Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 6 часа, Stameni рече

Vrlo interesantni novi uvidi, u predavanju čuvenog Džona Joanidisa, američkog naučnika

grčkog porekla, koji je jedan od najstrožih kritičara savremene nauke (problema ponovljivosti

naučnih istraživanja), reprezentativnosti istraživanja (veličina studije i veličine otkrivenih efekata

i njihova klinička značajnost (biomedicina i medicina)).  Jedan od perjanica "medicine zasnovane

na dokazima" (Evidence-based medicine).

 

Nije on kriticar danasnje nauke.....
On je covek naucnik i bavi se metastudijama i metanaukom. 

On bi sigurno odbacio skoro sve sto se pisalo/pricalo o ivermektinu i pozitivno i negativno.


Isto kao sto je odbacio vecinu podataka koje imamo o kovidu kao lose (sto si i sama podelila), i verovatno je u pravu. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kod religijskih antivaksera sam sreo tvrdnju da vakcine menjaju DNK koristeći CRIPS tehnologiju.

 

 

This was in early August in New Orleans, where I had signed up to be a participant in the clinical trial for the Pfizer-BioNTech COVID-19 vaccine....The plague year of 2020 will be remembered as the time when these traditional vaccines were supplanted by something fundamentally new: genetic vaccines, which deliver a gene or piece of genetic code into human cells. The genetic instructions then cause the cells to produce, on their own, safe components of the target virus in order to stimulate the patient’s immune system."
"...What happens next can vary. The standard Cas9 protein cuts the DNA (žig zveri - the mark of the beast: mark = charagma = cut, carve (cut = seći, carve =vajati, oblikovati, rezbariti, ugravirati, tj. zver seče DNK čoveka i oblikuje, formira novi DNK čoveku koji je sada DNK zvero - čoveka, kiborga, tj. markira, oblikuje, obeležava čoveka, žigoše ga, patentira novog zvero - čoveka) - nap. moja) at the target. When the cut is repaired, mutations are introduced that usually disable a gene. This is by far the most common use of CRISPR. It’s called genome editing – or gene editing – but usually the results are not as precise as that term implies.
CRISPR can also be used to make precise changes such as replacing faulty genes – true genome editing – but this is far more difficult.
Customised Cas proteins have been created that do not cut DNA or alter it in any way, but merely turn genes on or off: CRISPRa and CRISPRi respectively. Yet others, called base editors, change one letter of the DNA code to another.."    
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 10.11.2021. at 20:48, Марко Холцлајтнер рече

Помаже Бог!

Поштовање свима, који су писали на ову тему, без обзира на ниво комуникације и квалитет информација.

После великог броја одгледаних клипова (анализа, сведочанства, обавештења итд.) коначно сам нашао веома једноставан и схватљив клип који доста тога објашњава. Нека ми опросте они који су можда ово већ поставили

https://youtu.be/ufy2AweXRkc

Screenshot_20211110-202545.thumb.png.9892f195434bec31a6ce20e4902b6108.png

клип траје 22:24 и мислим да га је вредно погледати. Објашњење је врло лако схватљиво и људима који нису толико медицински образовани.

Ко не жели да га погледа, укратко: Нови Pfizer лек, који ради на истом молекуларном или биохемиском принципу као и Ивермектин, показује добре резултате тако што блокира 3CL main protease. Укратко: овај 3CL Mpro је неопходан да се вирус репликује јер сецка протеине на мање протеине од којих настаје следећи вирус.

Међутим, Ивермектин се показао бољим, из колико сам схватио два разлога. Поред блокирања 3CL main protease, има шири спектар блокаде рецептора и спајк протеина. Такође Ивермектин се показао ефикаснијим уколико дође до мутације вируса.

За све оне који не желе да троше драгоцено време на гледање клипа, у самом опису клипа имате детаљно изнете све битне чињенице из разних научних радова. Ко је на нивоу молекуларног биолога требао би да разуме. Мислим да нема потребе да овде ставим неколико слика самог описа клипа.

Свако Вам добро од Господа и Спаса Васкрслога нашега Исуса Христа.

Праштајте

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 15.11.2021. at 23:19, haveaniceday рече

Ја и даље не веруејм да су бројеви из кине прави. 

Али ок, разумем твоју логику. 

Нисам ни помињао ТАЧНОСТ њихових бројки већ ПРИНЦИП решавања проблема са вирусом. 

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Qof-ID. Šta je ID znate - identifikacija, stoka se identificira žigom.
Qof je naziv hebrejskog slova, njegovo simbolično značenje - tko nema volje ni vremena potražiti na netu - je "nesvet" - suprotno od svetog. A doslovno značenje, kako svako slovo hebrejskoga ima značenje, je za Qof - "horus na horizontu" tj. u prijevodu: "dižuće sunce" ili alternativno "ušica igle".
Pa da je netko birao naziv ne bi ga bolje odabrao. Slučajnost? Koincidencija? Pretjerivanje? Po meni je pretjerano od nekoga zahtijevati potvrdu da je ovo ispod primio u sebe da bi mogao ući na svoje radno mjesto ili obavljati bilo kakve radnje u društvu (zdravstvo, uprava, trgovina...).

Ovo je za one koji preferiraju stručnije prezentacije:
Mikrobiološko oružje.
Od spajk proteina do uzurpacije egzosomnog sistema ljudskoga tijela.
Od adenoviralnih vektora čimpanzi do upotrebe ljudskih bubrežnih stanica kako bi se inficirale cijele stanične linije.
Manipulacije lipidnih nano čestica kao i onih egzosoma da se dobije šta god hoćete.
Upotreba kloniranih besmrtnih stanica povezana s preko 50 studija.
Artificijelni izmijenjeni (genetski modificirani) koronavirus, konkretno, Infektivni virus bronhitisa = spajk S glikoprotein kovida-19

u vakcinama imate "čistu" sekvencu genetski-modificiranog spajk proteina smještenu unutar lipidne ovojnice, mnogo, trilijune njih. lipidna masa je zato da lakše prodre u zdravu stanicu (ćeliju)  u tijelu primatelja. RNK sekvenca je modificirana na način da natjera tu stanicu da proizvodi spajk proteine takozvanog virusa kao da je tijelo primatelja "Pitrieva posudica" u laboratoriju.
S kojom svrhom? Pogledajte video ispod.

Video
___________

Mikrobiološko oružje patogenskom infekcijom - S spajk glikoprotein.
"Po prvi puta u povijesti ljudske medicine uspjeli smo prevariti naša tijela da proizvode strani protein i onda da naše tijelo napadne svoje vlastite stanice (ćelije) nadajući se da će se tako stvoriti imunitet." (dr. Peter McCullough)
Uvrnutog li rezona, u najblažu ruku. Jer kada naše stanice proizvode spajk protein pri tome se samouništavaju.

Video
___________

Fauči - Promijenili smo definicije i izmislili nove izraze i stoga nismo krivi jer nas optužujete po starim definicijama.

To je kao ona sofistrija, genetske modifikacije (GMO) se tehnički odnose na modificiranje DNK, i ako mi modificiramo RNK, to "tehnički" nije GMO, jer nije modificiran direktno DNK. Genetske, epigenetske - kako god... kao što narod kaže: vrag je u detaljima.

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.RTS.RS

Сезона слава је почела, a у недељу је Аранђеловдан, друга најчешћа слава у Србији. Владимир Вукашиновић...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Аустрија од сутра у локдауну. Све се затвара осим продавница хране, апотека и школа (родитељи се саветују да не шаљу децу у школе).

Нико, ни вакцинисани ни невакцинисани, не сме да излази из куће осим на посао, у набавку, у апотеку или због вежбања.

Кроз 10 дана ће се преиспитати да ли ће се наставити или ће укинути. Ако укину, то ће важити само за вакцинисане, остали остају под забранама.

Од фебруара обавезна вакцинација за целу популацију.

Сутра масовни протести...

линк

  • Љут 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, GeniusAtWork рече

Аустрија од сутра у локдауну. Све се затвара осим продавница хране, апотека и школа (родитељи се саветују да не шаљу децу у школе).

Нико, ни вакцинисани ни невакцинисани, не сме да излази из куће осим на посао, у набавку, у апотеку или због вежбања.

Кроз 10 дана ће се преиспитати да ли ће се наставити или ће укинути. Ако укину, то ће важити само за вакцинисане, остали остају под забранама.

Од фебруара обавезна вакцинација за целу популацију.

Сутра масовни протести...

линк

Kao sto rekoh, svaka vlast tezi diktaturi. To je prirodno stanje za vlast. 
Cemu ovi lockdowni u austriji? Koji su motivi? 

Imamo lek za koronu imamo vakcine, cemu onda apsolutna medicinska diktatura? 

Na kraju ce ovaj mim ispasti istinit... tako vlasti prave od avaksa heroje.... jer kome normalan covek koji se vakcinisao ali smatra ovo ludoscu da se okrene, koje su mu institucije i organizacije koje ga podrzavaju? Mediji? Slabije... naucnici? jok... 

Avaksi?.. pa avaksi.. niko drugi. 


image.thumb.png.415928bd51fe9cc86e5aa825a5537872.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вакцинисано у Аустрији преко 70% популације, међу осталима има ВРЛО ВЕРОВАТНО солидан део прележалих (дакле врло вероватно преко 80-85% популације са природним И оним другим антителима?!?) и болест се шири?!?

Могуће, само ако је исправан став који сам раније навео. СВИ морају прележати. Нема вакцинисаних који неће. Зато је бзвз њих пуштати а невакцинисане не - и НЕ ОЧЕКИВАТИ пораст броја заражених.

Напротив, ово је последње убрзање пред финиш трке. Само, да ли ће то разумети обичан народ? Или ће и даље владати над њима страхом у недоглед?

Ако ће тако бити, онда је за такве најбољи колективни харакири, да "не чекају смрт иза угла". Психолошки је лакше да одма' прекрате себи муке...

 

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, haveaniceday рече

Kao sto rekoh, svaka vlast tezi diktaturi. To je prirodno stanje za vlast. 
Cemu ovi lockdowni u austriji? Koji su motivi? 

Imamo lek za koronu imamo vakcine, cemu onda apsolutna medicinska diktatura? 

Na kraju ce ovaj mim ispasti istinit... tako vlasti prave od avaksa heroje.... jer kome normalan covek koji se vakcinisao ali smatra ovo ludoscu da se okrene, koje su mu institucije i organizacije koje ga podrzavaju? Mediji? Slabije... naucnici? jok... 

Avaksi?.. pa avaksi.. niko drugi. 


image.thumb.png.415928bd51fe9cc86e5aa825a5537872.png

Логично.

Сваки реалан ваксер се неће плашити тешких форми болести код себе АКО СЕ ОДГОВОРНО ПОНАША (без журки, гужви унутра и сл) као и да ће слободно пустити све аваксе да се што пре заразе и преберу. Оно што остане од њих (а то је опет бар 98-99% истих) ће бити отпорни и крај приче, крај пандемије.

Паничари ваксери ће се, напротив, све више затварати иако би требало да су заштићени од најгорих исхода. Чиста параноја.

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Јанко рече

Вакцинисано у Аустрији преко 70% популације, међу осталима има ВРЛО ВЕРОВАТНО солидан део прележалих (дакле врло вероватно преко 80-85% популације са природним И оним другим антителима?!?) и болест се шири?!?

Могуће, само ако је исправан став који сам раније навео. СВИ морају прележати. Нема вакцинисаних који неће. Зато је бзвз њих пуштати а невакцинисане не - и НЕ ОЧЕКИВАТИ пораст броја заражених.

Напротив, ово је последње убрзање пред финиш трке. Само, да ли ће то разумети обичан народ? Или ће и даље владати над њима страхом у недоглед?

Ако ће тако бити, онда је за такве најбољи колективни харакири, да "не чекају смрт иза угла". Психолошки је лакше да одма' прекрате себи муке...

Значи испада да су ови који су били за социјалдарвинизам на самом почетку пандемије били у праву? Није требало доносити никакве мере, требало је игнорисати пандемију, па ком опанци, ком обојци?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...