Jump to content

VJEČNO SIGURNO SPAŠENI !!!

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 43 минута, Darth Sidious рече

Пошто су одређени "владићи-маркићи-акакићи" почели да пљују и клевећу протестанте, ја који презирем клевету, да их подсетим на 10. заповест. 

 

пре 55 минута, Darth Sidious рече

Иди код масног Владе Димитријевића, Марка Артемија или Акакија, па заједно играјте око козије главе и бројте митарства на годовима дрвећа. 

 

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Darth Sidious рече

Пошто су одређени "владићи-маркићи-акакићи" почели да пљују и клевећу протестанте, ја који презирем клевету, да их подсетим на 10. заповест. 

Uzgred, kakve veze ima 10. zapovest Dekaloga sa klevetanjem? :)

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Desiderius Erasmus said:

Uzgred, kakve veze ima 10. zapovest Dekaloga sa klevetanjem? :)

Направих лапсус, тачно. Ипак је у теби мало протестантизма. 

I am The Senate!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Darth Sidious рече

Направих лапсус, тачно. Ипак је у теби мало протестантизма. 

Naravno, jer je poznato da pravoslavni ne poznaju Bibliju. Zapravo, i uzeli su je od protestanata, a ne ovi od njih. ;) 

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je najveća misterija zašto čitav SZ nije odbačen.

Jasno je da Crkva zanemaruje SZ, jasno je da hrišćani ne poznaju SZ ali kako se SZ uopšte i održao kao deo kanona, zaista ne kapiram.

Izgleda da je ovaj baja bio real deal back in the day

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Tumaralo. рече

Prevaziđen je prava reč, ne odbačen.

Da se jasno kaže: Isus je ukinuo zakon.

Ispunio da, da.... ali ukinuo.

SZ i NZ imaju potpuno različiti duh.

Hrist donosi oslobođenje od SZa, od sveta i od prirode.

Vidi brate Tumaralo, stvarno mislim da nisi skroz upucen u problematiku SZ i NZ, jer postoji isti duh ili kontekst koji spajaju SZ sa NZ.

I, svetitelji su pisali o tome u tonama knjiga, i protiv ovog Markiona i raznih slicnih drugih sektasa. Samo na brzinu sto se sad setih, Isus kaze,.....A Isus im odgovarase, Otac moj dosad deluje, i ja delujem.... sto znaci da Isus svoja dela poistovecuje sa delima svoga Oca u SZ i da su jedno i SZ sa NZ, kao sto su jedno Otac i Isus....itd.... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bokisd рече

Vidi brate Tumaralo, stvarno mislim da nisi skroz upucen u problematiku SZ i NZ, jer postoji isti duh ili kontekst koji spajaju SZ sa NZ.

I, svetitelji su pisali o tome u tonama knjiga, i protiv ovog Markiona i raznih slicnih drugih sektasa. Samo na brzinu sto se sad setih, Isus kaze,.....A Isus im odgovarase, Otac moj dosad deluje, i ja delujem.... sto znaci da Isus svoja dela poistovecuje sa delima svoga Oca u SZ i da su jedno i SZ sa NZ, kao sto su jedno Otac i Isus....itd.... 

Dela Oca u SZ su dela Đavola.

Na primer po zakonu jevrejskom ako čovek siluje ženu, žena je dužna da se uda za njega.

Pazi, kaže: "ako je siluje onda mora da je oženi i da se nikada ne razvede od nje" . Deuteronomy 22:27

Ispade kao da je on kažnjen. A ona? Do kraja vezana za silovetanja. Pakao pre pakla.

Taj zakon je dao "Bog"? WTF?!?

Isto tako roditelji mogu da ubiju neposlušnu decu.

Bog SZa je željan sveta. Željan dominacije i porobljavanja i silovanja.

Isus donosi oslobođenje od SZa i (svega ostalog).

A sveštenike Boga SZa naziva zmijskim porodom.

Zato volimo Isusa.

Markion je sve lepo shvatio.

I Djed Rastudije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, SerbCro рече

Tumaralo@ Ae pročitaj ponovo to kaj piše v 22:27. Neki ljudi koji ne provjeravaju budu mislili da je to stvarno tak kak si rekel, a izneo si laž, namjerno ili ne, ne znam. 

28 If a man happens to meet a virgin who is not pledged to be married and rapes her and they are discovered, 29 he shall pay her father fifty shekels[a] of silver. He must marry the young woman, for he has violated her. He can never divorce her as long as he lives.

 

Pardon, 28-29

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Loš ti prijevod: 

Ako li u polju nađe čovjek djevojku isprošenu, i silom je obleži, tada da se pogubi samo čovjek koji je obleža;
5. Mojsijeva 22,26 A djevojci ne čini ništa, nije učinila grijeha koji zaslužuje smrt, jer kao kad ko skoči na bližnjega svojega i ubije ga, takva je i ta stvar;
5. Mojsijeva 22,27 Jer nađe je u polju, i djevojka isprošena vika, ali ne bi nikoga da je odbrani.
5. Mojsijeva 22,28 Ako ko nađe djevojku koja nije isprošena i uhvati je i legne s njom, i zateku se,
5. Mojsijeva 22,29 Tada čovjek onaj koji je legao s njom da da ocu djevojčinu pedeset sikala srebra, i neka mu ona bude žena zato što je osramoti; da je ne može pustiti dok je živ.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...