Jump to content

ЕКСЛУЗИВНО НА ПОУКЕ.орг (ВИДЕО): Заев спреман да приватно (испод руке), плати 100 хиљада евра п. Вартоломеју за расколничку МПЦ и истовремено вређа Српску Цркву тврдећи да њоме управља Москва

Оцени ову тему


Препоручена порука

Иначе антисрпска АнтенаМ вас редовно преноси : https://www.antenam.net/drustvo/126056-srpski-teolog-amfilohije-od-svoje-mitropolije-napravio-sektu

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, MKD13 рече

A evo Srbi danas odricu se i okrecu se daleko od Majke Crkve, i kako idu stvari idu zajedno sa rusima u novo Staroobredstvo. Jer davanje autokefalije nisu razlog za prekid evharistiskog opstenja, cak i da je to sve popraceno sa nepravdom i narusavanje kanona. Sama RPC kanone ima od Stalina, pa nista, Crkva kao i uvjek tu je ne da rusi a da isceluje i spasava. Daj Bog da se rusi opamete. 

A ti Srbijo gde ces i s kim? 

 

Pored miliona svetih mučenika, koje je ruski narod dao u XX veku, čisto sumnjam da će im Bog okrenuti leđa. 

Istambul je pokrenuo raskol pod pritiskom NATO i zapada. Nema te teologije i kanona koji će opravdati postupak Vartolomeja. 

Možete se vi zavaravati fanarskim pričama koliko vam je volja, ali ne možete lagati Boga. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Дејан Мачковић рече

Без обзира да ли је Заев испао мајмун у видеу или не, овде постоји неколико чињеница, које је Заев рекао.

1) Ципрас му је обећао помоћ Вартломеја око аутокефалије

2) Турски патријарх Вартоломеј се сложио с тим и дао конкретан приједлог да Македонци сами покрену иницијативу преко Бугара или преко Грка

3) Све то ће се десити веома брзо.

Питање свих питања је како ће се на ово све поставити СПЦ? Да ли имамо неки макро план? Да ли ћемо ћутати као Румунима, и пријетити некаквим мега гига писмима Вартоломеју, од којих ће се он као препасти?

Убјеђен сам да ће проФанарска екипа учинити све да до раскола са Турском Патријаршијом не дође. Народу ће то продати као велики успјех и углед СПЦ у Православљу, ми смо за мир, нисмо пргави, нама није до доминације. Већ у новембру на Сабору ћемо знати ко је вјера, а ко невјера. Ко има два грама мозга, моћиће да види ко од владика је шта и кад договорио са Фанаром. Жељка и Блиц ће нам све преносити!

Ако нас начну у Македонији и то им прође, можемо се поздравити са овом трећом аутокефалијом. Имамо пар мјесеци да се припремимо. Ми лаици можемо барем да не идемо у Грчке цркве кад смо на мору у Турској или Грчкој, или у иностранству, а владикама нек је Бог на помоћи.

Нек је сваком на његову душу, да Бог да се сви удавили у океану Вартоломејеве љубави!

Iz SPC nema ko da reaguje. To si dobro primetio. Praviće se mrtvi i čekati da se sve završi, posle će da izdaju saopštenja u formi žalopojki. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, sanja84 рече

Kao da nismo znali kakv stav imaju Makedonci prema nama. Ovo za CIprasa laže...sigurno. Lovačke priče.

 

Što se mene tiče niek idu kud im je volja, ne znam ni šta mi tu glumatamo, koji će nam oni.

Što bi samo to lagao? 

Ili sve laže ili ništa ne laže. I šta je taj Cipras, neki svetac? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Панарет рече

Иначе антисрпска АнтенаМ вас редовно преноси : https://www.antenam.net/drustvo/126056-srpski-teolog-amfilohije-od-svoje-mitropolije-napravio-sektu

Prenose jer tako mogu da okuvavaju. Njima je u interesu da srozaju ugled SPC u CG, ali nije to uradio Mačković već sama mitropolija svojim postupcima. Tvoja insinuacija kada se prevede na srpski znači sledeće: "Ućutite jer pravite štetu"

Šteta je već napravljena. Sad je koriste i Vučićevi i Milovi botovi, a ti nemoj biti Milov bot. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам ни знао да та Антена постоји, мало су поредали текст како њима паше и избацили неке дијелове, али шта да се ради. Чињенице су чињенице и могу се оповргнути само другим чињеницама. И нисам нигдје рекао да је он направио секту, то је њихов додатак. Нажалост, он није једини српски владика који се окружио кликом и живи у описаној ситуацији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, sanja84 рече

NIje svetac. samo mi ne ide u glavu da bi  grk pomagao Svernim Makedoncima u bilo čemu.

Да ли си икад чула за Преспански споразум? Да ли си чула да Ципрас није крстио сина, да му се син зове Че Гевара Ернесто и да он је он атеиста, и да је тотално у служби Запада, и да је због свега што је учинио урнисан на изборима у недељу?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Дејан Мачковић рече

Да ли си икад чула за Преспански споразум? Да ли си чула да Ципрас није крстио сина, да му се син зове Че Гевара Ернесто и да он је он атеиста, и да је тотално у служби Запада, и да је због свега што је учинио урнисан на изборима у недељу?

Da, znam da je ateista. Ali mi Zaev izgleda kao neko ko voli od igle praviti lokomotivu i kao neko ko voli da se predstavi kao zaslužan za koješta i kao neko ko ima debelu zaleđinu.

Cipras mi prosto deluje kao neko ko ne bi zabio nož u leđa....toliko. To mi intuicija kaže.

 

A i inače da ponovim, ne shvatam zašto toliko insistiramo da ih držimo pod našom vlasti kada oni to neće. Kontraproduktivno je. Ispadamo kao neki okupatori. Samo izazivamo time neku netrpeljivost i mržnju. Moje mišljenje

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, sanja84 рече

Cipras mi prosto deluje kao neko ko ne bi zabio nož u leđa....toliko. To mi intuicija kaže.

Nemas pojma kol`ko gresis u ovome, u pitanju je jedna obicna i prodana vucibatina.

A Grci su ga vec obirsali kao metlom, jedino ne znam kako im se uopste i provukao da dodje na vlast.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, MKD13 рече

SRBIJO GDE IDESH?

 Ja kad sam nadahnut moram nesto da napisem:)

Za Zaevu i milion evra da da ispod stola Vartolomeju nije nishta. On bi te pare dao ionako Vartolomeju kad bi se ovaj zalozio za nas.

Al rec nije u tome. Srbijo gde idesh?

Vartolomej je ona ista Vizantija koja se ponasala bas ovako i uvek. Ona je bacila anatemu na Dusana, ona je davala i ukidala autokefalije kako joj svane. Al nije rec o tome. Srbijo gde idesh?

I takva kakva je bila Vizantija i Velika Hristova Crkva sa mnoge nedostatke i covekoubistva i bratoubistva, po kanonima i protiv njih, nikad nije prestala biti izvor izobilne blagodati Bozije. A ti Srbijo gde ces?

Ja nemam nisto protiv rusa al nisam bas ni rusofil da branim i njihove nedostatke, a uopste ne vjerujem u Tretog Rima i Svyataya Rus. Cast pojedincima al NE! celosti <Ruskog Mira>. Em su iznamucili liru Duha Svetoga, Maksima Grka....Em su postali najveci formalisti farisejskog duha i porodili Staroverstvo i isto kao danas su obvinjavli i klevetali Veliku Hristovu Crkvu i grke za otstupanja od vere. A njihova renesansa je bila takva da pravoslavno oko nikad nebi priviklo na nju. O Revoluciji, bogoborstvom i bogoodricanjem shta da se kaze? I TO JE BILO JUCE! Promenili odela i postali najveci pravoslavci?! Kome pricate, nagite nekog najivnog... A ti Srbijo gde ces?

Ruskaja teologija i Bogoslovlje ili Grcko Bogoslovlje? Nikad rusi nisu se ni priblizile... A ti Srbijo gde ces?

Ko te prosvetio, cijem si se mlekom dojila, kojim si se izvorima napajala?

A ti Ano, majko najveceg srbskog sina, kojeg si roda? 

A ti Nikolaj shto si pribeziste trazio u crnu Ameriku, bezeci od <rusa>?!

A evo Srbi danas odricu se i okrecu se daleko od Majke Crkve, i kako idu stvari idu zajedno sa rusima u novo Staroobredstvo. Jer davanje autokefalije nisu razlog za prekid evharistiskog opstenja, cak i da je to sve popraceno sa nepravdom i narusavanje kanona. Sama RPC kanone ima od Stalina, pa nista, Crkva kao i uvjek tu je ne da rusi a da isceluje i spasava. Daj Bog da se rusi opamete. 

A ti Srbijo gde ces i s kim? 

 

Зашто упорно брккаш Србију и СПЦ? Зашто упорно бркаш Русију и РПЦ? Вартоломеј није Византија, Византија никада није постојала већ је то било Ромејско царство. То је била мултикултурална средина. Ромејско царство више не постоји.

 То Вартоломејево "Мајка Црква" и "извор благодати" је еклисиолошка јерес а кршење канона је само последица.

Историја РПЦ није толико проста и наивна па да стане у ових твојих неколико редова. Имају они и мученике и исповеднике. Кад већ критикујеш Руску Цркву а шта ћемо са јересима које су изникле управо у том Ромејском Царству и Цариградакој Патријаршији? Све јереси су управо ту ницале. Па и РПЦ је имала својих проблема. Аријанство је везано за појаву ислама и шта ћемо сад? Тај ислам је на крају  покорио и срушио и Ромејско и Српско и Бугарско царство.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, obi-wan рече

Nemas pojma kol`ko gresis u ovome, u pitanju je jedna obicna i prodana vucibatina.

A Grci su ga vec obirsali kao metlom, jedino ne znam kako im se uopste i provukao da dodje na vlast.

E ne znam to. Delovao mi je kao iskren čovek u početku... posle nisam pratila.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, sanja84 рече

A i inače da ponovim, ne shvatam zašto toliko insistiramo da ih držimo pod našom vlasti kada oni to neće. Kontraproduktivno je. Ispadamo kao neki okupatori. Samo izazivamo time neku netrpeljivost i mržnju. Moje mišljenje

 

Evo to se i ja čudim za Kosovo. 

Zašto mi toliko insistiramo na tim tamo crkvama i manastirima i ostalim svetinjama koje su podizali Srbi i Nemanjići, kada je to sada jedna druga država i neki drugi narod? 

Što ne pustimo to Kosovo nego se trudimo da im nametnemo svoju vlast. Ispadamo kao neki okupatori. Samo izazivamo netrpeljivost i mržnju. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, sanja84 рече

E ne znam to. Delovao mi je kao iskren čovek u početku... posle nisam pratila.

To mu je bio marketing. 

Glupo je kad u XXI veku ne znaš da razlikuješ marketing od realnosti. 

Ali dobro, to ni 90% vernika SPC ne zna. Zato padaju na marketinške priče koje dolaze iz Montenegra. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Goran Likić рече

 

Evo to se i ja čudim za Kosovo. 

Zašto mi toliko insistiramo na tim tamo crkvama i manastirima i ostalim svetinjama koje su podizali Srbi i Nemanjići, kada je to sada jedna druga država i neki drugi narod? 

Što ne pustimo to Kosovo nego se trudimo da im nametnemo svoju vlast. Ispadamo kao neki okupatori. Samo izazivamo netrpeljivost i mržnju. 

 

Pričamo o Makedoniji...

I Turci su čak 500 godina živeli i vladali Srbijom, više i duže nego što smo mi imali državu, ako računamo od Nemanje. Pa šta sad, nije više njihovo i daleko im lepa kuća. Zemlja i kultura je onoga ko živi u njoj- to je neminovno a ne samo moje mišljenje.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...