Jump to content

Иконописачки подвиг чланова ЖРУ

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 409
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Nova lipova daska sa duborezom za novu ikonu ,samo jos da je ikonopisem :)

ixcw7n.jpg

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На ову тему не могу бити, а да не кажем нешто :)

 

Нисам још иконописац, али покушавам бити :) (Заиста само покушавам бити) 

Имам доста урађених икона, како оних почетничких, тако и оних, као мало бољих :)

Да се не би понављала, јер сам већ стављала неке своје иконе, кад фотографишем ове као мало боље :) ставићу их. 

Тренутно имам започету икону "Ваведење Пресвете Богородице", а кад ћу је завршити!!? Па хоћу једног дана :)

 

Бај д веј; тема је супер, тј. волим теме на тему икона, иконописа...... :)

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Biljana, ti si odličan ikonopisac, ne dovodi ljude u zabludu takvom neosnovanom skromnošću! :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

заинтересован сам за то да овладам технику иконописања па ме интересује чега се све морам придржавати. пресликавао би неку икону али ме занима:

  • треба ли током иконописања држати неку молитву
  • јели обавезан благослов свештеника
  • шта урадити са првим покушајима који ће вјероватно лоше испасти

и друга ограничења којих се нисам сјетио

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иконопис је по моме мишљењу, најбоље учити као надградњу после завршених студија сликарства на неком од факултета уметности. И без познавања анатомије, теорије форме, цртежа, историје уметности и свега осталог што чини комплетно образовање једнога сликара-може се сликати икона. Али то је тежи пут и ретки су они којима то не представља проблем и на чијим делима се то не уочава као недостатак. Данас се иконопис у одређеној мери изучава на факултетима уметности у Београду; на Академији за конзервацију при Српској православној цркви постоји одсек за иконопис; поједини манастири (Ковиљ, Жича, Бођани, Соколица, Градац, Ћелије...) имају иконописачке радионице међу којима неке од њих обучавају и световна лица.

 

http://www.srpske-pravoslavne-ikone.com/FAQ_ikone.htm#gdeseuci

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иконопис је по моме мишљењу, најбоље учити као надградњу после завршених студија сликарства на неком од факултета уметности. И без познавања анатомије, теорије форме, цртежа, историје уметности и свега осталог што чини комплетно образовање једнога сликара-може се сликати икона. Али то је тежи пут и ретки су они којима то не представља проблем и на чијим делима се то не уочава као недостатак. Данас се иконопис у одређеној мери изучава на факултетима уметности у Београду; на Академији за конзервацију при Српској православној цркви постоји одсек за иконопис; поједини манастири (Ковиљ, Жича, Бођани, Соколица, Градац, Ћелије...) имају иконописачке радионице међу којима неке од њих обучавају и световна лица.

 

http://www.srpske-pravoslavne-ikone.com/FAQ_ikone.htm#gdeseuci

Da li i ti ikonopises?

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne. Ja sam svetlopisac :)

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

icxc2mala.jpg

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koje pigmente koristis?Da li je ova ikona sv.Petke koja ti je na profilnoj slici takodje tvoj rad?

Христос на престолу је рађен акрилом на платну, а икона Св. Петке је мозаик.

sajt.png  

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...