Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Други врх првог таласа вируса корона који је погодио Србију трајаће до 15. или 20. јула, а затим ће уследити пад броја оболелих. Ово предвиђа др Ана Глигић, вирусолог и некадашња шефица лабораторије у Институту „Торлак”,

 

 

WWW.POLITIKA.RS

Други врх првог таласа вируса корона који је погодио Србију трајаће до 15. или 20. јула, а затим ће уследити пад броја оболелих. Ово предвиђа др Ана Глигић, вирусолог и...

Ипак, морамо да будемо свесни да ковид 19 никада неће нестати из наше средине. Овакве вирусе једино нешто из природе може да натера да нестану. Зато ћемо морати да се прокужимо. То значи да ће вирус морати да протутњи кроз нас или ћемо да добијемо вакцину.

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, fsa рече
WWW.NEDELJNIK.RS

Vakcina protiv kovida-19 koju je razvila biotehnološka kompanija Moderna u partnerstvu sa američkim Nacionalnim institutom...

 

Eto vec 2 gotovoe za par meseci. :)

idemo ??????

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Juanito рече

Осим што код многих вируса, што онда значи вероватно и овог (осим ако не прихватимо ”не знамо ништа (ТМ)” догму), PCR остаје позитиван неко време након што особа више није болесна и није заразна. За инфлуенцу је то и показано пре пар година и из неког разлгоа сад сви ћуте о томе, укључујући и њега.  Нарочито је контроверзно значење позитивног PCR теста код асимптоматских пацијената, укључујући и оне који су прележали ковид, били негативни, па су онда поново позитивни.

Pa šta? Kakve to ima veze sa tekstom... pa čak i sa tom jednom rečenicom izvučenom iz konteksta?

Da, PCR može da bude pozitivan i ako je neko ranije bio zarazan.

Test na antitela može da bude negativan ako je neko zarazan ako je urađen prerano, što je otprilike odmah nakon što osoba primeti simptome.

Ne vidim kako ovo što si istakao menja zaključak da je kriminalno ljudima raditi test na antitela pre PCR (i kao uslov za isti) i reći im da su zdravi ako je test na antitela negativan???

 

пре 38 минута, Juanito рече

Не котнам њега и сличне у овој ситуацији, као да им је свима стало да што је могуће више заплаше људе, да што је могуће више ствари забране и затворе и да оне са инфекцијом без оправданог научног разлога држе у карантину недељама више него што је потребно.

Бабић је од почетка епидемије птица злослутница која избацује све што може да буде ужасно ложе и при том упорно игнорише све што већ знамо од раније, а што не иде у прилог екстремним паничарима. 

Не контам мотив. Можда је само обичан страх у питању, а можда и политичко опредељење.

Ja ne kontam tebe ali neću da se bavim motivima...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Juanito рече

Бабић је од почетка епидемије птица злослутница која избацује све што може да буде ужасно ложе и при том упорно игнорише све што већ знамо од раније, а што не иде у прилог екстремним паничарима.

Motiv je isto sto i svim panicarima. Kao i vec pomenutom "radiologu" to je ekipa sa grupe nauka. Motivi su paznja i priznanja.
Skoro mi je drugar slao postove sa grupe "nauka" na facebooku, vece mracenje nisam video.

Drugi motiv je Babicevo gledanje na ljudsku prirodu. Kao i ostalih likova tamo. Svi oni veruju u "unconstrained" human nature. Tako sam ja izvukao iz diskusija sa njima.
 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Avocado рече

Ja ne kontam tebe ali neću da se bavim motivima...

Nema sta da se bavis ili ne bavis. Juanito je neko ko razmislja racionalno o dobrim i losim stvarima i oba uzima u obzir da bi imao sto racionalnije misljenje o virusu, pandemiji i onome sto nas ceka.

Motiv mu je da odupre ovim idiotima koji bez trunke srama glume neke eksperte a imaju samo najnegativnije moguce predikcije. Kukavice obicne zeljne paznje i priznanja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, haveaniceday рече

Motiv mu je da odupre ovim idiotima koji bez trunke srama glume neke eksperte a imaju samo najnegativnije moguce predikcije. Kukavice obicne zeljne paznje i priznanja.

Da, Babić je idiot koji glumi eksperta, a zapravo ti si ekspert genije...    :ok::dobro::))12:smeha:

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, haveaniceday рече

Trebalo bi da procitas Sowella, onako malo detaljnije.

image.png.8497d0dfbc2608c11b5943f7d25ad0f9.png

Stvarno? Misliš da treba da pročitam Sowella detaljnije da bih znao da neki intelektualci lažu da bi stekli moć?

Ti nisi to znao dok nisi pročitao Sowella detaljno?  :D

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, haveaniceday рече

p.s. @Avocado ti si za pitersona pisao da je idiot,

Ne bih rekao da mi se tako nešto omaklo... da nije neko tvoje kreativno "čitanje" i "pamćenje"?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Avocado рече

Stvarno? Misliš da treba da pročitam Sowella detaljnije da bih znao da neki intelektualci lažu da bi stekli moć?

Ti nisi to znao dok nisi pročitao Sowella detaljno?  :D

Ocigledno cim ne kapiras da je Babicev motiv to da dobija povremen intervju i paznju od drugih manje obrazovanih idiota, koji ce da lajkuju njegove postove i komentarisu ispod njih, i svi zajedno pricaju kako je svako ko se ne slaze sa njima debil i moron, jer je njima rekao veliki akademik Babic, i tu je veliki radiolog koji je navodno jedva preziveo koronu al je stigao da bloguje o tome, i kako ne treba da se hapse deca na ulicama koja protestuju (jer ona ne prenose koronu valjda) ali treba da se hapse ljudi koji su protiv nosenja maski i protiv vakcinicije jer su to ubice.

jedna ogavna idiotska ekipa kompletna, onako....

To su sve idioti. Neki od njih su inteligentni i obrazovani al su idioti.

sto se babica tice, diskutovali smo o poslednjoj debati trampa i hilari - njegov utisak hilari razbila dobija vrlo verovatno. Samo idiot nije mogao da vidi da ce tramp da pobedi u tom momemtu. Lik redovno gresi po pitanju svih redom predikcija koje iznosi van. Zato i iznosi samo negativne, te ne zameraju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Avocado рече

Pa šta? Kakve to ima veze sa tekstom... pa čak i sa tom jednom rečenicom izvučenom iz konteksta?

Da, PCR može da bude pozitivan i ako je neko ranije bio zarazan.

Test na antitela može da bude negativan ako je neko zarazan ako je urađen prerano, što je otprilike odmah nakon što osoba primeti simptome.

Ne vidim kako ovo što si istakao menja zaključak da je kriminalno ljudima raditi test na antitela pre PCR (i kao uslov za isti) i reći im da su zdravi ako je test na antitela negativan???

Не мења никако закључак. Ово што они раде са тестом на антитела јесте криминално.

Али је такође неетички и штетно за медицину ово што ради струка са PCR тестовима. Тим пре што то не ради само напредна стока, него читава струка на планети. А ако ме оптужиш да паметујем о нечему што не знам, може бити да си у прави, ал имам право (ваљда?) да питам. Нека онда објасне позитивне PCR тестове недељама и клиничко значење тога, нека кажу да ли су људи заразни недељама после престанка симптома, нека кажу како је могуће да људи који су недавно оздравили буду поново позитивни на PCR и на основу тога стављени у карантин, нега објасне кад се раније тако нешто радило. Нека кажу да ли је научно и медицински и епидемиолошки исправно ово што сад раде или оно како су радили годинама уназад у току епидемија грипа.

пре 39 минута, Avocado рече

Ja ne kontam tebe ali neću da se bavim motivima...

Мој мотив, бар онај главни, освешћени, је што се плашим да након овог лудила у науку и научнике и медицину више нико неће веровати и да ћемо имати најгору ситуацију икада са псеудомедицином.

Једноставно речено, није тачна изјава да је позитиван PCR тест увек значи активну инфекцију. То можеш да провериш гуглањем радова објављених у претходних пар година. Откуцај "PCR test virus infectivity before:2020-01-01" (ово последње како би избегао да ти сви резултати буду о корони), па ћеш видети и сам колико је студија објављивано на ту тему. PCR тестира присуство вирусних фрагмената без да нам каже ишта о њиховој активности у органзму, о заразности итд.

Мени лично јесте битно да се ови наши криминалци стрпају у затвор, ал ми је још битније да они који о теми знају сасвим отворено говоре о свему и све испитуу, а не само понављају мантре и збуњују људе до у бесконачно. А о мотиву не могу да се не запитам кад је у питању неко ко толико зна. Ако заиста мислиш да мотиви нису битни, онда не признајеш такве ствари као што је сукоб интереса, не признајеш ни битност мотива у истрагама итд.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, haveaniceday рече

Ocigledno cim ne kapiras da je Babicev motiv to da dobija povremen intervju i paznju od drugih manje obrazovanih idiota, koji ce da lajkuju njegove postove i komentarisu ispod njih, i svi zajedno pricaju kako je svako ko se ne slaze sa njima debil i moron, jer je njima rekao veliki akademik Babic,

Ako nemam fantazije o Babićevim motivima, onda treba da čitam Sowella da shvatim da neki intelektualci nekad lažu?  :D

 

пре 1 минут, haveaniceday рече

jedna ogavna idiotska ekipa kompletna, onako....

To su sve idioti. Neki od njih su inteligentni i obrazovani al su idioti.

Da rezimiramo, ako neko ne deli tvoja mišljenja i fantazije to je zato što je:

a) manje inteligentan i manje obrazovan od tebe

b) više inteligentan ili više obrazovan od tebe ali laže radi moći

c) više inteligentan ili više obrazovan od tebe ali je ogavni idiot kompletni.

Jel sam propustio neku opciju?

 

  • Оплаках :)) 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Avocado рече

Da rezimiramo, ako neko ne deli tvoja mišljenja i fantazije to je zato što je:

a) manje inteligentan i manje obrazovan od tebe

b) više inteligentan ili više obrazovan od tebe ali laže radi moći

c) više inteligentan ili više obrazovan od tebe ali je ogavni idiot kompletni.

Jel sam propustio neku opciju?

Zaokruzi sve odgovore koji vaze za one koji ne dele tvoja misljenja, pa primeni na mene. Slicni smo tu.

 

Ako nemam fantazije o Babićevim motivima, onda treba da čitam Sowella da shvatim da neki intelektualci nekad lažu? 

:D



Kad pratis neke ljude i njihovu aktivnost preko 10 godina, skapiras malo sta ih gura, koji su im motivi itd.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Juanito рече

Не мења никако закључак. Ово што они раде са тестом на антитела јесте криминално.

Али је такође неетички и штетно за медицину ово што ради струка са PCR тестовима. Тим пре што то не ради само напредна стока, него читава струка на планети. А ако ме оптужиш да паметујем о нечему што не знам, може бити да си у прави, ал имам право (ваљда?) да питам. Нека онда објасне позитивне PCR тестове недељама и клиничко значење тога, нека кажу да ли су људи заразни недељама после престанка симптома, нека кажу како је могуће да људи који су недавно оздравили буду поново позитивни на PCR и на основу тога стављени у карантин, нега објасне кад се раније тако нешто радило. Нека кажу да ли је научно и медицински и епидемиолошки исправно ово што сад раде или оно како су радили годинама уназад у току епидемија грипа.

Ok, ali to je sasvim druga priča koju Babić u ovoj poruci nije ni pominjao... nije rekao da su PCR testovi 100% pouzdani i da nemaju false positives...

A stvarno ne znam ni što ti je toliko teško da razumeš zašto se neko sa pozitivnim PCR testom stavlja u karantin ili ne pušta u zemlju i slično kad su cost/benefit razlozi sasvim očigledni... ako si nekog stavio u karantin ili ga nisi pustio u svoju zemlju iako nije zarazan, a ima pozitivan PCR jer je preležao kovid pre 6 meseci ne gubiš mnogo...

Kad je epidemija u pitanju "false postive" obično nije bitan...

 

пре 2 минута, Juanito рече

Мој мотив, бар онај главни, освешћени, је што се плашим да након овог лудила у науку и научнике и медицину више нико неће веровати и да ћемо имати најгору ситуацију икада са псеудомедицином.

Ja se bojim da smo to isto imali i pre kovida i da ćemo naravno imati i posle...

 

пре 2 минута, Juanito рече

Једноставно речено, није тачна изјава да је позитиван PCR тест увек значи активну инфекцију. То можеш да провериш гуглањем радова објављених у претходних пар година. Откуцај "PCR test virus infectivity before:2020-01-01" (ово последње како би избегао да ти сви резултати буду о корони), па ћеш видети и сам колико је студија објављивано на ту тему. PCR тестира присуство вирусних фрагмената без да нам каже ишта о њиховој активности у органзму, о заразности итд.

Sasvim nesporno... zaista ne znam nikog ozbiljnog ko tvrdi suprotno... samo ne znam zašto to ističeš kao nešto što je bitno?

 

пре 2 минута, Juanito рече

Мени лично јесте битно да се ови наши криминалци стрпају у затвор, ал ми је још битније да они који о теми знају сасвим отворено говоре о свему и све испитуу, а не само понављају мантре и збуњују људе до у бесконачно.

Bojim se da upravo ti to radiš... (evo Mlađu si već zbunio u vezi sa Babićevom porukom više nego što je inače zbunjen :) )

Realno je mnogo opasnije u vreme epidemije isticati to da PCR testovi daju i false positive rezultate, nego prećutati to... jer evo i ti veruješ da se verovatno već preležao kovid i ja znam baš gomilu ljudi koji isto to veruju... imaš rizik da neki koji su takvi svež PCR test "protumače" tako da je samo pokazao da su već preležali kovid i da ne primene mere koje bi trebalo...

 

пре 2 минута, Juanito рече

А о мотиву не могу да се не запитам кад је у питању неко ко толико зна. Ако заиста мислиш да мотиви нису битни, онда не признајеш такве ствари као што је сукоб интереса, не признајеш ни битност мотива у истрагама итд.

Mislim da su mnogo bitni ali da je za zaključivanje o nečijim motivima potrebno baš dosta informacija/dokaza, a čak ni tad nisi siguran... sa druge strane, čini mi se da imamo urođeno to da onima sa kojima se temeljno ne slažemo pripišemo loše motive...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...