Jump to content

Којом молитвом (или молитвама) се треба молити када се пали свећа за живе (односно упокојене) ?


Препоручена порука

Приликом паљења свеће за живе (односно упокојене) људи у себи кажу молитву (или молитве). Којом молитвом се треба молити у том тренутку 

паљења свеће, или непосредно након тога ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa nesto svojim recima, nema tu nekog posebnog obrasca. Npr. "sa svetima upokoj Gospode sluge tvoje...", pa onda imena.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Негде сам пронашао и ову молитву:

Господе Исусе Христе, молим те помилуј ме грешног и опрости ми грехове моје и прими жртву ову у славу и част светог имена твог а за спасење душе моје и душа сродника мојих (навести имена).
Пресвета Богородице, молим те помилуј ме грешног и опрости ми грехове моје и прими жртву ову у славу и част пресветог имена твог а за спасење душе моје и душа сродника мојих (навести имена)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...