Jump to content

Нова студија: лепи људи су претежно десничари

Оцени ову тему


Препоручена порука

Нисам знао где да ставим овцу тему, па се реших за политику. Наиме, к ако показује студија објављена у Journal of Public Economics (Peterson, Palmer), постоји корелација између привлачности појединца и њеног или његовог политичког опредељења. "Нашли смо да се привлачнији људи више идентификују са конзерватизмом и републиканском странком", гласи кључна реченица закључка.

Многе студије су показале да степен привлачности има утицај на животни ток појединца. Пријатнији живот лепих људи, мишљења су аутори у спекулативном делу рада, значи да имају бољи третман и да тиме сматрају свет око себе праведнијим; ружни људи, пак, имају тенденције да свој лош третман и положај у друштву припишу системским неправдама, што их чини подложнијим левим идеологијама.

Ово потврђује претходне студије, које су рецимо нашле да гласачи са обе стране политичког спектра инстинктивно повезују лепоту политичара са десним странкама, док претпостављају да су ружни политичари и пре свега политичарке припадници левице (Berggren, Jordahl & Poutvaara, 2017). Шта више, што је политичар ружнији, то гласачи мисле да је левљи у својим ставовима, и обрнуто.

https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2018/jan/31/hunky-tory-attractive-people-more-likely-to-be-rightwing-study-finds

https://www.theatlantic.com/politics/archive/2017/01/conservatives-liberals-trump/512987/

 

Шта мислите о томе?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Православни Србин рече

Пријатнији живот лепих људи, мишљења су аутори у спекулативном делу рада, значи да имају бољи третман и да тиме сматрају свет око себе праведнијим

@Neša_ likes this :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Православни Србин рече

што је политичар ружнији,

Не вјерујем том истраживању. Наше искуство је да што је политичар ружнији то га више салијећу женске:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Десна страна је и од Бога благословена....12:smeha:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, александар живаљев рече

Не вјерујем том истраживању. Наше искуство је да што је политичар ружнији то га више салијећу женске:)

Није писано о томе кога више салећу женске, него који су лепши. То је била тема истраживања. Иначе, вође италијанских фашиста, на пример, били су познатзи по томе што су их жене обожавале. На пример, духовни отац фашизма, Габријел ДЕ Ануцио је био познат по томе да су га жене волеле, а и Мусолини исто. Касније и нацисте. И уопште, све те десничарске милитаристе.

Ту нешто има.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Резултат слика за вулинРезултат слика за бошко обрадовић десничар

Родила га мајка...:D

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Левичари су ружни, лењи, препредени, имају велике криве носеве и занимају их само паре!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, GeniusAtWork рече

Левичари су ружни, лењи, препредени, имају велике криве носеве и занимају их само паре!

Нисам знала да се познајемо. :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Милан Ракић рече

Није истина!  Ја сам левичар :)))

Тако је! И ја сам лепа! :suncanje:

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Muramasa рече

Fašisti su bili levičari. Zato današnji salonski levičari uglavnom guraju glavnog ideologa fašizma, Đovanija Džentilea u zapećak, jer za razliku od Musolinija, on se vrlo jasno deklarisao kao socijalista.

Корпус деликатес

HitlerSocialist-1024x535.jpg

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne ulazeci u to koliko su lijepi, to je relativna i vrlo subjeltivna stvar, činjenica je da mnogi zaista ne znaju ni šta su, misle si o sebi jedno a ono ispadne sasvim pedeset i peto kad se malo bolje informišu. :D 

https://zpravy.idnes.cz/kevin-wilshaw-krajni-pravice-velka-britanie-homosexual-gay-zidovsky-puvod-16e-/zahranicni.aspx?c=A171019_095902_zahranicni_ert

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...