Jump to content

Нова студија: лепи људи су претежно десничари

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 17 минута, Muramasa рече

Možda zato što nisu imali u planu da parazitiraju na njegovim građanima, kao Aljendeova bagra, a uz to su bili korisni, jer su doneli pare i tehnologiju.

Не, него је у идеолошком смислу, и сам Пиноче баштинио фашистичке и нацистичке идеје-национализам, милитаризам, диктатура, итд. Да, он је био фашиста. Чак и корачнице чилеанске војске су идентичне нацистичким маршевима. На пример, нацистичка химна ,,Заставе високо", била је једна од песама чилеанске војске у време Пиночеа. И не само то. Најсвирепије је свакако прича о ,,Колонији Дигнидад", где је једна тоталитарна нацистичка секта мучила и убијала људе. Наравно, Пиноче их је толерисао, јер су они подржавали његов режим и јер су тамо слани противници Пиночевог режима, где су били изложени тортуири и мучењима.

Толико о томе да ти нацисти ,,нису угрожавали грађане Чилеа". Јесу, итекако, али им је било то толерисано. Тако, да ништа није црно-бело. Ако су комунисти били злочинци, а јесу, не значи да су на другој страни сви били ,,цвећке".

пре 21 минута, Muramasa рече

Što se SA tiče, ona ima naftu da kupuje socijalni mir, ali ona nije večna.

Нисам то питао, него сам питао да ли и СА спада у ,,социјалистичке државе"? То питам да бих видео по који ти критеријумима мериш која је држава социјалистичка а која није.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И да, апропо Пиночеа, размислите зашто све неонацистичке организације (и домаће и стране) величају Пиночеа и његово наслеђе:

Сећање на генерала Пиночеа - Србска AкцијаСрбска Aкција

Тако да...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Православни Србин рече

Рилах ти је већ све у суштини објаснио

Он је у суштини показао да не зна ни дефиниције појмова о којима разговарамо.

Ово остало што си описао није капитализам. То што власнике фабрика зовеш "капиталисти", не значи да је економски систем који је Хитлер направио био капитализам.

Али немам воље да објашњавам елементарне дефиниције, заиста.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Grizzly Adams рече

Он је у суштини показао да не зна ни дефиниције појмова о којима разговарамо

Не брате, него си ти показао да разговараш годинама о нечему о чему немаш ни најосновније препознавање градива. Не знаш разлику између комунизма и социјализма, не познајеш историјски развој тога о чему причаш, а о нацизму и Хитлеру знаш оно што прочиташ на мимовима и на либертаријанским сајтовима који знају подједнако мало или нимало.

Показао си поред тога сто пута и да те не интересују релевантни сајтови и истраживања, да једноставно немаш ни жељу да прочиташ било шта што се коси са догмама које си негде успут покупио, и да апсолутно игноришеш све, ма колико релеватно било. Историја, која је крајње битна у овим расправама, те апсолутно не занима, што си више пута и отворено рекао када ти се постављају неке елементарне и лако проверљиве ствари, које су од значаја за причу.

Супер је за самопоуздање аутистично затварање у свет у ком је све што испалиш одједном необорива дефиниција, али не функционише то у стварном свету међу људима који се понешто разумеју у оно о чему причају. Посебно не у ери Интернета, где се све много лако и брзо провери.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, RYLAH рече

Не брате, него си ти показао да разговараш годинама о нечему о чему немаш ни најосновније препознавање градива. Не знаш разлику између комунизма и социјализма, не познајеш историјски развој тога о чему причаш, а о нацизму и Хитлеру знаш оно што прочиташ на мимовима и на либертаријанским сајтовима који знају подједнако мало или нимало.

Лепо је то што оћеш сада да "окренеш сто" и гомилом текста да затрпаш своју грешку.

Ја имам доказ црно-на-бело да не знаш о чему причаш:

image.png

Да си учио марксизам, знао би да у комунизму нема државе. А да је ово што сам написао дефиниција "прелазне фазе" тј. социјализма.

Према томе. То је то.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Grizzly Adams рече

Да си учио марксизам, знао би да у комунизму нема државе. А да је ово што сам написао дефиниција "прелазне фазе" тј. социјализма.

Према томе. То је то.

Комунизам као крајњи идеал има свет без држава, где је једно друштво - комунистичко. Али то не значи да државе, док се то не оствари, не могу да буду комунистичке, јер на том локалитету испуњавају све зацртане елементе за постојање тог система.

Као што је идеал сваког система да се прошири на цео свет, али постоји и док се то не оствари, тамо где се остварио.

Социјализам НИЈЕ комунизам. Није прелазна фаза комунизма. Свака теби част што си учио марксизам, али то није тако. Није чак ни економско - политички систем, за разлику од комунизма. Социјализам може да постоји, и постоји, и у капиталистичким системима. И не подразумева нужно отимање средстава за производњу, за разлику од комунизма.

Супер је то што мислиш да си доказао било шта сем свог непознавања материје, али то је већ само твој утисак који не обавезује било кога.

О осталом можемо кад прво прођеш ове, приземне и основне, ствари. Да постављам линкове нећу јер их никад не читаш, али слободан си да истражујеш.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, RYLAH рече

Социјализам НИЈЕ комунизам.

Ајде... Отворио си ми очи.

пре 2 минута, RYLAH рече

Није прелазна фаза комунизма.

Ето опет... Шта да ти кажем. Иди читај Маркса. :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ауффф.....Социјализам и развијена (хумана ) социјална политика нису исто .Социјализам не може постојати и самостално егзстирати у капиталистичком друштву, али у истом том друштвеном уређењу социјална политика може варирати од државе до државе и бити чак доведена до граница невероватне хуманости више у кап.друштву него у форми социјалистичког др.уређења. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Рапсоди рече

Ауффф.....Социјализам и развијена (хумана ) социјална политика нису исто .Социјализам не може постојати и самостално егзстирати у капиталистичком друштву, али у истом том друштвеном уређењу социјална политика може варирати од државе до државе и бити чак доведена до граница невероватне хуманости више у кап.друштву него у форми социјалистичког др.уређења. 

Политичка економија, Тихомир Влашкалић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Милан Ракић рече

Политичка економија, Тихомир Влашкалић

МОж бит...Из марксизма увек имала 5. :))

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
On 07/02/2018 at 16:40, RYLAH рече

Ако те буни име и то је главни аргумент да су нацисти били социјалисти, замисли да се наци партија звала Партија ружичастих слонова. Онда погледај шта су радили, а не шта су говорили (јер су лагали стално и свуда, и у вези свега).

Naravno, ne treba gledati šta se govori, nego suštinu ekonomskog funkcionisanja.

Nadam se da ovo dovoljno dobro razjašnjava (sistem koji je postojao i pre nacista - čedo nemačkih intelektualaca):

20180208_170514.thumb.jpg.10776eab3b8d4a3548bcd547281567ad.jpg

 

On 07/02/2018 at 16:40, RYLAH рече

Један од разлога због чега је Хитлер побио Рема и уништио СА одреде је што су то од њега тражили крупни капиталисти и војска

"Krupni kapitalisti" od njega nisu mogli da traže ništa.

Röhm je ubijen zato što mu je bio rival, isto kao i mnogi drugi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 08/02/2018 at 15:59, RYLAH рече

Супер је за самопоуздање аутистично затварање у свет у ком је све што испалиш одједном необорива дефиниција, али не функционише то у стварном свету међу људима који се понешто разумеју у оно о чему причају. Посебно не у ери Интернета, где се све много лако и брзо провери.

Igzekli :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Аурор рече

"Krupni kapitalisti" od njega nisu mogli da traže ništa.

Röhm je ubijen zato što mu je bio rival, isto kao i mnogi drugi.

Седи, један.

Дојадило ми више да вас учим ономе што можете да добијете са три клика. Сами бирате да се бламирате.

1 hour ago, Аурор рече

Naravno, ne treba gledati šta se govori, nego suštinu ekonomskog funkcionisanja.

Nadam se da ovo dovoljno dobro razjašnjava (sistem koji je postojao i pre nacista - čedo nemačkih intelektualaca):

Кад либертаријанци крену да причају о било чему из историје...

 

monty_1495378a.jpg

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, RYLAH рече

Седи, један.

Дојадило ми више да вас учим ономе што можете да добијете са три клика. Сами бирате да се бламирате.

Кад либертаријанци крену да причају о било чему из историје...

 

monty_1495378a.jpg

Тако, тако, бра'о...

:dobro:

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...