Jump to content

Председник Америке, Доналд Џ Трамп

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 9 часа, uros рече

@Grizzly Adams

Ne mogu da protumacim ovo levicarsko prenemaganje, jel znas sta su zapravo najavili?

https://www.nytimes.com/2017/04/26/us/politics/trump-tax-cut-plan.html?_r=0

Ono sto sam uspeo da zakljucim: smanjenje poreska na dohodak od 4% je ogromna stvar, kao i smanjenje broja bracket-a. Takodje smanjenje sa 39% na 15% ako ljudi iz firmi predju u self-employed je fenomenalno. 

Prosto se umorim kad vidim koju kolicinu "intelektualne" gimnastike i prenemaganja i koliko znoja zadihani levicarski novinari moraju da proizvedu da bi belo predstavili kao crno.

Нисам баш пратио, колико разумем он порез хоће само мало да поједностави. Они све то тумаче из неког свог марксистичког угла који ми тешко мож да укапирамо... :)

Све што је добро за њих је страва и ужас...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Grizzly Adams

    1009

  • Аурор

    2184

  • cloudking

    1021

  • Avocado

    956

Популарни дани

пре 11 минута, Grizzly Adams рече

Нисам баш пратио, колико разумем он порез хоће само мало да поједностави. Они све то тумаче из неког свог марксистичког угла који ми тешко мож да укапирамо... :)

Све што је добро за њих је страва и ужас...

Isus se slaze :D

Twitter878dee1.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Tumaralo. рече

18118469_1369288966426854_48001862621716

Aha, "punishment" je to sto imamo neuporedivo manje stradanja, bolesti, sto je zivotni vek ubedljivo najduzi u istoriji, sto imamo tople zagrejane stanove. Sve to pada u vodu kad nam neko povredi emocije sa fotografijom zlih tankera naftasa (zahvaljujuci kojim vlasnici tih emocija 10 puta brze stizu na posao u toplu kancelariju i imaju fotoaparate sa kojima mogu da slikaju te fotografije). 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, uros рече

Aha, "punishment" je to sto imamo neuporedivo manje stradanja, bolesti, sto je zivotni vek ubedljivo najduzi u istoriji, sto imamo tople zagrejane stanove. Sve to pada u vodu kad nam neko povredi emocije sa fotografijom zlih tankera naftasa (zahvaljujuci kojim vlasnici tih emocija 10 puta brze stizu na posao u toplu kancelariju i imaju fotoaparate sa kojima mogu da slikaju te fotografije). 

E sad kad si me podsetio da mogu 10 puta brze da stignem u kancelariju zakljucio sam da je ipak ovo najbolji od sviju svetova...

Btw covek je sa svojom tehnologijom dosegao mogucnost da zbrise sav zivot na planeti dok ne postoji tome neka dobrocudna suprotnost jednakog inteziteta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Grizzly Adams

Hej bre, je li ovo istina? Uau! 'aj potvrdjuj pa da nazdravimo! Jeeeeeeeeeeee :)

"The plan proposes taking the existing seven tax brackets, consolidating them to three and slicing the top tax rate from almost 40% down to 35%. An extra investment tax on people making over $200,000 would be punted along with estate taxes and the alternative minimum tax. No more writing off local/state taxes, and the only deductions allowed would be for home mortgage interest and charitable giving."

"But the biggest deal? That’s corporate tax. Trump’s plan hacks it from 35% to 15%. Add in state taxes, and the average US-based company will pay a 20% rate. "

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, florenntina рече

@Grizzly Adams

Hej bre, je li ovo istina? Uau! 'aj potvrdjuj pa da nazdravimo! Jeeeeeeeeeeee :)

"The plan proposes taking the existing seven tax brackets, consolidating them to three and slicing the top tax rate from almost 40% down to 35%. An extra investment tax on people making over $200,000 would be punted along with estate taxes and the alternative minimum tax. No more writing off local/state taxes, and the only deductions allowed would be for home mortgage interest and charitable giving."

"But the biggest deal? That’s corporate tax. Trump’s plan hacks it from 35% to 15%. Add in state taxes, and the average US-based company will pay a 20% rate. "

A sa druge strane povecava javnu potrosnju u totalu...

:|

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, florenntina рече

Kapiram, ali brate, povecao bi je i da nije smanjio poreze.Politicari to u sustini samo i rade, povecavaju potrosnju zaduzivanje i dizu poreze. 

Под условом да је тачно да је смањио порезе, а повећао јавну потрошњу, то је онда још горе од оних који подигну порезе и повећају потрошњу. Јер једини начин да покрије ту повећану потрошњу је да 1) опљачка некога или 2) наштампа паре и изазове инфлацију. И једно и друго су катастрофа. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Juanito рече

Под условом да је тачно да је смањио порезе, а повећао јавну потрошњу, то је онда још горе од оних који подигну порезе и повећају потрошњу. Јер једини начин да покрије ту повећану потрошњу је да 1) опљачка некога или 2) наштампа паре и изазове инфлациу. И једно и друго су катастрофа. 

Ne znam. Tako sam i ja mislila najveci deo svog zivota, tako su nas ucili i to jeste potpuno logicno. Medjutim sad imam novu "teoriju" i ne ocekujem da je bilo ko razume a jos manje prihvati jer je potpuno licna i emotivna.

Naime, ja sam drzavu pocela da posmatram nasuprot naroda. Smanjenje poreza znaci vise para za narod, manje za drzavu. Dupla korist. Ako nastave da se zaduzuju da bi finansirali potrosnju, svakako ce, jer je "na dug" morati biti bar malo racionalniji nego sto bi bili sa "zivom lovom u dzepu".

Dalje, ako drzava bankrotira, bar ce narod ostati bogatiji nego sto bi bio da su ga prethodno opljackali pa bankrotirali.

Ako bude scenario u kome ce narod vracati taj dug, opet je to najmanje lose u odmosu na alternative jer ce imati bar neke sanse da ga vrate. Manji porezi znace veci visak para koji se moze investirati da bi se napravilo jos vise para.

U scenario da bi se kolaps mogao izbeci povecanjem poreza koji bi finansirali potrosnju prosto ne verujem. Ja mislim da danasnje vlade ne umeju nista nego da trose i bankrotiraju i samo je pitanje da im se ogranici teren gde deca smeju da se igraju i prave stetu.

Sad malo racionalnije...

Ove mere mogu imati za rezultat povecanje ukupne ekonomije i ukupnih poreskih davanja (bez obzira sto su poreske stope smanjene) kojim bi se finansiralo povecanje potrosnje (deluje mi kao da je to Trampova nada). Mogu imati i za posledicu siromasenje drzave sto je opet sjaja prilika da se ta bestija dokrajci a rad u drzavnim sluzbama potpuno depopularizuje i da se iskoristi prilika i iskasape sve ti namnozeni paraziti-razni drzavni organi itd (sto je moja nada)

Mi smo imali tu sjajnu priliku tokom sankcija, izolacija i inflacije. To je bila fenomenalna prilika, kada su ljudi bezali sa drzavnih poslova u sverc da bi preziveli, a Bulevarom cvetalo preduzetnistvo. Tada je samo trebalo pogasiti sve te drzavne pipke a ljudima sa Bulevara dati legitimitet i sad bi nam bilo mnogo bolje i nikada ne bi dosli u situaciju da nas neko ucenjuje sendvicem.

Kao sto rekoh, ovo je samo moje misljenje nad kojim bi se verovatno iscepao od podsmeha svaki iole uvazen ekonomista. Ali eto, ja prosto u to verujem i pozdravljav punim plucima ovo smanjenje poreza.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Juanito рече

Под условом да је тачно да је смањио порезе, а повећао јавну потрошњу, то је онда још горе од оних који подигну порезе и повећају потрошњу. Јер једини начин да покрије ту повећану потрошњу је да 1) опљачка некога или 2) наштампа паре и изазове инфлацију. И једно и друго су катастрофа. 

Je li ono to isto uradio i Bus? Pa se Obama bavio stabilizacijom finansija 8 godina zbog toga.

No ajd, Amerima se moze. Ima nesto veze da je njima jeftino da se zaduze zbog dolara. Ne shvatam u potpunosti zasto doduse o.O

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Avocado рече

 

Okej, ja ne znam sta mi je - ali ukazivanje na Trampove kontradiktornosti mi nije smijesno. Valjda jer covjek to toliko radi da je prestalo biti smijesno i prije nego je postalo vic :D

To samo Trumponja moze.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, florenntina рече

Ne znam. Tako sam i ja mislila najveci deo svog zivota, tako su nas ucili i to jeste potpuno logicno. Medjutim sad imam novu "teoriju" i ne ocekujem da je bilo ko razume a jos manje prihvati jer je potpuno licna i emotivna.

Naime, ja sam drzavu pocela da posmatram nasuprot naroda. Smanjenje poreza znaci vise para za narod, manje za drzavu. Dupla korist. Ako nastave da se zaduzuju da bi finansirali potrosnju, svakako ce, jer je "na dug" morati biti bar malo racionalniji nego sto bi bili sa "zivom lovom u dzepu".

Dalje, ako drzava bankrotira, bar ce narod ostati bogatiji nego sto bi bio da su ga prethodno opljackali pa bankrotirali.

Ako bude scenario u kome ce narod vracati taj dug, opet je to najmanje lose u odmosu na alternative jer ce imati bar neke sanse da ga vrate. Manji porezi znace veci visak para koji se moze investirati da bi se napravilo jos vise para.

U scenario da bi se kolaps mogao izbeci povecanjem poreza koji bi finansirali potrosnju prosto ne verujem. Ja mislim da danasnje vlade ne umeju nista nego da trose i bankrotiraju i samo je pitanje da im se ogranici teren gde deca smeju da se igraju i prave stetu.

Sad malo racionalnije...

Ove mere mogu imati za rezultat povecanje ukupne ekonomije i ukupnih poreskih davanja (bez obzira sto su poreske stope smanjene) kojim bi se finansiralo povecanje potrosnje (deluje mi kao da je to Trampova nada). Mogu imati i za posledicu siromasenje drzave sto je opet sjaja prilika da se ta bestija dokrajci a rad u drzavnim sluzbama potpuno depopularizuje i da se iskoristi prilika i iskasape sve ti namnozeni paraziti-razni drzavni organi itd (sto je moja nada)

Mi smo imali tu sjajnu priliku tokom sankcija, izolacija i inflacije. To je bila fenomenalna prilika, kada su ljudi bezali sa drzavnih poslova u sverc da bi preziveli, a Bulevarom cvetalo preduzetnistvo. Tada je samo trebalo pogasiti sve te drzavne pipke a ljudima sa Bulevara dati legitimitet i sad bi nam bilo mnogo bolje i nikada ne bi dosli u situaciju da nas neko ucenjuje sendvicem.

Kao sto rekoh, ovo je samo moje misljenje nad kojim bi se verovatno iscepao od podsmeha svaki iole uvazen ekonomista. Ali eto, ja prosto u to verujem i pozdravljav punim plucima ovo smanjenje poreza.

Zagazila si u an-cap vode. Imaj samo na umu - who will build the roads!?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...