Jump to content

Насиље у породици

Оцени ову тему


Препоручена порука

Читај пажљивије. Наслов теме јесте насиље у породици. Пошто је у много већем постотку насилник мушкарац, зато у својим постовима спомињем насиље над женама. Свакако има и мушкараца жртава насиља. Изволи,ако имаш конкретна знања и искуства на ту тему  4chsmu1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 378
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Много би се невоља избегло када бисмо свему па и браку приступали хришћански . . .

Међу људима има убица које никад нису убиле,лопова који никад нису украли и лажљиваца који говоре сушту истину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Читај пажљивије. Наслов теме јесте насиље у породици. Пошто је у много већем постотку насилник мушкарац, зато у својим постовима спомињем насиље над женама. Свакако има и мушкараца жртава насиља. Изволи,ако имаш конкретна знања и искуства на ту тему  0110_hahaha

Ево примјера:

Епархија СПЦ и млад богослов, теолог образован хоће да се жени. Он је дјевац, упознаје дјевојку дјевицу, побожни, чисти, поштени. Помињем то јер се човјек испрља, сви се ми испрљамо кроз те "везе" и тешко се то васпоставља...али то не значи да нас треба набити на колац, јел.

Воле се, љубав чиста кроз Цркву и Бога. И он зна да епископ не дозвољава да она ради. Она то исто зна. Са тим знањем улазе у брак. Он бива рукоположен.

Ја лично, да ме не би нападали по обичају овде, сматрам да она и он ако сматрају да треба да ради она, нека ради. Али епископ то забрањује (што је нека не строго одређенеа канонима и не треба да буде пракса). дакле са сазнањем се улази у брак.

Када је брак "отпочео", човјек свештеник, олтару служи, она одједном хоће да ради. неки је магистар шта ли. И настаје сукоб. Епилог је да је епископ тужен Синоду, да је брак пукао и човјек остао без чина.

Ја не знам даљу судбину тога човјека младиога, али то сматрам НАДтортуром.

То је један од љепших примјера овако.

СРБИ ИЗУМИРУ БЛУДНИЧЕЋИ

"Узљубите љубав, младићи и девојке, за љубав прикладни; али право и незазорно, да младићство и девство не повредите, којим се природа наша Божанској присаједињује, да Божанство не узнегодује".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мислим да је свештеник крив ту, а поготово епископ, жена је скроз у праву.

da,

njih dvojica nijesu računali na faktor vrijeme  0110_hahaha

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мислим да је свештеник крив ту, а поготово епископ, жена је скроз у праву.

da,

njih dvojica nijesu računali na faktor vrijeme  0110_hahaha

Јеси ли пробао дуже време да седиш кући незапослен ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја да ми је видјети каква ли ће бити ова Зоскетова снаша? немој да сутра буде ко се задњи  stadaradim...

Гледала си је свако јутро у огледалу,али је била кратке памети и лажног сјаја, и лорд Максимилијан је то на време уочио, те ће своје срце дати некој другој лејди... 0405_feel

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал 0405_feel link=topic=487.msg446271#msg446271 date=1306011442]

мислим да је свештеник крив ту, а поготово епископ, жена је скроз у праву.

da,

njih dvojica nijesu računali na faktor vrijeme  stadaradim

Јеси ли пробао дуже време да седиш кући незапослен ?

da,

mada ne vidim kakve veze to ima sa mnom

pošto skačeš na prvu,da postavim disclaimer

nisam protiv toga da žena radi,of kors

ali dogovor treba da se ispoštuje

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал 0405_feel link=topic=487.msg446271#msg446271 date=1306011442]

мислим да је свештеник крив ту, а поготово епископ, жена је скроз у праву.

da,

njih dvojica nijesu računali na faktor vrijeme  stadaradim

Јеси ли пробао дуже време да седиш кући незапослен ?

ПОБОГУ Магдалена шокантан је тај резон.

Она је даја завјет мужу свештенику и Богу и ЗНАЛА је шта смије а шта не, и упркост томе, након кратког времена прекршила све то.

Да не улазимо сада о "седети код куће". Моја сестра ради, рођена, боље рећи робује као и већина данас која ради код капиталиста за ситну пару, и МАШТА да је кући. Нема везе, али, жено, ооо жено, читаш ли ти да је знала у шт аулази. Па није свештенство и епископат и Црква прћија нечија да как му се дигне тако поступа.

Како би отхранила 9торо ко Катарина Велимировић и сахранила 8моро? То су шокантне изјаве које дајеш и, опрости, само омаловажаваш саму себе.

Има рачунар, има ПАРОХИЈЈА, има стотине баба и болесникам имају дјеца, има хуманитарни рад има шта хоћеш...што ћеш сједити у кући? А попадија? Што? Имаш 100тине начинда да будеш и међ људима, и да чиниш добро, и шта хоћеш ако си личност јака...а не, треба каријеру обновити.

Ја сам шокиран резоном оних који се сматрају хришћанима.

СРБИ ИЗУМИРУ БЛУДНИЧЕЋИ

"Узљубите љубав, младићи и девојке, за љубав прикладни; али право и незазорно, да младићство и девство не повредите, којим се природа наша Божанској присаједињује, да Божанство не узнегодује".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево још јједан примјер.

Сличан-несличан.

Иста епархија, владика не да да жена ради јер мстра да као попадија има масу коринијих обавеза на парохији и у породици.

И њих двоје се узму - зна се која су правила. И малопрошло времена, она оде да ради, он се одрекне чина и она ради, он сједи кући чува дјецу.

Шта је сад то?

СРБИ ИЗУМИРУ БЛУДНИЧЕЋИ

"Узљубите љубав, младићи и девојке, за љубав прикладни; али право и незазорно, да младићство и девство не повредите, којим се природа наша Божанској присаједињује, да Божанство не узнегодује".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uzrok nasilja u porodici,je uglavnom posledica poremećenih porodičnih odnosa,koje supružnici poremete često nesvjesno, ne prepoznajući  opasnosti, koje nosi današnje vrijeme i ne uspijevajući da prepoznaju i ostvare svoju prirodnu ulogu u zajednici kakva je brak.

.........."Optimalan porodični raspored je onaj u kome otac ima funkciju zaštitnika porodice, onoga ko porodicu zbrinjava fizički i materijalno i naravno emocionalno,a žena, odnosno majka ima funkciju oko ishrane porodice u fizičkom i emocionalnom smislu.U prošlom veku je došlo do munjevite promjene u odnosima muškarac-žena, što je sa sobom donijelo i poremećaj prirodnog poretka. Savremena žena je ubrzanom emancipacijom, dobila nove obaveze, posao, karijeru itd, ali istovremeno zadržala i stare,dakle brigu o djeci i porodici.Praktično ima duplu ulogu i oca imajke. Iz velike ljubavi žene prema voljenom muškarcu, i majke prema djeci, ona preuzima sve na sebe, sve obaveze prema porodici u nastojanju da bude perfektna domaćica, a na poslu zbog toga ne biva poštovana.Naprotiv, vrlo često mora mnogo da pruži, kako bi opstala u svetu biznisa kojim uglavnom dominiraju muškarci.I tako sve više preuzima osobine muškarca,u vrtlogu obaveza sve više se udaljava od svoje sopstvene biti, gubi sebe, sve više se ljuti na muškarca i kad bolje razmisli on joj zapravo i ne treba, Muškarac se istovremeno osjeća sve manje potrebnim, sve više gubi svoje dostojanstvo i što mu više žena čini i prašta, sve više se ljuti na nju.Da bi se ponovo uspostavila ravnoteža i optimalan poredak, zaposlena žena i muškarac moraju zajednički da vode brigu o djeci i poslovima u kući. Vrlo je bitno neprestano voditi računa o ravnoteži uzimanja i davanja, kako u pozitivnom tako i u negativnom smislu. Uzeti uvijek, malo manje od dobijenog,a dati malo više od uzezog. Tako ljubav može rasti i razvijati se."........

                                                                                                vladika Grigorije

"Samo nas ljubav može spasiti!"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То што ти наводиш овим примерима нема везе са насиљем у породици  0205_whistling

Све што раздваја или боље речено растура породицу,јесте насиље!

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево још један да када ми је човјек причао ја сам осјетио бол да ме је душ аббољела данима.

Рат у Босни: Муж и жена имају двоје дјеце. Човјек сељак, прост, радник. Сав му живот поштење и домаћинство. Понека пивица и мало шале уза Славе, остало тежак рад. лрене рат, добије шињел и пушку и у брдо.

Код куће жена, отац и дјеце двоје мале.

И крај рата, он се враћа кући. У кући шта ће бити, тек основно, дјеца мала, мушке главе способне нема.

И долати, сјед аиспред куће поздравља се са родбином. Он и отац (стари нека лопина био, нерадник, матор али држећан) и жена ставља кафу. Он сав срећан, крије сузе и тугеи радости, зла се нагледао, крви и страдања, и ставља жена кафу на сто а мали синчић облијеће око њега од радости. мали 3 године.

Дијете жељно пажње, немајући је чиме привићи, појачати жели да прич аоцу догодовштине од куће, жели љубав. И мали сав срећан "нашо" шта ће тати да каже и виче, све скакуће од радости: "тата, тата, синоћ кад смо легли мама је ушла у ђедову собу и ода се чује неко стењање она виче још, још, јшо"

Шта мислите како је било томе човјеку?

Какава је то тортура...породична

Шта мислите шта јје урадио?

СРБИ ИЗУМИРУ БЛУДНИЧЕЋИ

"Узљубите љубав, младићи и девојке, за љубав прикладни; али право и незазорно, да младићство и девство не повредите, којим се природа наша Божанској присаједињује, да Божанство не узнегодује".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...