Jump to content

Насиље у породици

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 378
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ниједан побожен, нормалан мушкарац неће вршити насиље...али исто тако мало ЈАКО мало је или нимало, да побожна дјевојка, која тражи мужа и држи се колико-толико Писма доживи насиље.

ала си га одвалио  1000000001010 :) :)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

На жалост, због културалних митова и патријархалног погледа на свет, многе жене нису ни свесне да то што трпе јесте насиље. Захваљујући феминистичким покретима друштво тј. институције и државе су почеле да се баве тим питањем, и подржавам достигнућа тих покрета, али далеко сам од феминисткиње, пошто видим да ми се то инпутира.

Уф,умало да заборасвим на ово...

1000000001010 :) :) prstgore t4431

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На жалост, због културалних митова и патријархалног погледа на свет, многе жене нису ни свесне да то што трпе јесте насиље. Захваљујући феминистичким покретима друштво тј. институције и државе су почеле да се баве тим питањем, и подржавам достигнућа тих покрета, али далеко сам од феминисткиње, пошто видим да ми се то инпутира.

Уф,умало да заборасвим на ово...

1000000001010 :) :) prstgore t4431

Јел умеш да одговориш на она питања што си избегао, или само умеш да ескивираш и лупаш главом ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U šta se pretvorila ova tema? 1000000001010

Diko,primeri su ti bezvezni.Nasilje u porodici najviše i majčešće sprovodi muška strana,muž.Daj,ljudi,otreznite se više,nasilje u porodici postoji i ovde ta ĆINJENICA pokušava da se minimalizuje,a to je žalosno i tužno.Strašno.

И добро,шта предлажеш ?

Pa znaš...ovde na forumu ne možemo konkretno ništa po tom pitanju,osim da priznamo da postoji nasilje u porodici i da se dešava i to veoma često.Bar da se ne prepiremo oko toga da li je tako ili nije.Jer na žalost tako jeste.Problem je što se to nasilje i u realnom životu minimalizuje,ili se izbegava bilo kakava pomena na njega ili je po nekom pravilu žena ta koja je uglavnom krivac za nasilje iako je žrtva.Ne zaboravi da i deca u takvim nasilničkim porodicama jako pate i primaju i uče model ponašanja i nasilnika( oca) a i žrtve ( majke ).
“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hajde da probamo ovako

imamo stvari o fizičkom nasilju muškaraca nad ženama u vezi

a imamo i uzroke koje dovode do toga da dolazi do nasilja

uzroci su različiti

Оги,

Насиље се не може оправдати узроком никако.Ако трпаш моје коментаре у тај закључак ја се са њим не слажем, ни под разно!

Мада можемо пичати о узроцима, и теба причати по систему "боље спријечити него лијечити".

СРБИ ИЗУМИРУ БЛУДНИЧЕЋИ

"Узљубите љубав, младићи и девојке, за љубав прикладни; али право и незазорно, да младићство и девство не повредите, којим се природа наша Божанској присаједињује, да Божанство не узнегодује".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

]

Pa znaš...ovde na forumu ne možemo konkretno ništa po tom pitanju,osim da priznamo da postoji nasilje u porodici i da se dešava i to veoma često.Bar da se ne prepiremo oko toga da li je tako ili nije.Jer na žalost tako jeste.Problem je što se to nasilje i u realnom životu minimalizuje,ili se izbegava bilo kakava pomena na njega ili je po nekom pravilu žena ta koja je uglavnom krivac za nasilje iako je žrtva.Ne zaboravi da i deca u takvim nasilničkim porodicama jako pate i primaju i uče model ponašanja i nasilnika( oca) a i žrtve ( majke ).

Ок,мислим да смо сви свесни да тога има,мада ја мислим да није то баш толико често.

Ја конкретно не знам ни за један случај из моје ближе и даље околине...

Што се деце тиче, они су ту свакако највећа жртва, али не пате они само кад тата бије маму,ништа им није лакше ни кад тата напусти маму,или обратно,а тога има много више...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U šta se pretvorila ova tema? :drugarstvo:

Diko,primeri su ti bezvezni.Nasilje u porodici najviše i majčešće sprovodi muška strana,muž.Daj,ljudi,otreznite se više,nasilje u porodici postoji i ovde ta ĆINJENICA pokušava da se minimalizuje,a to je žalosno i tužno.Strašno.

И добро,шта предлажеш ?

Pa znaš...ovde na forumu ne možemo konkretno ništa po tom pitanju,osim da priznamo da postoji nasilje u porodici i da se dešava i to veoma često.Bar da se ne prepiremo oko toga da li je tako ili nije.Jer na žalost tako jeste.Problem je što se to nasilje i u realnom životu minimalizuje,ili se izbegava bilo kakava pomena na njega ili je po nekom pravilu žena ta koja je uglavnom krivac za nasilje iako je žrtva.Ne zaboravi da i deca u takvim nasilničkim porodicama jako pate i primaju i uče model ponašanja i nasilnika( oca) a i žrtve ( majke ).

Just_Cuz_19 за то.

Али, треба говорити о узроцима, а они нису једноставни и леже у основи у следећем закључку:

Нису рјешења тога проблема у помоћи тим женама, којих има, и које ТРЕБА заштитити, а насиље спријечити, већ је рјешење враћање традиционалним хришћанским и светосавским (када говоримо о Сбима, а што је исто али и није баш) вриједностима.

СРБИ ИЗУМИРУ БЛУДНИЧЕЋИ

"Узљубите љубав, младићи и девојке, за љубав прикладни; али право и незазорно, да младићство и девство не повредите, којим се природа наша Божанској присаједињује, да Божанство не узнегодује".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

]

Pa znaš...ovde na forumu ne možemo konkretno ništa po tom pitanju,osim da priznamo da postoji nasilje u porodici i da se dešava i to veoma često.Bar da se ne prepiremo oko toga da li je tako ili nije.Jer na žalost tako jeste.Problem je što se to nasilje i u realnom životu minimalizuje,ili se izbegava bilo kakava pomena na njega ili je po nekom pravilu žena ta koja je uglavnom krivac za nasilje iako je žrtva.Ne zaboravi da i deca u takvim nasilničkim porodicama jako pate i primaju i uče model ponašanja i nasilnika( oca) a i žrtve ( majke ).

Ок,мислим да смо сви свесни да тога има,мада ја мислим да није то баш толико често.

Ја конкретно не знам ни за један случај из моје ближе и даље околине...

И ја сам имао овакав утисак. Мада, можда се то ипак крије па се зато не зна. Али реално, не могу да очекујем у новим браковима да неком пада на памет да то ради. Осим можда у неким руралним крајевима, далеко од цивилизације..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

не могу да очекујем у новим браковима да неком пада на памет да то ради. Осим можда у неким руралним крајевима, далеко од цивилизације..

Велика заблуда. А то многи мисле...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

читам и не вјерујем...

примјећујем да углавном мушкарци бране мушкарце, тачније или сумњају да уопште постоји насиље, или су жене криве што неко над њима врши насиље  :drugarstvo: или уствари жене и врше насиље а послије као мушкарци криви

дајте људи, шта вам је ?

Магдалена, свака ти част што си подигла ову тему  Just_Cuz_19

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стварно не знам, ја гледам те нове брачне парове и видим да они ни децу неће да туку (мислим оно педагошки) а камоли да туку једно друго. Ако дотле дође, одмах развод и ћао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

не могу да очекујем у новим браковима да неком пада на памет да то ради. Осим можда у неким руралним крајевима, далеко од цивилизације..

Велика заблуда. А то многи мисле...

То се ради највише у најруралнијим срединама (погрешна компарација ради наглашавања), великим градовима, док се у провинцијама то ради спорадично и најчешће од умно поремећених особа (мада су сви поремећени који то раде).

У руралним срединама је СРЕДЕИНА та која "спречава" да се то ради, јер се одмах сазна!

ПС

Не шлихтам се ја теби Маги, не радуј се унапред, ја само говорим "ни по бабу ни по стричевима"

СРБИ ИЗУМИРУ БЛУДНИЧЕЋИ

"Узљубите љубав, младићи и девојке, за љубав прикладни; али право и незазорно, да младићство и девство не повредите, којим се природа наша Божанској присаједињује, да Божанство не узнегодује".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hajde da probamo ovako

imamo stvari o fizičkom nasilju muškaraca nad ženama u vezi

a imamo i uzroke koje dovode do toga da dolazi do nasilja

uzroci su različiti

Оги,

Насиље се не може оправдати узроком никако.Ако трпаш моје коментаре у тај закључак ја се са њим не слажем, ни под разно!

Мада можемо пичати о узроцима, и теба причати по систему "боље спријечити него лијечити".

ma kakvo pravdanje nasilja,

nego uzroci zbog kojih dolazi do toga to je jedna stavka

i o samom fizičkom nasilju tj posljedicama druga stavka

čisto da se ne pobrkamo

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...