Jump to content

Did Darwin kill god?


Препоручена порука

Teolog o bibliji, darwinu, evoluciji, ateizmu i hriscanstvu.

http://www.youtube.com/watch?v=mEwrkjTbWgU

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace josh jedan genijalni naucnik i hriscanin (pored milera ) koje strasno postujem se javlja u klipu, u pitanju je evolucionista Colins koji je dao jednu zanimljivu izjavu "evolution answers how, Bible answers why"

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

why, how come, what for...

Da, Dennet misli suprotno.

Ja iskreno ne volim da se nabedjujem na filozofskom raspravama mada meni sa onim sto su mi rekli o ordoxnom gledanu na boga nikako ne ide uz onog boga protiv kog Dannet gradi slucaj.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Teolog o bibliji, darwinu, evoluciji, ateizmu i hriscanstvu.

http://www.youtube.com/watch?v=mEwrkjTbWgU

prst ka gore ekstra dokumentarac! Objašnjava mnoge stvari oko kreacionizma vs. teorije evolucije i kako je taj "sukob" nastao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

prst ka gore ekstra dokumentarac! Objašnjava mnoge stvari oko kreacionizma vs. teorije evolucije i kako je taj "sukob" nastao.

Naravno.

Mada iskreno nije sto su moji "ateisti" ali ove moderne Hriscanske forme su prvi pocele. Nije ni cudo sto ateisti kao dawkins i dannett bitnes back..

Drago mi je da se nekom svideo. :)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, Dennet misli suprotno.

Ja iskreno ne volim da se nabedjujem na filozofskom raspravama mada meni sa onim sto su mi rekli o ordoxnom gledanu na boga nikako ne ide uz onog boga protiv kog Dannet gradi slucaj.

Denetovi bogovi su potpuno besposleni i suvisni, bez obzira iz koje sekte ili glavne religijske struje dolaze. To sto on u svom neposrednom okruzenju ima dijabole koje bukvalno preracunavaju biblijske tekstove u godine nije ga sprecilo da razmontira neke osnovne pojmove koje ovi sirotani nisu u stanju da pohvataju.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Denetovi bogovi su potpuno besposleni i suvisni, bez obzira iz koje sekte ili glavne religijske struje dolaze.

Pa to i nisam siguran, koliko su Bogovi suvisni.

Suvisni nisu za pocetak kao ideje, ocigledno je ljudima trebala i dan danas treba ideja Boga iz nekog razloga.

Da li su suvistni i kao entiteti? E to vec ne znam. Vrlo verovatno jesu - ali ne znam.

Znam da sve sto do sada znam u prirodi moze da funkcionise bez Boga, znam da ono sto ne znam u prirodi moze da se objasni bez Boga ali nikad ne znam da li ce mozda negde da iskoci nesto sto ce stvarno konkluzivno pokazati da bog mozda postoji.

Tako da se ne slazem sa njim u potpunosti.

Isto to vazi i za vilenjake. Znam da nema razloga niti dokaza da vilenjaci postoje, ali ono... sta ja znam mozda ja zivim u iluziji sto tako mislim. Mozda se mnogo vesto kriju.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i ovaj naslov je glupav

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sta bi darvin rekao za ovo? namestaljka il izgubljena vrsta

Овог имаш и данас:

bd68978a2ec5.jpg

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

masa lobanje je veca, a sta je sa onim kao lubenica sto ima lobanju

Чини ти се. Овај чича није усликан у пуном профилу. Иначе ради се о методи стискања лобање док је човјек још беба, и тако се како расте временом лобања под притиском развије у издужен облик. Слично је и код племена који издужују вратове.

Не знам на које лобање као лубенциа мислиш, ако имаш неку слику пронађене лобање покажи.

Ове лобање немају везе са питање еволуције. Иначе, египатски фараони, неки међу њима имали су издужену лобању. Нека афричка племена, такођер издужену...оно што је сад мистерија, је како то да једни фараони који припадају "божанској елити" имају нешто заједничко са урођеничким племенима. Очигледно је да су сви имитирали некога, или нешто. Питање је само кога, или шта?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...