Jump to content

Брак - заједница мушкарца и жене

Оцени ову тему


da li biste stupili u brak bez ljubavi?  

186 члановâ је гласало

  1. 1. da li biste stupili u brak bez ljubavi?

    • da
      5
    • ne
      158
    • mozda
      13
    • da iz interesa
      5


Препоручена порука

@, ok, onda je to nesto drugo. Postujem i takav stav. Priznajem da ja nisam u stanju da usvojim toliko razlicitih stavova u paketu kao sto nudi Crkva bez ubedljive argumentacije. Ako je uslov sve ili nista, ako cu da budem iskren, onda moram da odaberem nista, pa dokle stignem.

Hmmm... ja oslonac nalazim u veri, ali šta je sa onima koji nisu verujući?

Jesi li ti cula za onu seriju "I bogati placu"? :D Pa i kauri mogu da se volu i gaje decu! U svakom slucaju

i to malo komplikuje stvari ;) Kako postizu oni seici sa nekoliko zena, to mi je totalna misterija!

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.3k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

" poenta je da se ne kaju zbog svog braka "

Ne razumem- jel se ne kaju zbog razvoda ili 30 godina braka?

zaista mi nije jasno zasto je potreban razvod posle 25-30 godina braka?

I sam prolazim kroz iskusenje razvoda i smatram da nema problema koji se ne moze prevazici uz Bozju promisao i pomoc

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

blessyou

ALLAH,SOURYA,BASHAR W BASS

w, eh
rah betkoun el waheed

Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@, Ладно сам мислила да је бубица са твог аватара права!!! Кренула сам да је скинем са монитора!!! 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Права љубав је једино када љубав не тражи своје, када волиш некога без икакве логике. То је и права слобода. Е, зато сам хришћанин." Патријарх Павле

Ето, ово је данашњи статус профила Обновимо себе - подигнимо Ступове, а таман ми је послужио да скренем тему са питања развода ипак на питање љубави.

Дакле, радост је та која залечи сва несагласја заједничког живота. А та је радост све дубља и шира, као да газиш кроз океан а ноге ти све дуже па сигурно дохваташ дно,а руке све шире отворене да слободно обухваташ хоризонт.

Радост православља једнака је радости љубави, а самим тим и брака као његовог модела.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=malina :)' timestamp='1351802821' post='737970] @Lena, Ладно сам мислила да је бубица са твог аватара права!!! Кренула сам да је скинем са монитора!!! Буба је ужасна, ја сам се већ бунила...:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@ Oglo

naravno da je rpeterao

vecinu rastavljenih koje poznajem cine upravo oni koji su se vencali pre 30e....

Ako volis,onda volis, ma koliko godina da imas.

Svakako,

nego htjedoh da kažem da je nekako normalno da je najveći broj razvedenih onih koji su se vjenčali prije 30te,

ukoliko je već manje onih koji se vjenčavaju posle 30te?

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

" poenta je da se ne kaju zbog svog braka "

Ne razumem- jel se ne kaju zbog razvoda ili 30 godina braka?

zaista mi nije jasno zasto je potreban razvod posle 25-30 godina braka?

I sam prolazim kroz iskusenje razvoda i smatram da nema problema koji se ne moze prevazici uz Bozju promisao i pomoc

Ne kaju se ni zbog jednog, ni zbog drugog. Tako je kako je. Bilo je i lepih i ružnih momenata, ali nekako se bolje pamte oni lepi :)

Statistički, najčešće se razvode ljudi u prvih 7 godina braka, ili oni sa stažom od 25-30 godina.

Računaj, moji su se venčali sa 23 godine, taman ih oko 50. udario klimaks :) deca porasla, oni sa viškom vremena...

Kod mojih zaista jest bio slučaj nezrele ljubavi, tj. nisu znali kako svoju veliku zaljubljenost da transformišu u zrelu i mirnu ljubav.

Ali ne mislim da je to kod svih razvoda baš to slučaj.

I mislim da je za svakog različito vreme za ulazak u brak. Lično mislim da sa 23, 24 zaista nisam bila dovoljno zrela da skapiram zašto je važno praviti kompromise i ne posvetiti se apsolutno samo braku. A htela sam da se udam za voljenog otprilike trećeg dana našeg zabavljanja :D Srećom, pa je on bio malko razumniji, pa je postavio pitanje od čega i gde ćemo živeti, s obzirom da sam ja 'tela da živim i ispod mosta, samo da budem sa njim :D

Šta'š, iako sam viđala svakavih ljubavnih priča, sa različitim ishodima, prosto sam još uvek idealistički nastrojena bliss jeeee t4431

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To se slažem, ako postoji zlostavljanje i prijetnja po život, ugrožavanje egzistencije zbog droge, alkohola, kocke.Ali samo tada, sve ostalo nije razlog za razvod braka.

Мало је то искључива поставка

Ако брак не функционише дуже време, ако партнери не иду у истом правцу, онда немају шта да наставе заједно

  • Волим 1

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako ne. Tko se Bogu prepusti nema što nije riješivo.

ALLAH,SOURYA,BASHAR W BASS

w, eh
rah betkoun el waheed

Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Помаже Бог!

Хвала свима на молитвеној и било каквој подршци. Богу хвала, неко је затишје тренутно, а и обавезе које имам не дозвољавају ми да много (и негативно) размишљам о свему. Брак није посао, да би могле да се доносе неке нагле одлуке. Стога не могу да кажем да сам одлучила ово или оно. Просто чекам да време покаже своје. Молим се, мало и јадно и својим речима да Господ све то уреди на најбољи начин, па ћемо видети. Обрни-окрени, човек увек нешто трпи. Само је питање које је од два зла мање.

Најлепше вам хвала на свему!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To osoba mora riješiti sama sa sobom, nitko nikome ne može reći što da radi.

Da sam to ja, ja se ne bih rastala. Sve u Božje ruke i Bog ima svoj plan sigurno.

ALLAH,SOURYA,BASHAR W BASS

w, eh
rah betkoun el waheed

Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....Ja sam Svijetlo svijeta, tko ide zamnom imati će Svijetlo života....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...