Jump to content

Црква и полуција

Оцени ову тему


Препоручена порука

        Очекивао сам да ће већ неко отворити и ову тему, али пошто се нико није сетио - ево, ја је отварам.         Окосница теме је однос причешћа и полуције или истечења или просипања семена у сну... Постоје различите одреднице.         Нису ми при руци канонски зборници тако да очекујем од оних којима су доступни да приликом својих коментарисања поставе одговарајући материјал. Мислим да би то могао Карађорђе да уради. И без изузетка поставити гледиште св. Атанасија Александријског. Без тога је незахвално о овоме разговарати.         Своје мишљење о овој проблематици нећу одмах износити, а једино што могу сада да кажем је да већ одавно имам формиран свој став.                 И не би ме изненадило да се у ову тему активно укључи и женски део форума, с обзиром да смо у њиховој теми, заправо, ми доминирали.         Изволите...  :o

''ЈЕР САМ УВЕРЕН ДА НАС НИ СМРТ, НИ ЖИВОТ, НИ АНЂЕЛИ, НИ ПОГЛАВАРСТВА, НИ СИЛЕ, НИ САДАШЊОСТ, НИ БУДУЋНОСТ, НИ ВИСИНА, НИ ДУБИНА ,НИ НИКАКВА ДРУГА ТВАР НЕЋЕ МОЋИ ОДВОЈИТИ ОД ЉУБАВИ БОЖИЈЕ, КОЈА ЈЕ У ХРИСТУ ИСУСУ ГОСПОДУ НАШЕМ.'' (Рим. 8, 38-39.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zanimljivo je ime za ovakvu pojavu - polucija, ocigledno od polutio(n), zagadjenje u bukvalnom, za razliku od zenske mesecnice, sto jasno ukazuje na (bar delimicno) ucesce volje u samoj pojavi...

Nisam o ovome mnogo nesto citao, pa ako ima materijala dajte da vidimo... 0110_hahaha

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam na jednoj temi,mislim da je keks pre braka,pitao neke "devstvenike" šta se desi muškarcu posle određenog vremena ako je apsolutno seksualno neaktivan,pa su svi zaćutali i tek u zlo doba se samo Meda oglasio  0104_cheesy mada njega nisam ni pitao već naše "devstvenike",koji su apsolutno za seks samo u braku i nikako više!

Tako da kad poredimo žene i muškarce,žene imaju ciklus bile aktivne ili ne i većina je ima ,ako su zdrave a što se tiče nas muških ne znam zaista koliko je procentualno muškaraca uopšte na svojoj koži osetilo šta  znači polucija  0104_cheesy

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam na jednoj temi,mislim da je keks pre braka,pitao neke "devstvenike" šta se desi muškarcu posle odre?enog vremena ako je apsolutno seksualno neaktivan,pa su svi za?utali i tek u zlo doba se samo Meda oglasio  0104_cheesy mada njega nisam ni pitao ve? naše "devstvenike",koji su apsolutno za seks samo u braku i nikako više!

Tako da kad poredimo žene i muškarce,žene imaju ciklus bile aktivne ili ne i ve?ina je ima ,ako su zdrave a što se ti?e nas muških ne znam zaista koliko je procentualno muškaraca uopšte na svojoj koži osetilo šta  zna?i polucija  0104_cheesy

Ako je keksualno neaktivan, dešava mu se iste?enje u vremenskim razmacima koji variraju.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Полуцији, уколико није део природног тока, пре свега претходи одређени вид непажње:прекомерна храна, сексуално маштање и распаљивање, осуђивање других... Са тог становиштва човек треба увек себе да испита колико је он одговоран за то.

Ако је део природног процеса, треба имати у виду да ли се то обично дешава пар дана за редом. У том случају могуће да не треба приступити причешћу, јер као што знамо по причешћивању, тога дана није пожељно вадити зуб или вршити операцију, јер наша крв бива освећена Христовом крву и не треба се пуштати... Мало сам упростио али разумете... У сперми се исто налази крв.

Овако, стваро не знам...треба питати некога опитног духовника, јер дешава се да ђаво из зависти жели на тај начин да спречи човека да се причести.

Данас је већи проблем, тзв.принудне полуције, односно мастурбације, илити рукоблудија, који већ јесте грех јер апостол је рекао "...рукоблудници...неће наследити Царства Божијега"

Извињавам се сетрама које буду посећивале ову тему.

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

         

         

         ? ?? ?? ?? ?????????? ?? ?? ? ??? ???? ??????? ?????? ? ?????? ??? ??????, ? ??????? ?? ??? ? ??????? ????, ???????, ?? ??????????.

?? ?????? ??...

???? ? ?? ???? ??????? ??????? ?? ?????? ????????? ?????????.

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zdrav muškarac koji se pravilno hrani a seksualno je neaktivan,će sigurno posle određenog vremena da prospe seme u snu!Spermatogeneza se odvija seme se nakuplja i to je sasvim prirodno.

E sad,kada uzmemo u obzir isposnike tu postoje neka odstupanja.U knjizi o monahu Kalistu sam pročitao da je on samo jednom prosuo seme kada je otišao tamo u planinu,a i u prologu sam čitao da je jedna svetiteljka jela jednom u dva dana,nešto malo, i spavala neka 2 sata i da je njoj prestao mesečni ciklus!

Ovo bi se  u medicini zvao poremećaj ishrane.

Kada se čovek uzima male količine hrane a pri tom je veoma aktivan,organizam se iscrpljuje.Da bi uspeo da opstane i preživi, organizam isključuje svoje funkcije koje nisu vitalne za njegovo preživljavanje,da bi uštedeo energiju.To je razlog zašto on prekida proces spermatogeneze i ovogeneze!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

????????, ??????? ???? ??? ????????? ????, ??? ????? ???????? ???????? ??? ???????:?????????? ?????, ????????? ??????? ? ???????????, ????????? ??????... ?? ??? ??????????? ????? ????? ???? ???? ?? ?????? ?????? ?? ?? ????????? ?? ??.

??? ?? ??? ????????? ???????, ????? ????? ? ???? ?? ?? ?? ?? ?????? ?????? ??? ???? ?? ?????. ? ??? ??????? ?????? ?? ?? ????? ?????????? ????????, ??? ??? ??? ????? ?? ????????????, ???? ???? ???? ??????? ?????? ??? ??? ?????? ?????????, ??? ???? ??? ???? ???????? ????????? ???? ? ?? ????? ?? ???????... ???? ??? ???????? ??? ????????... ? ?????? ?? ???? ?????? ???.

?????, ?????? ?? ????...????? ?????? ?????? ??????? ?????????, ??? ?????? ?? ?? ???? ?? ??????? ???? ?? ??? ????? ?? ?????? ?????? ?? ?? ????????.

????? ?? ???? ???????, ???.???????? ????????, ??????? ????????????, ????? ???????????, ???? ??? ????? ???? ??? ??????? ?? ????? "...????????????...???? ????????? ??????? ????????"

????????? ?? ??????? ???? ???? ?????????? ??? ????.

Cek, cek malo, gde ima krvi? To prvi put cujem...

Inace, ono sto sam procitao do sad je da ukoliko nije bilo ucesca volje (u vidu bludnih snova koji su isprovocirali reakciju, a pod uticajem prejedanja, mastanja, ...), nego je do polucije doslo prosto zbog prekomernog nagomilavnja semena (koje se inace redovno proizvodi kod zdravih muskaraca), kaze da onda coveku nije nikakva prepreka da pristupi pricescu, osim naravno ako se sam suzdrzi zbog kolebljivosti volje ili pak licnog smirenja...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Što se tiče istečenja semena u toku noći to je sasvim normalna stvar po meni, pogotovo ako se muškarac uzdržava bilo kakvog seksualnog kontakta ili samozadovoljavanja. Polucija ima veze sa pravoslavljem koliko i opravka zuba ili sečenje noktiju na nogama. 0409_feel

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

хаха,смешно је причати,о ноћном несвесном истечењу као неком ултра греху,,кад 99 % људи,витаут гирлс,то ради свесно,и на своју руку... 0409_feel

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче крви, моја грешка, извињавам се...може се десити присуство крви, али код одређених инфекција.

Ма Максе, нико не прича о ултра-греху...слажем се да 99% ради на своју руку  klapklap

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Молитва, пост, бдење, хладан туш, једење лимуна... све помаже у уздржању. 0102_laugh

Када се деси истечење у стању спавања, то је невољна појава и не треба узнемиравати савест. Али свакако треба презирати себе (= мрзети себе) на начин како нас Господ упућује, то јест да водимо непрекидни рат против ,,побуњене природе''.

Са друге стране, треба искористити ,,страсти'', односно ,,женити се'' ,,због блуда'', и кроз брачну заједницу остварити личносни однос у љубави.

:)

Сретно

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

???????, ????, ?????, ?????? ???, ?????? ??????... ??? ?????? ? ????????. :)

???? ?? ???? ???????? ? ????? ???????, ?? ?? ??????? ?????? ? ?? ????? ???????????? ??????. ??? ??????? ????? ????????? ???? (= ?????? ????) ?? ????? ???? ??? ?????? ???????, ?? ???? ?? ?????? ?????????? ??? ?????? ,,???????? ???????''.

?? ????? ??????, ????? ??????????? ,,???????'', ??????? ,,?????? ??'' ,,???? ?????'', ? ???? ?????? ????????? ????????? ???????? ????? ? ??????.

:)

??????

?????? ??????? ?????? ?? ??? ????  0102_laugh

?????? ?? ???? ?????????.

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 10 months later...

Још једна тема на коју немам јасан одговор уз све покушаје да га дознам. Наиме, занима ме да ли се може после истечења у сну ићи у Цркву и целивати иконе?

Хвала!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U ovakvim i slicnim pitanjima ja se rukovodim onim izvrsnim nacelom apostola Pavla: "sto cinite, s verom cinite, sto nije od vere - greh je"...

Drugim recima, ako covek ima slabu i kolebljivu savest, bolje je da ne pocinje nesto zbog cega ce posle da se muci...

Dakle, od coveka do coveka zavisi odgovor, to je moje misljenje...

Osim toga, ima istecenja koja bivaju pod uticajem bludnih snova i razmisljanja, a ima i onih koja to nisu, nego organizam koristi svoj prirodni ventil da se oslobodi viska...

Ovo neizostavno treba da imas u vidu kad trazis odgovor na ovakvo pitanje...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...