Jump to content

Француска-Хрватска, финале ФИФА СП 2018-За кога (и да ли) навијате? [АНКЕТА]

Оцени ову тему


За репрезентацију које државе ћете навијати у финалу СП?  

29 члановâ је гласало

  1. 1. За репрезентацију које државе ћете навијати у финалу СП?

    • Француска
      18
    • Хрватска
      11


Препоручена порука

пре 20 часа, obi-wan рече

Kako god okrenes, nekako mi je najbzvz da kaze da je Francuz. Radi poredjenja: covek je rodjen u Kini, od oca Nemca i majke Norvezanke, i on je Kinez... taman tako je i ovaj Francuz. Naravno, niko ne moze ni sekunde da ospori pravo bilo kome da se izjasni kako `oce, to ni najmanje ne dovodim u pitanje, ali mislim da je ipak mnogo vazno da se svoje pravo poreklo obavezno neguje i cuva, pa neka je i dvostruko. U stvari - u tom slucaju jos i vise, jer je i bogatije.

Moj pashenog ima brata i sestru od strica, cija je majka Ruskinja. Oni itekako neguju svoje poreklo sa oba kraja, i ne bi ga se odrekli ni sekunde. I znaju oba jezika besprekorno.

Moja zena ima brata od strica, koji je - verovao ili ne - ozenjen Tajlandjankom. Ovde zive, deca rodjena ovde. Relativno cesto odlaze i na Tajland. U njihovoj kuci se itekako cuvaju oba jezika, i deca se uce da podjednako vole i cene i babu i dedu ovde, i one tamo, bez razlike. Nije uopste problem ako se konacno ta deca izjasne i kao Srbi, ali to ne moze da izbrise cinjenicu da su oni upola Tajlandjani.

Sve u svemu - `ocu da kazem da mi je nekako jadno da se covek prakticno odrice svog pravog prirodnog porekla, pa makar za koji razlog, a narocito ako je u pitanju para. Kapiram da je samom Mbapeu ovako verovatno i najlakse, ali prosto takav stav nikako ne mogu da razumem i opravdam do kraja.

Mbape je Francuz,makar kolio i Bonaparte ili Iv Momntan.Covek ima veze sa Afrikom koliko i  kralj Petar II sa Nemackom ili Rumunijom.

Procitaje Pupinovu knjigu "Od pasnjaka do naucenjaka".Nema vece ode napisane SAD od ove knjige.Nas veliki naucnik je bio prvo Amerikanac pa onda sve ostalo.Kao i Nikola Tesla.

Mbape je igrao za Francusku i ponosan je sto je doprineo da reprezentacija njegova drzave bude prvak sveta u fudbalu(zasluzeno ili ne,to je za pricu).Raduje se tom uspehu bas kao i toliko crnih Francuza koje smo mogli videti na doceku koji je prenosio TV5.

Sveta Angelina je produzila i proslavila lozu Brankovica.Da li da tu "lukavu Siptarku" prezremo sto je upraljala krv poslednje svete dinastije?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 251
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 33 минута, badenac рече

Mbape je Francuz,makar kolio i Bonaparte ili Iv Momntan.

Jeste, al` malo sutra...

пре 33 минута, badenac рече

Covek ima veze sa Afrikom koliko i  kralj Petar II sa Nemackom ili Rumunijom.

Naravno da nema, crnce u stvari beru sa drveta, oni nemaju porodicne loze od kojih poticu.

пре 33 минута, badenac рече

Procitaje Pupinovu knjigu "Od pasnjaka do naucenjaka".Nema vece ode napisane SAD od ove knjige.Nas veliki naucnik je bio prvo Amerikanac pa onda sve ostalo.Kao i Nikola Tesla.

Kad ti ljudi kazu da se ponose svojim srpskim poreklom, time je sve receno. A Amerikanac je isto sto i Sumadinac, pre svega geografska odrednica.

пре 33 минута, badenac рече

Mbape je igrao za Francusku i ponosan je sto je doprineo da reprezentacija njegova drzave bude prvak sveta u fudbalu(zasluzeno ili ne,to je za pricu).Raduje se tom uspehu bas kao i toliko crnih Francuza koje smo mogli videti na doceku koji je prenosio TV5.

I ne samo to - on je sve svoje honorare sa prvenstva poklonio ustanovama za decu sa posebnim potrebama. Dakle, pre svega je u srcu ljudina u pitanju. Ali sve to ga ni dlaku vise ne cini Francuzem. I ne treba, jer je najbolje da covek bude ono sto jeste, da se ne stidi svog stvarnog porekla, i da se ne pretvara i ne glumi je ono sto nije.

Konacno, ako kaze da je Francuz, a istovremeno brizljivo cuva i svoje pravo poreklo, to je onda to.

пре 33 минута, badenac рече

Sveta Angelina je produzila i proslavila lozu Brankovica.Da li da tu "lukavu Siptarku" prezremo sto je upraljala krv poslednje svete dinastije?

Ne znam na kojoj si ti frekvenciji brate, ali ovo je napisano kao pod nekom narkozom. Kakvo te prljanje kakve dinastije spopalo? Sta ovo uopste znaci?

Da neces da mi kazes da se Angelina stidela svog porekla?? Da se nije stideo kralj Milutin svoje majke koja je Francuskinja? Zar ne kapiras da ovo sto ti sad tvrdis upravo najvise i ide u prilog rasizmu i nipodastavanju drugih naroda? To sto se neko izjasnjava kao Srbin ili Francuz ne znaci da se on stidi ili da treba da se stidi (jos manje odrice!) svog pravog porekla i svojih stvarnih predaka.

Reci da su sv. kralj Milutin ili sv. Angelina Srpska prosto samo Srbi, bez da napomenemo bar neku rec o njihovom stvarnom poreklu, je jedan obican i bedni falsifikat.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Ariadna рече

@Justin Waters ne znam vise kome odgovaram, dugački tekstovi cak se i mi ženskog pola pogubismo u epici ?. Hrvati su svojim timom daleko dogurati, ako bismo bili sitnicavi i genealogijom se pozabavili ko zna možda bi u njihovom timu i neke Srbe našli....

Zašto je potrebno brojati krvna zrnca? Recimo da ima Srba, i recimo da im i onih koji se izjašnjavaju kao Srbi i oni koji su porijeklom Srbi ali su se vremenom asimilovali ili su iz mješanog braka pa pretegnuli na jednu stranu, šta s tim? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, obi-wan рече

A Amerikanac je isto sto i Sumadinac, pre svega geografska odrednica.

Amerikanci nisu isto što i Šumadinci. Amerikanci su nacija koja je izrasla iz jednog konglomerata naroda koji su se doseljavali na americki kontinent. Pojam nacije se kroz istoriju jako mijenjao:

Map_of_the_Holy_Roman_Empire,_1789_en.pn

Naprimjer na šta je Njemačka ličila 1789 godine, tu ni N od Njemca nije bilo u današnjem smislu...bili su Bavarci, Heseni, Saksi...itd i on isu svi jednog dana izrasli ujedinjenjem u jednu Njemačku naciju. 

Uzmi još primjera koliko hoćeš recimo Italija itd....

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedino sto su Nemci ipak postali od ljudi sa tih prostora, tj. od nativnih stanovnika te regije, a Amerikanci od ljudi sa prakticno svih prostora. Ne, nikad necu da se slozim sa takvim definisanjem nacije, jer je prosto vestacko u samoj srzi. Opet, to mi ne smeta ni najmanje da ih zovem onako kako oni sebe zovu - tj. Amerikancima. :)

Inace, ovde je vrlo umesno da se podsetimo kako se mnogi (svi?) crnci u Americi izjasnjavaju o sebi, tj. da za sebe kazu da su oni Afroamerikanci, odnosno, afroamerickog porekla. E to je vec nesto sasvim drugo, jedna postena i temeljna rec, koja u sebi lepo objedinjuje i njihovo stvarno poreklo, i njihovo licno opredeljenje.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Bernard рече

3.jpg

И овај "усташа" је причао о братству и јединству које треба да чувамо као зеницу ока... И још кад Рвати крену да плачу за Титом и говоре како су Срби разорили Југославију имам осећај да је неко сипа "елесди" у водовод.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Вилер Текс рече

И овај "усташа" је причао о братству и јединству које треба да чувамо као зеницу ока... И још кад Рвати крену да плачу за Титом и говоре како су Срби разорили Југославију имам осећај да је неко сипа "елесди" у водовод.

https://tinyurl.com/ya9lp6vd

https://tinyurl.com/y7gckj8y

https://tinyurl.com/yc62ubmx

https://tinyurl.com/yco6kqbg

https://tinyurl.com/y8e53njb

https://tinyurl.com/yas7234t

https://tinyurl.com/yanb4myc

https://tinyurl.com/y7dmht3o

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, Вилер Текс рече

И овај "усташа" је причао о братству и јединству које треба да чувамо као зеницу ока... И још кад Рвати крену да плачу за Титом и говоре како су Срби разорили Југославију имам осећај да је неко сипа "елесди" у водовод.

 

Vratite ga što pre Hrvatskoj, neka ga sahrane u Kumrovcu, podignu spomenik u Zagrebu pored bana Jelačića i vreme će početi da radi za vas Srbe. Do tada vam neće pomoći ni deset Rusija!

65515367.jpg

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, obi-wan рече

Jedino sto su Nemci ipak postali od ljudi sa tih prostora, tj. od nativnih stanovnika te regije, a Amerikanci od ljudi sa prakticno svih prostora. Ne, nikad necu da se slozim sa takvim definisanjem nacije, jer je prosto vestacko u samoj srzi. Opet, to mi ne smeta ni najmanje da ih zovem onako kako oni sebe zovu - tj. Amerikancima. :)

Inace, ovde je vrlo umesno da se podsetimo kako se mnogi (svi?) crnci u Americi izjasnjavaju o sebi, tj. da za sebe kazu da su oni Afroamerikanci, odnosno, afroamerickog porekla. E to je vec nesto sasvim drugo, jedna postena i temeljna rec, koja u sebi lepo objedinjuje i njihovo stvarno poreklo, i njihovo licno opredeljenje.

U političkim, multietničkim nacijama gdje etnikum nije odlučujući sjedinjavajući i homogenizujići faktor kakve su Kanadjani, Amerikanci, Australijanci, Novozelandjani, Meksikanci, Argentinci, Čileanci, Brazilci nije odlučujuće to odakle je ko već njihova zajednička volja i politička odluka da budu nacija za razliku od npr. Jugoslovena koji su takodjer bili sličan projekt ali zajedničke volje za tim kao kod Amerikanaca, Argentinaca, Čileanaca, Brazilaca, Kanadjana, Australana nije bilo. Svi oni su više nacija nego što su to Jugosloveni ikad bili ili uspjeli biti, propali projekt.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Zayron рече

Па има нажалост много Срба који га свесно обожавају и оних који несвесно али верно следе његов правац.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вилер Текс рече

Па има нажалост много Срба који га свесно обожавају и оних који несвесно али верно следе његов правац.

Pa ustvari Srbi su ga najviše i podržavali i doprinjeli razvoju njegovog kulta, Hrvati to u svakom slučaju nisu bili, medju Hrvatima su Tito i KPJ/SKJ imali svoje najveće protivnike.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 17.7.2018. at 22:11, kordun рече

ta globalizacija je suluda, recimo ako bi se evropska unija nastavila razvijati kako je krenula, za 50 godina ce da zatre svu tradiciju evropljana, sve ce da bude sterilno i svi cemo se zvati evrounijati, kaki srbi, cesi, moldavci, toga nece biti ni po zoloskim vrtovima, onaj ko se slaze sa takvim tendencijama za mene nije normalan

Ново време за нове људе, не за нас. Наша генерација ће тад већ одавно бити мртва, а ни живи а камоли из гробова не можемо забранити својим потомцима да се мешају са другим верама и нацијама, чак и расама. Нарочито по емиграцији, ту се националност очува максимално до треће генерације, а и она већ не зна језик и ментално је део поднебља где се родила, а не одакле су јој преци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zayron рече

Pa ustvari Srbi su ga najviše i podržavali i doprinjeli razvoju njegovog kulta, Hrvati to u svakom slučaju nisu bili, medju Hrvatima su Tito i KPJ/SKJ imali svoje najveće protivnike.

Слажем се. Али су Хрвати са Титом све добили а Срби све изгубили. Е онда ми је смешно кад Рвати хоће да се братиме па се позивају на Тита као на неки ауторитет и гарант љубави, па успут кажу да су Срби криви за све.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...