Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 9 минута, Avocado рече

Ne pridružujemo smrt jer smrt nije jedno od poznatih neželjenih dejstava vakcine.

Imaš ih ovde: LINK iako nisu navedena sva jer je "u postupku ispitivanja"...

To je ona "deklaracija" sto po Bokiju ne postoji.

A naravno da vazi sve kao i za sve druge lekove i medicinske procedure - proizvođač odgovara za greške, doktor odgovara za sve greške... samo ne odgovaraju za ono što i nije njihova krivica - rizike za nešto što se u malom procentu dešava i kad sve urade kako treba.

 

Pa ja mislim da o tome pricamo..... postupak ispitivanja.... i zato i nema deklaracija.... jer ako dobijes nesto lose sto nije na deklaraciji onda odgovara zdravstvo,.... i verovatno zato i treba saglasnost i potpis za rizike,.... jer su rizici..... u postupak ispitivanja....

Onda sledstveno zasto ne bi mogla i smrt,.... jer je u postupku ispitivanja,.... i ne znaju se jos svi rizici i nus efekti.... i zato se ogradjuju potpisom i saglasnoscu.... to je tako.... druga je stvar ove price da neko umire posle vakcine,.... da li je zaista tako,.... to treba ispitati,....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Bokisd рече

Pa ja mislim da o tome pricamo..... postupak ispitivanja.... i zato i nema deklaracija.... jer ako dobijes nesto lose sto nije na deklaraciji onda odgovara zdravstvo,.... i verovatno zato i treba saglasnost i potpis za rizike,.... jer su rizici..... u postupak ispitivanja....

Onda sledstveno zasto ne bi mogla i smrt,.... jer je u postupku ispitivanja,.... i ne znaju se jos svi rizici i nus efekti.... i zato se ogradjuju potpisom i saglasnoscu.... to je tako.... druga je stvar ove price da neko umire posle vakcine,.... da li je zaista tako,.... to treba ispitati,....

Nije to poenta nego je poenta da je laz da ne mozes nikoga da tuzis ako te vakcina povredi usled nekog nedostatka ili falinki u dizajnu, zato sto si potpisao saglasnost.

A sto se potpisuje uopste? Pa da ne bi mogla svaka budala da tuzi prozivodjaca zbog toga sto ga je dva dana bolelo rame na mestu uboda pa nije mogao aktivno da ucestvuje  u bracnim duznostima usled cega ga je zena ostavila... Zato nam "kazu" pre vakcine " potpisi da znas da moze da te boli rame, da budes malaksao ili da dobijes temperaturu."

 

Svaka smrt izazvana vakcinom podlozna je tuzbi... ali je neophodno nedvosmisleno pokazati da je vakcina uzrokovala smrt a kako je to statisticki skoro nemoguce (jer vakcine to ne rade) ne preostaje nam drugo nego da izmisljamo veliku farmakolosku zaveru koja je sve potkupila pa ljudi umiru od vakcine a niko ne sme da kaze da je od vakcine" ;) 

  • Свиђа ми се 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A sta kaze avaks heroj Nestorovic (uocite Tumaralov i Bernardov sablon besomucnog lupetanja informacija koje nisu tacne.)

 

20210927_191344.jpg

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Bokisd рече

Pa ja mislim da o tome pricamo..... postupak ispitivanja.... i zato i nema deklaracija....

Ima.

 

Пре сат времена, Bokisd рече

jer ako dobijes nesto lose sto nije na deklaraciji onda odgovara zdravstvo,....

Ne odgovara zdravstvo.

 

Пре сат времена, Bokisd рече

i verovatno zato i treba saglasnost i potpis za rizike,

Ne.

 

Пре сат времена, Bokisd рече

.... jer su rizici..... u postupak ispitivanja....

Niđe veze...

 

Пре сат времена, Bokisd рече

Onda sledstveno zasto ne bi mogla i smrt

Zato što je iz broja vakcinisanih i broja umrlih već kristalno jasno da ne izazivaju smrt.

 

Пре сат времена, Bokisd рече

.... jer je u postupku ispitivanja,.... i ne znaju se jos svi rizici i nus efekti....

A to znači da je moguć svaki rizik koji zamisliš? Pošto se ne znaju svi rizici onda možda može da ti otpadne nos ako primiš vakcinu?

 

Пре сат времена, Bokisd рече

i zato se ogradjuju potpisom i saglasnoscu.... to je tako....

Nije mi baš najjasnije šta si zamislio da je razlika između potpisivanja i nepotpisivanja onog papira?

 

Пре сат времена, Bokisd рече

druga je stvar ove price da neko umire posle vakcine,.... da li je zaista tako,.... to treba ispitati,....

Naravno... 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, cloudking рече

A sto se potpisuje uopste? Pa da ne bi mogla svaka budala da tuzi prozivodjaca zbog toga sto ga je dva dana bolelo rame na mestu uboda pa nije mogao aktivno da ucestvuje  u bracnim duznostima usled cega ga je zena ostavila...

To nije tačno... ne potpisuješ za vakcinu za dete, pa opet ne možeš da tužiš za takve stvari...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, cloudking рече

Nije to poenta nego je poenta da je laz da ne mozes nikoga da tuzis ako te vakcina povredi usled nekog nedostatka ili falinki u dizajnu, zato sto si potpisao saglasnost.

A sto se potpisuje uopste? Pa da ne bi mogla svaka budala da tuzi prozivodjaca zbog toga sto ga je dva dana bolelo rame na mestu uboda pa nije mogao aktivno da ucestvuje  u bracnim duznostima usled cega ga je zena ostavila... Zato nam "kazu" pre vakcine " potpisi da znas da moze da te boli rame, da budes malaksao ili da dobijes temperaturu."

 

Svaka smrt izazvana vakcinom podlozna je tuzbi... ali je neophodno nedvosmisleno pokazati da je vakcina uzrokovala smrt a kako je to statisticki skoro nemoguce (jer vakcine to ne rade) ne preostaje nam drugo nego da izmisljamo veliku farmakolosku zaveru koja je sve potkupila pa ljudi umiru od vakcine a niko ne sme da kaze da je od vakcine" ;) 

Vrlo je jednostavno, imas deklaraciju (kao u apoteci) i to je to', ne moze niko da tuzi proizvodjaca ili zdravstvo (drzavu), uzeo si lek koji ima zvanicnu deklaraciju i imas deklarisane sve moguce ispitane nus pojave i to je onda na tvoju odgovornost i onda nema potrebe za saglasnost i potpis i za predocavanje rizika od doktora koji daje vakcinu, uz naravno predocavanje i prednosti vakcina, i to sve naglaseno crnim podvucenim slovima na dokumentu.

Jer je vakcina jos.... u postupku ispitivanja.... i nema se mogucnost sastavljanja zvanicne deklaracije jer se jos ne znaju tacno vecina mogucih nus efekata koji treba da postoje u toj deklaraciji.... kontekst :idea: jeste ili deklaracija ili potpis,.... ne potrebno je i deklaracija i potpis,.... zvanicno ti nabrojeno u deklaraciji nus pojave, niko te ne tera da kupujes u apoteci po prepisu doktora ako ti se ne svidja nesto u deklaraciji koja i sluzi proizvodjacu i zdravstvu od tuzbi ako se desi neka losa nus pojava.

Ali imas u deklaraciji i prednosti i pozitivu koju taj odredjeni lek moze da ima, i onda odlucis i prosudis da li moze da presudi prednosti u odnosu na rizik, pogotovo ako je rizik mali po deklaraciji.

Dok ovde kod vakcine ne znamo jos uvek sve rizike jer je u postupku ispitivanja i ne moze da bude full zvanicna deklaracija i onda je sasvim logicno da imamo ovu saglasnost i potpis i umesto deklaracije doktor predocava prednosti i rizike (sto treba da bude na zvanicnoj deklaraciji).

...jooj,.... Avocado bas secirao moju poruku,.... izmasakrirao kontekst 0512_music... skroz.... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Avocado рече

Ima.

 

Ne odgovara zdravstvo.

 

Ne.

 

Niđe veze...

 

Zato što je iz broja vakcinisanih i broja umrlih već kristalno jasno da ne izazivaju smrt.

 

A to znači da je moguć svaki rizik koji zamisliš? Pošto se ne znaju svi rizici onda možda može da ti otpadne nos ako primiš vakcinu?

 

Nije mi baš najjasnije šta si zamislio da je razlika između potpisivanja i nepotpisivanja onog papira?

 

Naravno... 

Ono sto se slazemo da bi trebalo ispitati te navodne smrtne slucajeve posle primanja vakcina.

A zasto je Avocado to bas potrebno. Pa jednostavno je, jer jos nemamo zvanicnu full deklaraciju u kojoj treba da budu po mogucstvu ispitane sve te moguce nus pojave, i ako dobijemo ispitanu deklaraciju i da nema velikih rizika onda ce lakse biti ljudima da se odluce za vakcinisanje, ovako imamo svakakve price i teorije.

Licno mislim da ne bi trebalo da postoje veliki rizici, ali ipak kao covek imam i odredjene strahove jer jos uvek nemamo ispitanu deklaraciju o vecini mogucih nus efekata, ima puno raznih informacija po netu o raznim nus efektima i trebalo bi to ispitati i prepreciti sve te neke price i teorije.

Vidis, moja majka je imala bas onako vrlo srednju zdravstvenu krizu posle primanja trece vakcine, i dalje ima odredjene 'spajkove', da li od vakcine ili mozda ne, ne znam, ali razumes, to pomalo brine ljude. I zato bi trebala zvanicna ispitana deklaracija, jer i ovo sa potpisom budi sumnju kod ljudi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Preporučena aktivna imunizacija lica određenog uzrasta

Član 20

Preporučena aktivna imunizacija lica određenog uzrasta sprovodi se u skladu sa programom iz člana 13. stav 1. ovog pravilnika.

Preporučena aktivna imunizacija lica određenog uzrasta sprovodi se na osnovu preporuke doktora medicine ili doktora specijaliste odgovarajuće grane medicine koji sprovodi imunizaciju uz prethodnu pismenu saglasnost lica koje se aktivno imunizuje, odnosno njegovog zakonskog zastupnika.

Pismena saglasnost ili odbijanje saglasnosti za preporučenu aktivnu imunizaciju daje se na Obrascu 3. koji je odštampan uz ovaj pravilnik i čini njegov sastavni deo.

Zarazne bolesti protiv kojih se sprovodi preporučena aktivna imunizacija lica određenog uzrasta su:

1) varičela;

2) oboljenja izazvana humanim papiloma virusima;

3) hepatitis A;

4) hepatitis B;

5) grip;

6) oboljenja izazvana Streptokokom pneumonije;

7) zoster;

8) rota virusne infekcije;

9) meningokokna bolest;

10) difterija;

11) tetanus;

12) veliki kašalj;

13) rubela;

14) krpeljski meningoencefalitis;

15) druge zarazne bolesti u skladu sa zakonom po epidemiološkim indikacijama.

Preporučena aktivna i pasivna imunizacija lica po kliničkim indikacijama

Član 21

Preporučena aktivna i pasivna imunizacija lica po kliničkim indikacijama sprovodi se u skladu sa programom iz člana 13. stav 1. ovog pravilnika.

Preporučena aktivna i pasivna imunizacija po kliničkim indikacijama sprovodi se kod lica kod kojih bolest protiv koje se imunizacija sprovodi može da ima teži oblik ili može da dovede do pogoršanja osnovnog oboljenja izostankom imunizacije.

Preporučena aktivna i pasivna imunizacija lica po kliničkim indikacijama sprovodi se na osnovu mišljenja doktora specijaliste odgovarajuće grane medicine i preporuke doktora medicine ili doktora specijaliste odgovarajuće grane medicine koji imunizaciju sprovodi uz prethodnu pismenu saglasnost tog lica, odnosno njegovog zakonskog zastupnika koje se aktivno imunizuje.

Zarazne bolesti protiv kojih se sprovodi preporučena aktivna imunizacija lica po kliničkim indikacijama su:

1) hepatitis A;

2) hepatitis B;

3) grip;

4) oboljenja izazvana Streptokokom pneumonije;

5) druge zarazne bolesti u skladu sa zakonom.

Zarazne bolesti protiv kojih se sprovodi preporučena pasivna imunizacija lica po kliničkim indikacijama su:

1) male boginje;

2) ovčije boginje;

3) infekcija citomegalovirusom;

4) druge zarazne bolesti u skladu sa zakonom.

https://www.paragraf.rs/propisi/pravilnik_o_imunizaciji_i_nacinu_zastite_lekovima.html

Uvek se potpisuje obrazac 3

http://www.eupropisi.com/dokumenti/SG_052_2021_010.pdf

 

 

 

 

52.png

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@sanja84 Pokazuje da se u Srbiji kod vakcine za kovid daje istovetna saglasnost kao i za mnoge druge vakcine. U nekim zemljama to nije potrebno. 

Leon Vujanovic

Moderator
To je nešto što se zove informisani pristanak i razlog je zašto uz svaki lek imate i listu sa nuspojavama i slično. Vaš lekar bi takođe, svaki put kada Vam uvede novu terapiju, trebao da objasni način delovanja tog leka, itd. Najnormalnija stvar.

https://www.facebook.com/groups/117202582284906/posts/838897100115447/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, sanja84 рече

Avokado. Čemu služi papir? Saglašavam se sa procedurom i objašnjene su mi prednosti i mane!? Koji će nam (im) lepi taj papir ? Šta potpisujemo po tebi?

Vec sam ti dao Konovo objasnjenje i evo Fsa je našao i propis koji ga potvrđuje...

Dakle, važi za sve vakcine koje nisu obavezne... (ništa @Bokisd , više sreće sledeći put)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Avocado daj deder proveri ako imaš vremena čemu služi taj potpis. Kad nekog pošalješ u psihijatrijsku bolnicu on mora potpisati pristanak, ili ga sudom zatvaraš i lišava slobode. Svaki potpis ima svoje zašto. Objasni ko odgovara u ovom slučaju. Raspitaj se... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, sanja84 рече

@Avocado daj deder proveri ako imaš vremena čemu služi taj potpis. Kad nekog pošalješ u psihijatrijsku bolnicu on mora potpisati pristanak, ili ga sudom zatvaraš i lišava slobode. Svaki potpis ima svoje zašto. Objasni ko odgovara u ovom slučaju. Raspitaj se... 

Meni ima smisla da bi obezbedio da niko ne može da dobihe takvu vakcinu bez pristanka... znači ne može lekar u bolnici da ti pored nekih drugih inekcija da i takvu vakcinu...

U svakom slučaju ne važi samo za kovid pa vam je inicijalna priča već deplasirana... jel možemo da pređemo na neki novi antivakcerski mit?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...