Jump to content

Визионари предузетници и њихово пословање о трошку америчких пореских обвезника

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

пре 4 минута, Ћириличар рече

Ох, шта ће то бити да и правници имају неку предност над програмерима? :D

Глич у матриксу, 100%.

Чуј неку... Ми без вас не можемо ништа ни да купимо ни да продамо. Без вас се не може, с вама није лако.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 66
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 4 минута, Juanito рече

Чуј неку... Ми без вас не можемо ништа ни да купимо ни да продамо. Без вас се не може, с вама није лако.

 

Worst Trade Deal EVER.jpg

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Grizzly Adams рече

Супер! Увек се радујем кад неко не плаћа порез. :D

Не само да не плаћају, него добијају заједно са осталим корпорацијама "негативну пореску стопу", тј. буквално државне субвенције.

Када либертаријанизам пресврне у социјал-демократију колико је против пореза, па крене давати субвенције :smeh1:

Само у Америци, народе. Само у Америци :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ћириличар рече

Не само да не плаћају, него добијају заједно са осталим корпорацијама "негативну пореску стопу", тј. буквално државне субвенције.

Када либертаријанизам пресврне у социјал-демократију колико је против пореза, па крене давати субвенције :smeh1:

Само у Америци, народе. Само у Америци :D

Не капирам, какав либертаријанизам се "пресврнуо" у социјал-демократију... где...?

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Grizzly Adams рече

Не капирам, какав либертаријанизам се "пресврнуо" у социјал-демократију... где...?

Погледај видео. Негдје при другој половини показује које корпорације посљедњих година добијају порезе са "негативном пореском стопом", тј. не да плаћају порез од 20% и сл., него порез од -20%. Фактички то значи да им држава даје паре на име пореза којег корпорације "плаћају".

Толико се жели помоћи послодавцу ради слободног тржишта, да се буквално отишло у субвенције послодавцима - што није "free market".

И онда "они су све успјели сами". Па, не баш :stadaradim:

И то хајде да је у питању нека јавна, систематска мјера. Него је ово све резултат закулисних лобирања и потплаћивања у Конгресу као и на локалном нивоу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Grizzly Adams рече

Супер! Увек се радујем кад неко не плаћа порез. :D

Inace ne postoji federalni zakon koji bi Amere obavezivao na placanje poreza, i oni koji imaju dobre advokate, tu cinjenicu znaju da iskoriste i porez ne plate.

 Ko ne zna fintu, moze ipak da zavrsi sa kaznom za neplacanje poreza.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ћириличар рече

Погледај видео. Негдје при другој половини показује које корпорације посљедњих година добијају порезе са "негативном пореском стопом", тј. не да плаћају порез од 20% и сл., него порез од -20%. Фактички то значи да им држава даје паре на име пореза којег корпорације "плаћају".

Толико се жели помоћи послодавцу ради слободног тржишта, да се буквално отишло у субвенције послодавцима - што није "free market".

И онда "они су све успјели сами". Па, не баш :stadaradim:

И то хајде да је у питању нека јавна, систематска мјера. Него је ово све резултат закулисних лобирања и потплаћивања у Конгресу као и на локалном нивоу.

Па није фри маркет, о томе смо писали доста овде.

Не капирам зашто у том контексту помињеш "либертаријанизам"... Либертаријанци нису на власти, а оних пар што су у Конгресу сви редом гласају против тога.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, KosovoSrceCovecanstva рече

Inace ne postoji federalni zakon koji bi Amere obavezivao na placanje poreza, i oni koji imaju dobre advokate, tu cinjenicu znaju da iskoriste i porez ne plate.

Постоји закон: https://en.wikipedia.org/wiki/Sixteenth_Amendment_to_the_United_States_Constitution

Нема шансе да не платиш порез. Ако те ухвате идеш у затвор без обзира на адвокате.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Grizzly Adams рече

Постоји закон: https://en.wikipedia.org/wiki/Sixteenth_Amendment_to_the_United_States_Constitution

Нема шансе да не платиш порез. Ако те ухвате идеш у затвор без обзира на адвокате.

Ameri misle malo drugacije..

 

There is No Law Requiring You to Pay Income Tax

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Secam se otprilike da se radi o tome da je am. Ustavni sud proglasio poreze nekonstitutivnima, jer ustvari idu u kasu privatne firme koja se prevarno zove "Americke federalne rezerve".. nesto u tom smislu, ali se dakle radi o tome da ti advokat mora biti dobro potkovan ako zelis da se pozoves na taj argument, inace ce te federalni prevaranti nabediti da porez moras platiti...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, KosovoSrceCovecanstva рече

Secam se otprilike da se radi o tome da je am. Ustavni sud proglasio poreze nekonstitutivnima, jer ustvari idu u kasu privatne firme koja se prevarno zove "Americke federalne rezerve".. nesto u tom smislu, ali se dakle radi o tome da ti advokat mora biti dobro potkovan ako zelis da se pozoves na taj argument, inace ce te federalni prevaranti nabediti da porez moras platiti...

Ма то је све теоријски, ја се слажем са тобом да федералне таксе на приход нису добре итд.

Кажем ти само у пракси - нема теорије да те неки адвокат извуче од плаћања пореза, без обзира како поткован био.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Grizzly Adams рече

 

Кажем ти само у пракси - нема теорије да те неки адвокат извуче од плаћања пореза, без обзира како поткован био.

Ima teorije. Vidi Trampa - iz bankrota u bankrot, i tako uvek legalno izbegne da plati porez...! :D

Platio ga tek nakon sto je postao predsednik, jer su Ameri vikali na njega po msm.. :lol:   

(ukoliko nije na tv poturio neki falsifikat da je platio, sto je u njegovom slucaju vrrrlo moguce :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...