Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 9 минута, Avocado рече

Poređenje je bilo samo radi razjašnjenja šta je jezik muzike, šta je jezik nauke...

sure-thing-bro.jpg.2154cb2360fc2215273fcc77aeb89dcc.jpg

пре 10 минута, Avocado рече

A kada muzikolog priča o nikad odsviranoj muzici kao da je odsvirana onda je šarlatan... baš kao i naučnik koji priča o "nauci" koja nije sadržana u naučnim radovima.

Dobro, pošto smo ustanovili da forma obraćanja ipak nije problem, reci sad šta je to šarlatanski govorio Yeadon? 

Rekao je npr. da vakcine koje se prime danas pružaju zaštitu i prema novim sojevima istog virusa. Zato kada primimo vakcinu kao deca ili preležimo bolest, mirni smo ceo život bez obzira što virusi stalno mutiraju. Kaže tako bi trebalo da bude po nauci i zato ga plaši kada zvaničnici govore o tome da će nam stalno trebati nove vakcine jer ovaj virus stalno mutira.

Gde je pogrešio čovek?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bill Maher: ‘I Don’t Want Politics Mixed in With My Medical Decisions’ 4:48sec

Political commentator, comedian and host of “Real Time with Bill Maher” calls out the media for pushing COVID “panic porn.” Maher said polls show Dems are “wildly off” when it comes to how many people are in danger of being hospitalized for the virus.

 

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Tumaralo. рече

Dobro, pošto smo ustanovili da forma obraćanja ipak nije problem,

Stvarno? Shvatio si da kada neko iznosi mišljenje koje nije potkrepljeno naučnim radovima taj ne priča o nauci?

 

пре 12 минута, Tumaralo. рече

reci sad šta je to šarlatanski govorio Yeadon? 

Rekao je npr. da vakcine koje se prime danas pružaju zaštitu i prema novim sojevima istog virusa. Zato kada primimo vakcinu kao deca ili preležimo bolest, mirni smo ceo život bez obzira što virusi stalno mutiraju. Kaže tako bi trebalo da bude po nauci i zato ga plaši kada zvaničnici govore o tome da će nam stalno trebati nove vakcine jer ovaj virus stalno mutira.

Gde je pogrešio čovek?

U tome što (ako je to rekao) ne zna kako mutiraju virusi i kako funkcionišu vakcine... ili laže u nameri da nekog obmane... biće da je ovo drugo.

"Virusi stalno mutiraju" nema direktne veze sa tim da li vakcina pruža zaštitu prema novim sojevima jer vakcine deluju "pamćenjem" određenih proteina (anigena), a ne virusa kao celine. Može ceo virus osim antigena da mutira i vakcina će pružati zaštitu... a može da ne mutira ništa osim antigena pa da vakcina ne pruža zaštitu prema novom soju.

Različiti virusi drugačije mutiraju. Mislim da nema potrebe da objašnjavam da vakcine protiv gripa ne štite ceo život, a evo ti naučno istraživanje koje ti objašnjava zašto te vakcina za morbile štiti ceo život, a vakcina za grip ne štiti: LINK. Jednostavno, antigen morbila ne trpi mutacije... ako mutira nije efikasan... i iako morbili mutiraju, antigen im ostaje isti (ili postaje neefikasan) te nas vakcine štite ceo život...

I tu dolazimo do razloga zašto su naučni radovi jezik nauke, a ne blogovi, intervjui, izjave i video klipovi... zato što kada bi Yeadon predao naučni rad u kojem piše tvrdnja da smo mirni ceo život kad primimo vakcinu i da je "tako po nauci", njegovi peers tj. drugi naučnici koji to pogledaju pre objavljivanja bi mu rekli da mora da precizira da se to ne odnosi na sve viruse jer nije "tako po nauci"...

 

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Avocado рече

vakcine protiv gripa ne štite ceo život

Вакцине спроћу грипа не штите ни ту сезону! а камоли цео живот! 

Штавише, из праксе а и истраживања је познато да велики број примаоца вакцина за грипу се жестоко разболе од сезонске грипе баш након примања вакцине...   откако сам престао да примам вакцине за сезонске грипе, а почео да водим рачуна о правилном уносу пробиотика, витамина Д, Ц, те рибљег уља и друге здраве исхране, постао сам отпоран на грипе...  и не само на грипе!  

има овде линк за нека истраживања:

 

CHILDRENSHEALTHDEFENSE.ORG

The results of many peer-reviewed, published studies prove that the recommendation to get a flu shot because it will help you...

 

 

  • Волим 1

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Golub рече

Вакцине спроћу грипа не штите ни ту сезону! а камоли цео живот! 

Штавише, из праксе а и истраживања је познато да велики број примаоца вакцина за грипу се жестоко разболе од сезонске грипе баш након примања вакцине...   откако сам престао да примам вакцине за сезонске грипе, а почео да водим рачуна о правилном уносу пробиотика, витамина Д, Ц, те рибљег уља и друге здраве исхране, постао сам отпоран на грипе...  и не само на грипе!  

има овде линк за нека истраживања:

 

CHILDRENSHEALTHDEFENSE.ORG

The results of many peer-reviewed, published studies prove that the recommendation to get a flu shot because it will help you...

U kom istraživanju piše da se veliki broj primaoca vakcina za grip žestoko razboli od gripa?

(da ne bude nesporazuma, ne pitam za Kenedijeve sličice i "interpretacije" istraživanja, nego nešto što piše u istraživanju)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Avocado рече

U kom istraživanju piše da se veliki broj primaoca vakcina za grip žestoko razboli od gripa?

(da ne bude nesporazuma, ne pitam za Kenedijeve sličice i "interpretacije" istraživanja, nego nešto što piše u istraživanju)

Замолићу мог породичног лекара,  ( Јеврејина који има деценијско искуство у овоме), а  који је водио статистику и истраживао његове многобројне пацијенте који су се ,,религиозно'' шприцали вакцинама спроћу грипа, да ми да те његове податке, о којима ми је причао кад сам постао његов пацијент.  Пре тога једна наша докторка која је отишла у пензију ме је редовно боцкала сезонским вакцинама и редовно сам добијао грипу те сезоне...   од кад сам по савету доктора прешао на пробиотике и витамин Д3 у месецима без сунца, доживео сам ,,драстичну разлику'', нема грипе али нема ни боца...  тако да се сад уопште не бојим вируса короне, можда ми је чак и био у посети, али су моће ћелије одстраниле уљеза...

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе, кад су, ономад, Руси објавили да имају вакцину спроћу Ковида19, на Западу су сви били АНТИВАКСЕРИ!

Сви су гракнули како то није поуздана и сугурна вакцина! као није довољно испитана! 

И зашто је сад проблем ако неки веле да све вакцине спроћу Ковида19 нису довољно испитане и проверене!?  

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта пише у уговору између "Фајзера" и ЕУ о куповини вакцина

Према уговору који је потписан још 20. новембра 2020. године, сазнаје лист, "Фајзер" не подлеже одговорности у случају нежељених последица, али да је и цена нешто већа него што се претпостављало.

 

Европска комисија је пристала да купи 200 милиона доза, са могућношћу куповине још 100 милиона.

Новинар Вангардије истиче да посебно забрињава што је уговор потписан пре него што је ЕМА, Европска агенција за лекове, одобрила ту вакцину.

Наиме, уговор је потписала Нанете Кокеро, која је задужена за глобални програм дистрибуције вакцина у "Фајзеру", и Стеле Кyријакидес, која је на челу Европске здравствене комисије. 

Фајзер без одговорности

У уговору пише и да уколико је вакцина штетна по здравље, не сноси одговорност "Фајзер", већ Европска комисија и земље чланице ЕУ. "Фајзер" би био одговоран само уколико би се доказала грешка у производњи вакцине.

Дакле, "Фајзер" није одговоран, нико од запослених како у тој компанији, тако ни у партнерским фирмама. Такође, компанија није обавезна да обештети особе које би имале последице које су описане као могући, евентуални, негативни ефекти. 

Цена вакцине

Европска унија није желела да објави колико вакцина кошта због клаузуле у уговору, али и зато што је желела да избегне конфликте с другим државама и фармацеутским компанијама.

Цена за првих 100 милиона доза износила је 17,50 евра по дози плус таксе, док је наредних 100 милиона коштало 13,50 евра.

У уговору је писало да је Европска унија може да наручи још 100 милиона доза по цени од 15,50 евра уколико званично затражи пре него што ЕМА одобри вакцине, а у супротном цена је 17,50 евра. Одобрење је стигло месец дана касније, 21. децембра.

Европска комисија је управо потписала други уговор са "Фајзер-Бионтеком" за нових 300 милиона вакцина које је потребно испоручити до краја ове године, а шпански часопис истиче и да Европска комисија преговара о трећем уговору који би био на снази две године, а цена по вакцини је 19,5 евра, значи више него до сада".

 

Кад се узме дигитрон у руке и помноже све ове бројке, па руку на срце, Фајзер има да се добрано офај(зери)ди...

зато Фајзер ових дана збори о трећој и можебити и четвртој дози, и вероватно неколико доза сваке године... :)

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Golub рече

Кад се узме дигитрон у руке и помноже све ове бројке, па руку на срце, Фајзер има да се добрано офај(зери)ди...

зато Фајзер ових дана збори о трећој и можебити и четвртој дози, и вероватно неколико доза сваке године... :)

A koja je cena pogrebnih usluga? 0703_read

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тек то кошта овде!  Просто се не исплати умрети због високих цена погребних услуга... :loading:

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тек то кошта овде!  Просто се не исплати умрети због високих цена погребних услуга... :loading:

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тек то кошта овде!  Просто се не исплати умрети због високих цена погребних услуга... :loading:

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...