Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Лапсус, специфичност, не дери се ти друже мој. А ова стерео воћкица исто паметна изгледа.

Сензитивност је проценат болесних стварно, код којих је тест то потврдио.

Сензитивност је, кажу, у пракси око 70%.

Из плућа најбоља кад се ради, онда назално, има и у столици,али врло мало.

 

Подаци за Аустралију једино сам овде нашо, нисам копао много...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ајмо да се не "кољемо" одма, тек сам стиго.   Може после.

Написао сам у брзини и праинфлуенца :). Полако...

За демографију треба да се копа,  википедија ми при руци, тако да ... Није баш неки научни извор.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Stameni рече

Ајмо да се не "кољемо" одма, тек сам стиго.

Onda prvo procitaj temu, nema puno, oko 900 stranica :D 

 

Verovatno saka mudrost kojom planiras da nam otvoris oci je vec recena, objasnjena i najvaznije debunkovana :D 

Welcome to the tema :D 

  • Збуњен 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала на добродошлици :) Слажем се за то, мало је "с неба па у ребра", тек сам се "изуо" .

Моја наклапања су за почетак везана за Озије :) Тако да, ако је неко тумачио ту ситуацију и спрдачину океј .

Не ради се о отварању очију, покушавамо да дођемо до истине, колико год да је комплексна и фрагментирана

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Avocado рече

Senzitivnost testa nam govori koliko lažno negativnih rezultata možemo da očekujemo, a ne lažno pozitivnih. 

Specifičnost testa nam govori o lažno pozitivnim.

Probaj ponovo....

Kako se onda mere "false positivi"? Kolika je kolicina false positiva? 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Justin Waters рече

 Нема више затварања. Једнако колико вам је Аустралија некакав образац да ће се исто дешавати свуда

U njujorku, na madison avenue je 39 % lokala trenutno prazno. Toliko im je ekonomiju zapravo covid razorio, da u jednom od najbogatijih i najvecih gradova imaju toliko veliku kolicinu zatvaranja.

 

Цитат

On Madison, meanwhile, the availability rate for retail space was 39% in the second quarter, the highest in Manhattan, according to Cushman & Wakefield. 

WWW.BLOOMBERG.COM

 

 

Цитат

тварања људи у куће, рада онлајн, одбацивања кориштења аутомобила, дигиталног гулага и остале малоумне небулозе, изгубли сте уктамицу очекивано, помирите се с тим. 

GOTHAMIST.COM

If you still aren’t sure where you’ll have to present proof of vaccination and what types of documentation will be accepted, read on.

Nije bas da su "izgubili utakmicu". Malo su preterali sa kladjenjem, ali svakako se kovid koristi i koristice se za vecu kontrolu nad gradjanstvom.

Isto kao sto su u ime bezbednosti saobracaja u celom beogradu instaliraju kamere sa prepoznavanjem lica. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Stameni рече

Преваленција инфекције у општој популацији  вишеструко мања од специфичности теста (која је око 98.6%

лажно пожитивних најмање 1.4%). ТЕСТ ЈЕ НЕУПОТРЕБЉИВ!

Не морамо да играмо .ебене игре речи, из поста и контекста се види да знам о чему говорим.

Уместо специфичности, написао сам сензитивност на том месту.

Јасно пише "лажно позитивних најмање 1.4%,  и да је раширеност заразе вероватно много мања

од систематске грешке коју тест прави, у Аустралији је позитиван скоро сваки 700-ти.

ал ајд, ако је у сврху продуктивне расправе не мари.

 

Друго, на оволиком броју тестова (реда 30 милиона, вероватно има ту и узастопног тестирања)

да добију само 43000 позитивних је тек смејурија. Они ће рећи вероватно да траже да имаш

и одговарајуће суспектне (што воле овако да кажу) симптоме. Не знам...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Primum non nocere"  (прво и прво, не начини штету пацијенту) је основна претпоставка сваког лечења. Друго, буди пажљив , треће лечи.

Девастирајући ефекти локдауна су предмет многих радова, ево само једног од много, из Италије,  прва 3 месеца закључавања у региону Тоскане.

WWW.NCBI.NLM.NIH.GOV

Introduction: Containment measures were established to flatten the curve of COVID-19 contagion in order to avoid a crash of the...

 

За Србију немам никакво истраживање да ставим,  мало је и оних

који имају и ресурса и "петље" да изаћу са сличним радовима. Били

би, наравно, провучени кроз блато, опањкани и ритуално  "спаљени"

(убиство карактера, што кажу). Имам само анегдотално сведочење

комшије (није мед. радник), чувар је у Заводу за хитну медицинску помоћ

коме гравитира реда 300.000 људи. Број позива каже преполовљен,

на дан проглашења ванредног стања, неки санитети нису излазили уопште.

Слично је и данас, маааало бољље.



Резултати Токскана регион (Популација око 3.8 miliona):



1)    Позиви за хитну медицинску помоћ  за кардиоваскуларне проблеме значајно смањени

        у поређењу са 2018 i 2019  (Δ = −47.4%, p < 0.001).


2)    Број пријема у болницу за бол у грудима (широко дефинисано) такође значајно смањен,
       Δ=−67.6% (p < 0.001) у односу на 2018/19.


3)    Број пријема у болницу  за акутни коронарни синдром, неправилан рад срца и престанак срчаног рада
        Δ = −58.9%, Δ = −63.0%, −72.7%, p < 0.001.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, haveaniceday рече

U njujorku, na maddison avenue je 39 % lokala trenutno prazno. Toliko im je Ekonomiju zapravo covid razorio, da u jednom od najbogatijih i najvecih gradova imaju toliko veliku kolicinu zatvaranja.

Sta mislis, koliko ce kovid pogoditi ostale zemlje?

I sta mislis.. hoce li ljudi trpeti novu turu zatvaranja? 

WWW.BLOOMBERG.COM

Ковид ће погодити сваку земљу. Само ако неко мисли да је једини образац који је требало примјенити шведски модел на свкау земљу појединачно, онда се дебело вара. Тешко је прогнозирати какав би исход економије био да је тако било, јер би имали далеко више умрли и заражених, а то би се директно одразило на послове због чега би бизниси трпили. 

У марту сам са братом причао тако, и оно како си ти шта има код тебе ово оно..и онда коментаришемо цифре код њега у Њемачкој и поред поприлично строгог затварања имали су око 15,000 дневно, а код мене у Бангладешу само 3,000 а није било затварања осим стандардних епидемиолошких мјера које су се примјењивале. Он се пита па како то. Е реко па не знам једино могу да претпоставим да је низ фактора јер ниједна држава није иста и свака је засебна, а тај низ је по мо мишљењу био тај: Ко год улази и излази из земље морао је имати негативан ПЦР тест, флуктација путника извана је релативно мала за Бангладеш и мањи бој људи који доносе заразу у земљу у односу рецимо на Њемачку. Њемачака има око 14,000 старачких домова који су расадници короне, а у Бангладешу 0. Друштвени живот, и међусобни контакти међу људима у Бангладешу је другачији него у Њемачкој. У Њемачкој имаш стотине угоститељских објеката, спортских догађаја итд и других мјеста гдје се људи на малој површини, у великом броју и затвореном простору окупљају и праве кластере заразе која се даље шири ..у Бангладешу не.

Гледајући цифре у Италији, Шпанији, Француској, Њемачкој, Аустрији несумњивој да је закључавање дало резултат и да није било закључавања било би далеко горе и дошло би до слома здравственог система, а то би домино ефектом нарушило и саму економију. С друге стране само затварање нарушава економију и то такођер никад није било спорно. Спорно је само тврдити да је једино закључавање исправно свуда, или једино шведски систем свуда. 

Људи не могу да трпе дакако закључавање. Влада Бангладеша је пробала три пута од почетка пандемије спроводити закључавање кад дође до скока заражених и сва три пута није дало нимало резултата или нешто мало. Разлог је прост, земља у развоју од 160 милиона становника има милионе њих који живе од дневне заразе. Ставити њих у изолцију значи осудити на смрт од глади. Сиромаху тог кова је надреално да се плаши короне када му је глава сваки дан у торби ако не успје обезбједити дневну зараду, и у комбинацији са корпуцијом гдје никад нису успјели затворити фабрике у коме раде 10,000 хиљада људи на скученом простору, за извор текстила, јер власници лако поткупе политичаре. Дигли су руке и рекли од сад сваки појединац преузима одговорност у своје руке. С друге стране Аустралија је богата земља и може себи дозволити дуготрајно закључавање јер људима исплауе како сам чуо 75% плате, и надокнађује привредницима губитке. Једини је проблем психа људи што је смјешно у поређену са сиромасима Бангладеша. 

Сад је пролшло како је прошло. Вакцинација се одвија свуда, негдје мање негдје више, прокужених има свуда и затварања ће бити вјероватно још, али ће га бити све мање и мање како се буде повећавао број вакцинисаних. Ово је закључак који сам хтјео извести на Тумаралове тлапње да нам неупитно слиједи глобално затварање до краја живота јер ето тако се може у Аустралији и не знам ти шта сад. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Stameni рече

Лапсус, специфичност, не дери се ти друже мој. А ова стерео воћкица исто паметна изгледа.

Сензитивност је проценат болесних стварно, код којих је тест то потврдио.

Сензитивност је, кажу, у пракси око 70%.

Ko god je taj što ti je rekao da je 70%, ozbiljno te prevario...

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Stameni рече

Не морамо да играмо .ебене игре речи, из поста и контекста се види да знам о чему говорим.

Уместо специфичности, написао сам сензитивност на том месту.

Pa, kad pomešaš specifičnost i senzitivnost (ne samo u reči, nego i u procentima), onda se vidi da baš i ne znaš o čemu govoriš...

 

пре 1 сат, Stameni рече

Јасно пише "лажно позитивних најмање 1.4%,  и да је раширеност заразе вероватно много мања од систематске грешке коју тест прави, у Аустралији је позитиван скоро сваки 700-ти.

ал ајд, ако је у сврху продуктивне расправе не мари.

Da, u Australiji, u kojoj ima malo zaraženih...  pod uslovom da je specifičnost 98,6%, ali po nekim izvorima je i 100%:

https://www.finddx.org/covid-19/sarscov2-eval-molecular/

 

пре 1 сат, Stameni рече

Друго, на оволиком броју тестова (реда 30 милиона, вероватно има ту и узастопног тестирања)

да добију само 43000 позитивних је тек смејурија. Они ће рећи вероватно да траже да имаш

и одговарајуће суспектне (што воле овако да кажу) симптоме. Не знам...

A što se bavimo Australijom?

 

  • Не свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У истој поруци, слушај, рекао сам ти лапсус лингве. То и нису неки комлексни појмови да не умем да их схватим.

Погрешио сам омашком.

 

Моја тренутна сазнања су да је РТ-ПЦР тест има (као и други) ограничену могућност примене.

У суштини, то је методологија за масовно умножавање генетског материјала, тако је кренула.

а све на основу такозваних прајмера који тој фамозној полимерази дају информацију 

које делове генома вируса (кажу 30.000 нуклоетида) да умножава. Они (прајмери) маркирају неке 2 или 3 позиције

(неке лабораторије раде 2 упаривања, неке 3 (групе од то 200-300 позиција) од целог генома.

Ове позиције су специфичне само за конкретан тип вируса (сарс-Ков-2)

 

Међутим, неки произвођачи (има их на стотине само у САД) сами наводе на паковању теста,

да постоји такозвана неспецифична интерференција. то јест алармирање и ширег спектра вируса

а не само специфично Сарс-Ков-2.

 

 

Na primer, KreativeDiagnostik из САД  каже овако:

Неспецифичне интерференције:

1) Influenza A Virus (H1N1),
2) Influenza B Virus (Yamagata),
3) Respiratory Syncytial Virus (type B),
4) Respiratory Adenovirus (type 3, type 7),
5) Parainfluenza Virus (type 2),
6) Mycoplasma Pneumoniae,
7) Chlamydia Pneumoniae,

 

CD019RT.pdf

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zabluda, zbog čega, što su se ljudi zbog straha od korona virusa odrekli svoje osnovne slobode pa i same Crkve? Masku na usta, i sedi kući ako nisi vakcinisan eksperimentalnom!!! genetskom vakcinom. Dovoljno je da neki "autoritet" proglasi da druge dovodimo u opasnost, i lomače, pogromi i Jasenovac nisu samo istorija. Eto pogroma i ovde - ne piši na svom statusu zablude i teorije! A šta smem da pišem na svom statusu..?

https://prnt.sc/1qdu75j
 

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Та сензитивност од 100% или близу 100% је у лабораторијским условима.

Није баш срећно поређење,а ли и може се направити аналогија. Тако и фабрике аутомобила "буџе" своје извештаје о перформансама возила, када иста тестирају у условима у којима ће их корисник никада (или ретко) употрбљавати. То је жа реалну, клиничку примену мање битно.

Клиничка (у пракси, са конкретним људима које тестираш,  са методологијом узимања узорка, местом узиманња (плућне алвеоле, носна шупљина, грло итд),

са конкретним брендом теста (призвођачем), стањем пацијетна у том тренутну (вирални садржај у том тренутку),

кад се све то узме у обзир, а мора с узети, је реда 70-ак процената. Око трећина инфиираних и болесних ће бити негативна због узимања у обзир свих ових фактора.

 

Мада, за тренутну причу у свету, много је битно да тест не даје или даје што мање лажно позитивних резултата.

Када је преваленција велика, онда тај фалс-позитив је много мањи део од реалног броја

позитивних узорака..   (Не можеш метром који систематски показује 0.5 мм више од стварне вредности,  да прецизно мериш величине које су реда величине систематске грешке тог метра).

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бавимо се Аустралијом због сумње у тачност РТ-ПЦР тестова,  која се на тако малом проценту

заражености популације најбоље види, то је просто добро окружење које нам демонстрира границе могућности примене када је (100-ти пут кажем) раширеност заразе мала.  Не може 30 милиона тестова, ако само њих пратимо, а не клиничке манифестације болести, да на тако великом броју тестраних да "само" 43.000 позитивних резултата. Реална специфичност, даћу и линк, само да наћем, је реда 95% и мање. 

 

Са повећаном сензитивношћу, тест, просто, почиње "да хвата" све више лажно позитивних резултата и

због комплексности биохемијских процеса током анализе узорака и због неспецифичне интерференције

која је документована, закачио сам линк (фајл), то произвођач и не крије. И јасно каже да тест има да се употребљавасамо у истраживачке а не дијагностичке сврхе.

 

Процедура теститања прикупњених узорака је комплексна, временски врло осетљива, температурно зависна.

Контаминација од стране лица која узима узорак , проводилаца самог РТ-ПЦР теста није искључена, ради се о молекулима.

 

 

Ево врло информативног линка :

 
TELEGRA.PH

by Raphael Haumann PCR, which stands for polymerase chain reaction, is first of all a molecular biological technique for making...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...