Jump to content

ПРИДРУЖИТЕ СЕ: Саборно читање Псалтира за добробит народа и мир у Цркви

Оцени ову тему


Препоручена порука

Значи Дијана, свака част на свакој речи!
:aplauz: facenew22222222

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 958
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

@,

 Eto, stavite Olimpa umjesto LJubicaste...

@@Олимп, dragi nas, dok se ne pronadje drugi... moze i da potraje... al' drz' se, junace!  :good2:

Elem ti si sad broj 3 na tabeli, pa sta nam dragi Bog da :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@,

 Eto, stavite Olimpa umjesto LJubicaste...

@@Олимп, dragi nas, dok se ne pronadje drugi... moze i da potraje... al' drz' se, junace!  :good2:

Elem ti si sad broj 3 na tabeli, pa sta nam dragi Bog da :)

 

Izvinjavam se zbog pometnje.Sad me bas grize savjest.Vratite me na redovno citanje.Nek mi je Bog u pomoci jer bas imam mnogo iskusenja dok citam. :( Ovo sad sto je Dijana napisala je sustina.

Samo je li problem ako ne citam u 21:30h,posto obicno tada nisam kuci...je li problempred spavanje ili ujutru?!

I lupi mi šamar onaj najjači, kad počnem da kukam nad životom i kad počnem da žalim sebe. Pokaži mi ono što imam,pokaži mi one koji to nemaju.Ne tražim ništa ,samo me podsjeti da dišem, i podsjeti me da ima i onih, ,koji ne dišu više..




 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo sad sto je Dijana napisala je sustina.
je li problempred spavanje ili ujutru?!
pa vec smo rekli da vreme nije fiksno...lepo je Dijana objasnila....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izvinjavam se zbog pometnje.Sad me bas grize savjest.Vratite me na redovno citanje
 

Djeco, ocete se vi sad potuci oko tog mjesta br.3? eto, ja kad sam tebi prepustila mjesto br. 3, kao da budem rezerva, ja vise nisam citala nego sto sam citala! pa citam kako one koji mi se svidjaju, zanimljivi mi, znacajni, itd. ura, sloboda, i posle par dana vise ne citam.. tako to ide..i onda kad je zafalilo, obradovala sam  se 'prinudi'.  nisu uzalud manastiri i uopste crkvene sluzbe u strogom poretku... 

dakle, nek arbitrira administracija, mislim da LJubicasta ima prednost jer je to njeno mjesto, pa je bliza da uskoci :)

 

a sad ozbiljno: ja mislim da je srz problema duhovna borba, tj. ometanje s one strane. zapanjila sam se kad sam upoznala sadrzaj psaltira, gdje se on sve nalazi u sluzenju nase Crkve...

 

Sto se tice vremena konkretnog, gore sam objasnila zasto je onda izabrano 21.30, ali bi oko 23 vjerovatno bilo efektnije za vecinu... 

ili da kazemo da to bude posljednje citanje pred spavanje, ili ispred nekog posebnog mol.pravila pred spavanje, pa kad ko spava.. (moram da priznam da cesce citam tako, nego u 21.30.. evo, ispovijedih :) )

nas niko ne moze sabrati u 20 prostornih tacaka sve u 1 vremensku tacku, prosto, nije izvodljivo...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дијана, немој ме погрешно разумети, не ради се ни о каквој борби око 3. места. Чисто бих да упаднем, јер сам се навикао на читање, и није ми толики проблем кад имам услова и времена. Љубичаста, како ти хоћеш. :) Ако не можеш, ту сам.

"Покаткад ми Бог даје тренутке савршеног мира. У тим тренуцима ја љубим и верујем да и мене љубе. У тим тренуцима ја сам формулисао своје Вјерују сасвим просто. Ево њега: "ја верујем да нема ништа љупкије,дубље,симпатичније и савршеније од Христа. Са суревњивом љубављу говорим себи: не само нема Њему слична,него и не може бити." Ја шта више изјављујем:када би ми неко могао доказати да је Христос ван истине,и када би збиља истина искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом,а не са истином".

Достојевски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izvinjavam se jos jednom,nisam  ulazila na temu skoro. Dijelim misljenje za ovo sto je Dijana napisala.Necemo se tuci ,ja cu da citam,sa Bozijom pomoci. :)

I dakle,pred spavanje citam.

I lupi mi šamar onaj najjači, kad počnem da kukam nad životom i kad počnem da žalim sebe. Pokaži mi ono što imam,pokaži mi one koji to nemaju.Ne tražim ništa ,samo me podsjeti da dišem, i podsjeti me da ima i onih, ,koji ne dišu više..




 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дијана, немој ме погрешно разумети, не ради се ни о каквој борби око 3. места

sta? znam da nemam smisla za humor, ali cini mi se da sam stavila smajlic? :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma ja sam kriva,napravila sam pometnju iako sam bila svjesna da smo u skripcu sa brojem citaca.Samo sto pored ovog jos snimam i  u audio biblioteci,ucim i malo mi je naporno...nije do vremena i tih 15min vec to sto sam nekako mentalno iscrpljena.Ali,Boze pomozi.Odoh sad...Pozdravljam sve vrijedne i uporne citace. :) :) :)

I lupi mi šamar onaj najjači, kad počnem da kukam nad životom i kad počnem da žalim sebe. Pokaži mi ono što imam,pokaži mi one koji to nemaju.Ne tražim ništa ,samo me podsjeti da dišem, i podsjeti me da ima i onih, ,koji ne dišu više..




 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja samo znam da ako popustim iskusenju da ne obavljam molitveno pravilo, (ukljucujuci i ovo) da mi je jos gore.. znaci sve je teze, manje je snage u dusi za bilo sta.. ovo iskustveno.. ja psaltir koji poju valaamski monasi (sa propratnim molitvama) koristim kao prijeki lijek, tj.slusam ga... rasciscava vazduh  :laugh1:

ali ona ideja sa slusanjem je odlicna, jer nekad sam i ja toliko iscrpljena da ne mogu fizicki da iznesem taj psihicki napor (tj.citanja katizme).. nadam se da cu uspjeti da skinem ono sto je ivan postavio, tj.da cu skontati i da vidim da li imam potrebni program...

ma nije bitna forma.. Bog sve zna i nije bitan toliko nacin, forma, vrijeme.. bitno je srce. (ja cesto slusam molitve umjesto citanja i inace, oci slabe, auditivan tip).. bitno je da se rijec ureze u um i srce, a forma je manje bitna. cini mi se.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хахахаха :D нешто сам на брзака читао :) Сасвим је ок да се неко повуче са места сталних читача, као што се то код мене десило, Просто, нисам увек у стању да разумем све и да изнесем + обавезе, па сам одлучио да такав не будем у листи сталних. Али свакако, то стање није толико често, хвала Богу. Тако да ако затреба замена, ту сам.

Поздрав за све, и остајте ми у миру.

"Покаткад ми Бог даје тренутке савршеног мира. У тим тренуцима ја љубим и верујем да и мене љубе. У тим тренуцима ја сам формулисао своје Вјерују сасвим просто. Ево њега: "ја верујем да нема ништа љупкије,дубље,симпатичније и савршеније од Христа. Са суревњивом љубављу говорим себи: не само нема Њему слична,него и не може бити." Ја шта више изјављујем:када би ми неко могао доказати да је Христос ван истине,и када би збиља истина искључивала Христа, ја бих претпоставио да останем са Христом,а не са истином".

Достојевски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Citajmo, citajmo. Samo da tece... :)

Cesto ni ja nisam zadovoljna svojom paznjom pri citanju i zamerala sam sebi zbog toga, a onda sam odustala od samoprekora jer sam se osecala jos gore i rasejanije. Rekla sam citaj kako god, kako i koliko si kadra, pa sta Bog da. Mislila sam da se Psaltiru ne treba pristupati kako bilo. Ponekad sam toliko razbucana ovozemaljskim desavanjima da mi se tesko dubinski koncentrisati i smireno pristupiti citanju. Ali, kao sto rekoh, odlucila sam da procitam kako najbolje mogu u tom momentu. Mislim da je bolje tako nego nikako. Iskreno se nadam da ovom ponekad rasejanom molitvom necu napraviti nekakvu stetu.

Neko je jednom rekao da je molitva vaspitanje. Ja bih dodala i ogledalo naseg unutrasnjeg stanja! A potrebna je iz vise razloga, i zbog vidljivog i nevidljivog. Mocan je Psaltir. Imam utisak da menja coveka. Neka nam je svima Bog u pomoci i da nam svima ovo citanje bude na radost i spasenje! 

"Обратио си плач мој у игру мени,

растргао си врећу (туге) моје, и опасао ме весељем." (Пс. 29.12)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Дијана., @@LISA, 8086.gif :aplauz:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://www.pouke.org/agape/index.php/audio-riznica/psaltir/128-psaltir-po-katizmama        Slava ti i Hvala Boze nas :)   ovo je super stvar 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Олинп , ако имаш жељу да пређеш у сталне читаче , ево ја ти нудим место , а ја да пређем у резерву . Ово ниуком случају није моје повлачење из читања , наравно чита ћу га и даље .

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...