Jump to content

Након самоубиства жртве вршњачког злостављања, насилници прете његовој сестри


Препоручена порука

Свемогући Бог није морао да убија грешнике да би решио проблем. Могао је једноставно да им укаже да то што раде не ваља, а могао је и некима (школском полицајцу, директорки, наставницима, родитељима) да укаже да треба да раде свој посао.

Уместо тога, он је изабрао да не учини ништа.

Ти што су то радили знају да то не ваља, али из некакве наопаке, идиотске страсти то и даље раде, и још горе хвале се тиме. И они који су требали да стану у заштиту, требали су да стану у заштиту, али нису. Нико ником не треба ту да указује прстом шта треба радити, сви су довољно паметни.

Зашто се Бог није непосредно умешао?

Превише су сложени механизми Божијих деловања да би се могли тако једноставно објаснити.

Онај који види Бога видеће Га и овде, иако заиста изгледа као да није ту, а онај који не жели да Га види неће Га видети ни тамо где је најочигледнији.

И на крају, ко смо ми да захтевамо од Бога? Једино Он може да види ствари онакве какве јесу у најсуштинскијој суштини, и ако реагује зна зашто реагује, и супротно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ти што су то радили знају да то не ваља, али из некакве наопаке, идиотске страсти то и даље раде, и још горе хвале се тиме. И они који су требали да стану у заштиту, требали су да стану у заштиту, али нису. Нико ником не треба ту да указује прстом шта треба радити, сви су довољно паметни.

Зашто се Бог није непосредно умешао?

Превише су сложени механизми Божијих деловања да би се могли тако једноставно објаснити.

Онај који види Бога видеће Га и овде, иако заиста изгледа као да није ту, а онај који не жели да Га види неће Га видети ни тамо где је најочигледнији.

И на крају, ко смо ми да захтевамо од Бога? Једино Он може да види ствари онакве какве јесу у најсуштинскијој суштини, и ако реагује зна зашто реагује, и супротно.

Ево како ми атеисти видимо ваше чудне путеве Божије:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево како ми атеисти видимо ваше чудне путеве Божије:

Прво, нигде нисам помињао - чудни -. То тебе због нечега фасцинира и упорно понављаш.

Друго, из твог писања ми је јасно како ти сагледаваш то о чему пишемо, потпуно си јасно изложио своје схватање, тако да би се ова илустрацијица (клип) могла назвати сувишном. Али добро.

Огорчен сам и ја на многе ствари, али не кривим Бога већ људе који злоупотребљавају своју слободу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1322319375' post='533668]

насиље никад не решава проблем већ ће га само умножити и од жртве прави насилника, а може довести и до убиства или самоубиства, како смо видели из реалности.

ако нема ко да реши проблем, онда је најбоље покупити се и склонити туто комплето, најбоље у неку другу државу, што даље.

постоји та социјална одговорност, да се уклоне та деца са улице или преметну у вугла да то не раде, али треба гледати шта је приоритет у реалним околностима.

Замислимо сад ситуацију уочи боја на Косову пољу 1389.

Дође Цар Лазар код свог дуовника и пита га шта да чини а овај као из топа каже све од речи до речи ово што је реко Меда.

:)

Хахахахахахах!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://pressonline.r...o+jedanput.html

http://www.pressonli...noj+sestri.html

Овај трагичан догађај, самоубиство Алексе Јанковића услед непрекидног вршњачког злостављања је добио и наставак. Кретени који су криви за смрт Алексе још увек су на слободи и толико су се осилили да сада прете и Алексиној сестри.

Овај пример врло сликовито показује стање нашег друштва у коме су закони дебилни, одговорни (директорка, разредни, психолог, педагог, полиција) не раде посао за који су плаћени. Штавише, ова директорка (која је узгред и члан неког НВО-а) напала је новинаре Преса и претила им тужбом јер нарушавају углед њене школе (и њено радно место).

Какав црни углед школе. То није углед. То је само илузија угледа или боље рећи ЛАЖ.

Полиција је открила ко прети и ухапсила је мале кретене од којих најмлађи има само 11 година и ту се њихова надлежност завршава због закона који су такви какви су.

Ја бих рецимо ту узео закон (шипку) у своје руке и решио проблем на један врло нехришћански начин, али ме такође занима шта ви мислите. Шта треба у оваквој ситуацији чинити?

Хришћански је будалу научити памети а насилника довести у ред .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Замислимо сад ситуацију уочи боја на Косову пољу 1389.

Дође Цар Лазар код свог дуовника и пита га шта да чини а овај као из топа каже све од речи до речи ово што је реко Меда.

:)

Хахахахахахах!

Рекао би: немој да те ошамарим :))))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Прво, нигде нисам помињао - чудни -. То тебе због нечега фасцинира и упорно понављаш.

Друго, из твог писања ми је јасно како ти сагледаваш то о чему пишемо, потпуно си јасно изложио своје схватање, тако да би се ова илустрацијица (клип) могла назвати сувишном. Али добро.

Огорчен сам и ја на многе ствари, али не кривим Бога већ људе који злоупотребљавају своју слободу.

"Чудни су путеви божији" - то је врло честа фраза којом верници "објашњавају" случајност и бесмисленост нечега што се дешава.

Људи неће силом да реше проблем зато што им вера "забрањује" примену силе, а тај Бог у кога они верују такође неће ништа да уради. Овде је посреди било нешто још горе - директорки и одговорнима није вера забрањивала да реагују већ њихов немар, што их чини недостојне функције коју су обављали. Иронично, али да су били успешни у заташкавању, а мало је фалило да буду (хвала Пресу), шљам би остао на функцијама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи неће силом да реше проблем зато што им вера "забрањује" примену силе, а тај Бог у кога они верују такође неће ништа да уради. Овде је посреди било нешто још горе - директорки и одговорнима није вера забрањивала да реагују већ њихов немар, што их чини недостојне функције коју су обављали. Иронично, али да су били успешни у заташкавању, а мало је фалило да буду (хвала Пресу), шљам би остао на функцијама.

Наша вера не забрањује него препоручује. Сложићеш се да има разлике.

Да сам се ја питао свакако да бих силом решавао проблем, ако не би ишло другачије. То што си ти уверен да хришћани пошто пото неће да користе силу је твоја предрасуда.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Troјица малолетника, бивших ученика ОШ "Сретен Младеновић Мика" у Нишу, оптужени да су малтретирали школског друга Алексе Јанковића(14), који се због вршњачкох насиља убио 10. маја прошле године скоком са трећег спрата, осуђени су јуче у одељењу за малолетнике Вишег суда у Нишу.

Првооптуженом је изречена казна појачаног васпитног надзора, који ће спроводити родитељи у трајању од најмање шест мјесеци, док је другој двојици изречен судски укор.

Извор је данашњи Прес.

Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Troјица малолетника, бивших ученика ОШ "Сретен Младеновић Мика" у Нишу, оптужени да су малтретирали школског друга Алексе Јанковића(14), који се због вршњачкох насиља убио 10. маја прошле године скоком са трећег спрата, осуђени су јуче у одељењу за малолетнике Вишег суда у Нишу.

Првооптуженом је изречена казна појачаног васпитног надзора, који ће спроводити родитељи у трајању од најмање шест мјесеци, док је другој двојици изречен судски укор.

Извор је данашњи Прес.

Шта значи "појачан васпитни надзор"?

И како ће га то спроводити родитељи под чијим "васпитним надзором" су ова деца и чинила насиље?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово што су овако јефтино прошли је као кад проџараш ватру па се још више распали.

Ове животиње ће да буду још горе.

А Алекса, ма кога брига за Алексу...Боже ме опрости.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Није ми јасно о каквој слободној вољи говориш. Ако неко сваког дана у школи трпи малтретирање, а нико неће да му помогне, онда ту нема слободне воље. Ту онда неко мора да настрада. Трагедија је неминовна. Алекса је одлучио да жртвује себе да се прекине малтретирање. Ја лично мислим да је то био лош избор јер ће кретени наћи неку другу жртву. И нашли су његову сестру.

Ја бих окренуо трагедију у другу страну. Њима бих пресудио, а после можда и себи. У сваком случају, ако је Бог (који вероватно не постоји) одлучио да се не меша док је малтретирање трајало, не знам шта му онда даје за право да суди када је нешто (технички самоубиство, али у суштини убиство) учињено.

нормално да ти није јасно кад поистовећујеш виновника и грех, ту и нема слободе.

сем тога што виновнику дајеш вечну црту греха, нема поправке.

ни не чуди ме што си их ставио у кутију и гледаш их како се копрцају на леђима у немогућности да се окрену на трбух ...

а твоје "решење" је још горе, јер имаш и још мртвих, с тим што ниси само самоубица, већ и убица.

и погрешно крећеш од тога да се Богу "даје" право да решава спорове или да је утисак људског конструкта или афинитета ка амбиваленцији.

оно у чему је проблем је што се слобода воље не дира, јер ако је неко у срцу решио да си одузме живот и не жели Божју помоћ - Бог није агресиван да сили никог на Своје присуство и благодат, све и нек је то најбоље решење на свету.

из неког Њему знаног разлога, Он некад реагује а некад не и то је све што један човек може да ти каже шта се дешава у Божјем Уму.

све остало су утисци или искуствено знање а питање је јел су примењиви на ову ситуацију.

ту на сценуу ступа Доброчинство и Човекољубље у виду вере, да ће Бог да реши ту ситуацију на спасоносни начин, уколико нечија слобода буде пројављена у том смеру.

а тек на Суду ћемо видети шта ће се десити, то ионако нико не зна.

оно што могу живи да учине је да се моле и надају, да воле и не суде унапред.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знају, јер да знају они то не би радили. Они се поносе својим злоделом.

испада да не можеш да поверујеш да су људи искрено спремни на зло ...

што је тужно, барем за једног реалисту јер испада да живиш у мехуру сапунице.

поготово да знамо да је психопатологија у виду одсуства емпатије свеприсутна у сваком ко оног преко пута демонизује да себи допусти да малтретира, убије или повреди неког.

мислим, ипак си ти сам показао недостатак и негацију емпатије кроз "праведнички бес" кад си пожелео ту децу да потаманиш ко бубашвабе - понео си се као оличење психопате.

јел ти сад лакше да видиш где је проблем и да човек може да се покаје за зло? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1322319375' post='533668]

насиље никад не решава проблем већ ће га само умножити и од жртве прави насилника, а може довести и до убиства или самоубиства, како смо видели из реалности.

ако нема ко да реши проблем, онда је најбоље покупити се и склонити туто комплето, најбоље у неку другу државу, што даље.

постоји та социјална одговорност, да се уклоне та деца са улице или преметну у вугла да то не раде, али треба гледати шта је приоритет у реалним околностима.

Замислимо сад ситуацију уочи боја на Косову пољу 1389.

Дође Цар Лазар код свог дуовника и пита га шта да чини а овај као из топа каже све од речи до речи ово што је реко Меда.

:)

Хахахахахахах!

тужна је твоја перспектива, врло уска, крајње негира разум и очигледно ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...