Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

To jesu problem, sve ove fašistoidne teorije zavere... Ali kriva je levica, koja odbija da jede hlorisanu piletinu i genski manipulisani kukuruz, ali zato svom snagom pristaje na gensku manipulaciju sopstvenog tela. I onda nam dolaze ovaki biseri.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Dragi рече

To jesu problem, sve ove fašistoidne teorije zavere... Ali kriva je levica, koja odbija da jede hlorisanu piletinu i genski manipulisani kukuruz, ali zato svom snagom pristaje na gensku manipulaciju sopstvenog tela. I onda nam dolaze ovaki biseri.

Hahah

 

Vidi ga samo se restartovao.

Sest puta me je nacrtano da vakcina nije nikakva genska terapija i trazeno mu ja da objasni kako to kovid vakcina modifikuje gene i samo se izgubio.

Sad se vraca ko da se nista nije desilo i nastavlja od pocetka. :)

 

Jel sad kapirate zasto se sa avaksima samo treba zajebavati? Ionako su nemocni da ista promene i na kraju ce svakako da urade to sto se od njih trazi samo njihov detinji karakter podrazumeva da prvo mora malo da kukumavce...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Милошшш рече
RS.N1INFO.COM

Direktor kancelarije Svetske zdravstvene organizacije (SZO) u Srbiji Marijan Ivanuša izjavio je da se ljudi u Srbiji uglavnom ne vakcinišu zbog nepoverenja.

Strašno zaista da ovako nešto kaže. Ko sve danas nije direktor. Jad i beda.

Meni deluje kao notorna činjenica... dato je 5-6 milijardi vakcina u svetu i oko tri miliona u Srbiji... šta je sporno u njegovoj izjavi?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Милошшш рече

Иронија је што би Фаучијев интервју из 2019. данас вероватно био забрањен на Твитеру због „ширења дезинформација“.

Ne znam kome da verujem - tebi koji kažeš da bi Twitter suspendovao ili tviterašu koji kaže da je twitter suspendovao. :scratch_head:

Da li si ti pogledao datum od kada je taj intervju i da li si poslušao makar taj deo koji je dat u tvitu (ako ne i ceo intervju)?

Tviteraš laže

"....that masks and distancing from coughing people are “paranoid” stuff."

Fauči je reagovao na nošenje maske za zaštitu a o distanci, u tom delu, nije bilo reči.

Što se nošenja maske tiče, pitanje je bilo (nešto poput) Da li me maska štiti? Ako ti za ovih godinu i po nisi shvatio da maska ne štiti (štiti ali, gotovo, zanemarljivo) onoga koji je nosi, već druge..... šta da ti kažem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Avocado рече

Meni deluje kao notorna činjenica... dato je 5-6 milijardi vakcina u svetu i oko tri miliona u Srbiji... šta je sporno u njegovoj izjavi?

 

Sporno je to što se začudio "kako nisu ispitane"; pa lepo brate, nisu, tek se sad ispituju, ovo što se trenutno radi je ispitivanje. Kao kad bi ti došao kod mene u apoteku da ti dam neki lek i pitaš me da li je ovo ispitano pošto je novo, a ja ti kažem "kako da nije, evo uzeše ga neki pre tebe". :) 

  

  • Свиђа ми се 1

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Branka62 рече

Što se nošenja maske tiče, pitanje je bilo (nešto poput) Da li me maska štiti? Ako ti za ovih godinu i po nisi shvatio da maska ne štiti (štiti ali, gotovo, zanemarljivo) onoga koji je nosi, već druge..... šta da ti kažem.

Onaj koji kija i kašlje u redu, on treba da nosi, očigledno. Ali onaj ko je zdrav, on nije u obavezi da je nosi, to je besmislica.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Милошшш рече

Sporno je to što se začudio "kako nisu ispitane"; pa lepo brate, nisu, tek se sad ispituju, ovo što se trenutno radi je ispitivanje. Kao kad bi ti došao kod mene u apoteku da ti dam neki lek i pitaš me da li je ovo ispitano pošto je novo, a ja ti kažem "kako da nije, evo uzeše ga neki pre tebe". :)

Da bi tvoj primer bio adekvatan, potrebno je da tvoj odgovor glasi: "kako da nije, sprovedeno je više kliničkih studija, a koristilo ga je i nekoliko milijardi ljudi pre tebe... ali je novo..."

 

  • Оплаках :)) 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Милошшш рече

Onaj koji kija i kašlje u redu, on treba da nosi, očigledno. Ali onaj ko je zdrav, on nije u obavezi da je nosi, to je besmislica.

!. Kako ću znati da nisam presimptomatska?

2. I dalje tvrdim da je ovaj tvit, i tvoje prenošenje istog, zavlačenje neobaveštenih.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

И још једном хвала Богу што нам је дао мудре и љубављу испуњене архијереје у нашој нам драгој СПЦ.

 

Свима заинтересованима:
 
 
Наша савест нас приморава, као Архипастира повереног нам стада, да путем овог отвореног писма, изразимо своју дубоку забринутост у вези са ситуацијом у којој се нашла наша Држава (Аустралија) током ове тренутне здравствене кризе, за коју страхујемо да постаје све више криза човечности него самог здравља. 
 
 
Латинска пословица: „Homo homini lupus est!“ "Човек је човеку вук", трагично је пронашла свој нови облик у данашњој кризи као: „Homo homini virus est!“
 
 
Човек је постао вирус за своје ближње, у овом свету који се свакодневно мења и својим изгледом све више наликује дистопијском друштву. Ово није хипербола; ово се заиста дешава, управо сада пред нашим очима. Погледајмо само наша радна места, некада места колегијалности и пријатељства, која се сада брзо претварају у места сегрегације, сумње, малтретирања и исмејавања оних који још нису добили „пролазни зелени штиклир”! 
 
 
Живописан пример оваквог стања предочио нам је један од наших верника, који, иако у поседу медицинског изузећа (од вакцинације), доживљава стигматизацију од колега због његовог невакцинисаног статуса; третиран је као здравствени ризик, с дискриминирајућим презиром, као да је губавац или ходајући вирус. 
 
 
Ова врста понашања би се раније сматрала неприхватљивом, међутим у „новој нормалности“ данашњег дистопијског друштва, суптилно је охрабрена медијском хистеријом, која подстиче масовну психозу, у којој су страх и анксиозност, неповерење и сегрегација постали ново јеванђеље! 
 
 
Важећа полиса „без убода - нема посла“ утицала је, и наставља да утиче на добробит и ментално здравље многих који сматрају да су сатерани у ћошак и приморани да приме вакцину, без права на информисан пристанак и слободу савести. То се не би смело догађати нигде у свету, посебно не у демократском друштву какво је у Аустралији. Људи имају легитимно право да буду забринути и да постављају питања у вези са овим вакцинама, за које се тврди да су још увек у фази клиничког испитивања, како је недавно изјавио аустралијски министар здравља. 
 
Примена оваквих мера на радном месту, створила је многе друштвене и егзистенцијалне стрепње које последично утичу на друштво у целини. 
 
 
Никакве уцене или принуде, па и оне које се тичу вакцинације, нису морално прихватљиве. Без слободе избора нема човечности. 
 
 
Православно хришћанство исповеда да је човек створен по образу и подобију Божјем, и да је средишње својство или обележје оваквог лика, дар слободне воље; могућност и способност да се слободно определи.
 
 
На пример, следити Христа у Православној Цркви је од онтолошког значаја, јер следовање Христа води ка формирању, тј. људском преображају и усавршавању = савршенству = спасењу. Међутим, са тачке гледишта Православне сотириологије ово је синергијски чин који подразумева слободну диспозицију човека. Сам Христос каже: „Ако неко ЖЕЛИ да иде за Мном, нека се одрекне себе, узме свој крст и иде за Мном“ (Матеј 16:24). Христос нам оставља избор, не поништавајући људску слободу избора – опредељења и не намеће спасење. 
 
 
Свети Иринеј Лионски ово такође подвлачи: 
 
„... зато што је Бог од почетка учинио човека слободним субјектом, који поседује сопствену моћ, баш као и своју душу, да се добровољно повинује Божијем закону, а не Божијом принудом. Јер код Бога нема присиле, јер је  добра воља према нама у Њему стално присутна. И зато Он даје добар савет свима. У људе, као и у анђеле, усадио је слободу избора...” 
(Свети Иринеј, Против јереси, IV, 37, I)
 
 
Ово не би требало да буде схваћено као генерални став против вакцина, већ као апел да се омогући свима право на информисани пристанак, узимајући у обзир моралне бојазни, које неки од верника могу имати. Православни хришћани, на пример, имају морални проблем у прихватању вакцина које су развијене од ћелијског материјала (линија) добијеног из ткива узетог од абортираних фетуса. Питање етичке забринутости за такве вакцине покренуле су прошле године неке од најбројнијих хришћанских јурисдикција у Аустралији, попут Римокатоличке, Англиканске и Грчке Православне Архиепископије. 
 
 
Стога треба узети у обзир моралне приговоре хришћана, јер они једноставно нису само субјективни погледи, већ произлазе из основних позиција и суштинских веровања Цркве. 
 
 
С тим у вези, поред централног питања слободе савести, наши верници могу да наведу и овај разлог, позивајући се на ово наше Архипастирско писмо и друге ставове Православне Цркве, као образложење зашто нису у могућности да приме одређене вакцине. 
 
 
Такође, желимо да изразимо велику забринутост према узнемирујућим најавама увођења „ковид пасоша“ (пропуснице за вакцинисане). Уверени смо да ће ово довести до поларизације друштва, да ће поделити народ, породице и пријатеље и да ће дати основу за даље обесправљивање и изолацију људи. 
 
 
С тим у вези, у медијама се такође помиње да ће „Цркве морати да користе системе провера о вакцинацији како би приступ богослужењима био омогућен САМО вакцинисанима са обе дозе“?!? 
 
 
Ово је потпуно страно духу Цркве, еклисиологији, Светом Писму (Јеванђељу) и Предању Цркве. Никада не бисмо могли прихватити или усвојити такву праксу! То би подразумевало дискриминацију оних који су чланови истог Тела, Тела Христовог, Његове Свете Цркве. Како можемо ићи против Јеванђеља? Против Христа који кличе: „Дођите к Мени сви који сте уморни и оптерећени, и ја ћу вас одморити“ (Матеј 11:28). 
 
 
Не можемо прихватити поларизацију верника, то је противно самој природи Цркве и нећемо примењивати овај систем у нашим храмовима. 
 
 
Црква прихвата све који траже Христа - и вакцинисане и невакцинисане. Она ће настојати да излечи рањено и тешко оптерећено друштво, а не да наноси нове ране и оптерећења. 
 
 
Молимо се да нас Христос све обасја и излечи, (нарочито) ово друштво погружено у таму туге и анксиозности, како бисмо своје ближње видели не као вирус, већ као оне који су саздани по Његовој слици и прилици. 
 
 
Са архипастирском љубављу и благословом, 
 
 
+ С И Л У А Н 
Епископ аустралијско-новозеландски 
Српске Православне Цркве
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, sampaganini92 рече

И још једном хвала Богу што нам је дао мудре и љубављу испуњене архијереје у нашој нам драгој СПЦ.

Nemali broj arhijereja i sveštenika platio je glavom tu svoju anti-naučnu "mudrost"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, fsa рече

Nemali broj arhijereja i sveštenika platio je glavom tu svoju anti-naučnu "mudrost"

Само ти цепај своју мудрост не обазири се на своје архијереје, за чега ће ти кад има СЗО и кризни штаб. Нека се помоле за тебе а и за све нас блаженопочивши добри наши пастири из Царства Небеског.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, sampaganini92 рече

Само ти цепај своју мудрост не обазири се на своје архијереје, за чега ће ти кад има СЗО и кризни штаб. Нека се помоле за тебе а и за све нас блаженопочивши добри наши пастири из Царства Небеског.

 

Pomoli se i ti za ovo dete koje je sad u patnjama zbog vas budala...

 

Gde mi je nestao @haveaniceday? Treba da mi objasni da je najveca glupost vakcinisati decu od kovida...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...