Поуке.орг - инфо Написано Јануар 7, 2018 Пријави Подели Написано Јануар 7, 2018 Прослављање празника Рођења Господа и Бога и Спаса нашега Исуса Христа, у Саборном храму у Новом Саду отпочело је служењем Великог повечерја и јутрења празника Божића. -ФОТОГАЛЕРИЈА- Свету Литургију служио је Преосвештени Епископ новосадски и бачки др Иринеј, уз саслужење више свештеника и ђакона. Посланицу за празник Рођења Христова, Патријарха српског и свих архијереја Српске Православне Цркве, прочитао је протопрезвитер-ставрофор Ђорђе Ђурђев, настојатељ Светогеоргијевског храма у Новом Саду. На литургијске прозбе одговарао је хор „Свети Георгије”. Светој Литургији, поред мноштва верног народа, присуствовали су и градоначелник Новог Сада г. Милош Вучевић и др Радивоје Стојковић, директор Гимназије „Јован Јовановић Змај” у Новом Саду. Извор: Епархија бачка View full Странице Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
александар живаљев Написано Јануар 7, 2018 Пријави Подели Написано Јануар 7, 2018 пре 35 минута, ризница богословља рече -ФОТОГАЛЕРИЈА- Ова фотогалерија показује да у средишњем храму Новог Сада , старог епархијског центра, на Божић (никад топлији) није дошло вјерника колико у неку мању сеоску цркву. Ради бисмо данас чути добре вијести, но не можемо него како јесте: ово је јако забрињавајуће! Link to comment Подели на овим сајтовима More sharing options...
Препоручена порука