Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

@Рапсоди

Čuo sam i ja sve i svašta i u crkvi i na pijaci i po prodavnicama, svakakve "informacije" ( proveravao sam i u ogromnoj većini slučajeva bile su netačne ). Problem je kada te neproverene rekla-kazala priče širiš dalje i time dovodiš u opasnost ljude koji ti veruju. Neka svako odluči za sebe da li će se vakcinisati, ali na osnovu pravih informacija. Daj bar ime bolnice u kojoj radi ta žena pa da proverimo iz drugih izvora da li je to tačno, jer ako nije onda ona laže i tebe... ili priča napemet nešto što je i ona sama načula od ko zna koga. Hajde da vidimo šta je tu istina, jer neko ovde očigledno laže. Ispovest tu ništa ne rešava.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, fsa рече

@Рапсоди

Čuo sam i ja sve i svašta i u crkvi i na pijaci i po prodavnicama, svakakve "informacije" ( proveravao sam i u ogromnoj većini slučajeva bile su netačne ). Problem je kada te neproverene rekla-kazala priče širiš dalje i time dovodiš u opasnost ljude koji ti veruju. Neka svako odluči za sebe da li će se vakcinisati, ali na osnovu pravih informacija. Daj bar ime bolnice u kojoj radi ta žena pa da proverimo iz drugih izvora da li je to tačno, jer ako nije onda ona laže i tebe... ili priča napemet nešto što je i ona sama načula od ko zna koga. Hajde da vidimo šta je tu istina, jer neko ovde očigledno laže. Ispovest tu ništa ne rešava.

Evo ti glavom i bradom dva doktora.

https://www.facebook.com/KraljevicMarkoIII/videos/1522775314735275

Šta ćeš sada?

Novi citat Đerleka?

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, fsa рече

@Рапсоди

Čuo sam i ja sve i svašta i u crkvi i na pijaci i po prodavnicama, svakakve "informacije" ( proveravao sam i u ogromnoj većini slučajeva bile su netačne ). Problem je kada te neproverene rekla-kazala priče širiš dalje i time dovodiš u opasnost ljude koji ti veruju. Neka svako odluči za sebe da li će se vakcinisati, ali na osnovu pravih informacija. Daj bar ime bolnice u kojoj radi ta žena pa da proverimo iz drugih izvora da li je to tačno, jer ako nije onda ona laže i tebe... ili priča napemet nešto što je i ona sama načula od ko zna koga. Hajde da vidimo šta je tu istina, jer neko ovde očigledno laže. Ispovest tu ništa ne rešava.

Како ја могу да проверим човека кога сам  чекајући у реду  у продавници чула шта прича касирки. У питању је КБЦ Драгиша МИшовић, па провери, немогуће је да сви члажу, и да сви шире непроверене информације. Овде преносимо искуства и приче, лично проживљене  као и туђа искуства. Ја нисам научни радник и никога не доводим у заблуду, ово је човече форум. Тетка ми је умрла на респираторима у Ужицу , примила је две дозе вакцине, можеш да провериш, доставићу ти на пп податке. Сестра од тетке  је позитивна на корону, има температуру  и кашље, сутра иде да сними плућа, примила је две дозе вакцине.  

  • Тужан 1

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Рапсоди U KBC Dragiša Mišović radi gospođa koja je tvrdila "u болницама је 80 посто вакцинисаних и то највише  фајзеровом и 20 посто невакцинисаних"? OK, proverićemo to.

Niko ovde ne tvrdi da se ne razboljevaju i ne umiru i vakcinisani, već da se to dešava ređe nego kod nevakcinisanih. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, fsa рече

@Рапсоди U KBC Dragiša Mišović radi gospođa koja je tvrdila "u болницама је 80 посто вакцинисаних и то највише  фајзеровом и 20 посто невакцинисаних"? OK, proverićemo to.

Niko ovde ne tvrdi da se ne razboljevaju i ne umiru i vakcinisani, već da se to dešava ređe nego kod nevakcinisanih. 

Не, госпођа  која то тврди не  ради у КБЦ Драгиша Мишовић. Ту ради господин  који тврди да је пола пола  у болници Драгиша Мишовић.

А госпођа која то тврди ради у једној од болница Београдских . Господина не знам, у продавници причао жени за касом. Госпођиног мужа знам, а госпођу површно. Фини људи генерално, не знам зашто би лагали. Госпођа која не ради у КБЦ Драгиша МИшовић  је примила вакцину, њен муж кога знам није. Јеси повезао ко је ко и ко где ради  ? Можеш и да провериш градску болницу на Звездари ? 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Tumaralo. рече

I posle više od pola godine moji sagovornici nisu naučili šta je to EROI i koliki je njen značaj.

Najjače je kad specijalac koji je pričao kako je realna cena goriva takva da bi trebalo potrošiti ušteđevinu za odlazak na izlet misli da bolje razume realnost od drugih.... :)

 

пре 2 часа, Tumaralo. рече

Od marta 2020. godine PA DO KRAJA ŽIVOTA slušaćete o RESTRIKCIJAMA.

Od tebe? :)

(jer članak kojeg si postavio nema nikakve veze sa restrikcijama... ali šta je specijalcu milo, to mu se i snilo)

 

пре 2 часа, Tumaralo. рече

Sećate se devedestih kako smo slušali o restrikcijama svaki dan?

Jok... sećam se da smo ih imali, a ne da smo u odsustvu restrikcija slušali o njima od specijalnih ljudi... :)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Рапсоди Evo za KBC Zvezdara ( deo novinskog članka ):

JOŠ 25 MESTA OSTALO U KBC ZVEZDARA Dr Stefanović ističe da je najviše nevakcinisanih pacijenata: Kao kad na loše sagrađaenu kuću udari uragan - ODNEĆE JE

Za svega sedam dana od početka bolesti pacijenti ulaze u srednje tešku formu, a u narednih sedam dana već su na respiratoru. Ako su nevakcinisani, nikakva terapija ne pomaže - umiru. Toga dosad nije bilo. Ali delta soj je potentniji od svih prethodnih, kaže dr Vladanka Stefanović, anesteziolog iz KBC Zvezdara, na ulazu u ovu bolnicu koja je peti put u kovid sistemu.

Ukoliko pacijenti imaju maligna oboljenja, imunodeficijenciju, hipertenziju, dijabetes, kardiovaskularne bolesti ili hronična oboljenja pluća, gojaznost, preko 60 godina, plus muškarci više obolevaju i na sve to su nevakcinisani, onda jednostavno ništa ne može da se uradi - priča dr Stefanović.

 

Bolnica krcata - 375 pacijenata, a maksimum je 400. Na respiratorima čak 50 njih. Među obolelima i mladi od 30 do 40 godina. Najstariji, od 70 do 90 godina, sa dosta hroničnih oboljenja. Čak 90 odsto mlađih na intenzivnoj nisu vakcinisani, dok je kod starijih taj procenat 70.

- Vakcinisani imaju nešto lakšu kliničku sliku u okviru intenzivne nege. Bukvalno vakcina pomaže da se izbore s virusom. Mlađi nevakcinisani u intenzivnoj uglavnom su s propratnim oboljenjima - hematološke bolesti, gojaznost, karcinomi. Gojaznih je ubedljivo najviše. Umro nam je čovek od 36 godina, imao je 170 kg i nije bio vakcinisan - kaže dr Stefanović.

Kad imate loše sagrađenu kuću i udari uragan, odneće je. Ako je kuća solidno napravljena, pa i ne mora da izgleda lepo, što vam je taj strah od vakcine, unutra nikome ništa ne fali. Dakle, ukoliko nemate antitela, virus prodire u ćelije, i kad uđe, niko više ne može da ga zaustavi. A mogli ste ispred te ćelije da stavite branu - napravite antitela, koja će se boriti s virusom, a to je efekat vakcine.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/jos-25-mesta-ostalo-u-kbc-zvezdara-dr-stefanovic-istice-da-je-najvise-nevakcinisanih/c065w0j

 

 

Ovo je drugi članak sa lica mesta:

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Tumaralo. рече

Od kojih drugih, jado?

Od svih drugih... tj.od bilo koga ko nije toliko specijalan da istovremeno tvrdi da proizvođači goriva trenutno ostvaruju profit i da je "realna" cena goriva takva da ti trebalo potrošiti ušteđevinu za odlazak na izlet. Nije uopšte teško biti normalniji od toga. :)

Nije teško ni biti toliko normalan da pročitaš članak o tome kako je jedan mali operater el. energije pukao jer je zaključio sporazume po nižoj ceni, a onda je cena porasla, pa da ne počneš da baljezgaš o EROI, nekakvim restrikcijama, i to večnim... za sve to je potrebno da budeš baš specijalan... :)

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, fsa рече

@Рапсоди Evo za KBC Zvezdara ( deo novinskog članka ):

JOŠ 25 MESTA OSTALO U KBC ZVEZDARA Dr Stefanović ističe da je najviše nevakcinisanih pacijenata: Kao kad na loše sagrađaenu kuću udari uragan - ODNEĆE JE

Za svega sedam dana od početka bolesti pacijenti ulaze u srednje tešku formu, a u narednih sedam dana već su na respiratoru. Ako su nevakcinisani, nikakva terapija ne pomaže - umiru. Toga dosad nije bilo. Ali delta soj je potentniji od svih prethodnih, kaže dr Vladanka Stefanović, anesteziolog iz KBC Zvezdara, na ulazu u ovu bolnicu koja je peti put u kovid sistemu.

Ukoliko pacijenti imaju maligna oboljenja, imunodeficijenciju, hipertenziju, dijabetes, kardiovaskularne bolesti ili hronična oboljenja pluća, gojaznost, preko 60 godina, plus muškarci više obolevaju i na sve to su nevakcinisani, onda jednostavno ništa ne može da se uradi - priča dr Stefanović.

 

Bolnica krcata - 375 pacijenata, a maksimum je 400. Na respiratorima čak 50 njih. Među obolelima i mladi od 30 do 40 godina. Najstariji, od 70 do 90 godina, sa dosta hroničnih oboljenja. Čak 90 odsto mlađih na intenzivnoj nisu vakcinisani, dok je kod starijih taj procenat 70.

- Vakcinisani imaju nešto lakšu kliničku sliku u okviru intenzivne nege. Bukvalno vakcina pomaže da se izbore s virusom. Mlađi nevakcinisani u intenzivnoj uglavnom su s propratnim oboljenjima - hematološke bolesti, gojaznost, karcinomi. Gojaznih je ubedljivo najviše. Umro nam je čovek od 36 godina, imao je 170 kg i nije bio vakcinisan - kaže dr Stefanović.

Kad imate loše sagrađenu kuću i udari uragan, odneće je. Ako je kuća solidno napravljena, pa i ne mora da izgleda lepo, što vam je taj strah od vakcine, unutra nikome ništa ne fali. Dakle, ukoliko nemate antitela, virus prodire u ćelije, i kad uđe, niko više ne može da ga zaustavi. A mogli ste ispred te ćelije da stavite branu - napravite antitela, koja će se boriti s virusom, a to je efekat vakcine.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/jos-25-mesta-ostalo-u-kbc-zvezdara-dr-stefanovic-istice-da-je-najvise-nevakcinisanih/c065w0j

 

 

Ovo je drugi članak sa lica mesta:

 

 

 

 

Не знам, не пратим медије врло ретко.  Никоме више не верујем, само Богу. Све узимам са резервом. Признајем можда је глупо износити туђа искуства и туђе непроверене приче  које је тешко проверити. Ствар је врло озбиљна да  би се олако причали о томе. Никога не убеђујем  у ништа . Ја се нисам вакцинисала. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...