Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Сећате се како је у једном тренутку свињска маст постала убица? Па је “струка” предложила хидрогенизовано биљно уље уместо масти. А онда се након неколико деценија испоставило да хидрогенизацијом настају транс масти које су невиђено опасније од засићене свињске. Па се сад опет ту и тамо препоручује свињска која је чак и здрава и богата неким витаминима, осим ако не претерате или ако немате конретан здравствени проблем. Е ту су вам негда многа од ових истраживања короне.

Како лично гледам на радове? Грубо говорећи, постоје два типа. Први нам кажу како су нешто уочили на 80% пацијената и онда се то нешто препоручује. Може бити да грешим, ал нешто ми говори да се таква “открића” пре или касније претворе у свињску маст из горњег примера. Други тип радова је кад, на прмер, причају на које рецепторе се везује корона, па онда хипотетишу да су људи који имају више тих рецептора склонији зарази и слично. И онда иде експеримент да се то провери. Таквим радовима далеко више верујем да ће нас приближити бољем познавању вируса. На жалост, преовлађују ови први. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11 hours ago, cloudking said:

kamo srece, ja mislim da pre proleca nece vidimo vakcinu

Vec je desetak vakcina u drugoj fazi testiranja na ljudima, mnoge su pokazale efikasnost, zbog hitnosti situacije preskocili su svu birokratiju i regulacije koje inace usporavaju razvoj lekova, vakcina i ostalih medicinskih inovacija.

Gomila regulacija i zakona su "prestali da vaze" za vreme korone. A to je dozvolilo mnoge pozitivne efekte time sto su privatne firme uskocile i bile slobodne da prave kvalitetne stvari koje znace ljudima, naprimer testove, sanitajzere itd. Preporucujem video za 10 najzanimljivijih primera:
 

 

11 hours ago, cloudking said:

Ja mislim da ti neblokirani sistemi nisi trpeli posledice samo zato sto su bolji. Nemacka je imala tolko bolnickih kapaciteta da maltene nisu morali nikakve mere da uvode.
Italija je komplikovan slucaj i milsim da ona ne moze da se poredi sa ostalim zemljama jer se tamo desilo vise stvari odjednom koje su dovele do tolke ekspanzije.

I to je svakako jedan od faktora. Ali nije samo nemacka vs italija. Imao si grcku vs italiju, grcka svakako nije puno bolja od italije. Imas gomilu zemalja da uporedis. Meni je sigurno da je jedan od glavnih faktora italije kombinacija gripa i korone. Kada te napadnu dva virusa, normalno da ce da trse populaciju. DA je cela italija bila pogodjena - nije. 50 % samo jedna regija. Bas regija koja je u isto vreme imala grip.


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 hours ago, Juanito said:

И не користи се научни метод (осим форме), хипотеза, дедукција, провера и тако у круг, него само анализа података и тражење корелација. Тако је одавно. Зато један дан изађе рад да кафа убија, а сутрадан да продужава живот. Не кажем да је цела медицина таква. Наравно да има сјајних и високо научних студија, нарочито у генетици, биомедицини и генерално свуда где се фундаментална наука примењује за решавање медицинских проблема. Ал ове “епидемиолошке” студије где кљукају људе свим и свачим и онда мере ефекте без икакве идеје зашто нешто јесте или није су стварно више прекардашиле. 

To vazi za sve ove studije koje se bave statistickim posmatranjem posledica. Sociologija, drustvena pitanja, ekonomija, psihologija.Svako moze da skuva kako 'oce. Zato je bitno sustinsko razumevanje principa kako nesto radi.

Zato uostalom ja verujem da ljudi izazivaju globalno zagrevanje ali se ne pecam preterano da ce to da rezultuje u nekim strasnim posledicama upravo iz tih razloga, sto klimatska nauka slicno postupa kao i epideomilozi sada.

Svako zasadi po jedno drvo..... i resili smo problem globalnog zagrevanja i co2 emisija :)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, fsa рече

Ovakvi tekstovi mi se jednostavno gade

И мени се гаде реакције  појединих на црквене текстове, односно  промишљања на актуелне проблеме. 

Може империја да узврати ударац, али ме рука боли од трица :)))

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, fsa рече

@Рапсоди 

Kako bi ti definisala pojam "crkveni tekstovi"? 

Не разумем питање ?

Неко од црквеног клира постави текст, на актуелну ситуацију (конк.ковд и све што уз то иде) и детаљно из више аспеката обради тему, а неко ( у конк.случају ваша маленкост) нађе за сходно да повраћа, притом  не наводећи  конк.на " ШТА " повраћа из текста . Наведи таксативно  или конк.издвој из текста део на који повраћаш . Онда ја могу да изведем два закључка...или да си богоборни атеиста који само ако види објаву  некога из цркве (и не прочитавши ) пљује, односно повраћа на њу , или да си  нечији бот коме не одговора  нешта из текста.А шта  друго да мислим, после лаконске повраћке :smeh1: не остављаш ми трећу опцију.   

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Рапсоди 

Vidi... to što neko nosi mantiju samo po sebi nikako ne čini svaki njegov tekst "crkvenim" niti smislenim. Samo na temu ove pandemije s lakoćom možeš naći na desetine članaka u kojima episkopi i sveštenici ( ne "bogoborni ateisti" ili "nečiji botovi" ) iznose dijametralno suprotna gledišta. Dakle, pisanje ovog sveštenika na pomenutu temu je samo još jedan lični stav, a nikako ne stav crkve niti "crkveni tekst". Kao takav, on podleže svakoj vrsti kritike, pa i ovoj mojoj koju ja izražavam jednom rečju: zgađenost ( termini "pljuvanje" i "povraćanje" tvoj su dodatak... ja ih nisam koristio ). Tekst je toliko beslovesan da ne zavređuje da se o njemu dublje diskutuje. Vama koji to ne vidite ja ne mogu da pomognem.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, fsa рече

Vidi... to što neko nosi mantiju samo po sebi nikako ne čini svaki njegov tekst "crkvenim" niti smislenim.

Слажем се.

пре 6 часа, fsa рече

Samo na temu ove pandemije s lakoćom možeš naći na desetine članaka u kojima episkopi i sveštenici ( ne "bogoborni ateisti" ili "nečiji botovi" ) iznose dijametralno suprotna gledišta

Слажем се.

пре 6 часа, fsa рече

Dakle, pisanje ovog sveštenika na pomenutu temu je samo još jedan lični stav, a nikako ne stav crkve niti "crkveni tekst". Kao takav, on podleže svakoj vrsti kritike,

Слажем се.

пре 6 часа, fsa рече

Tekst je toliko beslovesan da ne zavređuje da se o njemu dublje diskutuje. Vama koji to ne vidite ja ne mogu da pomognem.

Када изнесеш критику да је нешто " толико бесловесно ",  људски је да онда и даш објашњење за такав став. Без објашњења зашто ти је текст толико гадљив могу само да мислим да си злонамеран...у противном демантуј ме. Покушај, можда урадиш и добро дело па нам отвориш очи.  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Scepa рече

Da se Ceca i Veljko nisu razboleli od corone ne bi ni znali da virus postoji u srbiji!

  

image.png

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Juanito  Најзад да неко нешто смислено изјави што има логике и мож' се разуме.

RS.N1INFO.COM

Direktora Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr. Milan Jovanović Batut" Verica Jovanović rekla je za RTS da je...
Quote

Direktorka Batuta je rekla da dve trećine svih novozaraženih prethodnih nedelja pokazuju lakšu kliničku sliku.

Prema njenim rečima, to je jedan od posebnih parametara koji ukazuju da epidemija ima drugačiji karakter. Navela je da izostanak simptoma ukazuje na slabljenje manifestacije virusa, ali je dodala da ne sme da se zaboravi da je virus i dalje prisutan, zbog čega treba i dalje poštovati preventivne mere.

Quote

Jovanović je ukazala da brojka od 73 zaraženih zahteva pažnju, ali ističe da je to ukupan broj zaraženih u Srbiji i da je na početku epidemije takva brojka bila alarmantna jer su se brzo razvijale teške kliničke slike i forme bolesti, a u većoj meri su se koristili respiratori.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

27 minutes ago, GeniusAtWork said:

@Juanito  Најзад да неко нешто смислено изјави што има логике и мож' се разуме.\

 

A mozda su i nasi prosti mozgici evoluirali na nivo eskperata, pa konacno nismo vise toliko glupi da ne razumevamo njihove izjave. Ipak se dosta trudimo...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@GeniusAtWork 

Rekla je i da je za kolektivni imunitet potrebno 75%. Španci su stigli do 5% a do kraja istraživanja kažu da će imati max. 35% (sa razlikama u regionima).

Kod nas je testovima pronađeno 12.000 zaraženih (ako je verovati vlastima) a obično se kaže da ih ima 50-80 puta više u populaciji. Dakle, ako uzmemo da ih kod nas ima 100 puta više (zbog manipulacija statistikom) to je 1.200.000 ljudi ili max. 17% (od 7.000.000). Ni blizu kolektivnog imuniteta. I vlast to zna. I šta radi?

Donosi odluku da ne testiraju kontakte zaraženih a zadnjih par dana vidimo da ministarstvo zdravlja ne daje ni podatke o novozaraženima za pojedinačne gradove nego samo ukupno. Zašto? Zbog izbora.

Verovatno računaju s tim da je virus "oslabio" tj. da su se u populaciji održali sojevi koji se lakše šire tj. oni koji ređe daju teže kliničke slike jer takvi lakše prolaze nezapaženo/neprijavljeno.

Ali ako se relativno brzo zarazi i ostalih 83% stanovništva može se očekivati da bude dovoljno teško obolelih da zdravstveni sistem ponovo dođe u problem. Ali bitno je da se sada održe izbori i ostane na kakvoj takvoj vlasti a ko će od glasača da se prevremeno preseli na groblje posle tih izbora nije bitno. Kao što nije bitno ni sve ono što je pre izbora obećano.

To za narod u stvari znači da bojkotovanjem izbora bojkotuju i epidemiju korone kao i one koji su je zloupotrebili da šire dezinformacije zbog izbora.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...