Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Саопштење за јавност Информативне службе Српске Православне Цркве

     

    AVvXsEindwqIKQvNSDjFhDmEbF84wZQSfQ63wVFG

    Примили смо мноштва оштрих протеста и негодовања поводом јучерашње објаве немачке политичарке Виоле фон Крамон, дате после разговора са Епископом диселдорфским г. Григоријем, да у Немачкој не постоји Српска Православна Црква, те смо одговорни да, истине ради, изјавимо: 

     

    Српска Православна Црква постоји у Немачкој, као део једне,  недељиве  аутокефалне Српске Патријашије. Устав Српске Православне Цркве и уредбе важе као и било где на њеном канонском подручју и на теориторији Немачке, а сва црквено-јерархијска тела су обавезна да се по њима управљају. На основу Устава Српске Православне Цркве одговарајуће црквене власти постављају и разрешавају управе свих тела и органа, а Свети Архијерејски Сабор поставља и, по потреби, разрешава епархијског архијереја.    

     

    Информативна служба  Српске Православне Цркве  




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 10 часа, Дејан рече

    Јесте, у праву си. Ссд чу да видим где је то написано.

    Да ли је реално да си ми обрисао читав коментар, у коме је јасно појашњен твит? Поред тога сам ти послао објашњење које чињенично поткрепљује оно што сам написао, дакле нисам никог клеветао, него рекао истину. Истина је да је неко из кабинета патријарха лагао и извукао ствари из контекста. Нисам ја крив за то што лажу, али откуд да будем крив што примјетим лаж.

    Молим да ми се врати пуни коментар. Спорнио дио, ако хоћете избаците, иако је истина. Суштина одговора је у том коментару. 

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 11 часа, Onufrije рече

    Свака именица у енглеском има тхе испред, то шчто се неки пут изоставља је сленг.

    Видиш да немаш појма. То апсолутно није тачно. Одређени члан се користи за специфичне инстанце ствари о којима је реч. Тако се и у примеру који си ти дао прича о конкретном колу и зато се користи члан. Одређени члан се не употребљава када се не говори о конкретним стварима, тј. о конкретним инстанцама (тада се користи неодређени члан нпр. када се уопштено прича о колима If we have a circuit...). Наравно, када су у питању имена (људи, или организација), ниједан члан се не користи, тако да коришћење члана у том случају јасно и гласно мења значење (већ је дат добар пример горе, нпр. I met Bill Clinton, no of course not the Bill Clinton...). Има доста таквих ствари које буне србе. Нпр, на енглеском ове две реченице:

    I'm living in Belgrade.

    I live in Belgrade.

    имају потпуно различито значење, иако је њихов буквалан превод на српски идентичан. Зато се такве ствари не могу преводити буквално, већ се морају превести по значењу, јер буквалним преводом долази до губитка информација.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 18 минута, Ристо Подвожњак рече

    Да ли је реално да си ми обрисао читав коментар, у коме је јасно појашњен твит? Поред тога сам ти послао објашњење које чињенично поткрепљује оно што сам написао, дакле нисам никог клеветао, него рекао истину. Истина је да је неко из кабинета патријарха лагао и извукао ствари из контекста. Нисам ја крив за то што лажу, али откуд да будем крив што примјетим лаж.

    Молим да ми се врати пуни коментар. Спорнио дио, ако хоћете избаците, иако је истина. Суштина одговора је у том коментару. 

     

    Ристо, тешке су то речи, а толики терет овај сајт не може да носи.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, Дејан рече

    Ристо, тешке су то речи, а толики терет овај сајт не може да носи.

     

    Јесу тешке, али су и тачне. Тешке су и ријечли да је један епископ перјаница антисрпских медија. Тешке су и ријечи да се некоме каже да је у корпусу антисрпском или антицрквеном. Али се изговарају. А кад се већ изговарају, онда се улази у меритум ствари, па да их измјеримо. И мјера је да јесу тешке јер погађају душе православних хришћана и наносе им бол, али су олако речене као и свака лаж.

    Али ево и да узмемо да не може да носи те спорне ријечи, које ја написах, шта је спорно са осталим дијелом. Зашто се избрисао цјелокупан одговор, кад он јасно показује да због непознавања енглеског језика и недобронамјерности у тумачењу се искривљују ријечи једне посланице, а само због чисте злобе неко покушава да све растегне до тумачења да је све посљедица састанка владике Григорија са посланицом.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Ристо Подвожњак рече

    Јесу тешке, али су и тачне. Тешке су и ријечли да је један епископ перјаница антисрпских медија. Тешке су и ријечи да се некоме каже да је у корпусу антисрпском или антицрквеном. Али се изговарају. А кад се већ изговарају, онда се улази у меритум ствари, па да их измјеримо. И мјера је да јесу тешке јер погађају душе православних хришћана и наносе им бол, али су олако речене као и свака лаж.

    Али ево и да узмемо да не може да носи те спорне ријечи, које ја написах, шта је спорно са осталим дијелом. Зашто се избрисао цјелокупан одговор, кад он јасно показује да због непознавања енглеског језика и недобронамјерности у тумачењу се искривљују ријечи једне посланице, а само због чисте злобе неко покушава да све растегне до тумачења да је све посљедица састанка владике Григорија са посланицом.

    Ристо, боље је да не браните владику. Веруј ми да је боље. Може он сам себе да брани и добро му иде.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Koji je ovo demantij po redu naseg vladike? 

    Ja verujem da nisu pricali o ustrojstvu SPC ali da je mlada dama u zanosu reci koje je cula od vladike pomislila tako nesto,, vladika stalno dolazi u poziciju da mora demantovati vesti koje se ticu njegovog razgovora sa nekim ili saopstenja. 

    Ne znam sta da mislim, nas je pa nam je blizak ali stvarno je problematicno to malo.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 минута, Дејан рече

    Ристо, боље је да не браните владику. Веруј ми да је боље. Може он сам себе да брани и добро му иде.

    Не браним владику, него чињенице. Мој став је мој став, а не владикин. С обзиром на количину злонамјерности у тумачењу твита фон Крамер, мене и не чуди ако неко моје писање о овим темема, испоставља на рачун владике. Чим ти вјерујеш да је боље да се не брани, значи да су ствари тако постављене. Без обзира на све, очекујем да мој коментар (ако хоћете без за вас спорног дијела) буде враћен. Јер једино исправно тумачење по правилима енглеског језика, је оно које понудих, а које сви заобилазе и праве се Тоше.

    Ја само, не бих да буде, прво су укинули истину, онда су дошли по владику, па по овог, па по онога,  а ја ћутах, и кад додђоше до мене нико не оста да ме одбрани. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ако је и даље на форуму на снази начело да се притив архијереја не може писати неодговорно и увредљиво, онда би то требало да се односи на све архијереје. Па и на Григорија. Не морам да понављам да су ми и његова теологија и црквено деловање сасвим далеки, али сам просто "легалиста" и мислим да би правила морала да важе за све на исти начин. Дакле, оне поруке Ђуровића и Хаџи Владимира данас на теми "Питајте др Зорана Ђуровића..." мислим да нису у реду.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 7 минута, Родољуб Лазић рече

    Ако је и даље на форуму на снази начело да се притив архијереја не може писати неодговорно и увредљиво, онда би то требало да се односи на све архијереје. Па и на Григорија. Не морам да понављам да су ми и његова теологија и црквено деловање сасвим далеки, али сам просто "легалиста" и мислим да би правила морала да важе за све на исти начин. Дакле, оне поруке Ђуровића и Хаџи Владимира данас на теми "Питајте др Зорана Ђуровића..." мислим да нису у реду.

    И даље је.

    Дакле, било који Архијереј наше свете Цркве не сме да се назива непристојним именима. То чувајте за ваше приватне комуникације. Уосталом, увек стоји могућност да блокирамо комуникацију тако што ћемо тему затворити и умртвити било какву причу. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 10 минута, Поуке.орг инфо рече

    И даље је.

    Дакле, било који Архијереј наше свете Цркве не сме да се назива непристојним именима. То чувајте за ваше приватне комуникације. Уосталом, увек стоји могућност да блокирамо комуникацију тако што ћемо тему затворити и умртвити било какву причу. 

    Добро, и...? Како вам у том светлу изгледају данашње две поруке, Ђуровићева и Петровићева, на 5. страни теме "Питајте др Зорана Ђуровића...."? Океј, нису океј, за брисање, нису...?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Каква држава таква Црква, такав форум...

    И све то због једне која каже да је СПЦ про-руска, а друга каже да није, употреби врло (типично женски) неспретну вербалну бравуру "није СПЦ (дакле таква какву ти замишљаш или наводиш, про-руска, непријатељска) у Швабији, њима су епархије врло самосталне (није у свакој према свему исти тврдокоран став - као што и није) А НЕ као код католика, изненадила би се (колико је владика отворен човек).   

    Добронамеран човек може И овако да схвати, злонамеран може како хоће...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, Родољуб Лазић рече

    Добро, и...? Како вам у том светлу изгледају данашње две поруке, Ђуровићева и Петровићева, на 5. страни теме "Питајте др Зорана Ђуровића...."? Океј, нису океј, за брисање, нису...?

    Шта је за брисање? Сам вл. Григорије је одговарао о својој улози евентуалног Макариоса. 

    Више је проблематично твоје импутирање да Синод не разуме шта Григорије говори. Сада су америчке владике на саслушавању. Почело данас. И да ли их саслушавају зато што сам ја нешто халуцинирао, како су неки од вас говорили? Какви би били синодалци када би позвали владике на рапорт јер неки презвитер нешто булазни? Онај *** Голуб из Канаде је лупетао овде и спиновао како ничег нема јер их блаженопочивши Иринеј није скинуо. То је био започет посао, сада ће се окончати, надам се. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 17 минута, Родољуб Лазић рече

    Добро, и...? Како вам у том светлу изгледају данашње две поруке, Ђуровићева и Петровићева, на 5. страни теме "Питајте др Зорана Ђуровића...."? Океј, нису океј, за брисање, нису...?

    Апсолутно не читам... Не занима ме... пратимо пријаве, ако их има... а нема их. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...