Jump to content

Зашто Бог допушта страдање невиних, нарочито деце?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ovde na forumu često čitam o Božjoj promisli. Razmišljajući o tome, ne mogu a da ne postavim sebi pitanje da li je Božja promisao da pojedina deca trpe zlostavljanje od strane roditelja ili drugih osoba? Ako da, zbog čega su ta deca kriva? Posebno me interesuju žrtve pedofilije. Zašto Bog dopušta da deca dožive tako nešto? Kako objasniti tu pojavu sa teološkog aspekta i kako odraslom detetu koji je bio žrtva istog objasniti da postoji Bog?

Vaše mišljenje... 0409_feel.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svako nosi svoj Krst, nekome je pretezak pa od Boga trazi da mu bude skracen, ali kada treba da s' tim krstom predzemo neku prepreku onda on je beskorisan.

Bog nemoze sad da na sve strane te zlostavljace stopira, to bi licilo kao da smo mi teatar ovde na zemlji, da nas andjeli gledaju a Bog nas je uhvatio za konce i radi sa nama sta oce.

Prosto Bog nece da se mesa u slobodnu volju covekovu. Ona moze da se iskoristi na razne nacine.

Kog Hrista nesmemo da zaboravimo pravednost, on sigurno nece dati ista iskusenja detetu koje je raslo normalno i detetu koje je bilo zlostavljano. Uz nekog dobrog katihetu, treba u tom detetu da se rodi na pocetku Ljubav da svati da zbog toga ga Hristos jos vise voli i da Bog za to ima razumevanje. Ljubav prema roditelju nemoze da se vrati u pubertetu posle puberteta, to dete mora postati zdrava prava licnost da bi to shvatila i na kraju Ocu / Majci oprostila...

E sad ja mogu ovako da laprdam, ali koliko je ovo u praksi sprovedljivo to neznam meni se cini skoro nemoguce.

http://www.facebook....jovan.cakareski

Love the life you live. Live the life you love. Bob Marley...

Административно уређење Цркава по националном кључу је тумор на телу Православља - Александар

Поштујмо, господо, и Ничеа и Достојевског, поштујмо једнога као пророка Запада, а другога као пророка Истока, поштујмо их због њиховог генија и због њихове племићске искрености и смелости, поштујмо их обојицу - но у одсудном тренутку станимо уз Достојевског!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mozemo reci Bozije dopustenje. Ne mora da znaci da su deca kojima se nesto desava kriva, mozda je u pitanju greh roditelja, predaka, mozda ne. Ima toliko zasto na ovom svetu za koje ne znamo odgovor; mozes se moliti da ti Bog otkrije zasto, mozes pitati neko duhovno iskusno lice, npr.monaha. To je jedan od mnogobrojnih grehova koji se vrse na ovom svetu, jedno od mnogobrojnih zala, mozemo svesti na ono pitanje kojima se bave svi narastaji, otkud zlo i greh u svetu, hriscanstvo koliko znamo kaze da je problem u zloupotrebi ljudske Bogom date slobode, Bog nas je stvorio tako slobodne volje, pa neko cini zlo, neko dobro, i psenica i kukolj rastu zajedno do zetve, na kraju veka, tada ce oni koji su cinili zlo otici u muku vecnu, a pravednici u radost vecnu; znaci mi sve dogadjaje merimo i sagledavamo iz perspektive tog buduceg momenta

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mozemo reci Bozije dopustenje. Ne mora da znaci da su deca kojima se nesto desava kriva, mozda je u pitanju greh roditelja, predaka, mozda ne.

Ne razumem ovo za greh predaka. Meni je takav stav potpuno nejasan i nema mi mnogo veze sa hrišćanstvom. Možda grešim, ispravite me ako grešim. 8086.gif
Ni ja nemam odgovor na ovo. Zato sam i postavila temu.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лично моје мишљење је да то нема никакве везе са греховима предака. То би значило да је Бог осветољубив и то преко сваке мере. Мислим да то има везе са слободом која нам је дата. Када би Бог спречавао злоковце да раде такве ствари, то би значило да им ограничава слободу и одређује понашање, а онда све губи смисао. Мислим да су та деца жртве несрећника који су на тај начин, злостављајући или убивши недужно створење, у ствари себе убили заувек. Чула сам да стари кажу како децу анђели умивају или да су деца анђели Божији. Исувише је страшно са стајалишта овоземаљског живота схватити страдање деце, али мислим да су она сва од Господа моментално утешена, а крвници су страдали заувек.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лично моје мишљење је да то нема никакве везе са греховима предака. То би значило да је Бог осветољубив и то преко сваке мере. Мислим да то има везе са слободом која нам је дата.   Исувише је страшно са стајалишта овоземаљског живота схватити страдање деце, али мислим да су она сва од Господа моментално утешена, а крвници су страдали заувек.

 

Ni ja ne verujem u grehove predaka niti da je Bog neki nemilosrdni sudija pa kažnjava ljude (mada sam Ga dugo tako zamišljala).Krvnici su stradali zauvek, istina! A deca kada odrastu, imaju šansu da ih Bog uteši i pomiluje ih.  t4431.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...nikako ne mislim da je u pitanju kazna Bozija,Bog ne kaznjava...ali se desava po Bozijem dopustenju da svako slobodno cini sta hoce,i onda zbog slobode jednog ispasta drugi...takvi zlostavljaci se svojom slobodom odvajaju od Boga i sami sebe osudjuju na vjecnu smrt...iako izgleda da tako jedno malo stvorenje nema nikakvu utjehu,ja nekako vjerujem da je ipak dobija,i da ih Gospod nekako tjesi...

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovde na forumu često čitam o Božjoj promisli. Razmišljajući o tome, ne mogu a da ne postavim sebi pitanje da li je Božja promisao da pojedina deca trpe zlostavljanje od strane roditelja ili drugih osoba? Ako da, zbog čega su ta deca kriva? Posebno me interesuju žrtve pedofilije. Zašto Bog dopušta da deca dožive tako nešto? Kako objasniti tu pojavu sa teološkog aspekta i kako odraslom detetu koji je bio žrtva istog objasniti da postoji Bog?

Jedan bivsi svestenik, covek izvanredne inteligencije, danas vodeci ateista u SAD-u, je rekao: "Dovoljno je da udjete u bolnicu gde se deca lece od raka i da shvatite da Boga nema."

nepostojanje dokaza je dokaz nepostojanja!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedan bivsi svestenik, covek izvanredne inteligencije, danas vodeci ateista u SAD-u, je rekao: "Dovoljno je da udjete u bolnicu gde se deca lece od raka i da shvatite da Boga nema."

...Bog se najvise nalazi na jednom takvom mjestu,ali ti si ateista sHa_sarcasticlol

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па нисам баш сигуран у то да грехови родитеља немају везе са дететом.Владика Николај је говорио да има то везе.

Kako može dete da ima neke veze sa grehovima predaka? To je ludost. Kakav bi onda to Bog bio? Neki koji kažnjava do ko zna kojeg kolena...pa takav Bog nije ljubav!

 

...nikako ne mislim da je u pitanju kazna Bozija,Bog ne kaznjava...ali se desava po Bozijem dopustenju da svako slobodno cini sta hoce,i onda zbog slobode jednog ispasta drugi...takvi zlostavljaci se svojom slobodom odvajaju od Boga i sami sebe osudjuju na vjecnu smrt...iako izgleda da tako jedno malo stvorenje nema nikakvu utjehu,ja nekako vjerujem da je ipak dobija,i da ih Gospod nekako tjesi...

Ne teši ih Bog ni niko. Grešiš.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ali vjera o tjesenuju nepomaze nekome kome zlo pocinjeno ,isto tako kako moze biti roditeljski grijeh ,kako taj bog onda funkcionise   da nekome djetetu  tako zbog  pocinjeno i jos posmatrao bog dabi ga utjesio kasnije a dijete ni slucajno nije svojom voljom te roditelje imalo kod kojih  se zadesilo  ili

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Često,često sam sebi i drugima postavljalo ovo pitanje,ni sama ne znam koliko puta.Nikad nisam dobila odgovor koji me je zadovoljavao,ali mislim da je to zbog toga jer ti odgovori nisu ono što sam ja htela da čujem.Želela sam konkretan odgovor,a takvog odgovora nema.Tako da sam se zadovoljila sa meni jedinim mogućim.Sloboda i uvek sloboda.Bez slobode,nema ljubavi,ali sloboda je velika odgovornost.Ogromna.Bog ne želi da utiče na slobodu čoveka,pa čak i ako je čovek zločinac.To je izabrao da bude.Sloboda koja nam je data,našim izborom može da ugrožava druge,da ih zlostavlja pa čak i ubija i naravno da ne bira ko će biti predmet tog zlostavljanja.Zlostavljana deca nose veliki krst,kao i teške traume,kroz ceo svoj život,ali imaju ogromnu snagu,čak ponekad i nadljudsku da se nose sa time,videla sam mnoge primere.Ta snaga je u stvari njihova uteha,da nastave da žive sa tim što im se desilo,i kao krajnji cilj da oproste.Treba nekad mnogo vremena,mnogo godina.Ali,opraštanje je ujedno i lek.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...