Jump to content

Иконописачки подвиг чланова ЖРУ

Оцени ову тему


Препоручена порука

Мој савет био би да сада не размишљаш вежбање бојама. Прво савладај вежбе за цртање, сконцентриши се на једно место. :)

 

Апсолутно се слажем са саветом од А до Ш.

 

Још нешто Ватопед,вежбање цртежа никада не престаје,и ако ти се можда чини једноставније и простије о сликања у цртежу има толико тога да се учи,што више радиш све ће ти се више откривати,све што планираш касније бојом цртежом мораш по сто пута извежбати,тако да у опште не жури са бојом,удуби се у цртеж, и ако могу у опште дати ја такав савет(мада мислим да ми то већ не личи али је добронамерно)моли се пре цртања и у току цртања колико можеш.

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 409
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Природна величина? :aplauz: Па било би лепо да нас почастиш неким сличицама твога труда & рада,немој да си цицја да чуваш само за себе хихихи :)))

Да, природна величина. :) Тешко да ћу поставити оригиналне сличке мог труда.  Већ сам на тему ,,бојанка за децу" поставила цртеж архангела Михаила који сам преправила тако да је онлајн бојанка за децу, значи преправила сам цртеж тако да се у њему назире оригинал, ето "од ока": http://img-fotki.yandex.ru/get/9318/165715833.10/0_b976d_a93b24b0_orig

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala i ja se slazem u potpunosti sa vana pa sada sakupljam papire i blokove pa krece vjezba xexexe.Sto se tice molitve to mi je obavezno tokom crtanja pa i prije pocetka :-) a vi ako imate jos neku vjezbu koju sestra Bilja nije postavila (a smatrate da je potrebna)vi uslikajte pa postavite......Jao sto je lepo pronaci ovako dobre ljude :-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10532557_657079504361426_489292110131812

Evo završio sam svoju prvu ikonu :) .Vjeruj te mi da sam se potrudio i da ću se i u buduće još više truditi.Iskreno me interesuje mišljenje vas iskusnih ikonopisaca a želo bih čuti i komentare drugih ljudi bez obzira dali crtaju ili ne.Hvala uneprjed 8086.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala i ja se slazem u potpunosti sa vana pa sada sakupljam papire i blokove pa krece vjezba xexexe.

 

За цртање није потребна велика опрема.

 

Oловке

 

Оловке различитих степена тврдоће.

Степени су означени на следећи начин:

HB је отприлике у средини између тврдих и меких оловака.

Степени су познати као H, 2H, 3H, 4H, 5H, 6H, 7H, 8H, 9H. 9H je најтврђи степен.

Меке оловке су одређене са  B, 2B, 3B, 4B, 5B, 6B, 7B, 8B и 9B. 9B је најмекша оловка.

Нису ти потребне све. Довољне су ти 2H, HB, 2B и 4B. За чисте, јасне линије, држи оловке стално наоштрене. Прво стекни искуство са овим, па ће се појавити осећај за више чврстоће (савет).

 

Папир

 

Одабери јефтин папир за скицирање. Танак папир је за писање и тежи око 60 грама. Акварел папир тежи око 500 грама, а папир за цртање између 90 и 120 грама. Луксузни је око 250 грама. Папир сјајне, глатке површине погодан је за тврде оловке, за детаље (мој избор). Храпави је за меке оловке, графит. Папир је доступан у форматима А0, А1, А2, А3, А4, А5, а блокови су А формата, наравно постоје и други. Не мора да буде скроз бео. Мали блок за скице можеш увек носити са собом, цртати у возу, авиону, а нешто већи блокови су за детаљне цртеже. Спирални је бољи, јер се листови могу окренути лакше. Цртај на некој подлози, а папир можеш затегнути неком штипаљком или ластишем. Цртај тако што седиш мало укосо над блоком који се одмара на коленима,јер си тако директно окренут мотиву, подлога укосо, гледаш под правимуглом, избегну се поремећаји перспективе, и не мораш да помераш целу главу и врат. Тако постижеш већу прецизност.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, природна величина. Тешко да ћу поставити оригиналне сличке мог труда.
Природна величина? Па било би лепо да нас почастиш неким сличицама твога труда & рада,немој да си цицја да чуваш само за себе хихихи

хоћемо слике !

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10532557_657079504361426_489292110131812

Evo završio sam svoju prvu ikonu :) .Vjeruj te mi da sam se potrudio i da ću se i u buduće još više truditi.Iskreno me interesuje mišljenje vas iskusnih ikonopisaca a želo bih čuti i komentare drugih ljudi bez obzira dali crtaju ili ne.Hvala uneprjed 8086.gif

Vidi se da si se trudio.Simpatican mi je tvoj prvi rad.A sad pored onoga sto ti je Tanja jako lepo i precizno objasnila u vezi crtanja dodala bi samo jos da nabavis negde neku knjigu umetnicke anatomije(ne moras kupovati mozes da uzmes u biblioteci)i da gledas detaljno i crtas razmere ljudskog tela.To je jako vazno.Analiza sake,lica,ramena,noge ruke trup,sve to mora da bude uskaledjeno sa realnim proporcijama,a to se najbolje nauci kroz anatomiju.O boji ti necu nista pricati jer to je i onako za kraj,dobro sad si posao sa kraja ali nema veze ides sad pravim putem ,nazad na crtez.

Ono sto je u stvari najvaznije u celoj prici to je da si ti odlucan da ucis i da radis.Talenat je 5 ili 10% a rad je 90-95%.Bez toga nema nista,nema tog talenta koji je odma mogao da slika a da prethodno ne izvezba crtez.I linije po Biljaninim vezbama,to je isto jako vazno linije moraju mnogo da se vezbaju.Linijom moras da opisujes formu.Tako da je jako vazno kakva je linija i da je sigurna u potezu,a to se postize naravno ucenjem.

Verujem da mozes da napredujes u ovome,samo napred,sve sto te zbunjuje pitaj,sve sto znam reci cu ti 8086.gif .

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala vam Lapis lazuli,ja vas sada doživljavam kao svoju nastavnicu ikonopisa :) (nadam se da se ne ljutite :))) ).Hoću,sve ću tako učiniti,sada prikupljam razne vježbe na jedno mjesto da mi poslije bude lakše tokom rada.Ono što mi ne bude jasno ja cu ovdje pitati i neke svoje vježbe postavljati da mi vi kažete je li dobro.Vjerujte mi mojoj sreći nema kraja jer me ikonopisanje toliko ispunjuje i imam ogromnu volju i želju za radom :hvala:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

хоћемо слике !

 

Јел то понуда да осликам цркву? Почеле су да ми се дешавају лепе ствари. :)

слике прво на мој планирани сајт, па када се то оствари, обратно да поставим прво овде па тамо, неће да може.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala vam Lapis lazuli,ja vas sada doživljavam kao svoju nastavnicu ikonopisa :) (nadam se da se ne ljutite :))) ).Hoću,sve ću tako učiniti,sada prikupljam razne vježbe na jedno mjesto da mi poslije bude lakše tokom rada.Ono što mi ne bude jasno ja cu ovdje pitati i neke svoje vježbe postavljati da mi vi kažete je li dobro.Vjerujte mi mojoj sreći nema kraja jer me ikonopisanje toliko ispunjuje i imam ogromnu volju i želju za radom :hvala:

Nemoj da mi persiras i nemoj me smatrati za nastavnicu,nisam kvalifikovana jos za to zvanje,samo malo starija(po radu) koleginica  :) a Bogu hvala.

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja se izvinjavam hehhe :).Al ja kad sam vidio tvoju ikonu sv.Jovana Krstitelja.......nema ostao sam bez teksta al iskreno :))).Daće Bog da sa takvim talentom pomogneš mnogim početnicima,ja u to vjerujem :D

mala ispravka kolega :) sa takvim radom,talenat sigurno nije veci od tvog,sve je u radu ;) hvala ti u svakom slucaju na lepim recima.

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

хоћемо слике !

 

Ево сличке од мој алат :D , на последњој порцеланске боје, похађала сам и школу за бојање на порцелану, мислим   више од годину дана нисам радила са њима, нешто друго постало занимљивије...

 

IMG_7214.jpg

 

IMG_7216.jpg

 

IMG_7210.jpg

 

Ма имам свега и свашта али мало времена за све што желим, мораћу ускоро да правим избор!

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево сличке од мој алат :D , на последњој порцеланске боје, похађала сам и школу за бојање на порцелану, мислим   више од годину дана нисам радила са њима, нешто друго постало занимљивије...

 

IMG_7214.jpg

 

IMG_7216.jpg

 

IMG_7210.jpg

 

Ма имам свега и свашта али мало времена за све што желим...

Super si se setila da postavis slike!:)

A pigmenti koje koristis?

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...