Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

 

Пре сат времена, fsa рече

Tačno 2 meseca posle primljene 3. doze (Fajzer) ponovo sam se zarazio, ali sada je sve je prošlo mnogo lakše: stomačni problemi i upala grla 3-4 dana, 2 dana povišena temperatura ( 37.5 - 38,3 ), glavobolja i malaksalost. Svi simptomi su nestali posle 7-8 dana i ne osećam nikakve posledice.

ja sam imao stomacne probleme sa temperaturom 38, 38.5 tri dana pocetkom okotobra, kazu da su tada vladali stomacni virusi ali jedan drugar koji je imao iste siptome je isao na test stolice i nasli su neke proteine kovida... 

  • Збуњен 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Плаво Небо рече

Ти си ко зна који по реду од кога сам чуо ово подебљано. Или после прве. И што је још горе, сви сте имали тешке симптоме. И сад нико нема доказ да му то вакцина није изазвала, да му сам организам није бурно реаговао док се нису створила антитела.

пре 19 минута, Плаво Небо рече

Хајде, нека буде да су били заражени. Зашто би онда у том случају било стриктно забрањено примати вакцину? Тако пише у упутству за употребу вакцина. То само говори о томе да вакцина може подстаћи још бурнију реакцију код већ заражене особе и да је забрањено из тог разлога. Да нису примили вакцину кад су већ били заражени до тих тешких симптома не би ни дошло.

Ne može vakcina da bude uzrok teških simptoma. Ona služi da pripremi imuni sistem za borbu sa nastupajućom infekcijom, ali za tako nešto potrebno je vreme da vakcina deluje. Ja ga nisam imao jer sam se u međuvremenu zarazio a da toga nisam bio svestan ( samo blaga glavobolja pre vakcinacije 2. dozom i narednih 3-4 dana ). Supruga je bila vakcinisana 1. dozom kad i ja, zarazila se kad i ja, a prošla je samo sa gubitkom čula ukusa/mirisa u trajanju od 2 dana. Majka i otac isto vakcinisani - nisu se ni zarazili... a svakodnevno smo bili u kontaktu. Isto i sada: supruga i roditelji vakcinisani 3 dozom kao i ja, bili u kontaktu sa mnom, nisu se zarazili. Inače, na obe doze Sinofarma svi smo prošli bez reakcija, dok smo posle Fajzera svi imali bol na mestu uboda u trajanju od par dana i malaksalost/pospanost tog dana.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Рапсоди рече

 Ко у САД плаћа трошкове болничког лечења од ковида...стварно не знам. Држава или...? 

Drzava. 

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, fsa рече

Ne može vakcina da bude uzrok teških simptoma. Ona služi da pripremi imuni sistem za borbu sa nastupajućom infekcijom, ali za tako nešto potrebno je vreme da vakcina deluje. Ja ga nisam imao jer sam se u međuvremenu zarazio a da toga nisam bio svestan ( samo blaga glavobolja pre vakcinacije 2. dozom i narednih 3-4 dana ). Supruga je bila vakcinisana 1. dozom kad i ja, zarazila se kad i ja, a prošla je samo sa gubitkom čula ukusa/mirisa u trajanju od 2 dana. Majka i otac isto vakcinisani - nisu se ni zarazili... a svakodnevno smo bili u kontaktu. Isto i sada: supruga i roditelji vakcinisani 3 dozom kao i ja, bili u kontaktu sa mnom, nisu se zarazili. Inače, na obe doze Sinofarma svi smo prošli bez reakcija, dok smo posle Fajzera svi imali bol na mestu uboda u trajanju od par dana i malaksalost/pospanost tog dana.

Рекао си да си имао баш тешке симптоме, а горе сам ставио линк за синофарм јер си њу прво примио где пише оно што пише у вези употребе и забране употребе за одређена стања (не могу да ''копи-паст'' пребацујем јер је пдф па све разбацано пребацује).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Плаво Небо рече

Рекао си да си имао баш тешке симптоме, а горе сам ставио линк за синофарм јер си њу прво примио где пише оно што пише у вези употребе и забране употребе за одређена стања (не могу да ''копи-паст'' пребацујем јер је пдф па све разбацано пребацује).

Da sam znao da sam već zaražen sigurno ne bih primio 2. dozu, jer to prosto ničemu ne koristi, nema svrhe... ali to ne znači da je primanje vakcine uzrok teže kliničke slike. Ne može vakcina da izazove upalu pluća, već samo virus... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sećam se spremanja specijalističkog ispita iz interne medicine i lekcije "Bol u leđima" u kojoj je naveden podatak da "90% bola u leđima prođe spontano nakon nekog vremena i ne zahteva nikakvu terapiju". To zloupotrebljavaju mnogi pa uvaljuju "spasonosna pomagala" i kažu "ako nekome ne deluje slobodno neka vrati, vraćamo novac u potpunosti". Ako vrate i 20-30% novca, opet su u plusu, jer će mnogima zaista "delovati" t.j. povezaće nestanak bola sa tim pomagalom. Ne sumnjam da će mnogima raznorazne alternativne terapije tako "izlečiti" i COVID.
SARS-CoV-2 je respiratorni virus i većina ljudi će ga preboleti kao bilo koji drugi virus. Bez bilo kakvih lekova, samo mirovanjem i čekanjem da se organizam sam izbori sa virusom. Šta god pili u tom periodu neće biti od ikakvog značaja, ali će oni možda imati drugačiji utisak.
I zato u medicini nije dovoljno da neko koristi neku supstancu i da nakon korišćenja izvučemo zaključak o (ne)efikasnosti iste. Potrebno je pored grupe ljudi koju pratimo dok koristi tu supstancu da imamo i kontrolnu grupu, koja ga neće koristiti, ili će koristiti nešto drugo.
Ako imamo 50 ljudi koji su tokom lečenja COVID-a pili npr. surutku, i od njih je 40 prošlo sa blagom kliničkom slikom, to ne znači da je surutka lekovita jer će i u kontrolnoj grupi, koja nije pila ništa, 40 od 50 ljudi takođe imati lakši oblik COVID-a. Zaključak je jasan.
Mene mnogi pitaju "kakvo je tvoje iskustvo u lečenju COVID-a sa ovim ili onim lekom" i ja kažem da ne znam jer zaista ne mogu ja iz svoje opservacije da donosim zaključke. Ja mogu da postavim hipotezu koja onda mora biti dokazana naučnim metodom. A to nije lak posao već naprotiv.
I zato nemojte slušati lekare a posebno ne nadrilekare koji kažu "ja sam moje pacijente lečio van protokola ovim lekom i imao sam odlične rezultate" jer to njihovo iskustvo ne znači ništa bez adekvatno urađenog istraživanja. Na osnovu kojih se i prave i menjaju protokoli lečenja.
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Плаво Небо рече

Информиши се: https://www.dzsvenac.rs/sluzbeno/images/dokumenta/zavod/Vodic-za-izvodjenje-vakcinacije SARS-CoV-2 vaccine-sinofarm.pdf

А за остало.. Тако да, укључи мало мозак, а не.. како ти оно рече мени.. ;) 

Pa ja sam ti isto ovo uputstvo postavio i potao te "gde"  a ti mi saljes isto to :)

 

Gde u tom uputstvu pise to sto si ustvrdio? 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, fsa рече
Sećam se spremanja specijalističkog ispita iz interne medicine i lekcije "Bol u leđima" u kojoj je naveden podatak da "90% bola u leđima prođe spontano nakon nekog vremena i ne zahteva nikakvu terapiju". To zloupotrebljavaju mnogi pa uvaljuju "spasonosna pomagala" i kažu "ako nekome ne deluje slobodno neka vrati, vraćamo novac u potpunosti". Ako vrate i 20-30% novca, opet su u plusu, jer će mnogima zaista "delovati" t.j. povezaće nestanak bola sa tim pomagalom. Ne sumnjam da će mnogima raznorazne alternativne terapije tako "izlečiti" i COVID.
SARS-CoV-2 je respiratorni virus i većina ljudi će ga preboleti kao bilo koji drugi virus. Bez bilo kakvih lekova, samo mirovanjem i čekanjem da se organizam sam izbori sa virusom. Šta god pili u tom periodu neće biti od ikakvog značaja, ali će oni možda imati drugačiji utisak.
I zato u medicini nije dovoljno da neko koristi neku supstancu i da nakon korišćenja izvučemo zaključak o (ne)efikasnosti iste. Potrebno je pored grupe ljudi koju pratimo dok koristi tu supstancu da imamo i kontrolnu grupu, koja ga neće koristiti, ili će koristiti nešto drugo.
Ako imamo 50 ljudi koji su tokom lečenja COVID-a pili npr. surutku, i od njih je 40 prošlo sa blagom kliničkom slikom, to ne znači da je surutka lekovita jer će i u kontrolnoj grupi, koja nije pila ništa, 40 od 50 ljudi takođe imati lakši oblik COVID-a. Zaključak je jasan.
Mene mnogi pitaju "kakvo je tvoje iskustvo u lečenju COVID-a sa ovim ili onim lekom" i ja kažem da ne znam jer zaista ne mogu ja iz svoje opservacije da donosim zaključke. Ja mogu da postavim hipotezu koja onda mora biti dokazana naučnim metodom. A to nije lak posao već naprotiv.
I zato nemojte slušati lekare a posebno ne nadrilekare koji kažu "ja sam moje pacijente lečio van protokola ovim lekom i imao sam odlične rezultate" jer to njihovo iskustvo ne znači ništa bez adekvatno urađenog istraživanja. Na osnovu kojih se i prave i menjaju protokoli lečenja.
 
 
 

Ja imam lek za prehladu. Jedini na ovom svetu. 100% efikasan.

Uzimas moj lek i za 7 dana nemas prehladu... :D

Taj fazon :)

  • Свиђа ми се 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, cloudking рече

Pa ja sam ti isto ovo uputstvo postavio i potao te "gde"  a ti mi saljes isto to :)

 

Gde u tom uputstvu pise to sto si ustvrdio? 

Није исто. Ово је за синофарм јер је он синофарм примио па се разболео. Ево овде има за фајзер упутство о контраиндикацијама https://www.dzsvenac.rs/sluzbeno/images/dokumenta/covid/vakcinacija/Vodič za zdravstveneradnike_Pfizer-BioNTech vakcina.pdf

а за синофарм сам поставио горе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Плаво Небо рече

Није исто. Ово је за синофарм јер је он синофарм примио па се разболео. Ево овде има за фајзер упутство о контраиндикацијама https://www.dzsvenac.rs/sluzbeno/images/dokumenta/covid/vakcinacija/Vodič za zdravstveneradnike_Pfizer-BioNTech vakcina.pdf

а за синофарм сам поставио горе.

Ok sad shvatam zabunu. 

Ali i dalje ne vidim gde pise da je "striktno zabranjeno da se daje osobama koje su zarazene"? 

Nije preporucljivo jer je besmisleno trosenje vakcine ali gde pise da je zabranjeno? To pokusavam da saznam od tebe vec neko vreme. 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, cloudking рече

Ok sad shvatam zabunu. 

Ali i dalje ne vidim gde pise da je "striktno zabranjeno da se daje osobama koje su zarazene"? 

Nije preporucljivo jer je besmisleno trosenje vakcine ali gde pise da je zabranjeno? To pokusavam da saznam od tebe vec neko vreme. 

Па не могу да копирам, неће нешто у пдф је документ. Ево скраћено преписујем: Контраиндикације: Акутне заразне болести, фебрилност изнад 37, затим, строго је забрањена вакцинација током акутне фазе болести. Е сад, шта се сматра под овим.. па и ковид је акутна заразна болест. У тренутку не мора да има температуру, али је особа ипак заражена. Има и за фајзер више докумената и у оном што сам ти малопре поставио. И тамо се помиње стање акутне болести и фебрилност.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...