Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 35 минута, illuminated рече

Томе нас учи историја, да... Тако је било и са морбилама, полио вирусом и другим болестима искорењеним колективним имунитетом?

Sada će biti Drugačije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Tumaralo. рече

Imunitet krda biće postignut tek onda kada budemo pretvoreni u krdo koje će stanovati u kolektivnom smeštaju (sa superbrzim internetom, naravno), imati neuralink čip u mozgu radi dragocenog data harvestinga, jesti crve i piti vodu iz govana.

"Nećeš ništa posedovati i bićeš srećan".

Kad me tako stegnu mracne misli o distopiji, uvek pomislim da cemo mozda pocrkati od kakve neocekivanosti pre nego sto se ostvari. Toliko sveta, vecina zapravo, nije uspela da dozivi ni relativno OK predistopijsko vreme u kojem bi se brinula o distopiji. Jedan zalutali asteroid je dovoljan da obesmisli svu lepezu nasih strahova, da satre i onih 1% na jahtama zajedno sa ostalom sirotinjom. Kompletan restart sa novom biotom nosi nadu u bolje sutra.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Justin Waters рече

Tumaralo nikad ne ode dalje od naslova, a kako klik bajt naslovi zvuče često vrlo skandalozno radi čitanosti, to mu se često uklapa u teoriju zavjere. 

Umm.. ne. Pročitao sam sve. I sve se savršeno uklapa u Plan.

пре 20 минута, Justin Waters рече

teoriju zavjere

Ova sintagma je out of date. 

Danas je i dalje koriste samo autistčne osobe koje često nazivamo NPCjevi.

NPC_wojak_meme.png.c8bd20675e5a39b4cde49c5fe097b8f7.png

Probudi se Justine.:kucanje:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Justin Waters рече

Tumaralo nikad ne ode dalje od naslova, a kako klik bajt naslovi zvuče često vrlo skandalozno radi čitanosti, to mu se često uklapa u teoriju zavjere. 

Poruka oba teksta (i ovog krnje prepričanog na B92 i originalnog na NYT)

WWW.NYTIMES.COM

Widely circulating coronavirus variants and persistent hesitancy about vaccines will keep the goal out of reach. The virus is here to stay, but vaccinating the most vulnerable may be enough to...

 je

Vaccination is still the key

Tako da je super što je i @Tumaralo. konačno shvatio značaj vakcina za suzbijanje pandemije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, drvce рече

Kad me tako stegnu mracne misli o distopiji, uvek pomislim da cemo mozda pocrkati od kakve neocekivanosti pre nego sto se ostvari. Toliko sveta, vecina zapravo, nije uspela da dozivi ni relativno OK predistopijsko vreme u kojem bi se brinula o distopiji.

Da, ali upravo ta većina je živela i živi i dalje u okviru svog magijskog (začaranog) pogleda na svet a to je najjača zaštita protiv bilo kakvog okruženja.

Začarana svest je primitivna i primarna svest kod čoveka. To je kao neka vrsta psihičkog imunog sistema.

Racionalan čovek, ateista, fizikalista je, u suštini, mutant (neadaptivna mutacija) i krajnje moderan fenomen.

пре 17 минута, drvce рече

Jedan zalutali asteroid je dovoljan da obesmisli svu lepezu nasih strahova, da satre i onih 1% na jahtama zajedno sa ostalom sirotinjom.

Bojim se da se ove stvari previše brzo odvijaju a da asteroid neće skoro.

пре 17 минута, drvce рече

Kompletan restart sa novom biotom nosi nadu u bolje sutra.

Uf, samo bez nove biote, please.

Večne cikluse besmislene patnje i smrti kroz evoluciju bilo bi pristojno zaustaviti.

Što se tiče nade:

In Human, All Too Human, philosopher Friedrich Nietzsche argued that "Zeus did not want man to throw his life away, no matter how much the other evils might torment him, but rather to go on letting himself be tormented anew. To that end, he gives man hope. In truth, it is the most evil of evils because it prolongs man's torment.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Branka62 рече

Tako da je super što je i @Tumaralo. konačno shvatio značaj vakcina

Smatram da ugroženi ljudi i starci imaju bolje šanse sa vakcinom.

Zato sam rekao svojoj kevi da je moje mišljenje da bi joj bilo bolje da se vakciniše.

пре 9 минута, Branka62 рече

za suzbijanje pandemije.

Ništa od toga.

To jest, suzbićemo je onda kada Oni suzbiju Nas.

A tada će biti Prekasno za bilo šta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Branka62 рече

Poruka oba teksta (i ovog krnje prepričanog na B92 i originalnog na NYT)

WWW.NYTIMES.COM

Widely circulating coronavirus variants and persistent hesitancy about vaccines will keep the goal out of reach. The virus is here to stay, but vaccinating the most vulnerable may be enough to...

 je

Vaccination is still the key

Tako da je super što je i @Tumaralo. konačno shvatio značaj vakcina za suzbijanje pandemije.

Ma ti numeš da "čitaš između redova" i da "povezuješ"...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 6 минута, Tumaralo. рече

Ništa od toga.

To jest, suzbićemo je onda kada Oni suzbiju Nas

Taman i da je tako, što si dao ovaj tekst? Koji ukazuje na nešto sasvim drugo.

Mada, sada sam tek videla @Avocado  komentar. Biće da je to :D.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Tumaralo. рече

Imunitet krda biće postignut tek onda kada budemo pretvoreni u krdo koje će stanovati u kolektivnom smeštaju (sa superbrzim internetom, naravno), imati neuralink čip u mozgu radi dragocenog data harvestinga, jesti crve i piti vodu iz govana.

"Nećeš ništa posedovati i bićeš srećan".

Наслов је кликбејт а поента текста је да је граница групног имунитета вероватно негде око 80%, уместо 60% како се раније мислило. И ово није ништа ново, још пре скоро годину дана се причало да ће бити потребно да се вакцинише негде између 60-80% целокупне популације да би се постигао тзв. имунитет крда (тада нису знали тачно колико, а вероватно још увек не знају тачну цифру). Овде су само узели већи проценат као циљ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, GeniusAtWork рече

а поента текста је да је граница групног имунитета вероватно негде око 80%

Ne. Poenta teksta je

Vaccination is still the key

koliki god da je taj procenat.

пре 7 минута, GeniusAtWork рече

И ово није ништа ново, још пре скоро годину дана се причало да ће бити потребно да се вакцинише негде између 60-80% целокупне популације да би се постигао тзв. имунитет крда (тада нису знали тачно колико, а вероватно још увек не знају тачну цифру). Овде су само узели већи проценат као циљ.

Tako je. Ti sada hoćeš da kažeš da si zbog ovoga dao link do teksta?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Tumaralo. рече

Umm.. ne. Pročitao sam sve. I sve se savršeno uklapa u Plan.

Ништа се не уклапа. НЈТ чланак је много детаљнији, мада у једној реченици аутор помиње да имунитет неће можда бити икад достигнут, али је то у контексту достизања природног имунитета. То није баш прецизно. Сад се види да како вирус стално мутира, појављују се нове варијанте, и на природан начин би се имунитет достигао али је питање по коју цијену и након колико година, а то је оно што нам не треба. На крају чланка, кључ је у вакцинацији, и масовна вакцинација би заустваила вирус, омогућила колективни имунитет и вратили би смо се нормалном животу као и пре пандемије. 

Дакле поента није да је немогућ колективни имунитет и да ће нас због тога малтертирати са ограничењима, него је поента да је врло могућ уз помоћ вакцинације али да за сада тешко иде вакцинисање, много је скептика на све стране, и зато НЈТ чланка наводи да је скори колективни имунитет за сада неизсвјестан. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Branka62 рече

Vaccination is still the key

Pojaviće se novi soj. Stravična mešavina senegalskog i nepalskog soja koji je iznenadio čitavu Struku. Abominacija nastala na jednoj krstarici u luci na Panami. Svi penzosi, turisti iz zapadnih zemalja, bili su uredno vakcinisani sa po 3 doze i nosili su po dve maske. Pali su kao pokošeni. Nova pošast se širi brzinom svetlosti. Posle 7 dana, zdravstveni sistem Francuske je na ivici kolapsa. Policija dobija dozvolu da koristi prave metke protiv Žutih prsluka koji se sada, po novom Zakonu o zaštiti javnog zdravlja (Službeni glasnik FR, 666/2024), smatraju teroristima. 

Na TVu, DrKoni iz čitavog sveta mole narod da ostanu u svojim kućama, da obitavaju u odvojenim prostorijama i da pričaju tiho da se nevidljivi neprijatelj ne bi preterano širio. Struka preporučuje da komuniciraju putem textinga.

Uvode se lokdauni u čitavom svetu a Bil Gejts govori da je potrebno sačekati još samo mesec dana u lokdaunu dok Fajzer ne izbaci najsavremeniju vakcinu koja će konačno zaustaviti Kugu i omogućiti nam da se vratimo normalnom životu.

Donirao je 10 milijardi dolara za e-bonove za hranu koja stiže putem drona. Mediji (koje plaća) ga slave kao velikog humanistu.

›Branka i dalje vodi krstaški rat protiv teoretičara zavere i kaže vakcina je ključ za povratak u normalan život.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Tumaralo. рече

Branka i dalje vodi krstaški rat protiv teoretičara zavere i kaže vakcina je ključ za povratak u normalan život.

Potpuno je nebitno šta Branka kaže.

Komentarisala sam tekst do koga si postavio link a čitanjem teksta je jasno, da jasnije ne može biti, šta je njegova poruka. Za one koji to ne shvate, piše i direktno 

Vaccination is still the key

Dakle, ne kaže to Branka, već se kaže u tekstu (i direktno i indirektno).

Zato sam i napisala

Taman i da je tako, što si dao ovaj tekst?

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...