Jump to content

Размишљамо ли о сопственој смрти? Како је замишљамо?


Препоручена порука

Аха , трт, да видим ко ће смети да се усуди да помисли да нешто овде напише... Мислим питање је деликатесно , јелте, мало ко замишља како ће умрети , ал ипак да се не лажемо многи од нас о томе мисле, е сад једно је како би смо ми волели а друго је како ће то бити. Мада се некад дешава да то буде и онако како бисмо то ми волели, за један случај  знам и то из породице. Наиме моја баба је била богомољац и молила се да умре у исти дан кад и њен муж, што ће рећи мој деда. То се тако заиста и десило, у 24 сата су обоје умрли, после дедине сахране , баба дође кући , седне , прекрсти се попије једну љуту за покој душе деди , наслони се на астал и умре. Ја немам таких жеља, али није да не размишљам о томе. Не бих волео да лежим у кревету , на пример годинама и да умирем од неке болешчие , воло би брате ако би могло нако јуначки на ратишту да погинем. Мада често сањам како умирем тако што су ме појели Срби.  0409_feel 0912_sport Е сад како то баш Срби и зашто баш мене националисту , па размишљо сам и о томе , наиме то су неки безбожници будућих времена , оно истина јесу срби и по спољашњости би се рекло да јесу и по језику и свему, али по духу су сатанисти . Недо Бог тако нешто , ал што би рекле бабе ако је суђено нека биде... А ви , како ви замишљате крај свога земног живота, ко је вас појео?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

.

???? ????? ????? ???? ?????? ???? ??? ?? ?? ?????? ????.   spam https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/shocked.gif

? ??? ???? ?? ??? ???? ? ????? ??? ???? ???????????? , ?? ???????? ??? ? ? ???? , ????? ?? ?? ???? ?????????? ??????? ??????? , ??? ?????? ???? ???? ? ?? ??????????? ?? ?? ????? ?? ???? ? ?? ?????? ? ?????, ??? ?? ???? ?? ????????? .

Bar si naranio gladne,oprostice ti Bog mnoge grehove  0912_sport crvenilo 0409_feel
Link to comment
Подели на овим сајтовима

.

???? ????? ????? ???? ?????? ???? ??? ?? ?? ?????? ????.   spam https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/shocked.gif

? ??? ???? ?? ??? ???? ? ????? ??? ???? ???????????? , ?? ???????? ??? ? ? ???? , ????? ?? ?? ???? ?????????? ??????? ??????? , ??? ?????? ???? ???? ? ?? ??????????? ?? ?? ????? ?? ???? ? ?? ?????? ? ?????, ??? ?? ???? ?? ????????? .

Bar si naranio gladne,oprostice ti Bog mnoge grehove  0912_sport crvenilo 0409_feel

?? ?? ??, ?? ?? , ... ???? ?? ????!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E jesi lood života mi 0409_feel

Često čujem ljude kako kažu lepa smrt

nema lepih smrti, ima lakih i teških načina umiranja

U životu sam se nagledala mnogih smrti, laganog umiranja...

ne razmišljam o svojoj smrti niti o načinu smrti

dok sam bila dete čula sam rečenicu koja me je tada užasnula...Bože samo mi daj da umrem bar sat vremena pre svoga deteta; danas iz perspektive majke mi ej suština izgovorenog jasna

rekoh ne razmišljam o svojoj smrti, ali razmišljam o onima koji ostaju iza mene te za života sklopih neku vrstu zaveštanja....da u slučaju moje fizičke ili psihičke bolesti i nemogućnosti da se staram sama o sebi zahtevam da se smestim u Dom za negu starih i nemoćnih i da moje dete nema apsolutno nikakva prava da menja moju odluku

Samim tim oslobađam ga bilo kakve odgovornosti, a ja...biće kako mora biti crvenilo.gif' class='bbc_emoticon' alt='0912_sport' />

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

???? ????? ????? ???? ?????? ???? ??? ?? ?? ?????? ????.   crvenilo 0409_feel

? ??? ???? ?? ??? ???? ? ????? ??? ???? ???????????? , ?? ???????? ??? ? ? ???? , ????? ?? ?? ???? ?????????? ??????? ??????? , ??? ?????? ???? ???? ? ?? ??????????? ?? ?? ????? ?? ???? ? ?? ?????? ? ?????, ??? ?? ???? ?? ????????? .

?`? ?? ?? ???? ????????  0912_sport

Link to comment
Подели на овим сајтовима

???? ????? ????? ???? ?????? ???? ??? ?? ?? ?????? ????.   crvenilo 0409_feel

? ??? ???? ?? ??? ???? ? ????? ??? ???? ???????????? , ?? ???????? ??? ? ? ???? , ????? ?? ?? ???? ?????????? ??????? ??????? , ??? ?????? ???? ???? ? ?? ??????????? ?? ?? ????? ?? ???? ? ?? ?????? ? ?????, ??? ?? ???? ?? ????????? .

?`? ?? ?? ???? ????????  0912_sport

???? ?? ?? ??????? , ?? ??? ?????...

https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/sad.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Smrt je jedna  vrlo nepristojna gospođa, dolazi nepozvana, uzima šta želi i odlazi

  • Свиђа ми се 1

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лазарица

Уредник

Велики активиста

На мрежи

Поруке: 2.644

Еј бре колико ти имаш порука , па и да одеш на они свијет има много тога што си оставила за собом.

Само да не дође до енергетског колапса, онда нам пропадоше ове поруке форевер.

Ех шта ти је живот , толико куцкаш и куцкаш , а све мож да нестане за тили час, уосталом као и живот.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

samo dela Ljubavi za nama ostaju :smiley:

šta ću kad sam brbljiva, a i samo sam an ovom forumu 0409_feel

i neka evo moga ja malo i da ćutim, mada se nekako gušim kad ćutim 0912_sport

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Умотворине по Жељку:

1.Ма неваља се млого ћутати, а од приче ники није умро .

2.Ко високо лети , широко му поље.

3. Никад не реци - Прика.

4. биће тога још...

5. Видећемо се ми још из виђења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

lako je umreti, tesko je otici u miru...

O ovoj temi ponekad razmisljam, ponekad me "klepi", kao sto Lazarica rece, mnogo ljudi meni bliskih i dragih mi je umrlo na rukama, mnoge sam "neznance" otpratila, a i samoj mi se "crno" pise.

Zato sam ovde :smiley:

To je jedna prednost i u stvari Boziji dar, da znate da nemate svo vreme ovoga sveta i neke "tamo" godine i da morate pozuriti polako sa sredjivanjem sebe.

Oguglala sam vremenom na smrt, mnogo sam puta osetila olaksanje kada je neko umro, ko se dugo mucio i ciji su poslednji meseci i godine bile teske, bolne i beskrajno duge. Nekako, ne potresa me vise umiranje, ne vidim nista strasno u tom samom cinu. Ali kako cemo umreti? E to me pitanje muci.

Raj il pakao je u nama, tek kada ste blizu smrti, otkrijete ko zapravo jeste i sta je sve u vama, izgube se sve reci i sva mudrovanja, sve iluzije i samozavaravanja i sve vam je jasno. Nekoliko puta mi se desavalo da sam na ivici smrti i ne mogu zaboraviti taj osecaj kada dusa ide "papa".

Nema tu ovog svetskog filozofiranja, sve je kristalno jasno.

Zato me plasi smrt, plasi me to da necu uspeti da odem u miru sa sobom i sa drugima i da mir koji se tako tesko stice, a tako lako gubi necu uspeti da zadrzim...

Ali dobro, ljudi koji boluju od tako neke bolestine ( da citiram Zeljka) kao ja, nauce da zive nekako drugacijim tempom i drugacije gledaju na zivot i svet oko sebe...

No, ceracemo se mi jos 0912_sport

Stalno posmatram kolika je neosetljivost osetljivih ljudi prema osetljivosti njihovih bližnjih.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

after_silence  немо се љутиш , нисам ни ја здрав ко дрен , оно истина нисам ни болестан на смрт, али ми је свакако писано умрети ко и свима рођенима.

Има она молитва да нам Господ дарује - смрт непостидну.

Мислим да је поента у томе, да одемо тамо не осрамотивши себе , већ са смирењем.

Што се тиче смрта , то искуство сам већ имо , па ми није тај моменат толико страшан колико оно што томе предстоји, што би реко онај из Црног Грује- неки ћете да погинете , а неки ће и да се врнемо - те тако и ово , неки се вргоше назад па им није страшно.

Али јопет кад помислим да ће неки да ме изеде, уууууу Радосавле уопће ми није миндеђ(на маџарском - свеједно) .

Ђе бре мене да изеду, ето што не поједу мод. карађорђа на пример.

0912_sport

Виђао сам свакојаке смртове, и оне часне и оне постидне , и мислим да је основна разлика у томе.

Виђао сам и људе који су спремни за онај свет и оне који нису .

Али сам слабо видео да се неко не плаши.

Познавао сам једну баку , млого година је накупила, добра ко лебац , ал смрта се бојала и у својој 80 години.

Толико се бојала да о томе нисам смео у њеном присуству да причам.

Опет знао сам и оне који су то прихватали здраво за готово , а и оне који су били кивни на мене што сам млађи и што нећу пре њих да пандркнем, а ово је некако најгоре кад видиш код чоека, тачно ти завиди што ћеш дуже остати од њега на земљи , а наживео се за двојицу .Једном таком ђеду (није мој) велим :"Па шта оћеш ја твоје године нећу ни дочекати ?" , а он поцрвенео од беса, свашта ми је реко.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...