Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 2 минута, Срђан Шијакињић рече

У пракси нисам чуо да ико има благослов да помало дуне. :) 

Pih. :dry:

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Desiderius Erasmus рече

Pih. :dry:

Можда негде у епархијама у Новом свету, ко зна... :D

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Desiderius Erasmus рече

Kodein se koristi samo tako, imaš ga i u kafetinu najobičnijem. Efedrin se koristi u kapima za nos. Lekovi sa kokainom bi bili preskupi, pretpostavljam da je to razlog što se ne koristi, a i kod svakog leka moraš da izvagaš korist i štetu od njega. Džaba što je anestetik kad ćeš da navučeš čoveka.

Kanabis je štetan kad se zloupotrebljava, ali pomaže kod multiple skleroze i kod nekih vrsta bolova. A ne stvara tako lako zavisnost.

 

Kodeina nema u kafetinu, ima kofeina. Kodeina je bilo u lekovima protiv kašlja, danas nećeš lako naći lekove sa njime. Efedrin kapi još možeš. Što se tiče kokaina cena nije problem njegovog nekorišćenja (ni u medicinske svrhe). On je skup (pre svega!) radi toga jer je zabranjen.Sl. kao i za cenu lekova ovde koji se kupuju na crno. U cenu na crno lekova imaš ugradjeno puno toga: zaradu nabavljača, prenosioca peko granice, prodavca, njihove strahove od carine, ispekcija...   

Dalje npr. cena običnog Prilazida 5 mg, danas je oko 650 RSD a to je preračunato blizu 40 eura za gram. Da ne govorimo o bitno skupljim lekovima.

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Срђан Шијакињић рече

А иначе мање штетан него алкохол када се злоупотреби, о цигаретама да не говоримо... И људи (тј. неки људи) виде тај апсурд и траже да се исправи. Али и даље имамо логику "тако се почиње", ко дува пређе на хероин и умре као бескућник итд... :)

 

Da moze se reći bitno manje je štetan od alkohola i cigareta. Za alkohol i cigarete oko štetnosti mrtva je trka. Prvi i po zdravlje i kao uzrok mnogih socijalnih problema. Drugi pre svega za zdravlje. 

Eto lep je primer. Ako su ovo dvoje toliko štetni, pa i finansijski po državu, makar po lečenju obolelih zavisnika, zašto se države nisu iskrenije trudile tokom čitavog dvadesetog veka da te zloupotrebe marginalizuju nego je radjeno suprotno. Zato što u zdravstveni fond ide iz tvog džepa, a zarada od duvana i alkohola u njihove ...

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Tristatri рече

 

Da moze se reći bitno manje je štetan od alkohola i cigareta. Za alkohol i cigarete oko štetnosti mrtva je trka. Prvi i po zdravlje i kao uzrok mnogih socijalnih problema. Drugi pre svega za zdravlje. 

Eto lep je primer. Ako su ovo dvoje toliko štetni, pa i finansijski po državu, makar po lečenju obolelih zavisnika, zašto se države nisu iskrenije trudile tokom čitavog dvadesetog veka da te zloupotrebe marginalizuju nego je radjeno suprotno. Zato što u zdravstveni fond ide iz tvog džepa, a zarada od duvana i alkohola u njihove ...

 

 

Мени је то занимљиво питање. Што се цигарета тиче, интересантно је да су у последње време државе и поред огромних пара које се ту врте иоак успеле да сузбију пушење. Бар у тзв. западном свету. А алкохол је имао доста успона и падова, али се држи... Бар код нас, чини ми се да нико не покушава да сузбија алкохол. 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ministar Dačić UPOZORAVA: Ako izbace vakcinu za koronu u septembru, garantujem da je to smišljeno mnogo ranije

- Ova pandemija je još daleko od velikih pandemija. Od svinjskog gripa je umrlo od 170 do 500 hiljada ljudi. Neću da kažem da su preterane mere, ali se pitam zašto je to tako. Da li nam sledi još gori scenario. Ako neko izbaci vakcinu u septembru, ja mogu da vam garantujem da je to smišljeno mnogo ranije. Nemoguće da je to za tako kratko vreme - zaključio je on.

 

WWW.NOVOSTI.RS

Ukidanje vanrednog stanja moglo bi da se dogodi krajem sledeće nedelje, ali ne pre nego što to kaže struka. Moraćemo da...

 

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

.

Npr. morfin koga ima u opijumu se bez problema koristi u medicini. I niko ne pravi problem oko tog korišćenja niti se od toga pravi priča, iako se opijum može i zloupotrebljava se. Morfin je potreban je i koristi se. A dobija se iz opijuma i nije moguće praviti ga sintetski. Slično bi bilo i za thc i dr. kanabinoide iz kanabisa. Ako je potreban uvede se u upotrebu procedurom (zakonski). Ali sa kanabisom je poenta trenutno upravo da se priča o njemu. Ta priča su zapravo 'mala vrata'!

Što je juče bilo neprihvatljivo, danas će mo o tome pričati, a sutra ...? Kasno, a?

 

Evo linka: Инфо-служба СПЦ 

Ovu vest sa linka gore jedva da ko čita. I pitanje da li uopšte privlači bitne pažnje više. A npr. u osamdesetim godinama 20. veka, što nije tako davna prošlost, tako nešto bilo je nezamislivo da će postati standard. Malo je pažnje i pobune protiv toga, a posledice užasne. I to radi se o (našoj) deci. A kad o tome više ne dižemo glas. Šta će nas onda pokrenuti?  

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Глумац све објаснио: Oвај вирус ће проћи, на крају крајева живећемо са њим, али безчашће и неосетљивост ове власти...то неће проћи. 

И молим да ми се без ваљаног разлога не бришу коментари.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Министар образовања Грчке Ники Карамеус:  Грци ће морати да носе маске у Цркви од 17 маја 

Упитана да ли ће верници моћи да приме причешће од 17. маја, када ће им бити дозвољено да под одређеним условима учествују у Божанској литургији, министарка је рекла да "не улазимо у питања вере", нагласивши  "стручњаци  су изнели мишљење о томе како се вирус преноси и да је пљувачка укључена у те путеве преношења."

Керамеус је такође рекла да ће, по препоруци стручњака, верници бити обавезни да носе маску у цркви.

0122_tuk

ORTHODOXTIMES.COM

The Minister of Education, Niki Kerameus, was asked about the issue of the Holy Communion, speaking today on SKAI TV

 

Слава Богу на свему

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Србољуб+ рече

Промовише Тримирје, пост на Велики петак, пост у опште. Шта је ту лоше?

Video koji sam quotala ne govori o tome. Ne čuh da je pomenuo post.
Govori o benefitima izgladnjivanja koja su bila nametnuta, odnosno boljem imuno-odgovoru generacije čiji preci su igrom slučaja bili izgladnjivani. Zato pomenuh autofagiju. Čak ne mislim da je loše  redukovati ishranu, ali ako je lični izbor.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...