Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 7 минута, fsa рече
МИТРОПОЛИТ МЕСИНИЈСКИ ХРИЗОСТОМ - ВАКЦИНАЦИЈА ТРЕБА ДА БУДЕ ОБАВЕЗНА ЗА СВЕ
Уверење да би вакцинација требало да постане обавезна за целокупно становништво и свештенике изразио је митрополит месинијски Хризостом у једној од грчких радио станица, пише Orthodox Times.
„Обавеза мора имати заједничку примену за цело друштво. Нико не може бити искључен, чак ни свештеници, јер смо сви подложни опасностима COVD-19. Ово би требало да се односи на целу популацију. Сваки члан друштва мора бити вакцинисан како се смрт и уништење не би проширили", рекао је митрополит, истичући да вакцинација не крши права појединца. „Индивидуално право се цени када поштујем другу особу и када не узрокујем да друга особа умре. Морамо се вакцинисати да бисмо прекинули ланац смрти. Суочени са дилемом живота или смрти, нећемо примењивати Устав .“
МИТРОПОЛИТ ХРИЗОСТОМ СЕ ПОСРЕДНО СЛОЖИО СА СТАВОМ РУСКЕ ЦРКВЕ КОЈА КАО „ГРЕШНИКЕ“ КАРАКТЕРИШЕ ОНЕ ЉУДЕ КОЈИ ОДБИЈАЈУ ДА СЕ ВАКЦИНИШУ: „Грех је када човек изазове смрт - то се односи на сопствени живот и на животе наших ближњих. Свако од нас мора да одреди свој однос према ближњем “, рекао је он, напомињући да су они који негирају вакцинацију грешни у моралном смислу. Према његовим речима, већина митрополита подржава ове напоре, јер је вакцинација средство за спасавање живота свих људи.
Такође је нагласио да Црква може само да покуша да убеди оне који одбијају вакцинацију кроз своје учење и личним контактом свештенства са верницима да "иза вакцина не стоји ништа метафизичко, нема сујеверја или теорија завере". Он је, међутим, додао да свуда у свим областима постоје порицања и вакцина и спровођења мера.
„Забрињава то што многи млади људи који су под овим велом завере и сујеверја неће бити вакцинисани. Ово је веома опасно за цело друштво “, рекао је митрополит Хризостом.
Упитан о ставу свештеника са Крита, који одбијају да причешћују вакцинисане, он је објаснио да „нико нема право да искључује верника из тајне светог причешћа, био он вакцинисан или не. Таинство, учешће и присуство (У Цркви) нема никакве везе са овим животом.''
„Они који то раде одговорни су Богу, Цркви и свом епископу“, закључио је он.
Пред другим медијима, митрополит Хризостом је изјавио да је Црква од самог почетка заузела исправан и уравнотежен став о потреби вакцинације:
“ВАКЦИНАЦИЈА ЈЕ ЕТИЧКИ ЧИН И ЧИН ОДГОВОРНОСТИ ПРЕМА НАШИМ БЛИЖЊИМА. СВЕ ШТО ЈЕ ПОВЕЗАНО СА ЗАДОВОЉЕЊЕМ НАШЕ ИНДИВИДУАЛНОСТИ И МОЖЕ ИЗАЗВАТИ СМРТ ИЛИ УНИШТЕЊЕ НАШИХ БЛИЖЊИХ, ЈЕСТЕ ГРЕХ ЗА ЦРКВУ. ИМА ЛИ ВЕЋЕГ ГРЕХА НЕГО ДОПРИНЕТИ СМРТИ БЛИЖЊЕГ? (…) ОНО ШТО ЦРКВА МОЖЕ УЧИНИТИ ЈЕ ДА ПОДИГНЕ СВЕСТ КОД ЉУДИ ДА СЕ ВАКЦИНИШУ."
Митрополит Хрисостом: “Ваксинацията трябва да бъде задължителна за всички”
Християнство.бг

Strašno kakve pogubne stvari izgovara.

  • Свиђа ми се 1

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ova vest na prvi pogled nema veze sa koronom, ali to je samo na prvi pogled.

NOVA.RS

Sve smo bliži tome da svaki naš korak i potez prate pametne kamere čije je postavljanje u Beogradu počelo još pre dve godine. Pomoću napredne tehnologije biometrijskog prepoznavanja lica biće odmah...

 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Н И Н Е рече

Држава има право да пропише неке санкције за невакцинисане ако јој ми дамо то право. Многе болести су искорењене вакцинама, то ти не смета вероватно. 

П.С. много шириш на споредне теме. Надам се да ниси дошао да тролујеш на теми о опасном вирусу, то би било баш јадно.

Држава исто тако има право да пропише и санкције против класних (или расних) непријатеља. Није уопште проблем са вакцинама, него у принципу. Не може држава да те тера да убацујеш хемикалије у своје тело. То је сабласно.

Не тролујем.

 

пре 10 минута, Милошшш рече

Strašno kakve pogubne stvari izgovara.

Сви се позивају на каноне о куги. Али, куга је много очигледнија, и смртоноснија болест. Ако добијеш кугу готово сигурно ћеш умрети, и види се да си заражен. И ако некога другога заразиш, тај ће исто готово сигурно умрети. COVID је у 80% асимптоматски. Вирус убија, и многи су неоправдано неодговорни (као нпр. кад знају да су заражени, а свеједно иду по граду, и то без маске) али не може да се пореди са кугом, чак ни са колером. Није ни близу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, fsa рече

Strašno je to što nerazumnima ne vredi pričati... ali i za to ima leka - obavezna vakcinacija

Slažem se da ne vredi pričati, svako će raditi kako misli da treba. A što se tiče ovog drugog, neka bude Božja volja, ali neću dozvoliti nikom da me ucenjuje ili prisiljava. 

  • Свиђа ми се 1

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Dragi рече

jer samo privremeno menja naš gen

Nije to kazala.

Na 5:37 kaže da ni jedan sastojak vakcina ne menja naše gene na duži vremenski period. E sad, ako iz cele njene priče izvučeš samo ovo "na duži vremenski period", možeš to interpretirati po svojoj volji. Ali ako slušaš ceo intervju, jasno je šta priča.

P.S. Ne znam nemački, te sam poslušala tvoj savet i pitala tvoje sugradjane - Bečlije.:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Милошшш рече

Slažem se da ne vredi pričati, svako će raditi kako misli da treba. A što se tiče ovog drugog, neka bude Božja volja, ali neću dozvoliti nikom da me ucenjuje ili prisiljava. 

Ima rešenja i za to :0212_rolleyes:

https://www.danas.rs/svet/delosi-pojedinci-primaju-vakcine-u-ime-drugih-za-novac-zavisnik-od-heriona-vakcinisan-23-puta/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, fsa рече

Kovid propusnice = skok broja vakcinisanih

Kovid propusnice koje su uvedene prošle nedelje u Sloveniji dovele su do naglog porasta stope vakcinacije.https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=09&dd=20&nav_category=167&nav_id=1925308

 

 

A kod nas hoce li ih biti uopste? Nesto sumnjam da ce ovaj smeti da se zamera tom birackom telu...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, fsa рече

To već ne bih mogao, što ne želiš sebi ne čini ni drugima.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Милошшш рече

Strašno kakve pogubne stvari izgovara.

Ruski patrijarh slicne stvari reko... Ruska pravosalvna crkva vas avakse nazvala javno gresnicima...

 

#samokazem :D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, sampaganini92 рече

Лаж.

La la la la :D

Speaking on state television, Metropolitan Hilarion, head of the Moscow Patriarchate's department for external church relations, said those refusing to vaccinate were committing "a sin for which they will have to atone throughout their lives".

 

WWW.REUTERS.COM

Russia's powerful Orthodox Church admonished people refusing to be vaccinated against COVID-19, calling them sinners who would have to atone for the rest of their lives, as the country reported another jump...

 

tra la la la :)

 

RS.N1INFO.COM

Ruska pravoslavna crkva je osobe koje odbijaju da se vakcinišu protiv koronavirusa nazvala grešnicima, osuđenim na iskupljenje do kraja života.

 

Na na na na naaaaa! :D 

WWW.POLITIKA.RS

MOSKVA - Ruski patrijarh Kiril vakcinisan je u martu jednom od ruskih vakcina protiv korona virusa, izjavio je danas šef odeljenja Sinoda Ruske pravoslavne crkve za odnose sa društvom i medijima Vladimir...

 

 

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, mirko1929 рече

али не може да се пореди са кугом, чак ни са колером. Није ни близу.

Za razliku od brige za javno zadravlje koja bez problema moze da se poredi sa fasizmom ;) 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Милошшш рече

Ova vest na prvi pogled nema veze sa koronom, ali to je samo na prvi pogled.

NOVA.RS

Sve smo bliži tome da svaki naš korak i potez prate pametne kamere čije je postavljanje u Beogradu počelo još pre dve godine. Pomoću napredne tehnologije biometrijskog prepoznavanja lica biće odmah...

 

O ovome pričam već pola godine.

Pravi značaj kineskih gulag kamera prevazilazi kognitivni kapacitet tupavih glava raznoraznih poverenika, pravnika i ostalih đerleka.

Podaci koje te kamere harvestuju uopšte ne mogu da se obrade nigde u Srbiji već idu tamo gde postoje gigantska postrojenja za tu svrhu (verovatno Kina).

Onda, nakon što ih supermoćni algoritmi obrade, do naše policije stiže informacija o tome koga treba uhapsiti "jer ugrožava bezbednost" u Novom svetskom poretku

Isti ljudi bivaju označeni putem facial recognition sistema i uskraćuje im se pristup društvu, uslugama, ekonomiji uopšte..

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...