Jump to content

Брак - заједница мушкарца и жене

Оцени ову тему


da li biste stupili u brak bez ljubavi?  

186 члановâ је гласало

  1. 1. da li biste stupili u brak bez ljubavi?

    • da
      5
    • ne
      158
    • mozda
      13
    • da iz interesa
      5


Препоручена порука

Оооо, Малинице, Малинице, опрезно са таквом искључивошћу .

 

Само Бог зна шта је свакоме од нас у срцу. Иако је био милостив према мени и дао ми предивног мужа, свачега сам се нагледала у свом окружењу.

 

Свако од нас се нагледао свачега, само то нема веза са оним због чега сам ја коментарисала Ташу. Наиме, она је изрекла потпуну неистину, а то је  да љубав може изумрети. То је просто немогуће! Да ли би онда рекли да је Бог Љубав, ако је то могуће? Љубав је вечна! Као што рече свети апостол љубав никад не престаје, док ће пророштва нестати, језици ће замукнути, знање ће престати.

 

Зато онај који одустаје не показује да је љубав престала, већ да је није ни било. Такав трпи до граница које је сам поставио и  све до тих граница је за њега била љубав, а преко њих она креће да изумире. Можда је лакше човеку тако да убеди себе да је волео и да је љубав престала, него да призна себи да у ствари никад није ни волео, да је погрешио при избору брачног друга..да га је заварала заљубљеност и од ње мислио да је љубав.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 3.3k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Свако од нас се нагледао свачега, само то нема веза са оним због чега сам ја коментарисала Ташу. Наиме, она је изрекла потпуну неистину, а то је  да љубав може изумрети. То је просто немогуће! Да ли би онда рекли да је Бог Љубав, ако је то могуће? Љубав је вечна! Као што рече свети апостол љубав никад не престаје, док ће пророштва нестати, језици ће замукнути, знање ће престати.

 

Зато онај који одустаје не показује да је љубав престала, већ да је није ни било. Такав трпи до граница које је сам поставио и  све до тих граница је за њега била љубав, а преко њих она креће да изумире. Можда је лакше човеку тако да убеди себе да је волео и да је љубав престала, него да призна себи да у ствари никад није ни волео, да је погрешио при избору брачног друга..да га је заварала заљубљеност и од ње мислио да је љубав.

Извини Малина али то је лако рећи

 

Има људи које добро познајем, који су волели и трпели своје брачне другове, давали све од себе , заиста их волели и у њима је нешто пукло у одређеном тренутку, који нису они себи поставили, већ нису могли више

 

Блиска другарица се скоро развела, сама ми је признала да је у њој просто у једном тренутку "пукла даска" после доста година улагања, трпљења, њене љубави, једноставно је схватила ко је, тачније какв је муж, није добијала ништа заузврат, у њој је просто нешто пукло бесповратно.........

 

Да је остала са њим распала би се потпуно

 

Бог је Љубав, али нико од нас није Бог

 

Ми смо слаби и имамо своје моћи и границе, преко тога не можемо

 

Уопште нисам поборник развода пошто пото, још једном извини што овако одговарам, :) не желим да те критикујем али мени је јасно из ближњег окружења да се не може све тако гурати до краја (кога нема), цена је превелика

 

Каква нам је корист да неки брак опстане а да жена у њему пукне, распадне се.......... изгуби све достојанство, радост живљења

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свако од нас се нагледао свачега, само то нема веза са оним због чега сам ја коментарисала Ташу. Наиме, она је изрекла потпуну неистину, а то је  да љубав може изумрети. То је просто немогуће! Да ли би онда рекли да је Бог Љубав, ако је то могуће? Љубав је вечна! Као што рече свети апостол љубав никад не престаје, док ће пророштва нестати, језици ће замукнути, знање ће престати.

 

Зато онај који одустаје не показује да је љубав престала, већ да је није ни било. Такав трпи до граница које је сам поставио и  све до тих граница је за њега била љубав, а преко њих она креће да изумире. Можда је лакше човеку тако да убеди себе да је волео и да је љубав престала, него да призна себи да у ствари никад није ни волео, да је погрешио при избору брачног друга..да га је заварала заљубљеност и од ње мислио да је љубав.

 

                ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Draga Malina na ovoj temi govorimo o ljubavi u ljudskom domenu, ne znam da li je razumes?!  Drasko je sve lepo objasnio u svom postu i samo cu ga citirati   "Бог је Љубав, али нико од нас није Бог"  ... teznja ka bozanskoj vrsti ljubavi je prisutna kod svakog coveka, nisi ni u cemu posebna sa svojom teznjom, ali je istovremeno opterecena i ovozemaljskim iskusenjima. 

 

Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дивни сте људи,како је хармонично и поучно слушати и читати ваше здраве комуникације,за разлику од неких тамо теме,гдје људи главе скидају,а и ја њима.Ето, јел било искрено,...а ово је и пут за сваку искреност и тиме још већу љубав у браку,чувајте своје бракове,жене и мужеве,јер нема ништа љепше и важније да у тој дивоти дочекате и старост.Ех да ми је Богдом мој муж жив,не би ме овакви таласи и вјетрови живота шамарали,а ево пар неких прича,па видите:

http://www.slovoljubve.com/emisije/sta-slusate-07-mart-2011

 

Свиђа ли вам се ово:

http://www.youtube.com/watch?v=G9UT6yGINXI

 

Љубав је најљепша ствар у животу.

ех,кад генијалци пјевају хитове генија...

нек вас љубав носи,пустите проблеме,све буде и прође!

а тек ово,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свако од нас се нагледао свачега, само то нема веза са оним због чега сам ја коментарисала Ташу. Наиме, она је изрекла потпуну неистину, а то је  да љубав може изумрети. То је просто немогуће! Да ли би онда рекли да је Бог Љубав, ако је то могуће? Љубав је вечна! Као што рече свети апостол љубав никад не престаје, док ће пророштва нестати, језици ће замукнути, знање ће престати.

 

Зато онај који одустаје не показује да је љубав престала, већ да је није ни било. Такав трпи до граница које је сам поставио и  све до тих граница је за њега била љубав, а преко њих она креће да изумире. Можда је лакше човеку тако да убеди себе да је волео и да је љубав престала, него да призна себи да у ствари никад није ни волео, да је погрешио при избору брачног друга..да га је заварала заљубљеност и од ње мислио да је љубав.

 

Svaka cast.

 

I dodao bih, tamo gde ima ljubavi ima i trpeljivosti, brige za porodicu i decu, a ko udje u brajk bez ljubavi taj trazi ispunjenje svojih ciljeva. Hoce kola, kucu, letovanje ... ako toga nema nema ni "ljubavi". Takvoga se treba sto pre resiti ako je neko kojom nestrecom vezao zivot za takvu osobu. Na zalost tu trpe i deca ali vise ce trpeti u takvom braku .

  • Волим 1

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa, u životu biva kako biva... Ne bih bila isključiva po tom pitanju...

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто да дозволите да мрак уђе у ваш брак,не никада,свака паметна жена чува свој брак,кућу,дјецу и свог мужа.Проблеми буду,прођу и оду,а зашто не изаћи побједници из свега тога,трпљењем,надом и љубављу.

Када слушам исповијести на терапијама,људи углавном причају од другима,све је неко више крив за њихове по њима промашене животе,бракове,тако нрп.пуница,свекрва,заова,овај онај,а кад питаш све кад то чујеш,једно круцијално питање,а ријетко ће ко одговорити са негативом,више уздржано,дакле када питате:"Да ли волиш свог мужа или жену?",ех осмјех је до неба или само ћутање.

Људи не загорчавајте живот себи самима,помозите колико до вас стоји,исплати се вјеруј те,и онако имамо пресију са свих страна,волимо једни друге и Бог ће нас.Најљепши дани мог живота су брак,рођење дјеце и улазак у цркву.

http://www.youtube.com/watch?v=N24t-smEG70

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема људи појам среће у Светом Писмо,али има радост у Христу и сви смо призвани да је пронађемо.

Уносите добре ствари у своје душе и срце и тијело ће вам и живот ваш узвратити,а Бог све поздравити Својим обиљем благодати.

 

 

 

 

и све одлази као ове птице,али љубав ј наша добра дјела остају за вјечност.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svaka cast.

 

I dodao bih, tamo gde ima ljubavi ima i trpeljivosti, brige za porodicu i decu, a ko udje u brajk bez ljubavi taj trazi ispunjenje svojih ciljeva. Hoce kola, kucu, letovanje ... ako toga nema nema ni "ljubavi". Takvoga se treba sto pre resiti ako je neko kojom nestrecom vezao zivot za takvu osobu. Na zalost tu trpe i deca ali vise ce trpeti u takvom braku .

                   ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Da potpuno si u pravu. Odlican primer, prepoznala sam  zivotnu pricu tvoje sestre. Mada njen brak, kako tako , traje vec dvadeset godina jer jos ima motiva u njemu - novac,  a samim tim i svega ostalog "vrednog trpljenja i zrtvovanja". Takvi brakovi uglavnom traju dok ima tog "motiva". Problem je kada se u braku trazi ljubav, postovanje, razumevanje ... tada nastaju problemi, posebno kod infantilnih.

Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svaka cast.

 

I dodao bih, tamo gde ima ljubavi ima i trpeljivosti, brige za porodicu i decu, a ko udje u brajk bez ljubavi taj trazi ispunjenje svojih ciljeva. Hoce kola, kucu, letovanje ... ako toga nema nema ni "ljubavi". Takvoga se treba sto pre resiti ako je neko kojom nestrecom vezao zivot za takvu osobu. Na zalost tu trpe i deca ali vise ce trpeti u takvom braku .

 

 

 

                                ---------------------------------------------------------------------------------------------

 

Da!

Ti bar takvih dilema nemas. Zena ti je rekla "DA" u trenutku kada si imao 500 eura duga, propali posao sa cipelama i ziveo u kuci sa mamom.   I jos te trpi takvog .   Ti si sretan covek.

Sve sto dise neka hvali Gospoda !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слушајте људи, хришћанска љубав је христолика. А каква је љубав Христова- жртвена, зар не? Зар она не треба да нам буде мера свега. Зар љубав Христова не треба да нам буде узор и извор вредности свега? Нисмо ми Бог, Боже каква реченица joooj  човек је икона Божија и позван је на обожење. Циљ стварања човека је његово обожење! Проблем је што људи у љубави виде само муку, а нигде радости због спасења ближњег! Цитираћу опет Меду са његовом феноменалном изјавом: уместо да људи виде радост пењања на крст, они виде само клинове!

Када се неко прихвата, прихвата се цео, такав какав је, са свим манама и врлинама. Лицемерно је волети неког док је добар, то онда није љубав то је трговина. У љубави се човек даје цео, без резерве, без граница..у љубави нема доста више, не желим, нећу, не могу! Љубав није теоретисање, како рече Таша, већ живот. Како живимо према некоме, тако и волимо.

Дакле, ја не спорим да има људи који не могу или не желе тако да живе, али то не даје никоме за право да љубав трпа у било какве оквире, да је ограничава, да је прави временском, да каже да може изумрети.

И да ли сте такви према рођеној деци, ограничени, искључиви? До којих граница њих трпите? У ком случају би ''престала'' ваша љубав према њима?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@malina :)

bravo malina izvanredan post, i potpuno se slažem sa tobom, i volio bih da je tako

ali moraš prihvatiti da ljudi nijesu isti

ukoliko to prihvatiš, onda moraš prihvatiti i činjenice na koje ti recimo Taša ukazuje

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Блиска другарица се скоро развела, сама ми је признала да је у њој просто у једном тренутку "пукла даска" после доста година улагања, трпљења, њене љубави, једноставно је схватила ко је, тачније какв је муж, није добијала ништа заузврат, у њој је просто нешто пукло бесповратно.........

Ето, чиста трговина! Дајем да ми даш!

Љубав не тражи своје, ништа за узврат!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@malina :)

bravo malina izvanredan post, i potpuno se slažem sa tobom, i volio bih da je tako

ali moraš prihvatiti da ljudi nijesu isti

ukoliko to prihvatiš, onda moraš prihvatiti i činjenice na koje ti recimo Taša ukazuje

 

Ма стоји то да је човек већином неспособан тако да воли, али понављам, то нам не даје за право да кажемо да је љубав пролазна, јер није!

Поента је да се трудимо, а не одустајемо, да гледамо у радост, не у муку!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...