Jump to content

Da li je freelance posao budućnosti?

Оцени ову тему


Danijela

Препоручена порука

Problem je sa Payoneer-om kad su velike sume u pitanju? Na to si mislio?

 

ne, nego sa poreskom upravom, mada i payoner ima neka ogranicenja kad je kolicina novca u pitanju, ali to su velike sume, ne sjecam se sad tacno, ali negdje oko 100 000 dolara...

problem je sta ces reci poreskoj upravi ako utvrde odakle ti stize novac, zbog toga je najbolje koristiti jos nesto dodatno, jer poreska uprava ne vidi dalje u inostranstvo od onog mjesta sa kog su pare uplacene, a pravdas se da su pare poklon iz inostranstva, tetka iz vijetnama, prodala kamile pa ti poslala para

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne, nego sa poreskom upravom, mada i payoner ima neka ogranicenja kad je kolicina novca u pitanju, ali to su velike sume, ne sjecam se sad tacno, ali negdje oko 100 000 dolara...

problem je sta ces reci poreskoj upravi ako utvrde odakle ti stize novac, zbog toga je najbolje koristiti jos nesto dodatno, jer poreska uprava ne vidi dalje u inostranstvo od onog mjesta sa kog su pare uplacene, a pravdas se da su pare poklon iz inostranstva, tetka iz vijetnama, prodala kamile pa ti poslala para

 

Kažeš, nešto dodatno? Na šta misliš?

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne treba ti pay pal...

vecina tih sajtova ti nudi payoner master card i transfer novca na njega, karticu koristis u srbiji normalno, mozes cak na pumpama da placas gorivo....

AlRqyDU.jpg

 

problem je ako su vece sume u pitanju, tad postoji veliak mogucnost da ce se imati problema sa poreskom upravom u srbiji koja za sebe zeli oko trecinu od sume.... 

 

Наш Оливер је, рече ми једном пригодом, и у апотеци купио неки сируп за дечицу са Пејонером...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја кад порастем бићу freelance. И што би се 'но у нас казло, keep calm and freelance it.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odlučila sam da probam :)

 

i stvarno dobra i aktuelna tema...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kažeš, nešto dodatno? Na šta misliš?

recimo otvoris si skrill , to ti je bivsi moneybookers , sa sajta trazis uplatu na payoner, sa payonera na skrill i sa njega na svoj racun, poresaka uprava nece da vidi dalje od skrill-a...

iduci puta trazis na western union i tako u krug...

ne mogu ti nista....

ja vec godinu dana ne radim kao freelencer, smorio sam se od kompjutera nacisto i imao neke privatne probleme u zivotu, ali sad na jesen ponovo krecem na themeforestu, dok sam tamo radio najvise sam novca imao....

sa cim bi se ti bavila ? jel fotografija mozda, ima envato i za fotografiju sajt, photodune se zove, ali ne znam koliko ljudi tamo zaradjuju sa tom komercijalnom fotografijom, znam samo da moras imati mnogo fotografija, par hiljada u ponudi i to  razne tematike da bi ti kapao novac....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

recimo otvoris si skrill , to ti je bivsi moneybookers , sa sajta trazis uplatu na payoner, sa payonera na skrill i sa njega na svoj racun, poresaka uprava nece da vidi dalje od skrill-a...

iduci puta trazis na western union i tako u krug...

ne mogu ti nista....

ja vec godinu dana ne radim kao freelencer, smorio sam se od kompjutera nacisto i imao neke privatne probleme u zivotu, ali sad na jesen ponovo krecem na themeforestu, dok sam tamo radio najvise sam novca imao....

sa cim bi se ti bavila ? jel fotografija mozda, ima envato i za fotografiju sajt, photodune se zove, ali ne znam koliko ljudi tamo zaradjuju sa tom komercijalnom fotografijom, znam samo da moras imati mnogo fotografija, par hiljada u ponudi, razne tematike da bi ti kapao novac....

 

 

Znači, prebacuje se sa skrill-a na payoner pa na moj račun? Devizni?

 

Ja radim fotografiju, dizajn, priprema za štampu, pomalo crtanje (Photoshop, InDesign, Ilustrator)

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E ljudi, a sta treba da se zna da bi se bio freelancer dancer, je to nesto kao programiranje ili?

I je l moze tu nekako da se krene od nule, npr ko ne zna nista o programiranju i to, pa da pocne sa nekin najprostijim stvarima ili je butno predznanje?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znači, prebacuje se sa skrill-a na payoner pa na moj račun? Devizni?

 

Ja radim fotografiju, dizajn, priprema za štampu, pomalo crtanje (Photoshop, InDesign, Ilustrator)

ne, sa payoneera na skrill, skrill funkcionise u srbiji to ti je isto kao pay pall s tom razlikom sto u srbiji mozes i da primas novac iz inostranstva, a ne samo da placas...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne, sa payoneera na skrill, skrill funkcionise u srbiji to ti je isto kao pay pall s tom razlikom sto u srbiji mozes i da primas novac iz inostranstva, a ne samo da placas...

 

Hvala. Samo mi još reci, na koji račun si mislio? Devizni?

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E ljudi, a sta treba da se zna da bi se bio freelancer dancer, je to nesto kao programiranje ili?

I je l moze tu nekako da se krene od nule, npr ko ne zna nista o programiranju i to, pa da pocne sa nekin najprostijim stvarima ili je butno predznanje?

Ма јашта боме, ту се креће од почетка ко и вазда, а од butnog predznanja је најбитније истаћи да се то некад звало хонорарац али је развојем глобалног тржишта добило на квалитету англицизма. Пази, ово хонорарно данас у Србији и не звучи нарочито девизно па зато...

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма јашта боме, ту се креће од почетка ко и вазда, а од butnog predznanja је најбитније истаћи да се то некад звало хонорарац али је развојем глобалног тржишта добило на квалитету англицизма. Пази, ово хонорарно данас у Србији и не звучи нарочито девизно па зато...

Sve je dobro dok nije "volonter", tac rec se razume u celom svetu...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja payoneer karticom placam sve u Srbiji bez problema.

 

Pumpe, butici, bankomati, merkator, maxi... ma nema ogranicenja. Gde god moze da se provuce kartica, tu payoneer sljaka.

 

 

Ovo sto kordun prica je dobro ako ti bas krene pa pocnes da zaradjujes veliku kintu. Do tad, ne moras da brines ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve je dobro dok nije "volonter", tac rec se razume u celom svetu...

О'ма да ра'чистимо, "freelancer dancer" никад не мож' бити исто што и "volonter" без обзира што tac rec se razume u celom svetu... Мис'им ко'ко си ту сад к'о "volonter" у плусу?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...