Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 2 часа, obi-wan рече

OVAI DO KTOR jE NESTO CUDAN DANIE DJILASOV NEKI.. #PAJELTAKO

...

Ovog treba uhapsiti sta misli te kad bi moglo tako u nemacku il neku drugu zemlju da se prica zna se red svuda bio karantin nije vas milicija dobro bila hahahaha sta sad kriv vam Vucic sto je korona pa idite u neku drugu zemlju pa ce te da vidite svaka cast nasoj vlasti svet nam zavidi ni kad se nije bolje zivelo sve zahvaljujuci nasem precedniku volimo te dragi nas Aco da vladas jos sto godina! <3

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, GeniusAtWork рече

Ovog treba uhapsiti sta misli te kad bi moglo tako u nemacku il neku drugu zemlju da se prica zna se red svuda bio karantin nije vas milicija dobro bila hahahaha sta sad kriv vam Vucic sto je korona pa idite u neku drugu zemlju pa ce te da vidite svaka cast nasoj vlasti svet nam zavidi ni kad se nije bolje zivelo sve zahvaljujuci nasem precedniku volimo te dragi nas Aco da vladas jos sto godina! <3

12:smeha:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@GeniusAtWork

A skontaj ovo. Jos malo faktografije. :)

...

NE = ne stiti od respiratornih virusa
DA = stiti od respiratornih virusa

117184085_10157742326888333_619095889176

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=101577423268

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, obi-wan рече

@GeniusAtWork

A skontaj ovo. Jos malo faktografije. :)

...

NE = ne stiti od respiratornih virusa
DA = stiti od respiratornih virusa

117184085_10157742326888333_619095889176

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=101577423268

 

Вирус се не преноси из наших плућа и грла као суви прах па да буде најважније колико микрона је вирус а колико микрона пропушта нека маска. Вируси и бактерије из плућа, грла, носа путују у капљицама слузи које су стотинама и хиљадама пута веће од саме честице вируса. Заустављањем тих капљица зауставља се и вирус (а бацањем или дезинфиковањем маске се касније вирус и уништава). Дакле, битно је да се зауставе те капљице а за њихово заустављање је сасвим довољна и величина филтера на хируршким маскама.

Да није тако сви хирурзи и стоматолози који носе те маске током операција и интервенција би били идиоти. Међутим они нису идиоти јер тим маскама ефикасно штите пацијенте од својих вируса и бактерија који у капљицама из уста и носа могу да инфицирају пацијенте.

Ако ово једноставно објашњење некима који читају тему није довољно ево и визуелно лепо објашњено.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, nikola a рече

 

Да није тако сви хирурзи и стоматолози који носе те маске током операција и интервенција би били идиоти. Међутим они нису идиоти јер тим маскама ефикасно штите пацијенте од својих вируса и бактерија који у капљицама из уста и носа могу да инфицирају пацијенте.

 

Objasnjeno u dve recenice. :naklon:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, haveaniceday рече

Ko krivi kinu? Mozda samo fox... niko drugi. A trebalo bi svi.

Na stranu sto laze kao pas o trampu al dobro to je ocekivano.

Svi mediji na zapadu, s tim da oni koji su ujedno i antitrampovski traže dlaku u jajetu da mu zamjere gdje mogu, kao kod onog "kineski virus". 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, nikola a рече

Вирус се не преноси из наших плућа и грла као суви прах па да буде најважније колико микрона је вирус а колико микрона пропушта нека маска. Вируси и бактерије из плућа, грла, носа путују у капљицама слузи које су стотинама и хиљадама пута веће од саме честице вируса. Заустављањем тих капљица зауставља се и вирус (а бацањем или дезинфиковањем маске се касније вирус и уништава). Дакле, битно је да се зауставе те капљице а за њихово заустављање је сасвим довољна и величина филтера на хируршким маскама.

Да није тако сви хирурзи и стоматолози који носе те маске током операција и интервенција би били идиоти. Међутим они нису идиоти јер тим маскама ефикасно штите пацијенте од својих вируса и бактерија који у капљицама из уста и носа могу да инфицирају пацијенте.

Ако ово једноставно објашњење некима који читају тему није довољно ево и визуелно лепо објашњено.

Све је то тачно и нема ничег спорног. Видиш да је на оном инфографику обична хирурушка маска наведена да штити друге од особе која носи маску, а не оног који је носи. За разлику од ових других које стварно штите оног који носи маску - али тих других вероватно ни нема у слободној продаји.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, GeniusAtWork рече

Све је то тачно и нема ничег спорног. Видиш да је на оном инфографику обична хирурушка маска наведена да штити друге од особе која носи маску, а не оног који је носи. За разлику од ових других које стварно штите оног који носи маску - али тих других вероватно ни нема у слободној продаји.

Pa problematično je što infografik upravo to implicira, kao da samo ove druge štite ili samo one "stvarno štite" a to nije tačno... štite i ove prve... samo postoji hipotetička mogućnost da virus prođe jer je manji, ali je ta mogućnost i mogućnost da se tako zaraziš toliko mala da je besmisleno napisati da "NE" u polju koje označava "učinkovitost zaštite"... otprilike kao da napraviš infogram po kojem kišobran nije učinkovit u zaštiti od kiše (jer neke kapljice mogu da padnu na tebe), nego jedino skafander štiti od kiše... a čak je i gore od toga...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, nikola a рече

Вирус се не преноси из наших плућа и грла као суви прах па да буде најважније колико микрона је вирус а колико микрона пропушта нека маска. Вируси и бактерије из плућа, грла, носа путују у капљицама слузи које су стотинама и хиљадама пута веће од саме честице вируса. Заустављањем тих капљица зауставља се и вирус (а бацањем или дезинфиковањем маске се касније вирус и уништава).

Brat, u tome i jeste poenta.

Imas lepo na slici, pise "aerosolnim putem". Ne, taj aerosol nije "storinama hiljada puta veci od virusa". Aerosol, bilo suvi ili tecni, je toliko sitan i fin da prosto nema sanse da se vidi i registruje. Radi se o velicinama 1 mikrona ili i nesto manjim. Drugim recima, NE, taj aerosol ne zaustavljaju neke maske (vidi sliku opet), nego prodje, a sa njim i respiratorni virusi.

aerosol_raindrop_sizes_500x400.png

https://scied.ucar.edu/image/aerosols-raindrop-cloud-droplets-sizes

Inace, ovaj mali grafikon su pravili lekari, ne neki random "borac" sa interneta. :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ovo: na temi o eksploziji u Libanu smo nesto malo poceli pricu o aerosolima. Koga zanima, neka svrati da baci pogled; ima par snimaka gde se vidi kako i sasvim trivijalne materije (npr. secer) u aerosolnom stanju mogu da budu katastrofalno opasne.

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...