Jump to content

Kako se boriti, kako shvatiti sebe kao ličnost (a u svetlu homoseksualne sklonosti)


Препоручена порука

Ja trebam da sagledam sebe to hoces da kazes, ne razumijem ovo I treba mi pokajanje, je li Arsenija?:-)

Ne znam ...jos je davno receno ...Pokajte se i budite sveti kao sto je svet i Otac vas Nebeski ...

P.s. Не надај се да ћеш олако и бадава отићи на Небо, не живећи достојно Неба. (Св. Димитрије Ростовски)

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чак и либерални активиста, телевизијски водитељ Фил Донахју, који је некада веровао у биолошку теорију, сада говори хомосексуалцима : "Ако желите да се промените, можете да се промените . "Стога не може се порећи да они хомосексуалци који желе да промене своју сексуалну оријентацију то редовно и чине .Промена за неке може бити тежа због фактора као што су мотивација,снага, воља, и околности.Али кроз стварну терапију , уз праву мотивацију и помоћ , промена је могућа за све. " Одвикавање од хомосексуалних навика као и одвикавање од пића је могуће и то чине десетине хиљада људи сваке године .''   

To mogu iskreno samo oni znati a ne mi.

 

Inace na Crkvi je da svedoci ljubav i da svedoci Put ali  da govori ti mozes ili ti ne mozes, to niti ume niti sme. Nema nikog ko je mogao bilo sta i bilo  kada, cak ni sa losim navikama a kamoli sa rodjenom datoscu.

 

Dakle ne znamo da li mogu ili ne mogu, oni to najbolje znaju i niko drugi. Razapinjanje na krst je reci mozes ti to. Treba se moliti i prepustiti sve savesti,  koju svako od nas ima. Postoje pravila ali je savest u odnosu prema Bogu poslednja. Niko ne zeli preterivati ako oseca svoju slabost naprimer ali niko nikome ne sme nametati da bas tu odredjenu slabost mora i moze pobediti nadvladati eliminisati. A sta je sa ostalim slabostima? Mogao ih je neko pobediti sve?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aj jedno pitanje za teologe...

Sta su radili duhovnici svih ovih vekova do sada?

Nemoguce da je u vascelom pravoslavlju sve tako uvek bilo crno belo i isto?

Da prostite ja ne verujem nesto sudu i proceni nas iz 21veka, a nemoguce da homoseksualaca do sad nije bilo, kazu da je oko tih 5% stabilna cifra...

Sta su oni radili do sad i zar je moguce da se ni jedan duhovnik time ne bavi.

Il je drugo po sredi?

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aj jedno pitanje za teologe...

Sta su radili duhovnici svih ovih vekova do sada?

Nemoguce da je u vascelom pravoslavlju sve tako uvek bilo crno belo i isto?

Da prostite ja ne verujem nesto sudu i proceni nas iz 21veka, a nemoguce da homoseksualaca do sad nije bilo, kazu da je oko tih 5% stabilna cifra...

Sta su oni radili do sad i zar je moguce da se ni jedan duhovnik time ne bavi.

Il je drugo po sredi?

Pa problematicno je i Crkven drven stav iako pitanje nije mlado:) ali  i homoseksualizam kao ideja druge krajnosti.

 

Najvise gubi covek.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da prostite ja ne verujem nesto sudu i proceni nas iz 21veka, a nemoguce da homoseksualaca do sad nije bilo, kazu da je oko tih 5% stabilna cifra...

 

možda nije odlučujuće, ali bi trebalo skrenuti pažnju da po prvi put u istoriji civilazacije imamo cifru od 7 milijardi ljudi na planeti...and counting

 

2011fall_population_growth.gif

 

religion-bible-bible_story-genealogy-anc

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Crkva je tu jasna, ne osudjuje coveka ali osudjuje taj besciljni greh ljubavi.

 

Medjutim ljudi su jos jasniji i to  Crkveni,  oni sutiraju homoseksualce kao lopte.

Bog ih kamenuje u SZ i Crkveni odatle crpe svoj stav.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To mogu iskreno samo oni znati a ne mi.

 

Inace na Crkvi je da svedoci ljubav i da svedoci Put ali  da govori ti mozes ili ti ne mozes, to niti ume niti sme. Nema nikog ko je mogao bilo sta i bilo  kada, cak ni sa losim navikama a kamoli sa rodjenom datoscu.

 

Dakle ne znamo da li mogu ili ne mogu, oni to najbolje znaju i niko drugi. Razapinjanje na krst je reci mozes ti to. Treba se moliti i prepustiti sve savesti,  koju svako od nas ima. Postoje pravila ali je savest u odnosu prema Bogu poslednja. Niko ne zeli preterivati ako oseca svoju slabost naprimer ali niko nikome ne sme nametati da bas tu odredjenu slabost mora i moze pobediti nadvladati eliminisati. A sta je sa ostalim slabostima? Mogao ih je neko pobediti sve?

Велики број  терапеута и различитих истраживача током година видео је да многи ........хиљаде хомосексуалаца прелазе у хетеросексуалце  и ово су лично потврдили и они сами,  и њихови супружници . И на основу чега било ко може да тврди да хомосексуалци  никада не могу да се промене ? И зашто наметати / пропагирати / концепт о немогућности промене ? 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Велики број  терапеута и различитих истраживача током година видео је да многи ........хиљаде хомосексуалаца прелазе у хетеросексуалце  и ово су лично потврдили и они сами,  и њихови супружници . И на основу чега било ко може да тврди да хомосексуалци  никада не могу да се промене ? И зашто наметати / пропагирати / концепт о немогућности промене ? 

U bogatom iskustvu, postoje ljudi koji su homoseksualci ali im to nije datost prilikom rodjenja, medjutim postoje i homoseksualci kojima je sama priroda takva, dakle imaju rodjenu datost. To duhovnici znaju ali o tome malo govore mozda upravo zbog onih koje ti pominjes.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bog ih kamenuje u SZ i Crkveni odatle crpe svoj stav.

Imas problem sa razumevanjem  starog zaveta,  gledajuci ga kroz prizmu vaskslog Hrista i Novog Zaveta Vaskrslog sa covekom.  Ako  tako nastavis imaces problem  sa razumevanjem samoga Boga, sto moze pokvariti vas odnos. :)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imas problem sa razumevanjem  starog zaveta,  gledajuci ga kroz prizmu vaskslog Hrista i Novog Zaveta Vaskrslog sa covekom.  Ako  tako nastavis imaces problem  sa razumevanjem samoga Boga, sto moze pokvariti vas odnos. :)

Bog kaže da mu je to gadno.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U bogatom iskustvu, postoje ljudi koji su homoseksualci ali im to nije datost prilikom rodjenja, medjutim postoje i homoseksualci kojima je sama priroda takva, dakle imaju rodjenu datost. To duhovnici znaju ali o tome malo govore mozda upravo zbog onih koje ti pominjes.

Др ван ден Ардвег , аутор књиге Хомосексуалност и нада,  примећујући  да је биолошко виђење '' данас неоправдано, више него икад '' закључује,

" По мом мишљењу , било ко да покуша да непристрасно приступи проучавању доступне литературе  о физиолошким и психолошким истраживањима , мораће да призна да је најпогоднија интерпретација  хомосексуалности управо идеја о неуротичној варијанти / односно о прсихолошком и емотивном поремећају / . "

И даље, наводно биолошка основа хомосексуалности није чак ни право питање:

'' Да ли треба да мислимо да је нешто нормално или ''природно '' зато што је генетско по пореклу ? Шта онда да мислимо о генетским деформитетима или урођеним манама ? ....Чак и кад би могло да се докаже / а не може / да генетски или биолошки утицаји  предиспонирају људе за хомосексуалност, то никада неће доказати да је хомосексуалност сама по себи нормална.То ће само доказати оно што већ знамо , да генетске варијације  могу да утичу на будеуће понашање и да то и чине понекад на нежељен начин.Нека истраживања закључе шта год желе о узроцима , генетичко порекло не оправдава грешно понашање. ''

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam ...jos je davno receno ...Pokajte se i budite sveti kao sto je svet i Otac vas Nebeski ...P.s. Не надај се да ћеш олако и бадава отићи на Небо, не живећи достојно Неба. (Св. Димитрије Ростовски)

OK kako ti kazes:-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...