Jump to content

Напад Прве телевизије и још неких медија на проф Спасић због слика абортуса, веронаука, Батајница

Оцени ову тему


Sozont

Препоручена порука

пре 34 минута, Avocado рече

Pošto sam lajkovao zbog ostalog, moram i da kritikujem ono sa čim se ne slažem. Ja ne vidim tzv. Belu kugu kao "problem" jer ne verujem u društvene "probleme" koji zapravo ne pogađaju ni jednog pojedinca...

Апсолутно се слажем. А посебна прича је што о белој куги као проблему веома често причају они који би из ирационалних разлога волели "да нас има више", а при том имају толико уска и специфична схватања да бројност моје деце ни на који начин не утиче на њихову бројност. Али то је посебна прича. Друга прича је што они који су се заветовали на безбрачност и целибат причају о томе, где би било у реду да бар приметимо неки алтруизам, неку вишу свест и друштвену одговорност, него само паничан страх да ће нестати пастве, а о томе који су њени проблеми хајде да не размишљамо него да а приори осуђујемо.

И управо оно што кажеш: нико, али нико се и не осврће на људе који имају децу, али немају чиме да их хране, нити на људе који би их имали више (или добијали раније), али не могу због објективних потешкоћа, а које неко утицајан и моћан може покретом прста да уклони. Сви гледају једино на "проблем" абортуса. Јер, зашто помагати тамо где људи вапе за помоћ, хајде да забијамо нос тамо где нити нас ко зове, нити нас ко пита за савет.


 

Цитат

 

Ni to više ne vredi. Na selu su ljudi rađali više dece jer je (između ostalog) dete na selu bilo finansijski isplativo kao dodatni par ruku koji od malih nogu može da pomaže u određenim poslovima i poboljšava i materijalno stanje porodice, a s vremenom doprinosi sve više i više. Sa mehanizovanjem poljoprivrede (i obaveznim školovanjem) taj dodatni par ruku postaje sve manje isplativ.

P.S. Da ne bude nesporazuma, naravno da ljudi na selu vole svoju decu i ne posmatraju ih svesno kao "radnu snagu"... ali i ljudi u gradu vole svoju decu... jedina razlika je što je dete na selu "isplativije" ili "manji trošak"...

 

Наравно.

Само да се надовежем, на селу једноставно, наравно ако можеш да живиш од пољопривреде, имаш услове да будеш финансијски самосталан пре 25. чак и ако завршиш факултет, да се рано ожениш и да без проблема, наравно ако здравље и срећа послуже, имаш троје-четворо деце и да кренеш да рађаш пре нпр. 27. године. Тиме би "проблем" наталитета једноставно нестао.

Не говорим ту о радној снази ни о примитивној пољопривреди, као у време наших прадедова, него о селу које има струју, воду и интернет, башту са воћкама, двориште са псом и мачком и нормалном финансијском ситуацијом. Репродуктивна моћ парова не престаје са 35 година, многи би и са 40 поново да добију дете, али ако живе у стану од 45 квадрата са већ пунолетних двоје, теже ће се за то одлучити чак и ако добро стоје финансијски.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 28. 5. 2018. at 19:51, GeniusAtWork рече

Та деца ће сутра да учествују у саобраћају. Ајде да им прикажемо све могуће последице саобраћајних несрећа? Пошто то не могу да схвате док им се не покажу унакажени лешеви на филму.

Kod vecine i ta tema deluje tako da kad vide sta moze da se desi razmisljaju bar malo uozbilje kao ucesnici.

 

Inace poredjenje je mizerno.U saobracaju niko ne zeli svesno da ugrozi drugog,ne racunam drogirane i opijene mada oni nisu bas svesni ali znaju kad pocinju cemu ide ali u abortusu nema mozda ce beba/plod preteci vec sigurno ga ubijamo.Neverovatno je da banalizujes ubistvo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 28. 5. 2018. at 19:58, Paradoksologija рече

Mogu da odu na razne druge procedure - moraju li sa 12 godina da vide snimak svake operacije? Verovatno će se većina tih devojčica poroditi - moraju li da gledaju snimke različitih porođaja, sa manje ili više komplikacija? Možda odluče da nikad ne zatrudne...

Zasto ljudi sa nedovoljno poznavanja teme pisu...

Sedmi razred nema 12 godina.

Nece se vecina poroditi. To shvatis ako vidis da je broj abortusa oko 100 000.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Sozont рече

Zasto ljudi sa nedovoljno poznavanja teme pisu...

Sedmi razred nema 12 godina.

Nece se vecina poroditi. To shvatis ako vidis da je broj abortusa oko 100 000.

Sedmi razred ima 12 i 13 godina. Po 'novom' zakonu od pre desetak godina, u školu kreću deca sa 6.5 do 7.5 godina. Znači, sedmaci na početku školske godine imaju 12.5 do 13.5 godina, a na samom kraju, u junu, od 13 godina i 3 meseca do 14 godina i 3 meseca. U toku 66% školske godine imaju 12 i 13 godina.

Većina devojčica u svakom odeljenju će se u jednom trenutku poroditi. Manje od 5 posto će imati abortus pre punoletstva. Za cifru od 100 000 da te i ne pitam odakle ti, to nisu zvanične statistike, a opet ne razumem kako iz bilo kog broja abortusa godišnje zaključuješ da većina devojčica neće imati porođaj u životu - u svakom slučaju, najveći udeo u abortusima imaju udate žene koje su već rodile bar jedno dete.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Paradoksoligija, cifre koje deluju astronomsko su opravdane. Naravno, ne 100 000 nego 8 puta manje, ali ajde...
Primera radi, od ukupne brojke abortusa (u Beogradu 2015.godine 5 613, u celoj Srbiji 16 863), u Beogradu je 56 % medicinskih, tj namernih pobačaja. Ostatak su spontani pobačaji. Od ukupnog broja pobačaja, najveći procenat namernih ima Nišavski okrug, a najmanji (16%) Vojvodina. 

Tako da kapiram da brojka od 16 000 deluje mnogo nekome, pogotovo kad se pretvori u 100 000 nekom matematičkom transformacijom koju ja nisam učila u školama, ali nisu svi abortusi medicinski tj namerni prekidi trudnoće... sa njima se tu negde rvu spontani pobačaji i kiretaže nakon prestanka srčane radnje ploda , a sve se to kategorizuje pod jedno ime- abortus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Santi рече

Paradoksoligija, cifre koje deluju astronomsko su opravdane. Naravno, ne 100 000 nego 8 puta manje, ali ajde...
Primera radi, od ukupne brojke abortusa (u Beogradu 2015.godine 5 613, u celoj Srbiji 16 863), u Beogradu je 56 % medicinskih, tj namernih pobačaja. Ostatak su spontani pobačaji. Od ukupnog broja pobačaja, najveći procenat namernih ima Nišavski okrug, a najmanji (16%) Vojvodina. 

Tako da kapiram da brojka od 16 000 deluje mnogo nekome, pogotovo kad se pretvori u 100 000 nekom matematičkom transformacijom koju ja nisam učila u školama, ali nisu svi abortusi medicinski tj namerni prekidi trudnoće... sa njima se tu negde rvu spontani pobačaji i kiretaže nakon prestanka srčane radnje ploda , a sve se to kategorizuje pod jedno ime- abortus.

Jeeesteeee, ali to su zvanični podaci a nezvanične procene idu i do pola miliooooonaaa!  :dedica:

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Santi рече

Verujem :D verujem i da se u te cifre ubace i spontani pobačaji, prevremeni porođaji, mrtvorođenost, vanmaterične trudnoće... sve što ne rezultira rađanjem žive bebe. 

Ne misliš valjda de je neko tu kao seo, uzeo papir i plajvaz, pa kao ozbiljno nešto sabirao i računao bilo šta?  :D

U rečniku srpskog novinarstva, politike i javnog govora uopšte, "nezvanična procena" = "podatak koji sam izvukao direktno iz pozadine jer meni deluje da je to tako"

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

100.000 је још и добро, годинама се вртела дупло већа цифра као 'званична', на коју се сви позивају.

:) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, GeniusAtWork рече

100.000 је још и добро, годинама се вртела дупло већа цифра као 'званична', на коју се сви позивају.

:) 

 :shock: :shock: :shock:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Avocado рече

Ne misliš valjda de je neko tu kao seo, uzeo papir i plajvaz, pa kao ozbiljno nešto sabirao i računao bilo šta?  :D

U rečniku srpskog novinarstva, politike i javnog govora uopšte, "nezvanična procena" = "podatak koji sam izvukao direktno iz pozadine jer meni deluje da je to tako"

A jeste, treba sesti pa opaliti po svih 538 strana Batutovog ćitapa, ko će to još raditi.

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Santi рече

Paradoksoligija, cifre koje deluju astronomsko su opravdane. Naravno, ne 100 000 nego 8 puta manje, ali ajde...
Primera radi, od ukupne brojke abortusa (u Beogradu 2015.godine 5 613, u celoj Srbiji 16 863), u Beogradu je 56 % medicinskih, tj namernih pobačaja. Ostatak su spontani pobačaji. Od ukupnog broja pobačaja, najveći procenat namernih ima Nišavski okrug, a najmanji (16%) Vojvodina. 

Tako da kapiram da brojka od 16 000 deluje mnogo nekome, pogotovo kad se pretvori u 100 000 nekom matematičkom transformacijom koju ja nisam učila u školama, ali nisu svi abortusi medicinski tj namerni prekidi trudnoće... sa njima se tu negde rvu spontani pobačaji i kiretaže nakon prestanka srčane radnje ploda , a sve se to kategorizuje pod jedno ime- abortus.

Pa to, znam zvanične cifre, znam da neki vole zvanične da dupliraju jer "ko zna koliko abortusa odrade privatne klinike pa ne prijave", ali baš na cifru od 100.000 eto nijednom nisam naišla, a nije ni da sam preterano radoznala odakle to nekom.

U svakom slučaju, nijedna cifra abortusa urađenih na godišnjem nivou ne dovodi do zaključka da se većina devojčica u jednom odeljenju neće u jednom trenutku poroditi. Trenutna statistika kaže da do 40. godine skoro 75% žena rodi bar jedno dete i to je jedina statistika koja je ovde relevantna.

  • Волим 1

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...