Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 5 минута, Ведран* рече

Кроз сваку следећу поруку ја се чудом начудим. Не толико томе како лупета него слепоћи да види када му се нацрта. Ја тешко могу поверовати да је толика слепоћа искрена, пре мислим да је питању спрдња. 

Veruj kako hoćeš. Pokušavaš da me uhvatiš na krivini. Izvoli:

Халкидонски орос:

....

  • Једног и истог Христа, Сина Господа Јединородног, познаваног у две природе, несливено, неизмењиво, нераздељиво, неразлучиво.
  • Притом разлика природа не ишчезава у сједињењу, и у толико још и више чува се особеност сваке природе, спојених у једно Лице и једну Ипостас. 
  • Учимо да треба исповедати неразрезивим или разликованим на два лица, него као једног и истог Сина јединородног, Бога-Логоса, Господа Исуса Христа.

....

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 1 минут, Ведран* рече

И да ли онда Христос преегзистира или не?

kao što rekoh koristeći vašu terminologiju pa ste odma skočili kao vidi šta je rekao, dakle vašom terminologijom:

Ličnost preegzistira, fizička priroda ne preegzistira

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Dajte vi nekog svetog oca koji se drznuo da kaze, kako nije sve kroz Isusa Hrista postalo.

I vi kao navodite svete oce.

Tjao turisti.

Recimo od Maksima :

" This is the blessed end, on account of which everything was created. This is the Divine purpose, which was thought of before the beginning of Creation, and which we call an intended fulfillment. All creation exists on account of this fulfillment and yet the fulfillment itself exists because of nothing that was created. Since God had this end in full view, he produced the natures of things. This is truly the fulfillment of Providence and of planning. Through this there is a recapitulation to God of those created by Him. This is the jnystery circumscribing all ages, the awesome plan of God, super-infinite and infinitely pre-existing the ages. The Messenger, who is in essence Himself the Word of God, became man on account of this fulfillment. 

And it may be said that it was He Himself Who restored the manifest innermostdepths of the goodness handed down by the Father; and He revealed the fulfillment in Himself, by which creation has won the beginning of true existence. For on account of Christ, that is to say the mystery concerning Christ, all time and that which is in time have found the beginning and the end of their existence in Christ. For before time there was secretly purposed a union of the ages, of the determined and the Indeterminate, of the measurable and the Immeasurable, of the finite and Infinity, of the creation and the Creator, of motion and rest—a union which was made manifest in Christ during these last times. "  ( sv. Maksim Ispovednik P.G., XC, 621, Α-B. ).

Pre vremena u tajni je zamisljen cilj ujedinjenja konacnog i Beskonacnog, koji se dogodio u Hristu u ovo nase vreme.

Zar nemamo onda  slicnu pricu. Hristos je tu i verujemo u Njega, kao Sina Bozijeg i Stvoritelja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, dragisa рече

Халкидонски орос:

....

  • Једног и истог Христа, Сина Господа Јединородног, познаваног у две природе, несливено, неизмењиво, нераздељиво, неразлучиво.
  • Притом разлика природа не ишчезава у сједињењу, и у толико још и више чува се особеност сваке природе, спојених у једно Лице и једну Ипостас. 
  • Учимо да треба исповедати неразрезивим или разликованим на два лица, него као једног и истог Сина јединородног, Бога-Логоса, Господа Исуса Христа.

....

Зар не видиш шемпијо да се ти овоме противиш? Јер ти кажеш да је Логос примио Божанство и човечанство на себе! Као да је Логос неки компјутер, па онда инсталираш на њега виндовс и мак (божанство и човечанство). 

Лудило мозга!

А Орос ти вели ми га ПОЗНАЈЕМО само као ИСУСА ХРИСТА, БОГА ЛОГОСА, СИНА ЈЕДИНОРОДНОГ, У ДВЕ ПРИРОДЕ!

А не као Дел компјутер, празан без оперативног система! 

Ако ово не уђе у твој мишији мозак, нема ти помоћи. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, dragisa рече

kao što rekoh koristeći vašu terminologiju pa ste odma skočili kao vidi šta je rekao, dakle vašom terminologijom:

Ličnost preegzistira, fizička priroda ne preegzistira

Много си ти шемпијав. 

Кажеш личност преегзистира. Кад те питам ко је та личност, кажеш Христос. А кад ти кажем да си управо рекао да Христос преегзистира, ти онда одлепршаш до "превечног Бога" па каже превечни Бог преегзистира, и онда још и триумфално цитираш Орос. А Орос ти каже да не познајемо никаквог "превечног Бога" као другачијег од Христа. И ти све то не видиш.

Глупост нема граница, Ајнштајн је био у праву. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, dragisa рече

šta li po tebi znači "rodjenog pre svih vekova" samo da mi je znati

ти што и пише. 

А ко је рођен?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, dragisa рече

šta li po tebi znači "rodjenog pre svih vekova" samo da mi je znati

To je ovo :

Пре свих векова рођеног од Оца по Божанству, а у последње дане Њега истог, ради нас и ради нашега спасења рођеног по човештву од Дјеве Марије Богородице. ( Halkidonski Oros )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

I u jednoga Gospoda Isusa Hrista, Sina Božijeg, Jedinorodnog, rođenog od Oca pre svih vekova, Svetlost od Svetlosti, Boga istinitog od Boga istinitog, rođenog ne stvorenog, jednosuštnog Ocu, kroz koga je sve postalo;

Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa i ovaplotio se od Duha Svetog i Marije Djeve i postao čovek;

 

i kako vi zamišljate da u ovo ugurate fizičku preegzistenciju?

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

To je ovo :

Пре свих векова рођеног од Оца по Божанству, а у последње дане Њега истог, ради нас и ради нашега спасења рођеног по човештву од Дјеве Марије Богородице. ( Halkidonski Oros )

jasno i glasno

  • Свиђа ми се 1

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Питам те ко је рођен. Одговори ми.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Bokisd рече

To je ovo :

Пре свих векова рођеног од Оца по Божанству, а у последње дане Њега истог, ради нас и ради нашега спасења рођеног по човештву од Дјеве Марије Богородице. ( Halkidonski Oros )

:POPOcorn1::POPOcorn1::POPOcorn1:

 

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...