да иде у другу државу, нити је то могуће јер не постоје границе. Ту се ради само о "службеном путу", значи Калифорнија неће да шаље своје бирократе о трошку државе у неку другу због неког политичког неслагања. Тај човек може да оде приватно кад год оће где год оће.


Sent from my iPad using Tapatalk

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Ћириличар рече

И сад би демократе да краду изборе тако што се залажу за федералну личну карту, па онда се сјате при изборима у ове републиканске земље и преузму их.

Neće to proći marksistima, elektorski koledž je tu.

Još kad bi ovi milioni ilegalaca glasali... Goodbye, USA.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Аурор рече

Neće to proći marksistima, elektorski koledž je tu.

Još kad bi ovi milioni ilegalaca glasali... Goodbye, USA.

Имају на уласку табле Welcome to ________ и одморишта. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...