Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

E a sta je sa ovim ljudima sto su negativni a sa upalama pluca? 

Jel to korona il nije? U mojoj blizoj okolini ih ima bas puno. Ljudi sa slabijim, jacim upalama a svi negativni. Jel istina da PCR test otkriva samo prisustvo virusa u nosu, ustima, a kad se spusti u pluca onda ne moze da ga otkrije? Ako je to istina zasto onda kazu ljudima da su negativni?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Maslacak_ рече

E a sta je sa ovim ljudima sto su negativni a sa upalama pluca? 

Jel to korona il nije? U mojoj blizoj okolini ih ima bas puno. Ljudi sa slabijim, jacim upalama a svi negativni. Jel istina da PCR test otkriva samo prisustvo virusa u nosu, ustima, a kad se spusti u pluca onda ne moze da ga otkrije? Ako je to istina zasto onda kazu ljudima da su negativni?

Као и код сваке болести, није то ништа ново. Болести се дијагностикују разним тестовима и на основу симптома. Дијагноза се технички може дефинисати као Бајесова вероватноћа да пацијент болује од Х у присуству датих чињеница (симптоми, позитивни и негативни тестови, фреквенција саме болести у популацији итд). 

 Уопште није немогуће да из неког разлога вирус није више могуће детектовати у грлу и носу, а да је већ настала упала плућа. Болест ковид карактерише атипична упала плућа, другачија од бактеријских и вероватно другачија од других вирусних. Клиничари су временом научили да на снимцима препознају упалу изазвану короном. Поред тога, могуће је да такви пацијенти имају IgM специфична антитела на корону или чак IgG ако је прошло довољно времена од првих симптома.

А зашто кажу овако или онако, не знам. То је произвољна бирократска одлука. Чињеница је да је неко негативан и онда то и кажу. Друго је питање да л је то уопште релевантно у тим случајевима. Најправилније би било да имају табелу са израчунатим вероватноћама за неколико могућих болести, ал контам да то није практично да се ради и да би ресурси за рачунање тих вероватноћа били много скупљи од ослањања на искуство и интуицију лекара.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Mikorist рече

Znam osobu koja je radila seroloski (IgM/IgG ) test i nema nista. Ni antitela - ni prisustvo virusa a isti slucaj. Plus je vakcinisana.

WTF is going on here ?

Neki novi soj korone ? Drugi virus ?

Apdejt  testova? Centrala ?

Дешава се људски организам који је веома комплексна машинерија. Свако на све реагује мање или више другачије и можемо говорити само о просецима, никако о неким 100% правилима уклесаним у стену. Ал тако је одувек било, не контам шта се сад сви исчуђавају и очекују неку магију. Јесте ли ви људи некад боловали од нечега или пак знате неког ко јесте? Јесте ли радили тестове чији су резултати понекад испадали неочекивани? Да ли је икада медицина била чудотворна дисциплина са законотостима попут математике?

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Mikorist шушка се да то није уопште вакцина... :smeh2:шалим се. 

Није се примила вакцина просто. За случај да премиса један није тачна. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вакцина мора да се чува на одређеној температури.. Итд, итд.. Иначе се деактивира. Просто пропадне...

Осим ако премиса један није тачна... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Mikorist рече

@Juanito

Pa naravno da ocekujemo cudo. Tako je i predstavljeno u medijima. Primis vakcinu i operisan si od korone:D

Којим медијима? Ја видех само разне вероватноће (неких 80% за кинеску, 90+% за фајзер и астразенеку) итд. Значи бар сваки пети вакцинисан синофармом и сваки десети другим вакцинама ће фасовати корону. Ал ако и даље буде исти број хоспитализација и тежих случајева као да нема вакцинације, е то ће онда значити да нешто не ваља. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је ново. Извини што вам се стално мешам у разговор.. 

Хм. ИМУНОДЕФИЦИЈЕНЦИЈА. 

Али зашто? 

Причали су нешто да вирус има сегменте хива.. Али то је чисто моје гађање у празно. Можда је та жена изолован случај, или...? 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сећам се кад сам ишла у средњу школу, а то је било давно.. У истом дану падао снег и био кијамет, а онда огрејало сунце и врућинчина била... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, sanja84 рече

Причали су нешто да вирус има сегменте хива.. 

Nema. Razjasnjeno odavno.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Avocado posle tog našeg razjašnjenja potvrdili opet neki naučnici...ne traži link davno bilo...

 

No da je i tako, mala je verovatnoća da je mutacija otišla u tom smeru... nije to razlog sigurno..bezveze sam i spomenula

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Mikorist рече

Ama problem je sto ljude vracaju kuci. Nemaju pojma sta su fasovali. Testovi pokazuju 0... A oni umedjuvremenu pocinju da disu na skrge - odnosi ih hitna...

To je problem...

Kod mene je tri dana od revakcinacije krenula glavobolja, bolovi u mišićima, visoka temperatura, dijareja i dr. simptomi. Posle 6 dana javio sam se u kovid ambulantu gde snimak pluća pokazuje blagu upalu, CRP je 185, ali tzv. brzi test i PCR test su negativni i zato me bez ikakve terapije vraćaju kući. U međuvremenu stanje se dodatno pogoršava pa sam "na vezu" primljen na pulmologiju dva dana kasnije. Ponovljeni PCR test ovog puta je pozitivan, CRP je 287, šećer blizu 20. Tek tada me prebaciju na infektivnu kliniku i započinju s terapijom...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, fsa рече

Kod mene je tri dana od revakcinacije krenula glavobolja, bolovi u mišićima, visoka temperatura, dijareja i dr. simptomi. Posle 6 dana javio sam se u kovid ambulantu gde snimak pluća pokazuje blagu upalu, CRP je 185, ali tzv. brzi test i PCR test su negativni i zato me bez ikakve terapije vraćaju kući. U međuvremenu stanje se dodatno pogoršava pa sam "na vezu" primljen na pulmologiju dva dana kasnije. Ponovljeni PCR test ovog puta je pozitivan, CRP je 287, šećer blizu 20. Tek tada me prebaciju na infektivnu kliniku i započinju s terapijom...

Ако није тајна, која је вакцина била у питању?

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Golub рече

Ако није тајна, која је вакцина била у питању?

Sinopharm. Problem je u tome što sam ja revakcinisan ne znajući da sam već fasovao virus. Sem toga, kažu da ovoj vakcini treba malo više vremena da pokrene puni imuni odgovor ( nekoliko nedelja nakon 2. doze )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@fsa Да, тако веле да кинеској треба дуже време ... али кажу да она покрива више сојева.

Што је најважније важно је да се вирус победио!  :)  са вакцином или без ње, мање је важно!

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...