Jump to content

Изречена првостепена пресуда: Ратку Младићу казна доживотног затвора

Оцени ову тему


Снежана

Препоручена порука

Не видим шта више званична Србија може и треба да уради за помирење. Извинили смо се, похапсили и испоручили све које су тражили. То је битно. А да ли ћемо ми, или људи по кафанама, приватно да нешто признајемо или не признајемо, одобравамо или не одобравамо, то је мање важно и на то се не може превише ни утицати. Наравно, по мом личном мишљењу, хришћански је и у у складу са оном светлијом страном наше историје да и сви ми појединци признајемо и да се кајемо и за Сребреницу и за Овчару и за све друге злочине над људима који су у тренутку када су пуцали у њих били беспомоћни, везани.

Али са друге стране, људске а не националне уосталом, волео бих видети како Бакир Изетбеговић одлази у Кравице да се поклони стотинама масакрираних српских жртава, волео бих видети Колинду и званичну Хрватску како тражи извињење за етничко чишћење 200.000 својих грађана. Волео бих видети да и породице покланих од Насера Орића, Харадинаја и Тачија, Анте Готовине и Маркача осете то зрнце неке правде, као што су (хвала Богу!) осетиле породице стрељаних заробљеника у Сребреници јуче. Али све то је незамисливо, научна фантастика.

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 313
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 сат, Bokisd рече

Pitanje je, da li smo se mi sami i malo pitali o tome ?

Било је много српских комуниста међу вођама КПЈ и НОБ-а...

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Војвода7 рече

Видимо ми, али ти не желиш да видиш. 

Ne vidiš/vidite zato što ne razumeš/te šta sam rekao. 

пре 28 минута, Војвода7 рече

Чим је рат почео знало се ко ће бити кривац,

Drugo, ovo je potpuni nonsens.

I treće..

пре 28 минута, Војвода7 рече

 знало се да ћеМладић, Караџић и остали су били осуђени, а да ће Алија,  Орић и  остали терористи бити слободни. Амерички начин ратовања и подметачина је толико провидан да може да га види свако само ако хоће да гледа.  Они против којих смо ми у БИХ ратовали су исти они који су ратовали на Косову, Ираку, Либији, Сирији, и свагдје се кривац унапријед знао, а ти слободно немој то да видиш и вјеруј онима  који су и почели рат на овим просторима, вјеруј да је Младић из забаве убијао цивиле по Сарајеву, вјеруј да смо гранатирали ону пијацу Маркале, вјеруј да је Садам Хусеин имао нуклеарно оружје, вјеруј да је Гадафи послао тенкове на голорук народ који се организаовао и после га мртвог вукао по цести, вјеруј да Асад баца хемијско оружје по недужним људима, ВЈЕРУЈ јер су тако рекли они који су на противничкој страни, на страни зла.

..teorije zavere me ne interesuju. Tipično trućanje kad na gomilu skupiš stvari koje veze jedna s drugom nemaju ali ih vi, "zaverenici", sabirate i oduzimate kako vam padne na pamet. 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Iulianus рече

Reci..

 

на мојој листи нетрпељивости први нису ни "усташе" нити "балије",  не, први на листи су ми ови гмазови који "случајно", "миротворачки", полтронски и курвањски свој народ пореде са немачким нацистима, при том врло лепо умеју да разликују васцели немачки народ од нациста, али зато све србе пореде са нацистима. Па знаш добијем дијареју од таквих курвањских подметачина.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Iulianus рече

..teorije zavere me ne interesuju. Tipično trućanje kad na gomilu skupiš stvari koje veze jedna s drugom nemaju ali ih vi, "zaverenici", sabirate i oduzimate kako vam padne na pamet. 

Он ту греши, али само делимично. Ту је, чини ми се, највише у праву @Православни Србин. Кривац се код Американаца не зна унапред, већ им се зна циљ. А ”кривци”, ”пријатељи” и ”непријатељи” се одређују на путу ка остварењу тог циља и могу се мењати у зависности од тога ко им се препречи на путу, а ко им се понуди као савезник. Тако је Милошевић за пар година трансформисан из ”кључног фактора мира” у ”балканског касапина”, а ОВК се преко ноћи трансформисала из терористичке организације у америчког савезника. Са њима се увек може договорити (на твоју штету јер су јачи, али опет је то можда боље него да те прегазе, кад си им већ на путу). Друго је питање да ли је требало и да ли је морално договарати се с њима, само кажем како њихов мозак и њихово ”обављање посла” функционише у пракси. Код њих је све ствар доброг deal-a. Трамп је можда вулгарни и дрипачки представник тог менталитета, али није он ту нешто суштински  различит. На томе се заснива америчка култура. И у добру и у злу су такви. 

Е сад, није све тако једноставно јер се поред тог њиховог политичког циља често уплету и чисто људски. На пример, нико ме не може убедити да нас она бабускара која ће, кад умре, постати асистент сотоне у паклу, не мрзи лично из дна душе из неног болесног разлога. Мада она и није одрасла и као личност формирана у Америци...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Juanito рече

Мада она и није одрасла и као личност формирана у Америци...

Већ у Београду :)))

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Снежана рече

али зато све србе пореде са нацистима. 

Gde sam "sve srbe" poredio sa nacistima? Rekao sam "naši desničari", rekao sam "komunisti" (pri tom misleći na Marković-Miloševićevske još uvek vrlo uticajne likove kojih ima na svim nivoima vlasti, pa i u vladi Srbije), i rekao sa "dverski patriJote". Nakon toga sam rekao da smeša svih tih pobrojanih ima kao rezultat nacional-sociljaizam u "najboljoj tradiciji" Nemačke XX veka, opet ne optužujiući sve Nemce za nacizam. 

Molim te da sa razumevanjem čitaš napisano. I bez uvreda ako može. 

Цитат

Па знаш добијем дијареју од таквих курвањских подметачина.

Me to.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Милан Ракић рече

Већ у Београду :)))

И у Врчањкој Бањи?

Зато, јуноше, пазите како се опходите са цурама. Никад не знате која ће од њих за коју деценију да постани државни секретар САД и да вас бомбардује. :ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Iulianus рече

Mi smo mali narod da bi brljali kao što su to nemački nacisti radili po kontinentu (a i šire), ali smo dovoljno veliki za lokalne ispade. Treba stati i razmisliti, i napokon, napokon, početi učiti na sopstvenim greškama. A tih grešaka odista nije malo. 

...

 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Снежана рече

 

Odgovorio sam ti gore. Ako smatraš da to nije objašnjenje, onda ne znam drugačije da ti to razjasnim. 

edit: 

Ovde- 

Цитат

Mi smo mali narod 

"..koji lako može potpasti pod uticaj/vođstvo onih triju grupa iz mog prethodnog posta". 

Nadam se da je malo jasnije. 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Срђан Шијакињић рече

Не видим шта више званична Србија може и треба да уради за помирење. Извинили смо се, похапсили и испоручили све које су тражили. То је битно. А да ли ћемо ми, или људи по кафанама, приватно да нешто признајемо или не признајемо, одобравамо или не одобравамо, то је мање важно и на то се не може превише ни утицати. Наравно, по мом личном мишљењу, хришћански је и у у складу са оном светлијом страном наше историје да и сви ми појединци признајемо и да се кајемо и за Сребреницу и за Овчару и за све друге злочине над људима који су у тренутку када су пуцали у њих били беспомоћни, везани.

Али са друге стране, људске а не националне уосталом, волео бих видети како Бакир Изетбеговић одлази у Кравице да се поклони стотинама масакрираних српских жртава, волео бих видети Колинду и званичну Хрватску како тражи извињење за етничко чишћење 200.000 својих грађана. Волео бих видети да и породице покланих од Насера Орића, Харадинаја и Тачија, Анте Готовине и Маркача осете то зрнце неке правде, као што су (хвала Богу!) осетиле породице стрељаних заробљеника у Сребреници јуче. Али све то је незамисливо, научна фантастика.

Да би било помирења, треба све стране то да желе. Све што имамо до сада је да сви изигравају вечите жртве, али некима се то признаје јер су били на правој страни, а неки се сматрају за вечите кривце само зато што нису одабрали праву страну. А сви су правили мање-више иста с****. Тако да једни вечито ликују, а други се вечито бране. И тако до неког новог рата, кога ће сигурно бити, пре или после, јер никога са запада и са стране никада није интересовало да овде дође до неког стварног и трајног мира, колико је то уопште могуће на овим просторима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, RYLAH рече

Мислим да ни Слободановом режиму тад није био толики проблем војна база и пролаз трупа, колико тај референдум и још неке ставке.

Па то ти је најбољи доказ колико Слободан ништа није схватао. Заправо, да је српски народ остао, да није било рата, да није било страдња и етничког чишћења (а све је то последица рата), и тај референдум се могао добити. Ми то сада не можемо да знамо, али зашто мислиш да је то немогуће? Дакле, убеђен сам да је требало прихватити Рамбује тј. споразум, који је тамо нуђен, пристати и на тај ограничени суверенитет и из свега извући неку корист за српски народ.

Али, Слоба није то схватао. Не он је умислио да је он ,,бранитељ Југославије" и да ће је бранити до ,,последње Србина". То је фаталистичка и самоубилачка политика. А при том, док је народ српски гинуо и страдао, он и елита око њега се богатила. На крају сада чланови његове партије сарађују са Америма, јер су једноставно увидели да другачији пут тренутно није могућ.

И то је поента. Али тако је требало још тад урадити, и Слободан не би био ,,балкански касапин", него ,,принц Балкана", ,,фактор мира и стабилнмости", итд. Али, не занима ме он, већ наш народ који не би толико страдао у том рату.

пре 9 часа, RYLAH рече

Не, тражили су и референдум после три године. Заправо су стално постављали нове захтеве да би преговори пропали. Макар је Мадлен Олбрајт тако причала.

Сада она може да прича шта хоће. Тада, Амери нису желели да преговори пропадну, него да се споразум постигне. Њих не занима ни Слоба, ни Шиптари ни Срби, само да они остварње оно што хоће. Њихова политика се не заснива на љубави или мржњи према неком појединцу, народу, вери, не њих занимају само њихови циљеви. Дакле, ,,ми оћемо то и то, а ви видите ко ће да буде коперативан, а ко ће да нам се супроставља". То је поента њихове политике.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Јанко рече

Мени не пије воду да се православац крије иза маске биоенергетичара. И још држи предавања?!?

Баш ме занима колико је зарађивао. На страну... што је био "у бекству".

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Juanito рече

Он ту греши, али само делимично. Ту је, чини ми се, највише у праву @Православни Србин. Кривац се код Американаца не зна унапред, већ им се зна циљ. А ”кривци”, ”пријатељи” и ”непријатељи” се одређују на путу ка остварењу тог циља и могу се мењати у зависности од тога ко им се препречи на путу, а ко им се понуди као савезник. Тако је Милошевић за пар година трансформисан из ”кључног фактора мира” у ”балканског касапина”, а ОВК се преко ноћи трансформисала из терористичке организације у америчког савезника. Са њима се увек може договорити (на твоју штету јер су јачи, али опет је то можда боље него да те прегазе, кад си им већ на путу). Друго је питање да ли је требало и да ли је морално договарати се с њима, само кажем како њихов мозак и њихово ”обављање посла” функционише у пракси. Код њих је све ствар доброг deal-a. Трамп је можда вулгарни и дрипачки представник тог менталитета, али није он ту нешто суштински  различит. На томе се заснива америчка култура. И у добру и у злу су такви. 

 

Pa da, gledaju svoje interese i s tim u vezi i prave svoje deal-ove, kao što kažeš. Treba li to biti sporno? Zar ne radimo i mi istu stvar? Zapravo, ne radimo. Da sa malo manje emocija pristupamo politici bili bismo mnogo uspešniji kao država. 

Krajem 2012. godine tadašnji PPV a sadašnji predsednik Srbije izrekao je rečenicu koja glasi: "Vreme je da prestanemo da okrivljujemo druge za svoje neuspehe i lomove, vreme je da zasučemo rukave i prionemo na posao, jer samo od nas zavisi da li ćemo živeti bolje". Koliko pratim dotičnog, nikada pre nije izgovorio ništa slično. Nažalost, kasnije, više nikada nije ponovio sličnu rečenicu. Valjda se brecnuo kada je samoga sebe posmatrao na TV-u kako izgovara ovu rečenicu, i tada se valjda zarekao da je nikada više neće reći niti će je se sećati. I onda je sve otišlo do sto vragova... Vratio se u svoje misaone, Vadikalske, okViVe, jer nije niti ne može biti ništa drugo do radikal (truizam). 

Vidiš, ja govorim o nama, o našim političarima. O našim dobrim i lošim stranama, o onome što mi možemo da uradimo ne čekajući na milost cara Putina ili "našeg" Trampa (trapavog). To što smo se našli u situaciji da se pokarabasimo između sebe, i za to nam nije niko kriv, ovo kažem uprkos svim, opet ponavljam, teoretičarima zavere. Ali ovako pojednostavljivati, do besmisla, stvarno ne vidim zašto je to potrebno - 

Цитат

А ”кривци”, ”пријатељи” и ”непријатељи” се одређују на путу ка остварењу тог циља и могу се мењати у зависности од тога ко им се препречи на путу, а ко им се понуди као савезник.

 

Цитат

Е сад, није све тако једноставно јер се поред тог њиховог политичког циља често уплету и чисто људски

Politički ciljevi su uvek i ljudski ciljevi kao što su i ljudski ciljevi nepobitno i politički ako se o politici radi. 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...